Jump to content

45lt Crowntail Betta


gyristroula

Recommended Posts

@gixxer το σημαντικότερο ήταν το κάλιο :hehe:

κοίτα, και από φίλτρο είμαι καλυμμένη, απλά θέλω να το αλλάξω γιατί μου πιάνει όοοολη τη γωνία, από κάτω κάτω μέχρι πάνω πάνω.. 

@natateo το πλιτς πλατς δεν με ενοχλεί, πραγματικά :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το γωνιακό είναι μαζεμένο και όμορφο (μακράν ωραιότερο του hailea και ειναι και επώνυμο). Δεν φαίνεται αν έχει ρυθμιστή ροής και spray bar αλλά σε ότι αφορά το κομμάτι αισθητικής, υλικών και καθαρισμού δείχνει ΟΚ. Δες και αυτό:

https://www.youtube.com/watch?v=3BiJKrOMb-Y

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος gixxer έγραψε:

Το γωνιακό είναι μαζεμένο και όμορφο (μακράν ωραιότερο του hailea και ειναι και επώνυμο). Δεν φαίνεται αν έχει ρυθμιστή ροής και spray bar αλλά σε ότι αφορά το κομμάτι αισθητικής, υλικών και καθαρισμού δείχνει ΟΚ. Δες και αυτό:

https://www.youtube.com/watch?v=3BiJKrOMb-Y

Ναι, αυτό είναι αυτό που λέω, το γωνιακό, αλλά όντως, δεν ρυθμίζεται η ροή του :bigemo_harabe_net-168:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, gyristroula said:

Ναι, αυτό είναι αυτό που λέω, το γωνιακό, αλλά όντως, δεν ρυθμίζεται η ροή του :bigemo_harabe_net-168:

Δεν δείχνει να είναι και πολύ δυνατή όμως... Το έβαλα για να το δεις, καλό δείχνει. Ψάξου με υπομονή, χρόνο εχεις!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Όποτε χρησιμοποίησα κρεμαστό πάντως, κάλυψα την έξοδο/καταρράκτη υψώνοντας την στάθμη. Άρα την γλίτωσα από αυτόν το θόρυβο. 

Σε φίλτρο με μικρή ροή είχα κάνει στο παρελθόν πατέντα με σφουγγάρι για να κλείσω την απόσταση και να μην γίνεται καταρράκτης. 

Έγινε επεξεργασία - bbetta
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος bbetta έγραψε:

Όποτε χρησιμοποίησα κρεμαστό πάντως, κάλυψα την έξοδο/καταρράκτη υψώνοντας την στάθμη. Άρα την γλίτωσα από αυτόν το θόρυβο. 

Σε φίλτρο με μικρή ροή είχα κάνει στο παρελθόν πατέντα με σφουγγάρι για να κλείσω την απόσταση και να μην γίνεται καταρράκτης. 

Λύσεις υπάρχουν :) :) 

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος bbetta έγραψε:

Όποτε χρησιμοποίησα κρεμαστό πάντως, κάλυψα την έξοδο/καταρράκτη υψώνοντας την στάθμη. Άρα την γλίτωσα από αυτόν το θόρυβο. 

Σε φίλτρο με μικρή ροή είχα κάνει στο παρελθόν πατέντα με σφουγγάρι για να κλείσω την απόσταση και να μην γίνεται καταρράκτης. 

Και εγώ το ίδιο έκανα....μέχρι να πέσει από την εξάτμιση η στάθμη και να αρχίσει να ακούγεται......

Και ναι μου έσπαγε τα νεύρα :veryangry:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί βρε παιδιά.. εγώ παλιά στα χρυσόψαρα με το εξωτερικό φίλτρο είχα σηκώσει επίτηδες το σωλήνα πάνω πάνω για να πέφτει το νερό και να κάνει αυτόν τον ήχο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος gyristroula έγραψε:

Γιατί βρε παιδιά.. εγώ παλιά στα χρυσόψαρα με το εξωτερικό φίλτρο είχα σηκώσει επίτηδες το σωλήνα πάνω πάνω για να πέφτει το νερό και να κάνει αυτόν τον ήχο :hehe:

Και δεν έτρεχες κάθε λίγο και λιγάκι στην τουαλέτα???

:lol::hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ έγραψε:

Και δεν έτρεχες κάθε λίγο και λιγάκι στην τουαλέτα???

:lol::hehe:

Όχι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ

Άλατα 

Σφουγκαρακι πιάτων και καλό τρίψιμο? 

Ίσως και λίγο ξύδι? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:Εντάξυ, το ένα βγήκε λίγο μπασμένο... πρέπει να του το τρίβουμε στην μούρη;:P

Ομορφα μικρα!

  • Haha 2
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος gixxer έγραψε:

:rolleyes:Εντάξυ, το ένα βγήκε λίγο μπασμένο... πρέπει να του το τρίβουμε στην μούρη;:P

Ομορφα μικρα!

Όμορφα,αλλά μας βγήκαν ζευγάρι :hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Panagiotis Dms-Xgs έγραψε:

Πωωω τι χρώματα είναι αυτά!! :o

Έμοιασε στο μπαμπά του :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος gyristroula έγραψε:

Όμορφα,αλλά μας βγήκαν ζευγάρι :hehe:

Βλέπω το παίρνεις χαλαρά το θέμα. Μου φαίνεται σε τρώει και σένα ο...:bigemo_harabe_net-119::bigemo_harabe_net-76:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Φρου Φρου έγραψε:

Βλέπω το παίρνεις χαλαρά το θέμα. Μου φαίνεται σε τρώει και σένα ο...:bigemo_harabe_net-119::bigemo_harabe_net-76:

:bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ σήμερα είδα ότι ενώ είχα παραγγείλει 50w μου έστειλαν 75w, πειράζει; Δεν πειράζει.
Πριζώνουμε:f46146083cc248bef4b0e5be030789f0.jpg393f18b0214a15ee637d45cae638f377.jpg

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...