Jump to content

Συνάντηση στην Θεσσαλονίκη τον Μάιο


Χρήστος

Recommended Posts

1) Χρηστος

2) Κλαζ

3) Αντωνης τ83

4) sarevock

5) snakepanos

6) babinio

7) staths000

8) Nικος πολιτης

9) geoaki

10) zannikola

11) miltosbitoulis2

12) andreas kika

13) red rubin + την παρεα του!

14) Σταματης

15) Stormstrumfer

16) fishaki

17) shadow 1

18) kokkinos

19) viciouscirlce

20) Husky Jim

21) ΑΚΗΣ

22) Dartman ( +1 ? )

23) lion

Έγινε επεξεργασία - antonis t83
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κλαδεματα θα εχω κ εγω μαζι με μερικα ακομα πραγματακια........ :wub:

οποτε ελα!!!! :ninja:

Σαλιγκάρια να φέρω??? :P

Link to comment
Share on other sites

1) Χρηστος

2) Κλαζ

3) Αντωνης τ83

4) sarevock

5) snakepanos

6) babinio

7) staths000

8) Nικος πολιτης

9) geoaki

10) zannikola

11) miltosbitoulis2

12) andreas kika

13) red rubin + την παρεα του!

14) Σταματης

15) Stormstrumfer

16) fishaki

17) shadow 1

18) kokkinos

19) viciouscirlce

20) Husky Jim

21) ΑΚΗΣ

22) Dartman ( +1 ? )

23) lion

23) lion_

Link to comment
Share on other sites

Σαλιγκάρια να φέρω??? :wub:

καλα ρε με τα σαλιγκαρια θα μας ξεγελασεις?

φερε κανενα τετοιο

http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...ew&iden=443

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε με τα σαλιγκαρια θα μας ξεγελασεις?

φερε κανενα τετοιο

http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...ew&iden=443

Ok...

Πόσες φωτογραφίες θες και σε τί μέγεθος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρόλο την εφορία που επικρατή έχω την εντύπωση ότι η Αθηναίοι στο τέλος θα είναι πιο πολλή από τους βόρειους και ιδιαίτερα τους Θεσσαλονικείς, (θα γίνουμε ρεζίλη :ninja: )

Που είστε ρε θεσσαλονικείς ;;;;;;; :wub:

Πάντως παιδιά αν σε περίπτωση η Αθηναίοι είναι περισσότερη από τους βόρειους… τη να πω μου κόβεται τα φτερά. :P

Λοιπόν βάλτε προς ψάξτε ταβέρνες με πάρκην περιμένω να ακούσω προτάσεις γιατί ο καιρός πλησιάζει, μην κάθεστε με σταυρωμένα χέρια. Εσείς είστε ο οικοδεσπότης που θα μας φιλοξενήσει μην καταρρακώνεται την βορειοελλαδίτικη φιλοξενία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρόλο την εφορία που επικρατή έχω την εντύπωση ότι η Αθηναίοι στο τέλος θα είναι πιο πολλή από τους βόρειους και ιδιαίτερα τους Θεσσαλονικείς, (θα γίνουμε ρεζίλη :thumbup: )

Που είστε ρε θεσσαλονικείς ;;;;;;; :wub:

Πάντως παιδιά αν σε περίπτωση η Αθηναίοι είναι περισσότερη από τους βόρειους… τη να πω μου κόβεται τα φτερά. :ninja:

Λοιπόν βάλτε προς ψάξτε ταβέρνες με πάρκην περιμένω να ακούσω προτάσεις γιατί ο καιρός πλησιάζει, μην κάθεστε με σταυρωμένα χέρια. Εσείς είστε ο οικοδεσπότης που θα μας φιλοξενήσει μην καταρρακώνεται την βορειοελλαδίτικη φιλοξενία.

Εντάξ'.... και περισσότεροι να είμαστε, μη τα βάψετε μαύρα! Δεν θα βρεθούμε για να παίξουμε ξύλο... για φαΐ θα πάμε :P

Αν πάντως είστε λιγότεροι.... ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ρε γέλιααααααααααα!!!! :thumbup:

Αθηναίοι! Ξεσηκωθείτε! Πρέπει να είμαστε περισσότεροι από τους Θεσσαλονικείς! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρόλο την εφορία που επικρατή έχω την εντύπωση ότι η Αθηναίοι στο τέλος θα είναι πιο πολλή από τους βόρειους και ιδιαίτερα τους Θεσσαλονικείς, (θα γίνουμε ρεζίλη :ninja: )

Που είστε ρε θεσσαλονικείς ;;;;;;; :wub:

Πάντως παιδιά αν σε περίπτωση η Αθηναίοι είναι περισσότερη από τους βόρειους… τη να πω μου κόβεται τα φτερά. :P

Λοιπόν βάλτε προς ψάξτε ταβέρνες με πάρκην περιμένω να ακούσω προτάσεις γιατί ο καιρός πλησιάζει, μην κάθεστε με σταυρωμένα χέρια. Εσείς είστε ο οικοδεσπότης που θα μας φιλοξενήσει μην καταρρακώνεται την βορειοελλαδίτικη φιλοξενία.

up

Παιδιά ενημερώστε πόση θέλετε κλαδέματα από γλυκό ή αλμυρό μην τα κουβαλήσουμε άδικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν βγαζουμε σιγα-σιγα και ενα προγραμμα ημερας... τι θα κανουμε δηλαδη απο το μεσημερι.. κτλ κτλ...

