Jump to content

ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΜΟΝΟΜΑΧΟ


Recommended Posts

Τελικα παιδια βρηκα την λυση γιατί δεν ετρωγε τον ενοχλει το spraybar που εχω στην εξοδο του φιλτρου μ γιατί οτν ριχνεις την τροφή την περνει απο η ΡΟΗ του νερου και αυτος δεν του αρεσει κ πολυ η ΑΝΑΤΑΡΑΞΗ αυτη γιατί στο box που ηταν δεν ειχε κινηση το νερο και οτν έπεφταν τα pellet έβγαινε απλα στην ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ κ τα ετρωγε 

 

οποτε η λυση που εχω βρει ειναι να κλεινω το φιλτρο στο τάισμα ταιζω απο την μια μερια να τρωνε τα danios και απο την αλλη ταιζω τν μονομαχο και οτν τελειωσουν ξανα βαζω το φιλτρο σε λειτουργεία αλλα δεν ειναι κ λυση αυτη γιατί αν θα φευγω απο το σπιτι για μερες κ ριχνει η ταιστρα τροφή δν θα υπαρχει ανθρωπος να κανει αυτην την διαδικασία αν εχετε εσεις να προτείνετε κατι πειτε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

έχω 10 ντανιο και θέλω βάλω μονομάχο σε 20 λίτρα σε μαγαζιά βλέπω πολλά Ντάνιο με μονομάχο!!!!

μου είπαν από 15 και πάνω πάει μονομάχος τελικά πάει η είναι νευρικά και θα φοβάται ο μονομαχος????

Έγινε επεξεργασία - Βασιλης Νικ
μονομάχος
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Βασιλης Νικ έγραψε:

έχω 10 ντανιο και θέλω βάλω μονομάχο σε 20 λίτρα σε μαγαζιά βλέπω πολλά Ντάνιο με μονομάχο!!!!

μου είπαν από 15 και πάνω πάει μονομάχος τελικά πάει η είναι νευρικά και θα φοβάται ο μονομαχος????

Δυστυχώς τα 20 λίτρα είναι πολύ λίγα ακόμα κ για τα ψαράκια που έχεις τώρα.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

το ξέρω απλά μπορεί να είναι λίγο στενά αλλά να κάνουν μια ποιοτική ζωή κάπως γιατί δεν έχω χώρο πάρω μεγαλύτερο ενυδρείο 

Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος Βασιλης Νικ έγραψε:

το ξέρω απλά μπορεί να είναι λίγο στενά αλλά να κάνουν μια ποιοτική ζωή κάπως γιατί δεν έχω χώρο πάρω μεγαλύτερο ενυδρείο 

Τα λιτρα σου ειναι απαγορευτικα γενικος για τα κοπαδοψαρα. Εδω δεν μιλαμε για ποιοτικη ζωη. 

Η λυση ειναι απλη - οταν δεν μπορεις να προσφερεις στα ζωντανα αυτο, που χρειαζονται, μην παιρνεις τα ζωντανα.

Το θελω και το γινεται πρεπει να βρισκονται σε ισορροπία παντα (δυστυχώς)......

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2022 at 1:09 ΜΜ, το μέλος AndreasVa έγραψε:

και οτν τελειωσουν ξανα βαζω το φιλτρο σε λειτουργεία αλλα δεν ειναι κ λυση αυτη γιατί αν θα φευγω απο το σπιτι για μερες κ ριχνει η ταιστρα τροφή δν θα υπαρχει ανθρωπος να κανει αυτην την διαδικασία αν εχετε εσεις να προτείνετε κατι πειτε μου.

Εγω παντα κλεινω το φιλτρο,  οταν ταιζω. Υπαρχει λυση και για αυτο. - TP-LINK Tapo P100 Μονή Εξωτερική Πρίζα. την ρυθμιζεις να σταματαει το φιλτρο για 10-15 λεπτα την ωρα , που ριχνει η ταιστρα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...