Jump to content

Καλησπέρα σε όλους καλώς σας βρήκα είμαι αρκετά αρχάρια σε ότι αφορά τα ψαράκια


Recommended Posts

Καλο θα ήταν να βρεις και απο κάποιον "μπολι" δλδη βιολογικο υλικο ετοιμο στρωμενο ετσι ωστε να μην ταλαιπωρηθει ακομα παραπανω το ψαρι . 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Katrin έγραψε:

Θα το δω καλύτερα και θα σου απαντήσω κάποια στιγμή αργότερα όταν βρω χρόνο 

Ευχαριστώ πολύ πολύ 

 

πριν 1 ώρα, το μέλος Katrin έγραψε:

Θα το δω καλύτερα και θα σου απαντήσω κάποια στιγμή αργότερα όταν βρω χρόνο 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Katrin έγραψε:

Θα το δω καλύτερα και θα σου απαντήσω κάποια στιγμή αργότερα όταν βρω χρόνο 

Ευχαριστώ πολύ πολθ

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος killerknight έγραψε:

Η μονομαχίνα σου δε θα πρέπει να έχει άλλα ψάρια μαζί της . Τώρα σαν ενυδρείο δεν είναι κακό ως προς το μέγεθος. Ενυδρείο για μονομάχο συνήθως εννοούμε κάτι σαν αυτό:

 

 

61q2FuTAv0L._SL1000_.jpg

Οκευ θα το ψάξω κ αύριο στο πετ σοπ τοτε

Link to comment
Share on other sites

πριν 44 λεπτά, το μέλος Φωτεινή Κράντου έγραψε:

Οκευ θα το ψάξω κ αύριο στο πετ σοπ τοτε

Αν μένεις Αθήνα και κοντά στον Πειραιά πήγαινε σε ένα pet supermarket. Έχουν καλές τιμές και σχετικά καλά προϊόντα. Θα δω και γω το site τους να σου στείλω μερικά λινκς. Για να τα λέμε κιόλας απλά, μέχρι τι ποσό διατειθεσαι να δώσεις?

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.petsupermarket.gr/hailea-aquarium-white-36x23x35-8cm-30lt 

 

https://www.petsupermarket.gr/thermostatis-25-watt-dophin 

 

https://www.petsupermarket.gr/esoteriko-filtro-dophin-kf-150-me-200l-h

 

Εδώ σου έχω προτάσεις από το μαγαζί αυτό για θερμοστάτη, ενυδρείο και φίλτρο. Χρειάζεσαι και υπόστρωμα. Σύνολο υπολόγιζε γύρω στα 75-80 ευρώ με όλο τον εξοπλισμό καινούργιο

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω αύριο που θα πας στο pet shop να είσαι κατασταλαγμένη στο τι ακριβώς θέλεις και έχεις ανάγκη να αγοράσεις , Συνοψίζοντας θα σου πω

Ενυδρείο 30 λίτρα και άνω  

Φίλτρο για 30 λίτρα ενυδρείο που να παίρνει μέσα βιολογικά υλικά έστω ( το  siropax mini ) θερμοστάτη 25W και χαλικάκι για υπόστρωμά (όχι χρωματιστό) . Αλλά μπιχλιμπίδια στολίδια και τα λοιπά δεν αγοράζεις . Από φυτά μόνο εύκολα ζωντανά και αφού το ενυδρείο που θα πάρεις έχει φωτισμό .

Μην ξεχνάς .. στο pet shop είναι θεμιτός ο σκοπός τους να πουλήσουν όσο μπορούν περισσότερα .  Αν θέλεις πάρε και ένα σκεύασμα με βακτήρια μιας και ποιο πάνω κάποιος είδα ότι  προσφέρθηκε  να σου δώσει μπόλι ώστε να επιταχυνθεί η διαδικασία του στρωσίματος   . 

