Jump to content

Βοήθεια! Αρχάρια με ενυδρείο


Recommended Posts

πριν 6 ώρες, το μέλος killerknight έγραψε:

Ελευθερία είναι μεγάλα φατσόνια?. Πες μου λίγο το εξωτερικό σου φίλτρο ποιο είναι?

Ούτε κ ξέρω τι έχει μέσα...στο κουτί δεν έγραφε...πως θα το δω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μου αν μπορεί μια καλύτερη φωτογραφία γιατί δε βλέπω σχεδόν τπτ

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος killerknight έγραψε:

Βγάλε μου αν μπορεί μια καλύτερη φωτογραφία γιατί δε βλέπω σχεδόν τπτ

Το βρήκα στο ίντερνετ. Αυτό είναι σε κινέζικο site..https://m.yoycart.com/Product/38795597878/

Link to comment
Share on other sites

Χμ... μου είπες ότι το νέο θα έχει και ενσωματομένο φίλτρο σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κόσμε! Νομίζω ότι η πιο ολοκληρωμένες λύσεις σε custom ενυδρεία είναι της juwel. Δεν έχω σκοπο να κάνω καμια διαφήμιση. Αν και δεν ημουν ποτέ fun του custom ενυδρείου, η juwel δινει κατ' εμε τις πιο ολοκληρωμένεςς και αξιόπιστες σχετικά λυσεις για ενα low tech στησιμο, αν το λέω σωστα.

Και αρκετά εργονομικο στο θέμα καθαρισμου φίλτρου

Έγινε επεξεργασία - GVC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Eleftheria Kotsia έγραψε:

Ναι αλλά αν δεν είναι καλό να μου το πείτε.Ακομα ψάχνω!

Φαντάζομαι πως είδες το μήνυμα μου έτσι ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος GVC έγραψε:

Καλησπέρα κόσμε! Νομίζω ότι η πιο ολοκληρωμένες λύσεις σε custom ενυδρεία είναι της juwel. Δεν έχω σκοπο να κάνω καμια διαφήμιση. Αν και δεν ημουν ποτέ fun του custom ενυδρείου, η juwel δινει κατ' εμε τις πιο ολοκληρωμένεςς και αξιόπιστες σχετικά λυσεις για ενα low tech στησιμο, αν το λέω σωστα.

Και αρκετά εργονομικο στο θέμα καθαρισμου φίλτρου

Δεν εχω το ενυδρείο, όμως  εχω την βαση του juwel 450 εδω και 4.5 χρονια σε ενυδρειο ιδιοκατασκευης και ως τωρα (φτου φτου)  ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, corto maltese said:

Δεν εχω το ενυδρείο, όμως  εχω την βαση του juwel 450 εδω και 4.5 χρονια σε ενυδρειο ιδιοκατασκευης και ως τωρα (φτου φτου)  ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

 

ειμαι τρελος fun των ιδιοκατασκευών. Θυμάσαι αλλωστε τι φρίκη ειχα φάει με το πρώτο μου ενυδρείο το juwel 110...απλά εωαχνα να ξηλώσω το φιλτρο για να το γυρισω σε εξωτερικό για να εχουν ταψάρια ελάχιστα χωρο παραπάνω... :P

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος GVC έγραψε:

ειμαι τρελος fun των ιδιοκατασκευών. Θυμάσαι αλλωστε τι φρίκη ειχα φάει με το πρώτο μου ενυδρείο το juwel 110...απλά εωαχνα να ξηλώσω το φιλτρο για να το γυρισω σε εξωτερικό για να εχουν ταψάρια ελάχιστα χωρο παραπάνω... :P

 

Αυτό που ξηλώνετε οι πιο πολλοί  τα φιλτρα στα juwel δεν το καταλαβαίνω κάποιες φορές.....τοτε γιατι   να  αγοράσεις ενυδρείο της  juwel?, εκτος την εγγύηση σε ποιότητα  που εχει σαν εταιρεία.

Θυμαμαι πως δεν θυμάμαι, εδω ειχες αγχωσει και εμας?

Έγινε επεξεργασία - corto maltese
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, corto maltese said:

Αυτό που ξηλώνετε οι πιο πολλοί  τα φιλτρα στα juwel δεν το καταλαβαίνω κάποιες φορές.....τοτε γιατι   να  αγοράσεις ενυδρείο της  juwel?, εκτος την εγγύηση σε ποιότητα  που εχει σαν εταιρεία.

Θυμαμαι πως δεν θυμάμαι, εδω ειχες αγχωσει και εμας?

Θυμάστε πόσες φορές εχουμε συζητησει όλοι μας το φαινόμενο.."με επιασε κοτσο ο πετσοπας;;;"   :bigemo_harabe_net-86:

Μεγάλωσα μετά και εμαθα :P

 

Έγινε επεξεργασία - GVC
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος GVC έγραψε:

ειμαι τρελος fun των ιδιοκατασκευών. Θυμάσαι αλλωστε τι φρίκη ειχα φάει με το πρώτο μου ενυδρείο το juwel 110...απλά εωαχνα να ξηλώσω το φιλτρο για να το γυρισω σε εξωτερικό για να εχουν ταψάρια ελάχιστα χωρο παραπάνω... :P

 

Συμφωνώ με την άποψη σου για τις ιδιοκατασκεύες γιατί είναι προτιμότερο να κάνουμε ενυδρείο συμφώνα με τις δικές μας ανάγκες .

 

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από μια εκτενή έρευνα, μου πρότειναν αυτό: https://www.bluefishaquariums.gr/ενυδρεια-τιμες/ενυδρεία-εταιρειών/enydreia-aquael/ενυδρείο-aquael-leddy-day-night-75d.html. Παρακαλώ την άποψη σας!!

Βλέπετε πλησιάζει γιορτή Γενέθλια οπότε είναι ένα και δωράκι πιστεύω!!!

Λοιπόν τι λέτε;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Eleftheria Kotsia έγραψε:

Έπειτα από μια εκτενή έρευνα, μου πρότειναν αυτό: https://www.bluefishaquariums.gr/ενυδρεια-τιμες/ενυδρεία-εταιρειών/enydreia-aquael/ενυδρείο-aquael-leddy-day-night-75d.html. Παρακαλώ την άποψη σας!!

Βλέπετε πλησιάζει γιορτή Γενέθλια οπότε είναι ένα και δωράκι πιστεύω!!!

Λοιπόν τι λέτε;

Καλημέρα . 

Θεωρώ ότι αυτή είναι πολύ καλύτερη λύση. 

https://aquaclubdesign.com/ενυδρειο-με-εξοπλισμο-και-φωτα-led-juwel-primo-110-aquarium-black-with-led-10.5w-12v-81x36x45cm-110l.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...