οεο ?!? :wub:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τα ζορια μου ειναι τοσο μεγαλα,που ουτε απο την πορτα δεν μπορω να βγω.Μακαρι να μπορουσα να ερθω. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο εγώ θέλω κλαδέματα για γλυκό.....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τα ζορια μου ειναι τοσο μεγαλα,που ουτε απο την πορτα δεν μπορω να βγω.Μακαρι να μπορουσα να ερθω. :wub:

Να έρθουμε να σε κλέψουμε από το παράθυρο????

Περί προγράμματος... Δεν νομίζω πως μπορούμε να κάνουμε κάτι από τώρα. Αυτό που πρέπει να βρούμε είναι ΠΟΥ θα πάμε τελικά για φαΐ και απ'όσο βλέπω η πιο επίσημη πρόταση έγινε από τον Σταμάτη. Αλλά ας το εδραιώσουμε. Τα υπόλοιπα περί καφέ, ποτού κλπ, νομίζω πως θα κανονιστούν επί τόπου.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πάμε εκεί που πρότεινε ο Σταμάτης η θεσσαλονικείς μάλλον δεν γνωρίζουν την Θεσσαλονίκη. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πάμε εκεί που πρότεινε ο Σταμάτης η θεσσαλονικείς μάλλον δεν γνωρίζουν την Θεσσαλονίκη. :P

τη γνωριζουμε ρε συ χρηστο τη θεσσαλονικη. :wub: απλα εγω προσωπικα δεν αναφερω μαγαζια γιατι ο σταματης ειπε πως το μαγαζι που μας προτεινει το χει γνωστος του οποτε ολα καλα για μενα.δεν υπαρχει λογος να καθωμαστε και να πολυσυζηταμε για το μαγαζι.αν ολοι συμφωνειτε εγω ειμαι μεσα για περαια(σταματης).και καλο ειναι μεσα στις επομενες μερες να το αποφασισουμε να χει χρονο και ο σταματης να το κανονισει :ninja::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δυσκολευεστε να αποφασισετε, εγω προτεινω να παμε στο Αριστοτελειο να ανοιξει και το ματακι μας λιγο!!!!!! :wub:

Και καφενειο να ειναι δεν πειραζει. Ισως ειναι και το ιδανικο μαγαζι εδω που τα λεμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν την ξέρω την Θεσσαλονίκη και ο Σταμάτης πρότεινε ένα μέρος γιατί δεν έβλεπε κίνηση, εμείς σαν ΑΖ θα θέλαμε να διαλέξουν το μέρος η ντόπιοι αλλά αφού δεν υπάρχουν συγκεκριμένες προτάσεις τότε θα επιλέξουμε αναγκαστικά την πρόταση του Σταμάτη. Και στην τελική το μέρος δεν είναι το σημαντικό αλλά η παρέα μετράει πάνω από όλα. Απλός δεν πιστεύω να υπάρξει θεσσαλονικιός που να πει ‘’ααααα είναι μακριά δεν μπορώ να έρθω γιατί θα ψωφάει για μπάτσες έτσι να τα λέμε και λίγο χαλαρά και χύμα.

Και τέλος στο μαγαζί που θα πάμε πρέπει να είναι προετοιμασμένο για βαβούρα και από ότι άκουσα το συγκεκριμένο μαγαζί που πρότεινε ο Σταμάτης είναι έτυμο να μας δεχτεί και η τιμές είναι άκρος λογικές. Και το ξανά δηλώνω δεν κάνω διαφήμιση αλλά δεν βρίσκουμε προς το παρόν καλλίτερο.

Τώρα έρχομαι στην ώρα η οποία μας δεσμεύει λιγάκι και θα εξηγήσω γιατί. Λίγο πολλή η θεσσαλονικείς και γενικά η βόρειοι ήμαστε η οικοδεσπότες οπότε δεν αρμόζει να έρθουν τα παιδιά από την Αθήνα και να μην τα προϋπαντήσουμε στον Σταθμό.

Και από ότι άκουσα θα έρθουν γείρω στης 3 το μεσημέρι. Οπότε έχουμε πάνω κάτω το εξής πρόγραμμα συναντιόμαστε όσοι θέλουν στο σταθμό πάμε πίνουμε κάπου ένα καφέ και μετά για το απόγευμα πάμε για φαί στην ταβέρνα ή πάμε κατευθείαν στην ταβέρνα.

Όσοι θέλουν έρχονται για ένα καφέ και όσοι θέλουν έρχονται κατευθείαν στην ταβέρνα.

Ακούω προτάσεις και φυσικά από τους Νότιους τη θα ήθελαν περισσότερο γιατί χατίρια δεν χαλνάμε εμείς.

