Jump to content

Η μονομαχινα μου έχει πριστει


Nefeli 1414

Recommended Posts

Τις τελευταίες μέρες πρόσεξα ότι η μονομαχινα μου έχει πριστει ...να της κάνω fasting όπως μου προτείνουν 

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος Nefeli 1414 έγραψε:

Τις τελευταίες μέρες πρόσεξα ότι η μονομαχινα μου έχει πριστει ...να της κάνω fasting όπως μου προτείνουν 

Αν την παρα ταΐζεις ίσως χρειαστεί και fitness treadmill ?

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Display Name said:

Αν την παρα ταΐζεις ίσως χρειαστεί και fitness treadmill ?

Xixxi όχι όχι την ταΐζω με sera bakto tabs ...τα άλλα μου ψαράκια δεν έχουν παρουσιάσει αυτό το πρήξιμο...

Link to comment
Share on other sites

Την ταίζεις μόνο με αυτό ή λόγω του πρηξίματος? Πόσο καιρό είναι πρησμένη?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, panagiotis_dms said:

Την ταίζεις μόνο με αυτό ή λόγω του πρηξίματος? Πόσο καιρό είναι πρησμένη?

Όχι την τάιζα μόνο με αυτό εδώ και μια εβδομάδα περίπου.....τώρα έγινε έντονο το πρήξιμο....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, panagiotis_dms said:

Αν μπορείς βγάλε την μια καθαρή φωτογραφία.

Σου στέλνω το ενυδρείο που την είχα τώρα την έβαλα σε γυάλα ...(το ξρ ότι δεν κάνει αλλα έχω και άλλα ψάρια οπότε....

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα όπως την βλέπω εγώ πρησμένη δεν θα την έλεγα. Φουσκωμένη ναι. Μήπως παρατάισες κάποια από αυτές τις ημέρες?

Το άλλο ενδεχόμενο είναι να σου έχει αυγά που όμως θα τα απορροφήσει το σώμα της. Τώρα για dropsy δεν είμαι σίγουρος. Γενικά πως το βλέπεις το ψάρι? Κολυμπάει, είναι δραστήριο?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, panagiotis_dms said:

Κοίτα όπως την βλέπω εγώ πρησμένη δεν θα την έλεγα. Φουσκωμένη ναι. Μήπως παρατάισες κάποια από αυτές τις ημέρες?

Το άλλο ενδεχόμενο είναι να σου έχει αυγά που όμως θα τα απορροφήσει το σώμα της. Τώρα για dropsy δεν είμαι σίγουρος. Γενικά πως το βλέπεις το ψάρι? Κολυμπάει, είναι δραστήριο?

Όχι δεν κουνιέται πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Από μετρήσεις πως είσαι? Εγώ θα σου έλεγα να την αφήσεις χωρίς τροφή για λίγες ημέρες. Δεν θα πάθει κάτι. Πιστεύω πως έχει κατεβάσει αυγά αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος panagiotis_dms έγραψε:

Από μετρήσεις πως είσαι? Εγώ θα σου έλεγα να την αφήσεις χωρίς τροφή για λίγες ημέρες. Δεν θα πάθει κάτι. Πιστεύω πως έχει κατεβάσει αυγά αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος. 

Μοιαζει.

 

@Nefeli 1414, δες λιγο αυτο το θεμα- και μετρησεις νερου κανε.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, natateo said:

Μοιαζει.

 

@Nefeli 1414, δες λιγο αυτο το θεμα- και μετρησεις νερου κανε.

 

Τι εννοείς μετρήσεις αμμωνίας.... έκανα δεν υπάρχει κάτι συνταρακτικό... έχω έναν μονομάχο αλλα μόνο μια μονομαχινα οποτε γίνεται να είναι αβγα ....?επίσης χρησιμοποιώ φάρμακο για το fin rot ...λες να φταίει αυτό.....εξαιτίας αυτού του φαρμάκου αλλάζω το νερό του ενυδρείου κάθε 10 μέρες....στο φίλτρο έχω βγάλει τον άνθρακα...δεν ξρ τι άλλο να σου πω 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, natateo said:

Μοιαζει.

 

@Nefeli 1414, δες λιγο αυτο το θεμα- και μετρησεις νερου κανε.

 

Επίσης δεν είναι τόσο φουσκωμένη.....θα χειροτερεύει αν είναι κύστη....

Link to comment
Share on other sites

Τα θηλυκά μπορούν να κατεβάσουν αυγά και χωρίς αρσενικό. Μου έχει τύχει γι αυτό και το λέω προτού πούμε ότι είναι κάτι άλλο, γι αυτό όπως λες και εσύ θέλει παρακολούθηση. 

Ορίστε και μία φωτογραφία ενός σεξουαλικά ώριμου θηλυκού.

main-qimg-47629cb9f56087d640cb19f7db0f7b74.jpg.c36c74ca36a150bf99b6b36be1f6888c.jpg

Το άσπρο σημαδάκι τα λέει όλα... Αχνά μεν αλλά φαίνεται κάτι σαν αυτό και στο κορίτσι σου.

