Jump to content

Αξιολόγηση κυκλοφορητή


Aiolos

Recommended Posts

Είπα εγώ τίποτα για φασίστες και φίμωση Σταμάτη? Σε παρακαλώ μη μου βάζεις στο στόμα λέξεις που δεν είπα και δεν ενοούσα.

Όσο για τα άλλα φόρουμ, παρέθεσα στο προηγούμενο, κλειδωμένο, θέμα 4 λίνκς από ενυδρειακά φόρουμ, όπου το κάθε

μέλος κρίνει εμπειρικά τα προϊόντα που αγοράζει, ακόμη και τα μαγαζιά, τα βαθμολογεί, χωρίς κανένα επιστημονικό κριτήριο,

απλά δηλαδή λέει ελεύθερα τη γνώμη του και το φόρουμ τα συγκεντρώνει όλα αυτά σε μια ενότητα ως product reviews.

Κ εγω εχω κρινει σε ξενα φορουμ διαφορα προιοντα χωρις κανενα απολυτως θεμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H ολη ιστορια δεν ειναι ο κυκλοφορητης φυσικα, αλλα ο τροπος που προβαλλουμε ενα θεμα.

Στην προσωπικη μας σελιδα μπορουμε να γραφουμε οτι θελουμε ο καθενας ξεχωριστα my way, your way,

οπως ειπε και ο georgarask. Επειδη λοιπον εδω ειμαστε μια παρεα φιλοξενουμενων ειπαμε να βρουμε

τον τροπο να εκφραζουμε τα τυχον προβληματα ως προς καποια προιοντα, θετικα η αρνητικα,

χωρις να δημιουργουμε προβλημα σε κανεναν, ποσο μαλλον στο forum μας our way.

Aρα που βλεπετε την φιμωση η το πεσιμο?

Τροπο χρειαζεται φιλοι μου. Προηγουμενα δεν υπαρχουν απο κανενα για κανενα αυτο πρεπει να ειναι ξεκαθαρο:)

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτο το υφος μερικων! Να ζητησω ΣΥΓΝΩΜΗ??? Λεξεις οπως ''φασισμος'' ''NO PASARAN'' να λεγονται σε ενα φορουμ με ενυδρεια? Πιστευα πως ειναι μερος οπου εκφραζομαστε ελευθερα,ανταλαζουμε αποψεις,εμπειριες βοηθοντας ο ενας τον αλλο! Αυτο εκανα τοσο καιρο και δεν προσεβαλα ποτε κανεναν!Σας πειραξε που ο Αιολος αφειερωσε τον ελευθερο χρονο του δοκιμαζοντας μια αντλια και μας εκανε τη ΧΑΡΗ να μοιραστει μαζι μας τα συμπερασματα του? Αποχωρω απο το φορουμ γιατι ναι ΔΕΝ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ αυτα φιλε Σταματη! Καλη συνεχεια σας ευχομαι,καλες γιορτες και με υγεια παντα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εκανε ο Αιολος τι διαφορά εχει με αυτό;

http://www.aquazone.gr/index.php?ind=revie...iew&iden=27

http://www.aquazone.gr/index.php?ind=reviews

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εκανε ο Αιολος τι διαφορά εχει με αυτό;

http://www.aquazone.gr/index.php?ind=revie...iew&iden=27

http://www.aquazone.gr/index.php?ind=reviews

Διαβασες πουθενα μαυρη λιστα? :P

Αυτο που παραθετεις ειναι ο σωστος τροπος. Κανοντας λοιπον μια αναζητηση θα επερνες

ενα προιον με αξιολογηση 4-3-2-1-0? Αρα το μυνημα σου περασε χωρις <<προβλημα>> :)

Link to comment
Share on other sites

tsagos αν πράγματι δεν βλέπεις διαφορά .... έχουμε πρόβλημα επικοινωνίας ....

