Jump to content

Sun sun 304-αντικατασταση με jbl e1501-e1901-fluval fx4?


liakos7

Recommended Posts

Εγώ δεν πιστεύω στα κινέζικα σε καμία περίπτωση. Απλά αν θες παραπάνω ή ίδια βιολογία σε ποσότητα μάλλον πρέπει να πας στο 1902 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το σκέφτομαι καν να πέσω σε βιολογία ειδικά τώρα που μεγαλώνουν κ τα 4 σεβερουν,ούτε καν.απλα λέω ότι δεν έχω βρει κάπου που να λέει πόσο χωράει το sun sun?δεν έχει σελίδα η εταιρία;τόσο πατάτα είναι;

Link to comment
Share on other sites

Άστο μην το συζητάς. Κάτσε να ψάξω λίγο

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ούτε εγώ το βρίσκω οχαχαχαχαχα. Πάντως καίει πάρα πολύ. Φαντάσου εμένα το fx6 καίει 41

Link to comment
Share on other sites

Θα ψάχνω ως το βράδυ...κ θα επαναλεθω .αν πάρει κάτι το μάτι σας ενημερώστε..

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα τίποτα σχετικά με το sun sun.φοβερο!!!δεν ξέρω που άλλο να ψάξω...μόνο αν είχες κάποιος κ μας έλεγε θα ξέραμε.(γιατί έχω που έχω δεν ξέρω χαχαχα).όπως κ κάποιος που έχεις jbl θα μας βοηθούσε..

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος killerknight έγραψε:

Παιδιά τα fluval δεν έχουν πολύ χώρο για βιολογία. Πήγαινε στο jbl αλλιώς αν θες ροή και βιολογία πας στο eheim 1500xl αλλά  εκεί η τιμή  είναι άνω των 370 ευρώ.  Τα κινέζικα καινε τον πάτο τους και χαλάνε εύκολα, οπότε ότι κερδίζει κάποιος σε αρχική τιμή το χάνει μακροπρόθεσμα. Εγώ για αξιοπιστία και βιολογία θα πήγαινα  είτε στο eheim που ανέφερα είτε σε jbl αν και δεν τα έχω δοκιμάσει έχω ακούσει καλά λόγια 

Συμφωνω απολυτα , 3 απο τα 4 φιλτρα στα ενυδρεια μου εχαημ ειναι αλλά δεν τα προτεινα στο φιλο λογο κοστους.....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος liakos7 έγραψε:

Δεν το σκέφτομαι καν να πέσω σε βιολογία ειδικά τώρα που μεγαλώνουν κ τα 4 σεβερουν,ούτε καν.απλα λέω ότι δεν έχω βρει κάπου που να λέει πόσο χωράει το sun sun?δεν έχει σελίδα η εταιρία;τόσο πατάτα είναι;

 

πριν 3 ώρες, το μέλος killerknight έγραψε:

Πραγματικά ούτε εγώ το βρίσκω οχαχαχαχαχα. Πάντως καίει πάρα πολύ. Φαντάσου εμένα το fx6 καίει 41

19 λιτρα ειναι στ συνολο ............ αρα οι 4  καδοι δεν θα ειναι 10+ λογικα?

Link to comment
Share on other sites

Για το dun sun λέει ο corto

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος liakos7 έγραψε:

Το χασα λίγο..πιο είναι 19 λίτρα;

19 λιτρα ειναι ολος ο καδος (filter volume) του sun sun....... τα καλαθακια (media volume) αν  τα  ειδα καλα στις εικονες,τα υπολογιζω απο 8 -10 λιτρα, ισως να ναι και παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι μεγάλο!!που το δες;που το ψαξες;άρα δεν υπάρχει λόγο να πάω στο e1501.αν όντως χωράει περίπου 10 λίτρα κ περίπου 4 λίτρα το e901 που χω πάμε στα 24 σύνολο,δεν είναι κακα.μονο ότι καεί πολύ .σκέφτηκα κ την λύση του πάω σε δύο e1501 .κ πολύ πιο οικονομία σε ρεύμα κ αύξηση βιολογίας (χωράει λέει 8-8.5 λιτρα βιολογία άρα θα πάω 16+ σύνολο)βέβαια πολύ μεγάλο το κόστος.ξεκινησα να βρω κάτι στα 200€+... Κ είδη έχω ξεφύγει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πάρεις δύο 1501? Θα έχεις τρία φίλτρα δλδ σύνολο? Πήγαινε στο 1902 τότε να ηρεμήσεις και άσε και το δεύτερο που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω έχω ακόμη το jbl1500 φαντάσου και είμαι πολύ καλά. Είναι γεμάτο βιολογικό και έχει λίγο βαμβάκι για την βρωμιά. Έχω το anubias 1500 σαν εσένα (1,5χ0,5χ0,6) και δεν πέφτει η ροή ιδιαίτερα. Το είχα πάρει ακριβά αλλά με το καιρό είδα οτι μπορείς να το παραγγείλεις online από γερμανία πιο φθηνα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να τα καταργήσω όλα κ να  βάλω δύο e1501.βλακεια ε;εσείς λέτε με ένα 1901 συν το 901 που χω θα Μάι κομπλέ ε;κ πιο λιγα watt κ ίδια κ ίσως λίγη παραπάνω βιολογία απ' το sun sun κ σίγουρα πιο καλή ροή απ' το sun sun κ πιο αξιόπιστο.θα κοιμάμαι ήσυχα με τα δύο jbl.αργοτερα..καποια στιγμή σκέφτομαι μήπως το γυρίσω σε δίσκους..για πολύ αργότερα μιλάμε..πάλι θα Μάι καλυμενος με το 1901 κ το 901 ε;;;

Έγινε επεξεργασία - liakos7
Link to comment
Share on other sites

Για μένα αγόρασε ένα 1902 και θα είσαι κομπλέ. Έχει χωρητικότητα 10 λίτρα για βιολογικό υλικό και ροή 1900l/h. Το εν λόγο φίλτρο το πουλάει το petcity και νομίζω βάζει και δόσεις 

Link to comment
Share on other sites

πριν 56 λεπτά, το μέλος liakos7 έγραψε:

Ποιος φέρνει εδω jbl μήπως το βάλω με δόσεις με πιστωτική ;γνωρίζεται;

Νομίζω τα pet city δουλεύουν την jbl...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το pet city το χεί κ βάζει 3 δόσεις,όχι παραπάνω.καντο...6 βρε άνθρωπε ,χαχαχαχ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπα καλέ τι μας λες????. Εμένα ολόκληρο anoubias 1500 και πάλι τέσσερις δόσεις μου έκανε

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχα άσε καλά που έκανε και αυτές φίλε. Γιατί άλλοι δεν κάνουν τπτ οπότε καλά είμαστε

Link to comment
Share on other sites

τελικά πόσο το βρίσκεις το jbl 1501 και το 1901?

Link to comment
Share on other sites

330 το 1901.κ κανει αυστηρά 3 δόσεις λέει.του αν θέλει 5 η έστω 4 να πάω σήμερα να το πάρω.κ μου λέει θα σας πάρω σε λίγο να σας ενημερώσω κτλ.περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...