Jump to content

Γλυκό Vs Θαλασσινό


Γλυκό ή Θαλασσινό  

136 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Λοιπόν, θέλω επιχειρήματα από τον καθένα σας για να δικαιολογήσει την απάντησή του!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 205
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν και ψήφησα γλυκό (αφου με δισκους καταπιάνομαι) δεν μπορω να είμαι απόλυτος...

Το καθένα έχει την ομορφιά του και τη χάρη του, τα υπέρ και τα κατά του!

Ολοι την ίδια τρέλα κουβαλάμε :unsure:

Link to comment
Share on other sites

εχω ψηφισει γλυκο γιατι ετσι

η ψηφοφορια εχει προβλημα γιατι δεν υπαρχει η επιλογη και για τα δυο, εκτος και εαν θεωρουμε το υφαλμυρο οτι ειναι και τα δυο μαζι

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι θαλασσινοί που γνωρίζω έχουν ένα , και άλλοι δυο ενυδρεία γλυκού. :rolleyes:

Εγώ έχω 500 θαλασσινό, 400 γλυκό,………..άντε τώρα ψήφισε :unsure::bowdown::bowdown:

Λευκό δεν έχει η κάλπη ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι θαλασσινοί που γνωρίζω έχουν ένα , και άλλοι δυο ενυδρεία γλυκού. :rolleyes:

Εγώ έχω 500 θαλασσινό, 400 γλυκό,………..άντε τώρα ψήφισε :unsure::bowdown::bowdown:

Λευκό δεν έχει η κάλπη ? :thumbup:

Δε μου λες Αποστολε,reef η only fish; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γλυκο και ξερο ψωμι !!! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

του γλυκου του κουταλιου!!!! :bowdown:

Θαλασσα θαλασσα τι μου χεις κανει? :unsure:

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ριφακι και υγρο αλατισμενο ψωμι.... :bowdown::rolleyes::unsure::bowdown::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλά, οι θαλασσινοί έχετε φάει τρελή ήτταν. Πάρτε το χαμπάρι... είστε ένα τίποτα μπροστά μας :rolleyes:

Φυσικά υποστηρίζω γλυκό γιατί:

1) Οι θαλασσινοί είστε ψωνάρες και επιδειξίες. Χρώματα, κοράλλια, κύμματα... Πάω στοίχημα πως στις παραλίες βγαίνεται κάπως έτσι

post-6647-1221774317_thumb.jpg

2) Δεν ξέρετε κολύμπι. Προτιμάτε την ασφάλεια της θαλασσίτσας της Λούτσας και φοβάστε την ορμή των ποταμών. ΟΥ ΡΕ!!!

3) Δεν έχετε πλέκο... κατά συνέπεια δεν έχετε ΣΩΣΤΑ ψάρια!!!

4) Η τσιπούρα είναι πιο νόστιμη από τον σπάρο!

5) Αντί γα φυτά χρησιμοποιείτε κάτι "μύξες" που τις ονομάζετε ανεμώνες! Και έχετε κάποια κακάσκημα ψάρια που κολυμπάνε σαν ξεχαρβαλωμένα και χρησιμοποιούν αυτή την "μυξοαηδεία" για σπίτι τους!

6) Για να κάνετε αλλαγή νερού πρέπει να πάρετε άδεια από τη δουλειά σας... 3ήμερη

...και πολλά ακόμα!!!

ΓΛΥΚΟ ΡΕΕΕΕ!!!! :unsure::bowdown::rolleyes::thumbup::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Θαλασσινό γιατί η <γλύκα> μου έχει περάσει εδω και χρόνια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά, οι θαλασσινοί έχετε φάει τρελή ήτταν. Πάρτε το χαμπάρι... είστε ένα τίποτα μπροστά μας :rasp:

Φυσικά υποστηρίζω γλυκό γιατί:

1) Οι θαλασσινοί είστε ψωνάρες και επιδειξίες. Χρώματα, κοράλλια, κύμματα... Πάω στοίχημα πως στις παραλίες βγαίνεται κάπως έτσι

post-6647-1221774317_thumb.jpg

2) Δεν ξέρετε κολύμπι. Προτιμάτε την ασφάλεια της θαλασσίτσας της Λούτσας και φοβάστε την ορμή των ποταμών. ΟΥ ΡΕ!!!

3) Δεν έχετε πλέκο... κατά συνέπεια δεν έχετε ΣΩΣΤΑ ψάρια!!!

4) Η τσιπούρα είναι πιο νόστιμη από τον σπάρο!

5) Αντί γα φυτά χρησιμοποιείτε κάτι "μύξες" που τις ονομάζετε ανεμώνες! Και έχετε κάποια κακάσκημα ψάρια που κολυμπάνε σαν ξεχαρβαλωμένα και χρησιμοποιούν αυτή την "μυξοαηδεία" για σπίτι τους!

6) Για να κάνετε αλλαγή νερού πρέπει να πάρετε άδεια από τη δουλειά σας... 3ήμερη

...και πολλά ακόμα!!!

ΓΛΥΚΟ ΡΕΕΕΕ!!!! :unsure::bowdown::rasp::thumbup::bowdown:

:rolleyes::rolleyes::thumbup::blush::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Αν και πιστεύω ότι το θαλασσινό είναι τόσο ωραίο που δεν συγκρίνεται με το γλυκό νερό δυστυχώς η χώρα μας δεν σου επιτρέπει να έχεις ένα θαλασσινό έτσι όπως το θέλεις. Εγώ θα ήθελα να είχα ένα θαλασσινό με ΜΗ λάμπες και κοντά στα 500-600 λύτρα. Αλλά το κόστος και ο χρόνος που θέλει για συντήρηση το κάνει απαγορευτικό (τουλάχιστον για εμένα). Οπότε Ελλάδα= Γλυκό νερό

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...