Jump to content

Επιλογή Ψαριών Για Γυάλα


filarhos

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 94
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Διάβασα για το Ancistrus ότι γίνεται μέχρι και 12,5 εκ. δεν είναι μεγάλο για το ενυδρείο μου;;;

Και μεγαλο ειναι και δεν ταιριαζει με τον μονομαχο.

Link to comment
Share on other sites

Πές μας stav και τα προβλήματα που θα δημιουργηθούν βάζοντας Ancistrus !

Link to comment
Share on other sites

Τι δουλειά θα κάνει;;;

Θα καθαρίζει τον βυθό;;;

Μικρότερο υπάρχει γιατί θέλω να φαίνετια μόνο ο μονομάχος.

Διάβασα για το στρώσιμο του ενυδρείου μήπως είναι καλύτερα να το βάλω να λειτουργήσει καμία βδομάδα χωρίς το ψαράκι;;; Τρόμαξα με αυτά που διάβασα ότι αν αλλάξει η περιεκτικότητα του νερού μπορεί να πηδήξει έξω.

Φυτό τι λέτε πλατύφυλο;;;

Υ.Γ. Σας έχω πρήξει ε;;; Ειδικά τον Σταμάτη!!! Ευχαριστώ και πάλι.

Άντε και μόλις το φτιάξω θα σας βγάλω φωτογραφίες να τον δείτε.

Link to comment
Share on other sites

Πές μας stav και τα προβλήματα που θα δημιουργηθούν βάζοντας Ancistrus !

Ξερεις πολλα ψαρια που μπορουν να συμβιωσουν με μονομαχο;

Link to comment
Share on other sites

Τι δουλειά θα κάνει;;; Θα τρώει μέρος απ τις άλγες που δημιουργούνται στο ενυδρείο.

Θα καθαρίζει τον βυθό;;; Απο τί ;

Μικρότερο υπάρχει γιατί θέλω να φαίνετια μόνο ο μονομάχος. Ούτως ή άλλως δεν πολυκυκλοφορουν αυτα τα ψάρια .

Διάβασα για το στρώσιμο του ενυδρείου μήπως είναι καλύτερα να το βάλω να λειτουργήσει καμία βδομάδα χωρίς το ψαράκι;;; Τρόμαξα με αυτά που διάβασα ότι αν αλλάξει η περιεκτικότητα του νερού μπορεί να πηδήξει έξω. Ο μονομάχος μπορει να πηδηξει και ασχετα απο το αν γινονται αλλαγες στις παραμέτρους του νερου.

Φυτό τι λέτε πλατύφυλο;;; Γιατι δεν απευθύνεσαι στη κατάλληλη κατηγορία ;

Υ.Γ. Σας έχω πρήξει ε;;; Ειδικά τον Σταμάτη!!! Ευχαριστώ και πάλι.

Άντε και μόλις το φτιάξω θα σας βγάλω φωτογραφίες να τον δείτε.

stav κάποια πρόταση έχεις να κάνεις ;

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις πολλα ψαρια που μπορουν να συμβιωσουν με μονομαχο;

Θέλεις να πεις οτι επειδή δεν κάνουν τα περισσότερα ψάρια με μονομάχο δεν θα κάνει ούτε αυτό που πρότεινα ;

Απο που το συμπέρανες αυτό ;

Εχεις κάποια εμπειρία αρνητική στη συμβίωση αυτών των 2 ψαριών ;

Υπάρχει κατι που να μας δεσμεύει να τα βάλουμε μαζί ;

Link to comment
Share on other sites

stav κάποια πρόταση έχεις να κάνεις ;

Ναι,να βαλει τον μονομαχο μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,να βαλει τον μονομαχο μονο του.

Το λόγο δεν μας λες !!!

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει και ο φίλος ΣΤΑΜΑΤΗΣ δεν υπάρχει κανενα προβλημα να βαλεις το συγκεκριμενο ψαρι. Ίσα ίσα τα 20 λιτρα ειναι υπεραρκετα για ενα ψαρι με τοσο μεγάλο τελικό μεγεθος. Με αυτόν τον τρόπο το ψάρι δεν θα κινέιτε αρκετά και θα παχύνει πολύ γρηγορα με αποτέλεσμα μεσα σε πολύ λιγο χρονικό διαστημα να εχει γίνει ενας πολύ ωραιος μεζες για το κυριακατικο ουζακι του φιλου. Α ρε ΣΤΑΜΑΤΗ γιατι δεν γραφεις ενα βιβλιο με το πως να κρατήσετε ενα ψαρι 12 εκατοστων σε ενα ενυδρειο με μονομάχο 20 λίτρων??

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα για να ειναι πιο καθαρο το ενυδρειο μπορεις να βαλεις 4 απο αυτα τα ψαρια που εναν προχειρο υπολογισμο που εκανα χωρανε. Καπως ετσι θα μοιαζει το ενυδρείο σου.

Link to comment
Share on other sites

frank86 τι λες ; καταλαβαίνεις τί γράφεις τώρα ;

Πως θα μοιάζει το ενυδρείο του ;

Μήπως εχεις στο νου σου κάποιο άλλο θέμα ;

Link to comment
Share on other sites

http://s628.photobucket.com/albums/uu9/pro...reiostamati.jpg

Eτσι καπως θα ειναι φιλε μου και πεντακαθαρο και χαρουμενα τα ψαρακια σου. 1 μονομαχος λοιπον και 4 απο αυτα που σου προτεινε ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Και έχεις αυτή την εμπειρία εσύ και την καταθέτης εδώ για να μάθει ο νέος στο χόμπι ;

Έχεις δει δηλαδή σε ενυδρείο 20 λίτρων να γίνεται 12,5 εκατοστά το ψάρι αυτό ;

Και οτι τρώει και μονομάχους ;

Αυτο για το θέμα .

