Jump to content

Νέος Bettaς


Takis24

Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ έγραψε:

Τι εννοείς; 'Οτι τα φυτά δυσκολεύουν την ζωή των ψαριών;

Δεν το πιστεύω, μάλλον το αντίθετο...

Οχι δεν εννοω αυτο,αλλα οτι τα φυτα εχουν απλωσει τοσο πολυ που νομιζω οτι οι 8 αρλεκινοι θα εχουν προβλημα χωροταξικο ,καθως δνε θα υπαρχει και πολυ ελευθερος χωρος για κολυμπι...η απορια μου σχετιζεται με τον ελευθερο διαθεσιμο χωρο με βαση την εικονα που επισυναψα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια χαρά είναι ο χώρος προς το παρών. Τα μεγάλα φυτά που είναι δεξιά και αριστερά, μοιάζουν με εχινόδορους και αν είναι μεγαλώνουν πάρα πολύ. Συνήθως τα τοποθετούμε πίσω στην πλάτη.

@Aquascape

Έγινε επεξεργασία - Ice-Man
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Έχουν χώρο να κολυμπήσουν τα ψαράκια. Δεν ξέρω τι παίζει με τα νιτρικά σου, αλλά εγώ ίσως να αραίωνα λίγο το κερατόφυλλο. Εκτός του ότι απορροφάει φουλ συστατικά, κόβει και φως από τα υπόλοιπα φυτά.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος ChrisEco έγραψε:

Μια χαρά είναι. Έχουν χώρο να κολυμπήσουν τα ψαράκια. Δεν ξέρω τι παίζει με τα νιτρικά σου, αλλά εγώ ίσως να αραίωνα λίγο το κερατόφυλλο. Εκτός του ότι απορροφάει φουλ συστατικά, κόβει και φως από τα υπόλοιπα φυτά.

Ειμαι ακόμα σε διαδικασια στρωσίματος,αλλά ναι εχεις δίκιο,το κερατόφυλλο έχει μεγαλώσει παρα πολύ τις 20 μέρες που τρέχει το ενυδρειο,και έχει πιασει σχεδόν ολη την επιφάνεια...Πριν βάλω ψαράκια έχω σκοπό να κάνω λίγο κλάδεμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...