Jump to content

Αξιολόγηση κυκλοφορητή


Aiolos

Recommended Posts

Λοιπόν κύριοι...

Είμαι μέλος του aquazone από το 2005.Έχω γνωρίσει τα περισσότερα παιδιά και από

κοντά και μιλάω για τους admin και τους παλιούς mods...καθώς υπήρξα και γω

moderator στο aquazone......

Έχουμε μιλήσει πίσω και μπροστά από το πληκτρολόγιο....Επίσης να αναφέρω ότι είμαι

και μέλος σε πάνω από 10 άλλα φόρουμ...(εκεί πιστέψε με η αντιμετώπιση είναι πολύ χειρότερη)

Κατά την προσωπική μου άποψη τα παραπάνω σχόλια για τον Δημήτρη (Που ξέρω

ότι έχει ΦΤΗΣΕΙ ΑΙΜΑ για το aquazone ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΟΣ...) είναι 100% ΛΑΘΟΣ..

Η άποψη του ήταν αυτή:ξεκαθάρισα την θέση μου και είπα ότι η κατηγορία των product reviews είναι κάτι που μας ενδιαφέρει και θα το συζητήσουμε για το πώς μπορεί να γίνει, καθώς αυτό βάσει νομοθεσίας (που εσύ επικαλέστηκες) τα οποιαδήποτε reviews/βαθμολογήσεις προιόντων θα πρέπει να είναι ΕΠΩΝΥΜΑ και όχι πίσω από την ανωνυμία που σου προσφέρει το φόρουμ.

Όταν ο αδμιν σου παραθέτει την πολιτική του φόρουμ στο συγκεκριμένο θέμα πρέπει να το σεβαστείς....Δεν θέλω να αναφερθώ σε ελευθερίες λόγου και τα τοιαυτα.....

Το aquazone για μένα ήταν είναι και θα είναι μια μεγάλη οικογένεια ενυδρειόφιλων...

Αnyway

Έγινε επεξεργασία - PPAP
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

rebelos δεν θελω να ανοιξω καμια προσωπικη συζητηση.Ζητησα να διαγραφει πολυ απλα! Εχω αυτο το δικαιωμα? Αν το εχω καλως...

Link to comment
Share on other sites

rebelos δεν θελω να ανοιξω καμια προσωπικη συζητηση.Ζητησα να διαγραφει πολυ απλα! Εχω αυτο το δικαιωμα? Αν το εχω καλως...

Δεν ειμαι αρμοδιος να σου απαντησω για το παραπανω και φυσικα δεν ζητησα να ανοιξουμε καμμια προσωπικη συζητηση. Δεν εχουμε να χωρισουμε κατι. Απλα απαντησα σε ενα σου ποστ χωρις θεωρω να σε προσβαλω.

Link to comment
Share on other sites

rebelos δεν θελω να ανοιξω καμια προσωπικη συζητηση.Ζητησα να διαγραφει πολυ απλα! Εχω αυτο το δικαιωμα? Αν το εχω καλως...

Όχι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.......

Θα έπρεπε να είσαι λιγότερο εριστικός από την στιγμή που και μόνος σου είπες ότι εδω είμαστε για το χόμπι μας και όχι για να πετάμε εξυπνάδες και με συμπεριφορές δεκάχρονου και κάτω να λέμε εγώ φεύγω η εγώ μένω...........

Αν εγώ προσωπικά είχα ενοχληθεί από κάποιο φόρουμ που τύχαινε να είμαι ενεργό μέλος δεν θα διατυμπάνιζα το ότι φεύγω απλά και μόνο για να κάνω ντόρο απλά δεν θα ξαναέγραφα

τελεία και παύλα.....

Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννα ερχονται ρε παιδες...

ηρεμηστε λιγακι,γι αυτο υπαρχουν οι mods για να κοιτανε λιγο παραπερα απο μας...

παρτε κ ενα

ετσι για να γιορτασουμε λιγακι... :)

δεν νομιζω να εχουμε να χωρισουμε κατι εδω μεσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννα ερχονται ρε παιδες...

ηρεμηστε λιγακι,γι αυτο υπαρχουν οι mods για να κοιτανε λιγο παραπερα απο μας...