ρίξε και μια ματιά σε αυτό 

Τα DE FACTO ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ του ενυδρείου. - Γενικά περί γλυκού νερού - Aquazone Portal

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος killerknight έγραψε:

https://www.petsupermarket.gr/hailea-aquarium-white-36x23x35-8cm-30lt 

 

https://www.petsupermarket.gr/thermostatis-25-watt-dophin 

 

https://www.petsupermarket.gr/esoteriko-filtro-dophin-kf-150-me-200l-h

 

Εδώ σου έχω προτάσεις από το μαγαζί αυτό για θερμοστάτη, ενυδρείο και φίλτρο. Χρειάζεσαι και υπόστρωμα. Σύνολο υπολόγιζε γύρω στα 75-80 ευρώ με όλο τον εξοπλισμό καινούργιο

 

 

 

Θα τα κοιτάξω κ αυτά όλα δυστυχώς στην φάση που είμαι οικονομικά δεν μπορώ να δώσω τόσα αλλά θα επενδύσω σίγουρα σε αυτό απλά ήθελα ακόμα 10-15 μέρες να στρώσω οικονομικά 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος marinos έγραψε:

Ελπίζω αύριο που θα πας στο pet shop να είσαι κατασταλαγμένη στο τι ακριβώς θέλεις και έχεις ανάγκη να αγοράσεις , Συνοψίζοντας θα σου πω

Ενυδρείο 30 λίτρα και άνω  

Φίλτρο για 30 λίτρα ενυδρείο που να παίρνει μέσα βιολογικά υλικά έστω ( το  siropax mini ) θερμοστάτη 25W και χαλικάκι για υπόστρωμά (όχι χρωματιστό) . Αλλά μπιχλιμπίδια στολίδια και τα λοιπά δεν αγοράζεις . Από φυτά μόνο εύκολα ζωντανά και αφού το ενυδρείο που θα πάρεις έχει φωτισμό .

Μην ξεχνάς .. στο pet shop είναι θεμιτός ο σκοπός τους να πουλήσουν όσο μπορούν περισσότερα .  Αν θέλεις πάρε και ένα σκεύασμα με βακτήρια μιας και ποιο πάνω κάποιος είδα ότι  προσφέρθηκε  να σου δώσει μπόλι ώστε να επιταχυνθεί η διαδικασία του στρωσίματος   . 

ρίξε και μια ματιά σε αυτό 

Τα DE FACTO ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ του ενυδρείου. - Γενικά περί γλυκού νερού - Aquazone Portal

Πρέπει να κάτσω να τα διαβάσω να τα γράψω σε χαρτί όλα αυτά γιατί μου ναι πρωτόγνωρα αλλά θα τα κάνω όλα σωστά 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Ρίξε μια ματιά και εδώ Νικολαος Βελης | Facebook

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος Φωτεινή Κράντου έγραψε:

Θα τα κοιτάξω κ αυτά όλα δυστυχώς στην φάση που είμαι οικονομικά δεν μπορώ να δώσω τόσα αλλά θα επενδύσω σίγουρα σε αυτό απλά ήθελα ακόμα 10-15 μέρες να στρώσω οικονομικά 

 

Πάντως το ενυδρειάκι της Hailea που πόσταρε ο φίλος είναι το πιο οικονομικό γι αυτό που θέλεις και θα σου λείπει μόνο ένας θερμοστάτης (γύρω στο 10ρικο) και τα έξτρα διακοσμητικά (υποστρώματα, ξύλα πέτρες φυτά ή ότι άλλο θέλεις) που δεν σε πειράζει και να τα καθυστερήσεις.

 

Μια σκέτη γυάλα 25-30 λίτρων έχει 30 ευρώ, μετά πρέπει να υπολογίσεις καπάκι 5ευρώ, φιλτράκι άλλα 10, θερμοστάτη άλλα 10, και για φωτιστικό ένα πορτατίφ ?. Που σου βγαίνει δηλαδή στα ίδια με το έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος marinos έγραψε:

Καλημέρα . Ρίξε μια ματιά και εδώ Νικολαος Βελης | Facebook

 

Πάτησα εδώ αλλά με βγάζει στην σελίδα  μόνο όχι σε κάποιο ποστ 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Vou έγραψε:

Μίλησα με ένα παλικάρι ιχθυολόγο που είναι σε πετ σοπ μέσο φίλης μ κ μου τα φτιάχνει όλα με 45ε με θερμοστάτη φίλτρο 20-25λτ ενυδρείο και είπε να μου δώσει κ στρωμένο νερό να χει κάνει κύκλο να μην ταλαιπωρηθεί άλλο το ψαράκι μου κ σιγά σιγά θα τα φτιάξουμε όλα μου είπε κ με φύλλα κ όλα σας ευχαριστώ πολύ όλους σας ...μόλις στηθούμε θα σας στείλουμε τα νέα μας εγώ κ η κορν ❤️