Link to comment
Share on other sites

... Σταματάω εδώ, απλά γιατί πιστεύω ότι θα πρέπει όλοι να βοηθήσουμε να εκτονωθεί το κλίμα, να κάνουμε όλοι ένα βήμα πίσω και σαν μια μεγάλη παρέα να ψάξουμε να βρούμε τον τρόπο να

γράφει ο καθένας ότι θέλει, χωρίς να δημιουργούνται εντάσεις και ανησυχίες, χωρίς να προκαλείται αυτός ο καταιγισμός αντιδράσεων και χωρίς να κλειδώνεται κανένα, μα κανένα θέμα.

Και εγω.... :helpsmilie:

Ναι δεν βλέπεις ολοι αυτοί είναι φασίστες και θέλουν τα μέλη φιμωμένα !!!

Τι λες τώρα bokostas ;

Για κάνε και στα άλλα φόρουμ που μπαίνεις και άνοιξε με αυτούς τους τίτλους και με το ίδιο περιεχόμενο να δούμε τι θα γίνει ;

Βρε Σταματη ειπε κανεις για φασιστες?? Αν εισασταν θα ειχαμε κομμενα κεφαλια ολοι :( ...

Το να συζητας με καποιον με διαφορετικες αποψεις απο τις δικες σου παει να πει οτι τσακωνσεσαι? Ειμαστε μεγαλοι ανθρωποι και μιλαμε με επιχειρηματα και δεν εκτοξευουμε κατηγοριες!! Αυτο δεν παει να πει οτι κλειδωνεις-κρατας-σβηνεις οτι δε σου αρεσει ... καντο αν προστατευεις τον εαυτο σου ... αλλα να εισαι δικαιος!

καλα αυτος ο κυκλοφοριτης πρεπει να ειναι πολυ μαπα τελικα!!! :helpsmilie:

:):P

παιδια ημαρτον...................... :helpsmilie:

Φιλαρακο μου δεν ... ειναι ο κυκλοφορητης ... μονο ... ειναι τα τεστακια που ειδα οτι δεν με ικανοποιησαν, ειναι το εξωτερικο φιλτρο που μου ανοιξε και βρεθηκε ολο το ενυδρειο στο πατωμα και τα ψαρια μου σε 15 cm νερο, ειναι το ... πολυμπριζο - χρονοδιακοπτης που υπολειτουργουσε και παλι με την αντικατασταση του ... παλι υπολειτουργουσε! και αλλα τοσα πολλα που θα ηθελα να μη περασεις την ιδια ταλαιπωρια με εμενα! Σαν φιλος σου θα στα ελεγα! ... εσυ θα αποφασιζες!!

+1000000...ημαρτον τωρα να μαλωνουμε για εναν κυκλοφορητη.

Η συζητηση ειναι εντονη ... δεν μαλωνει κανεις!

H ολη ιστορια δεν ειναι ο κυκλοφορητης φυσικα, αλλα ο τροπος που προβαλλουμε ενα θεμα.

Στην προσωπικη μας σελιδα μπορουμε να γραφουμε οτι θελουμε ο καθενας ξεχωριστα my way, your way,

οπως ειπε και ο georgarask. Επειδη λοιπον εδω ειμαστε μια παρεα φιλοξενουμενων ειπαμε να βρουμε

τον τροπο να εκφραζουμε τα τυχον προβληματα ως προς καποια προιοντα, θετικα η αρνητικα,

χωρις να δημιουργουμε προβλημα σε κανεναν, ποσο μαλλον στο forum μας our way.

Aρα που βλεπετε την φιμωση η το πεσιμο?

