Jump to content

Νεο ενυδρειο για Τanganyika


Δίας

Recommended Posts

Καλοριζικο. :(

1. Η αμμος ειπες ειναι μιξη αραγωνιτη και ..... ? (προελευση κλπ)

2. Το υψος του βυθου ειναι ΟΚ για θεματα αναεροβιων κλπ? τι υψος εχει πραγματικα?

3. Οι πετρες αυτες θα ειναι?

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο ,αγαπητέ Dias. Δεν υπάρχουν λόγια.Το θεωρώ προνόμιο την συνεργασία με τέτοιου επιπέδου χομπίστες στο στήσιμο ενός ενυδρείου αυτού του επιπέδου και με ψάρια που είμαι σίγουρος οτι θα έχουν ενδιαφέρον.

Σωκράτης :(

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο. :(

1. Η αμμος ειπες ειναι μιξη αραγωνιτη και ..... ? (προελευση κλπ)αμμος χαλαζιακη

2. Το υψος του βυθου ειναι ΟΚ για θεματα αναεροβιων κλπ? τι υψος εχει πραγματικα?Δεν θεωρω οτι υπαρχει στανταρ υψος,γιατι θα σκαφτει ο βυθος

3. Οι πετρες αυτες θα ειναι?Αυτες....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να συνδυαστεί η θαλασσινή άμμος με αραγωνίτη σε αφρικάνικο σύστημα και ποιά είναι τα οφέλη;

Εννοεις αμμος μαζεμενι απο καποια παραλια με αραγωνιτη?????

Γενικα η αμμος η οποια προερχετε απο κοραλια οπως ο αραγωνιτης αλλα και η ασβεστολιθηκη αμμος ανεβαζουν τις σκληροτητες στο ενυδρειο και γενικη και ανθρακικη με αποτελεσμα την σταδιακη αυξηση του ΡΗ...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να συνδυαστεί η θαλασσινή άμμος με αραγωνίτη σε αφρικάνικο σύστημα και ποιά είναι τα οφέλη;

Μην ξεφευγουμε.Το θεμα εδω ειναι παρουσιαση καθαρα.

Θα σε παρακαλεσω να ανατρεξεις στο θεματικο της αφρικης,αφου το συγκεκριμενο θεμα εχει συζητηθει πολλες φορες.

Ευχαριστω :(

Link to comment
Share on other sites

Στρατο Σου ευχομαι καλο γεμισμα και να πανε ολα καλα!!!! Να κανεις την καλυτερη επιλογη στα ψαρακια και να τα χαρεις!!!! περιμενουμε εξεληξεις....

Και συγνωμη για το offtopic!

Καλη συνεχεια!!! :(:)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και από μένα Στρατό και σίγουρα με τις εμπειρίες που έχεις και με την προσθήκη ψαριών θα γίνει τέλειο :(

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο ενυδρείο και τό στήσιμο πού έκανε στο aquascape λίγες πετρούλες παραπάνω θα το αναδείξουν 1000% και ίσως καμία βαλισνερια....γενικά σάν αποτέσμα αυτό που βλέπω μού αρέσει παρα πολύ!!!!!! :(

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο το τούμπανο!!!! :(:):thumbup::thumbup:

αντε και με φροντόζες :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο το τούμπανο!!!! :):thumbup::thumbup::bowdown:

αντε και με φροντόζες :bowdown:

Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για μια τετραδα..... :(

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για μια τετραδα..... :(

Εγω θα πω οτι δεν εχουμε δει τελευταια Μορι................. μηπως ο Ιδικος να κανει κατι για αυτα τα ιδιαιτερα ψαρια........

:):thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πω οτι δεν εχουμε δει τελευταια Μορι................. μηπως ο Ιδικος να κανει κατι για αυτα τα ιδιαιτερα ψαρια........

:(:):thumbup:

Εννοεις τα Cyrtocara Moorii φανταζομαι Σταθη,αλλα δεν θελω να παω σε Malawi...........

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις τα Cyrtocara Moorii φανταζομαι Σταθη,αλλα δεν θελω να παω σε Malawi...........