Betta_female_showing_the_ovipositor_tube.jpg.f685b336ad9b47b9756b9ccc7d7af1be.jpg

 

 

Fin rot πάντως έχει μηδαμινό έως καθόλου. Για ποιο φάρμακο μιλάμε και αλλαγές γιατί κάθε δέκα μέρες και μάλιστα λόγω του φαρμάκου? 

 

Έγινε επεξεργασία - panagiotis_dms
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, panagiotis_dms said:

Τα θηλυκά μπορούν να κατεβάσουν αυγά και χωρίς αρσενικό. Μου έχει τύχει γι αυτό και το λέω προτού πούμε ότι είναι κάτι άλλο, γι αυτό όπως λες και εσύ θέλει παρακολούθηση. 

Ορίστε και μία φωτογραφία ενός σεξουαλικά ώριμου θηλυκού.

main-qimg-47629cb9f56087d640cb19f7db0f7b74.jpg.c36c74ca36a150bf99b6b36be1f6888c.jpg

Το άσπρο σημαδάκι τα λέει όλα... Αχνά μεν αλλά φαίνεται κάτι σαν αυτό και στο κορίτσι σου.

Betta_female_showing_the_ovipositor_tube.jpg.f685b336ad9b47b9756b9ccc7d7af1be.jpg

 

 

Fin rot πάντως έχει μηδαμινό έως καθόλου. Για ποιο φάρμακο μιλάμε και αλλαγές γιατί κάθε δέκα μέρες και μάλιστα λόγω του φαρμάκου? 

 

 

15872826686183862001867866357363.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, panagiotis_dms said:

Τα θηλυκά μπορούν να κατεβάσουν αυγά και χωρίς αρσενικό. Μου έχει τύχει γι αυτό και το λέω προτού πούμε ότι είναι κάτι άλλο, γι αυτό όπως λες και εσύ θέλει παρακολούθηση. 

Ορίστε και μία φωτογραφία ενός σεξουαλικά ώριμου θηλυκού.

main-qimg-47629cb9f56087d640cb19f7db0f7b74.jpg.c36c74ca36a150bf99b6b36be1f6888c.jpg

Το άσπρο σημαδάκι τα λέει όλα... Αχνά μεν αλλά φαίνεται κάτι σαν αυτό και στο κορίτσι σου.

Betta_female_showing_the_ovipositor_tube.jpg.f685b336ad9b47b9756b9ccc7d7af1be.jpg

 

 

Fin rot πάντως έχει μηδαμινό έως καθόλου. Για ποιο φάρμακο μιλάμε και αλλαγές γιατί κάθε δέκα μέρες και μάλιστα λόγω του φαρμάκου? 

 

Το fin rot ήταν για τον μονομάχο λέγεται baktopur 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, panagiotis_dms said:

Τα θηλυκά μπορούν να κατεβάσουν αυγά και χωρίς αρσενικό. Μου έχει τύχει γι αυτό και το λέω προτού πούμε ότι είναι κάτι άλλο, γι αυτό όπως λες και εσύ θέλει παρακολούθηση. 

Ορίστε και μία φωτογραφία ενός σεξουαλικά ώριμου θηλυκού.

main-qimg-47629cb9f56087d640cb19f7db0f7b74.jpg.c36c74ca36a150bf99b6b36be1f6888c.jpg

Το άσπρο σημαδάκι τα λέει όλα... Αχνά μεν αλλά φαίνεται κάτι σαν αυτό και στο κορίτσι σου.

Betta_female_showing_the_ovipositor_tube.jpg.f685b336ad9b47b9756b9ccc7d7af1be.jpg

 

 

Fin rot πάντως έχει μηδαμινό έως καθόλου. Για ποιο φάρμακο μιλάμε και αλλαγές γιατί κάθε δέκα μέρες και μάλιστα λόγω του φαρμάκου? 

 

Αχχχ το έχει αυτό το spot .... να την ξαναβαλ  στο ενυδρείο.... την λυπάμαι στην γυάλα...ή πρέπει να την κρατήσω εκεί και μην την ταισω 

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πίσω στο ενυδρείο,κανονικά την τροφή της και να κάνεις πιο συχνές αλλαγές νερού . Εντάξει έχει λίγο φιν ροτ αλλά δεν είναι τόσο τρομερό.

Έχεις άλλα ψάρια στο ενυδρείο?

Άρα εφ'όσον σου έχει αυτό το σημαδάκι η κοπέλα σου είναι έτοιμη να φλερτάρει. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, panagiotis_dms said:

Για μένα πίσω στο ενυδρείο,κανονικά την τροφή της και να κάνεις πιο συχνές αλλαγές νερού . Εντάξει έχει λίγο φιν ροτ αλλά δεν είναι τόσο τρομερό.

Έχεις άλλα ψάρια στο ενυδρείο?

Άρα εφ'όσον σου έχει αυτό το σημαδάκι η κοπέλα σου είναι έτοιμη να φλερτάρει. 

Το φάρμακο ήταν για τον μονομάχο που έχω έχω έναν καθαριστεί και έναν ξιφομάχος 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Nefeli 1414 said:

Το φάρμακο ήταν για τον μονομάχο που έχω έχω έναν καθαριστεί και έναν ξιφομάχος 

Καθαριστή **

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...