Τροπο χρειαζεται φιλοι μου. Προηγουμενα δεν υπαρχουν απο κανενα για κανενα αυτο πρεπει να ειναι ξεκαθαρο:helpsmilie:

Συμφωνω 110% !! :( Σε μια ζωντανη ομαδα ανθρωπων που εχουν κοινα ... Δεν υπαρχει ο Ξερξης και οι βοηθοι του να αποφασιζουν για ολα!* Το our way ... τουλαχιστον το καθοριζουν τα μελη .. που φυσικα δεν ερχεται σε αντιθεση με τους ορους συμμετοχης τους οποιους ολοι εχουν αποδεχτει!

Δημητρη σε ευχαριστω για το π.μ. σου και περιμενω να συναντηθουμε ωστε να λυθει ολο αυτο! Και να μη λυθει τουλαχιστον να δεις οτι δεν εχω κακες - σκοτεινες - περιεργες προθεσεις!!

* Αυτο το αντιμετωπισα σε ενα φορουμ που ο ιδιοκτητης εσβηνε καθε αποψη αλλων μελων που δεν συμφωνουσαν με τις δικες του ... ειχε πλακα μεχρι που του τα ειπα και με ban-αρε... Φυσικα εσβησε ολες τις "συζητησεις" μας!! :helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα να διαγραφουν οι παρουσιασεις του Dia με τα 240λτ ΜΟΝΟ δισκοενυδρειο

μεχρι να φτιαξει ενα 1000λτ minimum. :)

Link to comment
Share on other sites

To να πεί κάποιος την γνώμη του γιά ένα προιόν είναι απόλυτα σεβαστό και θεμιτό.

Το να μην ικανοποιεί τις ανάγκες κάποιου ένα προιόν επίσης είναι συνηθισμένο, όμως αυτό απέχει πολύ απο το να βαφτήσουμε ένα προιόν ως άχρηστο γιά εμάς....ένα παράδειγμα.......αγοράζω έναν προβολέα που σκοτώνει ,άς πόυμε γιά πράδειγμα Dila Jvc......τον πάω στο δωμάτιό μου και παίζει χάλια...φταίει ο προβολέας;

Σχετικό πραάδειγμα γιά εμάς εδω.....αγοράζω έναν κυκλοφορητή επίσης που σκοτώνει...τον βάζω στο ενυδρείο μου και λόγω κάποιων ιδιαιτεροτήτων δεν αποδίδει σωστά...αυτό δεν σημαίνει ότι απαραίτητα ο κυκλοφορητής είναι γιά τα μπάζα....

Αποψή μου είναι πως γιά να μπορέσει κάποιος σωστά να μεταφέρει την αξιολόγηδή του γιά κάποιο προιόν, θα πρέπει απαραίτητα να μας μεταφέρει αναλυτικά και τις συνθήκες που επικρατούν στο ενυδρείο του σε σχέση με το στήσιμο τόσο του συγκεκριμένου προιόμντος, όσο και των αντίστοιχω που επιρεάζονται-επιρεάζει απο αυτά, γιά να μπορεί έτσι να υπάρχει μιά τεκμηριωμένη άποψη........αράδες γραμμένες απλά και μόνο, εμένα αυτό δεν μου κάνει...προσωπικά δεν μου λένε τίποτε....

Επίσης θα πρέπει να κατανοήσουμε και τις ενστάσεις της ιδιοκτησίας του AZ σχετικά με τα προβλήματα που μπορεί να επιφέρουν τέτοια νήματα και να είμαστε περισσότερο επιφυλακτικοί η περισσότερο ώριμοι στα λεγόμενά μας....

Ευχαριστώ πολύ....

Έγινε επεξεργασία - Big Blue
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πρώτον για όλη αυτή την αντιμετώπιση έτσι όπως εξελίχτηκε ...

Δεν θα απολογηθώ για κάτι που θεωρώ δεδομένο ότι μπορώ να το κάνω και μάλιστα με το τρόπο που έγινε στο συγκεκριμένο ποστ... ξεκάθαρο και κατανοητό...