παρτε κ ενα

ετσι για να γιορτασουμε λιγακι... :helpsmilie:

δεν νομιζω να εχουμε να χωρισουμε κατι εδω μεσα!!!

:):P

μαζι σου

Link to comment
Share on other sites

Καλο μπομπιρα :) Δεν θα συνεχισω την αντιπαραθεση παιδια.. καλες γιορτες να εχετε ολοι!!

Link to comment
Share on other sites

1ον.Το να φτιαχτεί μία κατηγορία με reviews δέν θα ήταν κακό αλλά σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δέν θα έχει την λογική της μαύρης λίστας όπως πολύ ΛΑΘΟΣ το έθεσε ο Αίολος.Είναι άλλο πράγμα η άποψη κάποιου για ένα προϊόν και άλλο η μαύρη λίστα πράγμα που σαφέστατα ΔΥΣΦΗΜΕΙ μία εταιρία και το προϊόν της που είναι σε αυτήν.

Αυτό είναι απόσπασμα του ιδιοκτήτη του AZ... και πολύ απλά ακολούθησα αυτά που αναφέρει.

Σεβάστηκα την άποψη του σύμφωνα με τις αρχές που έχει ορίσει και προτείνει ο ίδιος...

Και ιδού το αποτέλεσμα....

Link to comment
Share on other sites

1ον.Το να φτιαχτεί μία κατηγορία με reviews δέν θα ήταν κακό αλλά σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δέν θα έχει την λογική της μαύρης λίστας όπως πολύ ΛΑΘΟΣ το έθεσε ο Αίολος.Είναι άλλο πράγμα η άποψη κάποιου για ένα προϊόν και άλλο η μαύρη λίστα πράγμα που σαφέστατα ΔΥΣΦΗΜΕΙ μία εταιρία και το προϊόν της που είναι σε αυτήν.

Αυτό είναι απόσπασμα του ιδιοκτήτη του AZ... και πολύ απλά ακολούθησα αυτά που αναφέρει.

Σεβάστηκα την άποψη του σύμφωνα με τις αρχές που έχει ορίσει και προτείνει ο ίδιος...

Και ιδού το αποτέλεσμα....

Φίλε Αίολε η πρόταση όμως ξεκινά με τη φράση "Το να φτιαχτεί μία κατηγορία με reviews δέν θα ήταν κακό" στην οποία να μπορεί κάποιος να παραθέσει την άποψη του κλπ κλπ.

Δεν θα ήταν λοιπόν πιο λογικό και συνετό να περιμένουμε να φτιαχτεί πρώτα η κατηγορία αυτή αφού παρθεί η όποια απόφαση από τους συντονιστές??

Πάντα με φιλική διάθεση και ψυχραιμία

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

Όταν ο αδμιν σου παραθέτει την πολιτική του φόρουμ στο συγκεκριμένο θέμα πρέπει να το σεβαστείς....Δεν θέλω να αναφερθώ σε ελευθερίες λόγου και τα τοιαυτα.....

Οταν κανεις εγγραφη για πρωτη φορα στο φορουμ ... συμφωνεις με καποιους ορους ... και πραγματοποιηται αυτη! Ο χρηστης ειναι αναγκασμενος να τους διαβασει και να τους ακολουθει! Αν αυτοι οι οροι δεν συμβαδιζουν με την ιδιοσυγκρασια και την "λογικη" του χρηστη .... τοτε κακως γραφτηκε! Το θεμα ειναι οτι δεν εχει βγει καποια ανακοινωση ωστε να συμπληρωθουν οι οροι αυτοι ... και θα πρεπει ολοι να διαβασουν τα γραφομενα του διαχειρηστη ... μια που αυτοι "συμπληρωνονται" αναλογα με τον ιδιο! Εγω αποδεχτηκα συγκεκριμενους ορους ... οχι αυτους τους νεους! Γιατι να μην υπαρχει χωρος συζητησης ολων αυτων και να θεωρουνται "σαματας" για το τιποτα? Το ξαναλεω ειναι our way!! Η δυναμη ενος φορουμ ειναι τα μελη του!