Έγινε επεξεργασία - Φωτεινή Κράντου
  • Like 1
  • Agree 1
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος Φωτεινή Κράντου έγραψε:

Πάτησα εδώ αλλά με βγάζει στην σελίδα  μόνο όχι σε κάποιο ποστ 

Διάφορα ενυδρεία προς πώληση λόγω στροφής στην καριέρα και λόγω έλλειψης χρονου
..........................
1. Juwel 450, 150x50x60 ύψος, 450 λιτρα,μαζί με σιδερένια βάση από κοιλοδοκο μαζί με φίλτρο Jbl 1500 εν λειτουργία και φωτισμό -450€,για όποιον θέλει μόνο ενυδρείο με βάση και φωτισμό,-350€, δώρο ρίζα, όποιος το πάρει και θέλει δώρο 4 πυρανχας pacu
...
2.ενισχυμενη ιδιοκατασκευη 140x50x60 μαζί με σιδερένια βάση από κοιλοδοκο με φίλτρο Jbl 1500...400€, χωρις φιλτρο-300€, δωρο μεγάλη ρίζα, σε όποιον θέλει δώρο 4 γλυκουλικα πιράνχας pacu η, 7 labidochromis caeruleus kai φροντοζες έναντι 50€
.
3. 100x50x60 (300 λίτρα) (επώνυμο, δεν θυμάμαι όνομα) σε άριστη κατασταση μαζί με τραπεζάκι και ένα καταπληκτικό φωτιστικο ...250€, μπορεί να δωθει σε όποιον θέλει μαζι με 5 labidochromis kai 2 φροντοζες +50€
...
4. 120x40x50( >240 λίτρα) μαζί με έπιπλο τραπέζι, με φως και φίλτρο για όποιον θέλει, έχει κάποιες γρατζουνιές...180€,(150€ χωρίς το φίλτρο) δωρο χρισοψαρα σε όποιον θελει
...
5...80x35x40 ύψος, επώνυμο, με καπάκι και ενσωματωμένο φως σε άριστη κατάσταση μαζί με τραπεζάκι και φίλτρο... 180€,χωρίς τραπεζάκι 150€, δωρο 3 η 5 χρυσόψαρα
...
. 6. 80x35x40 με καπάκι και φώτα Led kai ενσωματωμένο φίλτρο καταρράκτη με τραπεζάκι 180€, χωρίς τραπεζακι-150€,τρεχει αυτή την στιγμή με Κιχλίδες, θα δωθει σε όποιον θέλει με δώρο 3 η 5 χρυσόψαρα
...
7.. 25αρι επώνυμο με φως φίλτρο καπάκι θερμοστάτη, υπόστρωμα, ρίζα φυτά και ζευγάρι μονομάχων...70€
...
8.. 2x25aria με φίλτρο φως υπόστρωμα φυτά και ζευγάρι μονομάχων στα 60€
...
9..60x35x40 ύψος (80 λίτρα) μαζί με φίλτρο, υποστρωμα (χαλαζιακη άμμος), ενσωματωμένο φως στο καπάκι,θερμοστάτη... 150€, τρέχει αυτή την στιγμή κανονικά με cribensis.(τα ψαράκια δεν συμπεριλαμβάνονται στην τιμή)
...
10. 50x30x40 ύψος (60 λίτρα) με φίλτρο, υποστρωμα(χαλαζιακη άμμος), θερμαντήρας.,με τραπεζάκι και φως.φιλοξενει αυτή την στιγμή 5 μονομάχους από γέννα.. 120€
...
.. Τα περισσότερα ενυδρεία τρέχουν αυτή την στιγμή κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Δίνονται λόγω έλλειψης χρόνου
Για φωτογραφικό υλικό θα αφήσω στα σχόλια ή σε pm, ότι σας βολεύει
.. ΜΌΝΟ Αθήνα παρακαλώ και από το χώρο μου, αποστολές δεν μπορώ να κάνω λόγω έλλειψης χρόνου.
.. Οι τιμές δεν είναι de facto, όλα συζήτηση μα, απλά δεν μπορώ να τα χαρησω γιατί τα πλήρωσα.
.. Ευχαριστώ πολύ.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...