Λυπάμαι επίσης που θα πάψω να είμαι ένα ενεργό μέλος όπως απέδειξα τόσο καιρό ότι είμαι και θα παραμείνω απλά ένας μέλος απλά για να υπάρχω... (όσο θα συνεχίσω να υπάρχω εδώ μέσα)

Μιλάτε για ευγένεια και καλούς τρόπους επικοινωνίας αλλά φαίνεται ότι ο καθένας αλλιώς το αντιλαμβάνεται αυτό.

Ο καθένας μας έβγαλε τα συμπεράσματα του και δεν χρειάζεται να πω τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Πως κανετε ετσι ρε? Τι καγκουριες ειναι αυτες που διαβαζω? Μια χαρα ερευνα εκανε το παιδι δεν προσβαλε κανενος το σπιτι! Κατι τετοια βλεπω και δε γουσταρω τα φορουμ!!! :)

:P:helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πρώτον για όλη αυτή την αντιμετώπιση έτσι όπως εξελίχτηκε ...

Δεν θα απολογηθώ για κάτι που θεωρώ δεδομένο ότι μπορώ να το κάνω και μάλιστα με το τρόπο που έγινε στο συγκεκριμένο ποστ... ξεκάθαρο και κατανοητό...

Λυπάμαι επίσης που θα πάψω να είμαι ένα ενεργό μέλος όπως απέδειξα τόσο καιρό ότι είμαι και θα παραμείνω απλά ένας μέλος απλά για να υπάρχω... (όσο θα συνεχίσω να υπάρχω εδώ μέσα)

Μιλάτε για ευγένεια και καλούς τρόπους επικοινωνίας αλλά φαίνεται ότι ο καθένας αλλιώς το αντιλαμβάνεται αυτό.

Ο καθένας μας έβγαλε τα συμπεράσματα του και δεν χρειάζεται να πω τίποτα άλλο.

Φυσικά και ο κάθε ένας αντιλαμβάνεται διαφορετικά τα πράγματα.......και επίσης εκ των πραγμάτων είναι και διαφορετική η υπευθυνότητα-σοβαρότητα που μερικές φορές είναι αναγκασμένος εκ των πραγμάτων και απο την θέση που βρίκεται να πάρει.....και αυτή φυσικά ο κάθε ένας μπορεί να την αντιλαμβάνεται όπως θέλει...

Link to comment
Share on other sites

:):P:helpsmilie::helpsmilie:

Σας τράβηξε κανείς απο το αυτί γιά να είστε εδω η σε οποιοδήποτε forum;......sory εαν κάτι δεν έχω καταλάβει σωστά.....

Link to comment
Share on other sites

Σας τράβηξε κανείς απο το αυτί γιά να είστε εδω η σε οποιοδήποτε forum;......sory εαν κάτι δεν έχω καταλάβει σωστά.....

:) Σωστα κανεις δεν μας τραβηξε απο το αυτι.Αλλα εξηγησε μας καλυτερα τι εννοεις ?

Link to comment
Share on other sites

Ε και εσύ τι εννοεί... σου λένε ευγενικά... πάρε πόδι

Απ το αυτί μπορεί να μη σε τράβηξαν για να έρθεις αλλά για να αποχωρίσεις το κάνουν !!!

Αυτό αντιλαμβάνομαι

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Ε και εσύ τι εννοεί... σου λένε ευγενικά... πάρε πόδι

Είδατε λοιπόν που ο κάθε ένας αντιλαμβάνεται όπως θέλει τα πράγματα;

Απο που βγαίνει αυτό, το πάρε πόδι;

Πριν είπατε ότι γιά αυτό δεν γουστάρετε τα forum...και ερωτώ......γιατί είστε μέλη;σας ανάγκασε κανείς;...τόσο απλά.....

Έγινε επεξεργασία - Big Blue
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επιτέλους ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ !!!!!!!!!!

Κουβέντα στη κουβέντα, το αφήσατε από το άλλο thread το πιάσατε σε αυτό.