Φιλε TAN ο ανθρωπος εκφραζει την δυσαρεσκια του ... ο ντορος και η δυναμη των γραφομενων του εχουν την δυναμη που τους δινουμε εμεις οι ιδιοι! και λογικα της εκτιμησης που εχεις απεναντι του ....

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η παρατήρηση σου αλλά γιατί να αναιρεί το ένα το άλλο?... τουλάχιστον μέχρι και όποτε ετοιμαστεί αυτό το topic.

Και λόγω του ότι δεν γνωρίζει κάνεις ακόμη το πότε το πως και το αν θα γίνει γιατί να περιμένει κάποιος να πει την προσωπική του άποψη?

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

.... γιατί να περιμένει κάποιος να πει την προσωπική του άποψη?

γιατι αυτο ειναι αντιθετο με τους "νεους ορους" - πολιτικη του φορουμ οπως διαμορφωθηκαν ... δεν ειναι προφανες?

Έγινε επεξεργασία - georgarask
Link to comment
Share on other sites

Η αγαπη μου για το χομπυ αυτο με εκανε να μοιραζομαι τις εμπειριες μου με αλλους,γι'αυτο το λογο εγινα μελος στο aquazone!Και μεγαλη χαρη σας κανουμε που γινομαστε μελη στα φορουμ σας! Γιατι εμεις ειμαστε η ζωη αυτου του φορουμ και οχι 3-4 moderators! Σιγα τον κυκλοφορητη και το κανατε ολοκληρο θεμα! Ο Αιολος ειναι μελος τοσο λιγο καιρο και εχει ξεσκιστει στα ποστ! Αφιερωνουμε απο τον πολυτιμο ελευθερο χρονο μας να λεμε εδω μεσα τις αποψεις μας και να βοηθαμε νεα παιδια στο χομπυ και να που καταληγουμε.... Μπορει εστω καποιος moderator να σβησει το ενυδρειο μου απο τα ενυδρεια μελων για να μπορεσω να αποχωρησω απο το φορουμ? Το ζητησα και σε π.μ.

Είσαι απίστευτα λάθος εδω, και θα σου πω το γιατί.....η μάλλον τα γιατί.....

1) Οταν μας δίνουν ελέυθερο βήμα και μικρόφωνο απο όπου και εαν είναι η προσφορά αυτη, φροντίζουμε να το χειριστούμε σωστά και δεν φωνάζουμε πολύ γιατί μπουκώνει, με αποτέλεσμα να μην μας ακούει κανείς απο το πολύ μπουμάρισμα!!!

2) Με την εγγραφή σου εδω, θα έπρεπε να γνωρίζεις, πως σε οποιοδήποτε forum απο την στιγμή που καταθέτεις κάτι με την πένα σου, αυτόματα καταχωρείται στην πλατφόρμα και δεν μπορείς να το πάρεις πίσω...ανήκει πλέον εκεί, με πνευματικό ιδιοκτήτη εσένα,πράγμα που σημαίνει ότι να μεν δεν μπορείς να το πάρεις πίσω αλά ταυτόχρονα κανείς δεν μπορεί να επέμβει με οποιονδήποτε τρόπο σε αυτά που έχεις γράψει.

3) Η ένοια της Δημοκρατίας ακόμη και στον λόγο, εύκολα μπορεί να μετατραπεί σε αναρχία απο την στιγμή που δεν υπάρχουν κάποιοι κανόνες....και γιά να υπάρξουν κανόνες ευτυχώς η δυστυχώς κάποιοι πρέπει να επομιστούν τον άχαρο ρόλο της ισχύς τους.Ετσι γίνεται παντού και πάντα σε κάθε οργανωμένη κοινωνία απο αρχαιοτάτων χρόνων.......δεν θα φέρει την αντροπή το Aqua Zone!!!

4) Xάρη δεν ζήτησε κανείς και απο κανέναν και κανείς δεν σας έταξε μισθό, ούτε αγόρασε κανείς απο εδω μέσα κάποιες απο τις ελεύθερες ώρες σας.

5) Η αγάπη φίλε μου γιά το χόμπυ αυτό, δεν είναι προνόμιο λίγων εκλεκτών, ανέμεσα στους οποίους είσαι και εσύ...ευτυχώς αυτη η αγάπη δεν αγοράζεται!!!!