Φυσικα και ΟΧΙ Στρατο!! :hysterical::)

εννοω τα πανεμορφα Tropheus moori :bowdown::bowdown:

Που κατα την προσωπικη μου γνωμη ειναι το ωραιοτερο ψαρι τις αφρικης.... :thumbup::thumbup:

Tropheus_moori_mpulungu_m.jpg

:(:):thumbup::thumbup::bowdown:

Έγινε επεξεργασία - Sta8hs000
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και ΟΧΙ Στρατο!! :bowdown::bowdown:

εννοω τα πανεμορφα Tropheus moori :(:)

Που κατα την προσωπικη μου γνωμη ειναι το ωραιοτερο ψαρι τις αφρικης.... :thumbup::thumbup:

Ειναι οντως πολυ ομορφα ψαρια,αλλα για τον υπερθετικο βαθμο,δεν ξερω αν θα συμφωνησω,γιατι εχω δει και αλλα ψαρια,και απο τις τρεις λιμνες,που ειναι πραγματικα θαυματα.......................

Link to comment
Share on other sites

Κυριε Στρατο..

Τι θα λεγατε για μια ομαδα των 6 ατομων απο τα Eretmodus cyanostictus..???

Kαι λογικα αλλη μια ομαδα απο καποιο αλλο ειδος..??

Δεν ξερω κατα ποσο φαινονται ενδιαφερον αλλα προσωπικα εμενα μου εχουν κλεψει την καρδια....:(

Link to comment
Share on other sites

Ενα μελος του φορουμ... ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ λέγεται.... εαν δεν τον ξέρεις...... έχει πολύ καλες επιλογές για συνθεσεις ψαριων....

Νομίζω η γνωμη του θα βοηθουσε!!!

Για ενα κοινωνικό ταγκανικα!!! :)

Περιμενω πως και πως τις επολογες σου....

Υ.Γ. Καμια βαλισνερια που ειναι ευκολο... θα βαλεις?? :(

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο ρε φίλε, τούμπανο είναι, με το καλό να το γεμίσεις με ότι καλύτερο ψάρι κυκλοφορεί :( . Πάντως εάν αλλάξεις γούστα (που είμαι σίγουρος ότι θα γίνει σύντομα) είσαι έτοιμος, μόνον τo skimmer σου λείπει :)

Link to comment
Share on other sites

Ενα μελος του φορουμ... ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ λέγεται.... εαν δεν τον ξέρεις...... έχει πολύ καλες επιλογές για συνθεσεις ψαριων....

Νομίζω η γνωμη του θα βοηθουσε!!!

Για ενα κοινωνικό ταγκανικα!!! :thumbup:

Περιμενω πως και πως τις επολογες σου....

Υ.Γ. Καμια βαλισνερια που ειναι ευκολο... θα βαλεις?? :)

Nikoloutso είσαι άτακτος :thumbup: , ο Dias πιστεύω οτι θα καταλήξει σε μια όμορφη και όσον το δυνατόν συμβατή σύνθεση και εμείς βέβαια θα πούμε τη γνώμη μας , η τελική απόφαση είναι όμως δική του.

:(

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο ρε φίλε, τούμπανο είναι, με το καλό να το γεμίσεις με ότι καλύτερο ψάρι κυκλοφορεί :( . Πάντως εάν αλλάξεις γούστα (που είμαι σίγουρος ότι θα γίνει σύντομα) είσαι έτοιμος, μόνον τo skimmer σου λείπει :thumbup:

Γεια σου ρε φιλε Ζηση.

Απαπαπα........δεν εχω κορμι για ταλαπωρια ρε φιλε πια......... :)

Link to comment
Share on other sites

Nikoloutso είσαι άτακτος :) , ο Dias πιστεύω οτι θα καταλήξει σε μια όμορφη και όσον το δυνατόν συμβατή σύνθεση και εμείς βέβαια θα πούμε τη γνώμη μας , η τελική απόφαση είναι όμως δική του.

:(

Ξερω οτι δε με παρρεξηγει ο Διας.... ειναι δικος μας!!!

Σιγουρα γνωριζει πολλα... αλλα δε μπορω να μην τον πειραξω.... :thumbup:

Αν και Ολυμπιακος.... Τον παω με χιλια!!! :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε Στράτο..!!!!!

Καλό γέμισμα και καλή συνέχεια στο νέο όμορφο ταξίδι που ξεκινάς.... :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...