Νομίζω ότι το θέμα έχει κυκλωθεί από εκατό φορές, και όποια περαιτέρω κουβέντα μόνο επιπλέον ένταση προκαλεί. Ο ΓΡΑΠΤΟΣ ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΙΜΟΣ :)

Κανείς δεν θέλει να διώξει κανέναν και ας πέσουν οι τόνοι. Πείτε τα από κοντά σε καμιά συνάντηση και ασχοληθείτε και λίγο με τα ψάρια σας.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Aiolos θα έπρεπε σαν παλαιό και ενεργότατο μέλος να δήξεις λίγη παραπάνω υπομονή όταν με ευγενικό τρόπο αυτό σου ζητήθηκε αλλά από την άλλη πίεσες την κατάσταση και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί?

Θα πρέπει να καταλαγιάσεις λίγο τα νεύρα διότι τα τελευταία σου post είναι απλά απαράδεκτα το λιγοτερο…Που βγάζεις τέτοια συμπεράσματα και ποιος είναι αυτός που μπορεί να πει πιο μέλος μένει και πιο φεύγει εφόσον δεν υπάρχει θέμα συμπεριφοράς και κανόνων?????

η απάντηση είναι κανείς διότι κανένας δεν έχει προσωπικά με κάποιον άλλων και εδώ απλά είμαστε για το χόμπι που αγαπάμε και τίποτα αλλο.

Κατανοητό?

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι ας μου το πει ξεκαθαρα ο νεος MODERATOR .

Για να μιλάς έτσι μάλλον δεν γνωρίζεις ποιος είναι ο Big Blue !!!

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι ας μου το πει ξεκαθαρα ο νεος MODERATOR .

Για να μιλάς έτσι μάλλον δεν γνωρίζεις ποιος είναι ο Big Blue !!!

Ας ενημερωσω λοιπον οτι ο "νεος MODERATOR" ειναι διαχειριστης σε αλλο φορουμ πανω απο 6 χρονια.... Μαλλον λοιπον δεν ειναι τοσο νεος οσον αφορα την διαχειριση και το πως πρεπει να γινεται αυτη....

Υπογραφη

Ενας παλιος admin....

Link to comment
Share on other sites

Επισης ειναι και ενας απο τους ιδρυτες ενος αλλου φορουμ με 20.000 μελη αν σου λεει κατι....

Δεν τα γραφω για να υπερασπιστω το Γιαννη μιας και δεν το εχει αναγκη, απλα θελω να τονισω ,μιας και τον BigBlue τον ξερω πολλα χρονια, οτι ειναι πολυ προσεκτικος στις εκφρασεις του και ποτε δεν θα εθιγε καποιον....

Link to comment
Share on other sites

Η αγαπη μου για το χομπυ αυτο με εκανε να μοιραζομαι τις εμπειριες μου με αλλους,γι'αυτο το λογο εγινα μελος στο aquazone!Και μεγαλη χαρη σας κανουμε που γινομαστε μελη στα φορουμ σας! Γιατι εμεις ειμαστε η ζωη αυτου του φορουμ και οχι 3-4 moderators! Σιγα τον κυκλοφορητη και το κανατε ολοκληρο θεμα! Ο Αιολος ειναι μελος τοσο λιγο καιρο και εχει ξεσκιστει στα ποστ! Αφιερωνουμε απο τον πολυτιμο ελευθερο χρονο μας να λεμε εδω μεσα τις αποψεις μας και να βοηθαμε νεα παιδια στο χομπυ και να που καταληγουμε.... Μπορει εστω καποιος moderator να σβησει το ενυδρειο μου απο τα ενυδρεια μελων για να μπορεσω να αποχωρησω απο το φορουμ? Το ζητησα και σε π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Η αγαπη μου για το χομπυ αυτο με εκανε να μοιραζομαι τις εμπειριες μου με αλλους,γι'αυτο το λογο εγινα μελος στο aquazone!Και μεγαλη χαρη σας κανουμε που γινομαστε μελη στα φορουμ σας! Γιατι εμεις ειμαστε η ζωη αυτου του φορουμ και οχι 3-4 moderators! Σιγα τον κυκλοφορητη και το κανατε ολοκληρο θεμα! Ο Αιολος ειναι μελος τοσο λιγο καιρο και εχει ξεσκιστει στα ποστ! Αφιερωνουμε απο τον πολυτιμο ελευθερο χρονο μας να λεμε εδω μεσα τις αποψεις μας και να βοηθαμε νεα παιδια στο χομπυ και να που καταληγουμε.... Μπορει εστω καποιος moderator να σβησει το ενυδρειο μου απο τα ενυδρεια μελων για να μπορεσω να αποχωρησω απο το φορουμ? Το ζητησα και σε π.μ.