Αυτά απο εμένα και τέλος εδω....

Έγινε επεξεργασία - Big Blue
Link to comment
Share on other sites

Επισης ειναι και ενας απο τους ιδρυτες ενος αλλου φορουμ με 20.000 μελη αν σου λεει κατι....

Δεν τα γραφω για να υπερασπιστω το Γιαννη μιας και δεν το εχει αναγκη, απλα θελω να τονισω ,μιας και τον BigBlue τον ξερω πολλα χρονια, οτι ειναι πολυ προσεκτικος στις εκφρασεις του και ποτε δεν θα εθιγε καποιον....

Δεν χρειάζεται...αφησέ το καλύτερα...έτσι και αλοιώς δεν αφορά εδω μέσα το τι έχω κάνει η κάνω σε άλλα Forum

Link to comment
Share on other sites

Καλές Γιορτές σε όλους και με υγεία...

Καλές γιορτές να έχουμε...

Link to comment
Share on other sites

γιατι αυτο ειναι αντιθετο με τους "νεους ορους" - πολιτικη του φορουμ οπως διαμορφωθηκαν ... δεν ειναι προφανες?

Προστέθηκαν νέοι όροι? δεν το είδα.. πότε?

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη του ήταν αυτή:ξεκαθάρισα την θέση μου και είπα ότι η κατηγορία των product reviews είναι κάτι που μας ενδιαφέρει και θα το συζητήσουμε για το πώς μπορεί να γίνει, καθώς αυτό βάσει νομοθεσίας (που εσύ επικαλέστηκες) τα οποιαδήποτε reviews/βαθμολογήσεις προιόντων θα πρέπει να είναι ΕΠΩΝΥΜΑ και όχι πίσω από την ανωνυμία που σου προσφέρει το φόρουμ.

Όταν ο αδμιν σου παραθέτει την πολιτική του φόρουμ στο συγκεκριμένο θέμα πρέπει να το σεβαστείς....Δεν θέλω να αναφερθώ σε ελευθερίες λόγου και τα τοιαυτα.....

γιατι αυτο ειναι αντιθετο με τους "νεους ορους" - πολιτικη του φορουμ οπως διαμορφωθηκαν ... δεν ειναι προφανες?

Προστέθηκαν νέοι όροι? δεν το είδα.. πότε?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειτε γουσταρετε, ειτε οχι απο τη στιγμη που η κεφαλη του φορουμ λεει κατι, αυτο ειναι!!!

Αναλώνεστε σε κουβεντες κατακεραυνωσης του φορουμ και των συντονιστων του με αφορμη ενα κατα τη γνωμη σας μη δημοκρατικο γεγονος, ξεχνοντας παραλληλα το τι εχει προσφερει το ΑΖ στα χρονια λειτουργειας του στην Ελληνικη ενυδρειακη κοινοτητα.

Δεν θα συνεχισω να ασχολουμαι με την αναγκη σας να κραξετε!

Σε οποιον δεν αρεσει..............ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nidal το να φύγει κάποιος είναι το μόνο εύκολο, κάποιοι το δήλωσαν.. κάποιοι μπορεί να το έκαναν χωρίς καν να το αναφέρουν.... αυτό είναι όμως το ζητούμενο?

Η όποια απόφαση του ιδιοκτήτη του φόρουμ έχει άμεση σχέση με το δυναμικό των μελών που το υποστηρίζουν.

Το στυλ αν"γουστάρετε" και "άντε γεια" δεν νομίζω ότι αρμόζει σε κάποιον Global Moderator.

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η παρατήρηση σου αλλά γιατί να αναιρεί το ένα το άλλο?... τουλάχιστον μέχρι και όποτε ετοιμαστεί αυτό το topic.

Και λόγω του ότι δεν γνωρίζει κάνεις ακόμη το πότε το πως και το αν θα γίνει γιατί να περιμένει κάποιος να πει την προσωπική του άποψη?

Αίολε φαντάζομαι ότι το παραπάνω μήνυμα είναι απάντηση στο δικό μου.

Η απάντηση μου στο γιατί "να περιμένει κανείς" είναι απλή.

