Jump to content

Περίεργη συμπεριφορά platy


Recommended Posts

τα δικα μου τα κακομαθημένα ετρωγαν μονο ζωντανη και Tetra min.... χε χε Δοκιμασε. και ακομα ocean nutrition καλες.

Καποιες ποιοτηκες τροφες μαλλον δεν ειναι και πολυ νόστιμες και δεν τις τρωνε με ορεξη.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

τα δικα μου τα κακομαθημένα ετρωγαν μονο ζωντανη και Tetra min.... χε χε Δοκιμασε. και ακομα ocean nutrition καλες.

Καποιες ποιοτηκες τροφες μαλλον δεν ειναι και πολυ νόστιμες και δεν τις τρωνε με ορεξη.

Ζωντανες Ε; δεν το έχω ψάξει η αλήθεια είναι 🤔 γενικά παράπονο δεν έχω κ εγω αμα κανω οτι πλησιάζω με αρπάζουν δεν έχουν θέμα 😂😂😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος natateo έγραψε:

τα δικα μου τα κακομαθημένα ετρωγαν μονο ζωντανη και Tetra min.... χε χε Δοκιμασε. και ακομα ocean nutrition καλες.

Καποιες ποιοτηκες τροφες μαλλον δεν ειναι και πολυ νόστιμες και δεν τις τρωνε με ορεξη.

Ναταλία έχεις κρατήσει ζωντανές αποικίες ζωντανών οργανισμών ? Brime shrimp είναι λίγο πεδεματακι και στο ψάξε ψάξε εντόπισα τα micro worms που είναι πιο εύκολα να τα κρατήσεις και να τα πολλαπλασιάσεις .Ξέρεις κάτι γι'αυτά ; Τα έχεις δοκιμάσει ;Γιατί λέω να μπω στον πειρασμό .

 

Επίσης διάβασα ότι πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί στην ποσότητα που ρίχνουμε για να μην έχουμε έκρηξη αμμωνίας .

 

Όσο για πέλλετς άκουσα πολύ καλά λόγια για τα Hikari Micro Pellets ,Hikari Vibra Bites αλλά δεν έχω προσωπική άποψη .Άν έχει κάποιος ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Nadia έγραψε:

Ναταλία έχεις κρατήσει ζωντανές αποικίες ζωντανών οργανισμών ?

Και ακομα κραταω. μικροβορμσ ειναι για γόνο, αν θελετε για πιο μεγαλα ψαρια - grindal, white worms. Εχω και daphnia στην ταρατσα (παγωνει καποιες φορες, ομως αντεχει πάντα)

πριν 2 ώρες, το μέλος Nadia έγραψε:

Brime shrimp είναι λίγο πεδεματακι

Καθολου, το πιο ευκολο ειναι.

πριν 2 ώρες, το μέλος Nadia έγραψε:

Επίσης διάβασα ότι πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί στην ποσότητα που ρίχνουμε για να μην έχουμε έκρηξη αμμωνίας .

Σε ενα καλα στρωμενο ενυδρειο δεν υπαρχει περιπτωση να εχουμε εκρηξη αμμωνιας. Και τάιζα παντα με την χουφτα :) (το ειχει δει και η φιλεναδα μου η @Katrin , πες Κατερινα πως ταιζα τα ψαρια :D)

Κοριτσια ριξτε μια ματια εδω -

https://www.aquazone.gr/forums/topic/107700-καλλιεργεια-daphnia-σε-20-λ/

https://www.aquazone.gr/forums/topic/104136-καλλιέργεια-δάφνιας-σε-εξωτερικό-χώρο-του-david-ramsey/

 

  • love 2
Link to comment
Share on other sites

Ιιι, αυτά τα white worms, eek. Μπράβο όμως για όλα όσα κατορθώνεις να διατηρείς Ναταλία!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...