Μέγα λάθος φίλε μου,είναι φόρουμ ΟΛΩΝ ΜΑΣ!Και εγώ μέλος είμαι και έτσι νοιώθω και νοιώθουμε όλοι μας.Και συμμετέχω επειδη γουστάρω την συζήτηση για τα ψάρια,επειδή γνώρισα φιλαρακια και πλούτισα και άλλο τις γνώσεις μου για το χόμπυ!Και σε προκαλώ να έρθεις σε μια συνάντηση σε Αθηνα ή Θεσσαλονικη,για να δεις ποιοι είμαστε και τι είμαστε!Δεν ανέχομαι πλέον να αφήνει κάποιος έμμεσα ή άμεσα να εννοηθεί,πως φιμώνουμε τον κόσμο και πως τα παίρνουμε!Απλα υπομονή ζητήθηκε

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

Η αγαπη μου για το χομπυ αυτο με εκανε να μοιραζομαι τις εμπειριες μου με αλλους,γι'αυτο το λογο εγινα μελος στο aquazone!

Ολοι γιαυτο γιναμε μελη...

Και μεγαλη χαρη σας κανουμε που γινομαστε μελη στα φορουμ σας! Γιατι εμεις ειμαστε η ζωη αυτου του φορουμ και οχι 3-4 moderators!

Και καποιοι αλλοι μας κανουν ακομα την χαρη να σπαταλουν χρονο και χρημα για να μπορουμε εμεις να γραφουμε.

Σιγα τον κυκλοφορητη και το κανατε ολοκληρο θεμα!

Το θεμα δεν ηταν ο κυκλοφορητης αλλα ο τροπος που παρουσιαστηκε....

Ο Αιολος ειναι μελος τοσο λιγο καιρο και εχει ξεσκιστει στα ποστ!

Δεν μου λεει κατι αυτο. Και εγω ειμαι μελος τοσο πολυ καιρο και εχω μονο 280 ποστ , γνωριζεις τι βοηθεια μπορει να εχω δωσει απο πισω απολα αυτα ? Και οχι μονο εγω αλλα και οι υπευθυνοι των κατηγοριων...

Αφιερωνουμε απο τον πολυτιμο ελευθερο χρονο μας να λεμε εδω μεσα τις αποψεις μας και να βοηθαμε νεα παιδια στο χομπυ και να που καταληγουμε....

Για τους υπολοιπους που δεν συμβαδιζουμε στις αποψεις σου ο χρονος μας ειναι μη πολυτιμος και απλα γουσταρουμε ολο αυτο που συμβαινει ?

Μπορει εστω καποιος moderator να σβησει το ενυδρειο μου απο τα ενυδρεια μελων για να μπορεσω να αποχωρησω απο το φορουμ? Το ζητησα και σε π.μ.

Γιατι να διαγραφει το ενυδρειο σου ? Θεωρεις οτι αν υπαρχει σε αυτο το φορουμ η παρουσιαση του στο υποβαθμιζει ?

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...