Μπορεις σε παρακαλώ πολυ να μου πεις για ποιο λογο έχεις απέναντι μου αυτο το ειρωνικό ύφος ;

Το να εχεις διαφορετική άποψη το καταλαβαίνω το να γράφεις με αυτο το τρόπο ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω και εάν είχες αυτη τη συμπεριφορά σε ενα αλλο μέλος του φόρουμ θα είχες φάει Warning απο εμένα , τη γλυτώνεις γιατί η αντιπαράθεση είναι μαζί μου .

Link to comment
Share on other sites

ΦΙλε μου η συμπεριφορα ΣΟΥ ειναι ειρωνικη. Αν ο ιδιος χρηστης εβγαινε και ελεγε οτι εχει ενα τετοιο ψαρι ΕΣΥ ο ιδιος θα του ελεγες οτι δεν χωραει επειδη γινεται μεγαλο. Τωρα που πανω στον αφρο σου του πεταξες να βαλει και την ψαρουκλα μεσα την οποια την ειχε φιλος μου σε 200 λιτρα και κονεψε να σπασει το ψαρι ειρωνευεσαι τον αλλο χρηστη για να υποστηριξεις την μπαρούφα σου. ΔΗλαδη ο καλύερος αλγοφάγος για 20 λιτρο ενυδρειο ειναι το συγκεκριμένο ψαρι?? Όσο για τα warning και τα ban ξερουμε πολυ καλα οι περισσοτεροι τι πολιτικη ακολουθεις. Eσυ Πανο1990 τι ζόρι τραβας?? Μηπως εχεις και εσυ κανα 20 λιτρο τιγκα σε αυτα τα ψάρια και θίχτηκες??

Link to comment
Share on other sites

Μου την σπαει η ειρωνια και μαλιστα σε ατομα που δεν ξερεις απο κοντα.

Ολα τα πλεκο ιδια ειναι φιλε μου???

Οπως σου μιλαω να μου μιλας

Και Ban να φας καλα θα ηταν..

Δεν προσφερεις και τιποτα εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Αφου θες να σου μιλαω οπως μου μιλας θα παταω και εγω ENTER μετα απο καθε προταση οπως εσυ.

Επειδη καποιον τον ξερεις απο κοντα παει να πει οτι δεν πεταει κοτσανες??

Οταν ενω τις πεταει προσπαθει να τις υποστηριξει δεν ειναι αξιος ειρωνιας??

Εσυ συμφωνεις οτι χωραει το ψαρακι στο 20 λιτρο??

Αν σου ελεγαν να προτεινεις ενα αλγοφαγο αυτο θα προτεινες??

Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ ειναι προσωπικος σου μεντοωρας, προτυπο σου??

Είσαι προστατης και ακολουθος του ΣΤΑΜΑΤΗΣ??

Link to comment
Share on other sites

Εάν ο τροπος γραφης μου ηταν κάπου ειρωνικος ζηταω συγγνωμη δεν το καταλαβα .

Σε κανενα δεν εχω πει οτι το ψαρι του δεν κάνει για το ενυδρείο του αν δεν έχει κάνει υπερβολές , αυτο ειναι κατι που μπορεις να το ψάξεις .

Το ψαρι που συστήνω δεν υπάρχει περίπτωση να σπάσει ενυδρείο ΚΑΝΕΝΑ .

Μάλον δεν μπήκες στο κοπο να πατήσεις το λινκ που έβαλα για να δεις και ποιο ψάρι είναι και με ποια χαρακτηριστικά .

Εφ οσον ξέρεις τι πολιτική ακολουθω στα warning και τα ban , είπες να το εκμεταλλευτής έτσι ;

Αν και ξεχάστηκες με το προτελευταίο ερώτημα που έκανες , προς το Panos1990 , και σύμφωνα με τη πολιτική που ακολουθώ...... ξέρεις .....

Link to comment
Share on other sites

Oλο μ******ς εσυ φιλε μου...

Εγω θα εβαζα οτοκυκλο, και ας ειναι "δυσκολο" ψαρι, αλλα δεν εχω κατι μεσα και στα δυο 20λτ μου γιατι τα σαλιγκαρια που υπαρχουν κανουν μια χαρα την δουλεια τους!

Το θεμα ειναι να γινετε διαλογος και οχι ειρωνιες.

Έγινε επεξεργασία - ΣΤΑΜΑΤΗΣ
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΑΜΑΤΗΣ δεν βλεπω καμια προειδοποιηση στον ΠΑΝΟΥΛΗΣ1990?? Δεν θεωρεις οτι με πρόσβαλλε??

Πρώτον δεν θα μου υποδείξεις εσυ το τι θα κάνω , και δεύτερον δεν ξέρεις τι έχω κάνει άν έχω κάνει τρίτον δεν είδα κάπου να σε προσβάλει !

Ξέρεις κάτι άλλο που μετράει εδω μέσα είναι , κατα πόσο το καθε μέλος προσφέρει καλοπροαίρετα και με ωραίο τρόπο τις γνώσεις του .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...