Jump to content

Αξιολόγηση κυκλοφορητή


Aiolos

Recommended Posts

Ρε παιδια ειτε γουσταρετε, ειτε οχι απο τη στιγμη που η κεφαλη του φορουμ λεει κατι, αυτο ειναι!!!

Αναλώνεστε σε κουβεντες κατακεραυνωσης του φορουμ και των συντονιστων του με αφορμη ενα κατα τη γνωμη σας μη δημοκρατικο γεγονος,

ξεχνοντας παραλληλα το τι εχει προσφερει το ΑΖ στα χρονια λειτουργειας του στην Ελληνικη ενυδρειακη κοινοτητα.

Δεν θα συνεχισω να ασχολουμαι με την αναγκη σας να κραξετε!

Σε οποιον δεν αρεσει..............ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ :)

Φίλε Νινταλ, στο πρώτο μισό της απάντησής σου, με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο, πράγματι από τη στιγμή που

η κεφαλή του φόρουμ αποφάσισε κάτι, αυτό θα γίνει, άσχετα αν αρέσει σε όλους ή όχι και δεν θα μπορούσε

να γίνει διαφορετικά, αφού πρέπει κάποιος να παίρνει τις τελικές αποφάσεις και αυτός δεν θα μπορούσε να

είναι άλλος από τον ιδρυτή και ιδιοκτήτη του φόρουμ, αυτό ουδείς το αμφισβήτησε και κανένα φόρουμ δεν

μπορεί να λειτουργήσει διαφορετικά. Κανείς δεν ζήτησε δημοψήφισμα, ή να αποφασίζουν τα μέλη δια βοής.

Αυτό που κάναμε (κι εσύ το χαρακτηρίζεις "ανάγκη μας να κράξουμε"), ήταν να εκφράσουμε μια διαφορετική

άποψη και ο αντίλογος δεν αποτελεί κράξιμο, σε μια προσπάθεια να πείσουμε ότι ίσως μπορεί να βρεθεί και

μια άλλη λύση που να επιτρέπει την ελεύθερη έκφραση προσωπικών απόψεων ως προς την αξιολόγηση κάποιων

προϊόντων, χωρίς βέβαια να κινδυνεύσει η ύπαρξη του φόρουμ, ή να μπει σε περιπέτειες ο ιδιοκτήτης.

Φυσικά επαναλαμβάνω ότι η τελική απόφαση είναι αυτονόητα και δικαιολογημένα δική του και δεν χρειαζόταν

να μας υπενθυμίσεις ότι θα τη σεβαστούμε "είτε γουστάρουμε είτε όχι", σύμφωνα με τα λεγόμενά σου.

Την τελευταία σου πρόταση, προτιμώ να μη τη σχολιάσω, όλοι είπαμε μια κουβέντα παραπάνω, πάνω στα νεύρα μας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω εδώ και αρκετό καιρό που πλέον έχω σταματήσει να γράφω εντατικά στο παρόν φόρουμ.

Που και που διαβάζω και όχι όλα τα θέματα.

Ό λόγος είναι ότι βαρέθηκα και σιχάθηκα αυτά τα ατελείωτα κατεβατά που γράφονται κατα καιρούς όταν η κεφαλή του φόρουμ δεν συμφωνεί με τα γραφόμενα κάποιου μέλους και τούμπάλιν.

Επίσης βαρέθηκα αυτά τα αρχηγιλίκια - μοντεριλίκια και τις συσκέψεις και να πάρουμε απόφαση και να δούμε και να κάνουμε και μην βρούμε κανα διάολο και να μην μπούμε σε τίποτα περιπέτειες επειδή ο Αίολος και ο κάθε Αίολος έγραψε την γνώμη του για ένα προιόν.

Και Αίολε κατεμέ καλά έκανες.

Εφόσον οι ιδιοκτήτες ισχυρίζονται οτι δεν εξυπηρετούν κανέναν συμφέρον να γράψουν (αν δεν το γράφουν ήδη δε ξέρω) με μεγάλα γράμματα ότι όλες οι απόψεις είναι σεβαστές και εκφράζουν - βαραίνουν μόνο τον γραφόντα και να τελειώσει αυτό το παραμύθι επιτέλους.

Η έννοια του φόρουμ διαδικτυακά είναι να μαζευόμαστε και ανταλάσουμε απόψεις για το χόμπυ.

ΕΛΕΥΘΕΡΑ και χωρις ΔΕΣΜΕΥΣΕΙΣ.

Να εξιστορούμε τις εμπειρίες μας να εκφράζουμε τα παράπονα μας και την δυσαρεσκειά μας για ενα προιόν ούτως ώστε κάποιος άλλος να προφυλάσεται στο μέλλον και να ενισχύεται το χόμπυ.

Δηλαδή αν είμαστε μαζεμένοι κάπου σε ένα καφενείο και εγω φώναζα στην παρέα οτι ο τάδε κυκλοφορητής της TUNZE είναι άθλιος θα έφταιγε ο καφετζής.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κρατάτε αυτή την στάση και ούτε με ενδιαφέρει να μάθω.

Καλημέρα σας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα :) συμφωνω στο """"Εφόσον οι ιδιοκτήτες ισχυρίζονται οτι δεν εξυπηρετούν κανέναν συμφέρον να γράψουν (αν δεν το γράφουν ήδη δε ξέρω) με μεγάλα γράμματα ότι όλες οι απόψεις είναι σεβαστές και εκφράζουν - βαραίνουν μόνο τον γραφόντα και να τελειώσει αυτό το παραμύθι επιτέλους."""Και γιορτες ερχονται ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ΟΛΟΥΣ :P (Υ.Γ ο aiolos εχει βοηθηση κατα την ταπεινή μου άποψη εδω μέσα)

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον οι ιδιοκτήτες ισχυρίζονται οτι δεν εξυπηρετούν κανέναν συμφέρον να γράψουν (αν δεν το γράφουν ήδη δε ξέρω) με μεγάλα γράμματα ότι όλες οι απόψεις είναι σεβαστές και εκφράζουν - βαραίνουν μόνο τον γραφόντα και να τελειώσει αυτό το παραμύθι επιτέλους.

Νομικά δεν θα καλυφθούν έτσι οι ιδιοκτήτες. Οι εταιρίες έχουν δικαίωμα προσφυγής ενάντια στους ιδιοκτήτες για απόψεις που γράφονται στο forum. ΑΚΟΜΑ και αν υπάρξει αθώωση ο μπελάς και τα νομικά έξοδα δεν είναι κάτι που μπορεί να αντέξει το ΑΖ.

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να υπαρξει μια ώριμη σταση απο ΟΛΟΥΣ,θεωρω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα forum οπως επισης οτι υπαρχουν και αξιοι ανθρωποι που το στελεχωνουν καποια απο αυτα κατεμε ειναι ΚΑΙ ο aiolos και ο nidal και τόσοι άλλοι οπότε ας βρεθεί μια ΛΥΣΗ και ας ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ αυτό....

Έγινε επεξεργασία - kostas disc
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα κλειδώνει μιας και το εξαντλήσαμε. Οι δεσμεύσεις μας για επίλυση του προβλήματος σχετικά με τις περιγραφές προϊόντων παραμένουν και ελπίζω σύντομα να έχουμε νέα κατηγορία…

Καλές γιορτές σε όλους…

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...