1.Καφέ και μετά ταβέρνα (όσοι θέλουν έρχονται στο Καφέ)

2. Κατευθείαν ταβέρνα

Link to comment
Share on other sites

Ταβέρνα και μετά για φαΐ :wub:

Θεωρώ πως η ώρα της συνάντησης επιβάλλει την ταβέρνα! Λίγο πολύ από την ώρα που θα φτάσουμε μέχρι να πούμε μία δυο κουβέντες, να κανονίσουμε πως θα πάμε κλπ, μία ώρα θα την φάμε μέχρι να φτάσουμε. Μετά θα έχουμε να παραγγείλουμε... καλές 18:00 θα φάμε!

Αλλά όπως είπε και ο Χρήστος πιο πάνω.... Πάνω απ'όλα η παρέα!!!! (και καλά...)

Link to comment
Share on other sites

Ταβέρνα και μετά για φαΐ :wub:

Θεωρώ πως η ώρα της συνάντησης επιβάλλει την ταβέρνα! Λίγο πολύ από την ώρα που θα φτάσουμε μέχρι να πούμε μία δυο κουβέντες, να κανονίσουμε πως θα πάμε κλπ, μία ώρα θα την φάμε μέχρι να φτάσουμε. Μετά θα έχουμε να παραγγείλουμε... καλές 18:00 θα φάμε!

Αλλά όπως είπε και ο Χρήστος πιο πάνω.... Πάνω απ'όλα η παρέα!!!! (και καλά...)

:P:ninja::thumbup::thumbup:

Θα γουσταρα παντως και ενα καφεδακι μετα στο κεντρο με θεα το πυργο!!! Ετσι να χωνεψουμε. Τωρα το θεμα ειναι πιο μαγαζι θα μας αντεξει!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω με τη σειρα μου πιστευω πως η ωρα που θα ρθουν τα παιδια απο αθηνα επιβαλει να φυγουμε για ταβερνα.την ωρα του φαγητου κανονιζονται ολα τα υπολοιπα.υπενθυμιζω:θα ειμαι στο σταθμο για καλοσορισμα και φορτωμα οσων θελουν(ολοι οι καλοι χωρανε)

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω θερμά όλους και ιδιαιτέρως τους θαλασσινούς αδελφούς συνχομπιστες να προσπαθήσουν να βρεθούν στην όμορφη συνάντηση μας και να γνωριστούμε καλύτερα.

Επειδή δεν είναι εύκολο να επαναλαμβάνονται συχνότερα τέτοιες συναντήσεις , καλό θα είναι όλοι να ανταποκριθούν στο κάλεσμα και να κάνουμε μια μεγάλη παρέα.

Έχω σκοπό να ζητήσω από την AQUA REEF FARM να μας προσφέρει διάφορα κοραλλάκια όπως έκανε και στην κοπή της πίτας, και γι’αυτό θέλω να γνωρίζω σύντομα πόσα άτομα θα παρευρεθούν .

Θα ήταν αμαρτία να κουβαληθούν τα ζωντανά από Καλαμάτα και να μην βρεθούν αποδέκτες να τα παραλάβουν.

Παρακαλώ γράψτε τα ονόματα όσοι σίγουρα θα παρευρεθείτε στην συνάντηση

Έγινε επεξεργασία - NAVY
Link to comment
Share on other sites

1)klaz

2)....

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν δυνατόν θα έφερνα και ψάρια άλλα τόσες ώρες θα ψοφήσουν τα καημένα, πάντως αν κάποιους έρθει με μεγάλο βαρέλι θα μπορούσα να τον έδινα αρκετά ψαράκια.

Χαρίζω:

10 ίσος και παραπάνω σκαλάρια

10 ίσος και παραπάνω μελανοχρόμης

10 ίσος και παραπάνω ψευδοτροφέους.

Φυτά έχω να φέρω μπόλικα αλλά αν δεν υπάρξει ενδιαφέρων (πλην ενός που δήλωσε ότι θέλει) δεν θα κουβαλήσω τσάπα σακούλες.

Και τέλος περιμένω και άλλες συμμετοχές και πιστεύω αυτή που δήλωσαν ότι θα έρθουν δεν θα μας ξεχάσουν τελευταία στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα δωσω το παρων γυρω στις 5 το απογευμα περιπου κατ'ευθειαν στη ταβερνα,αφου εργαζομαι και τα σαββατα.

σχολαω δηλαδη και ερχομαι... :wub:

Link to comment
Share on other sites

θα παρακαλουσα οποιονδηποτε φιλο απο αθηνα που θα ρθει στη συναντηση, αν μπορει και δεν του ειναι ταλαιπωρεια να μου φερει φυλλα catappa.εδω δυστυχως δεν μπορω να βρω.εχω ρωτησει σ ενα μαγαζι ακομα δεν πηρα απαντηση και σ ενα αλλο που τα παρηγγειλα μου εφερε οτι να ναι.μ ενδιαφερει να ειναι στο μεγεθος παλαμης (10-15cm).αν δεν κανω λαθος πωλουνται σε συσκευασια.επειδη ειναι η πρωτη φορα που θα τα δοκιμασω 1 συσκευασια για δοκιμη μου φτανει.ευχαριστω απο τωρα. :wub::P:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...