Γιατί από τη στιγμή που οι συντονιστές ή ο ιδιοκτήτης σαφώς παρακάλεσαν για λίγη υπομονή ώστε να εξεταστεί το θέμα πρώτα, το γεγονός ότι "δεν γνωρίζει κάνεις ακόμη το πότε το πως και το αν θα γίνει" δεν αποτελεί, για μένα τουλάχιστον, δικαιολογία ώστε να παρακάμψω αυτή την παράκληση ή ακόμη και απαίτηση αν θέλεις (και ίσως άκομψα από ένα σημείο και έπειτα αλλά η κότα γέννησε το αυγό ή το αυγό την κότα) και να επανέρχομαι στο θέμα. Υπό αυτή την έννοια, για μένα ήταν "φάουλ" από την πλευρά σου το παρόν thread.

Κατά τα άλλα έχω εκτιμήσει απεριόριστα την παρουσία σου στο forum (και αυτό δεν έχει να κάνει με το πλήθος των μηνυμάτων) και επαναλαμβάνω ότι οποιαδήποτε συνέχεια της συζήτησης αυτής με το γραπτό λόγο απλά οδηγεί σε αδιέξοδο. Ίσως γιατί για άλλη μία φορά αποδεικνύεται ότι γενικότερα στη χώρα μας έχουμε ο καθένας διαφορετική αντίληψη περί δημοκρατίας και αυτό φαίνεται ακόμη και σε ένα forum που ασχολείται με τα ψάρια (!). Πόσο μάλλον στη καθημερινότητά μας.

Φιλικά

Ανδρέας

Έγινε επεξεργασία - Andreas301
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειτε γουσταρετε, ειτε οχι απο τη στιγμη που η κεφαλη του φορουμ λεει κατι, αυτο ειναι!!!

Αναλώνεστε σε κουβεντες κατακεραυνωσης του φορουμ και των συντονιστων του με αφορμη ενα κατα τη γνωμη σας μη δημοκρατικο γεγονος, ξεχνοντας παραλληλα το τι εχει προσφερει το ΑΖ στα χρονια λειτουργειας του στην Ελληνικη ενυδρειακη κοινοτητα.

Δεν θα συνεχισω να ασχολουμαι με την αναγκη σας να κραξετε!

Σε οποιον δεν αρεσει..............ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ :P

Ωρε Νινταλ ... θα πρεπει να συζηταμε μονο αυτα που δεν θεωρεις κεραυνους και καταιγιδες? Για μενα ειναι ενα προβλημα! Να το βαλουμε κατω απο το χαλακι? Δε ξερω τι κανεις εσυ αλλα εγω δεν το κανω αυτο! Δε σου ζητησε κανεις να "ασχοληθεις" με αυτο ...

Σε οποιον δεν αρεσει η συζητηση απλα δε συμετεχει ...

Ποιος κραζει ποιον?? Διαβασε τα ολα ... ξανα ... αν σε ενδιαφερει! Εβρισε κανενας καποιον?

Αν ισχυει η απαντηση σου θα πρεπει να προστεθει στους ορους ετσι ωστε ο καθενας να ξερει με τι εχει να κανει! Απο την αρχη!

Οπως και να εχει γινεται μια ανοιχτη συζητηση αν .... και ..... αυτη δεν σας αρεσει απλα ... αγνοηστε την και ασε τους αλλους να πουν τη γνωμη τους ελευθερα ... και να "εκτεθουν" σε ολους αφου ολοι βγαζουν τα συμπερασματα τους ... οποια και να ειναι αυτα!

(δε θα πω Αντε γεια απλα .... πρωταθλημα ξανα στον Πειραια!! :) )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καταλαβεται οτι οταν λεει ο Admin δεν μπορω να το κανω δεν γινεται.

Αυτος εχει το πανω χερι, και υποστηριζει τον server-Az.

Tελος πιστευω, ειναι κατι που δεν αλλαζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καταλαβεται οτι οταν λεει ο Admin δεν μπορω να το κανω δεν γινεται.

Αυτος εχει το πανω χερι, και υποστηριζει τον server-Az.

Tελος πιστευω, ειναι κατι που δεν αλλαζει.

Το καταλαβαινω ... αλλα δεν αφαιρει το δικαιωμα ολων να το συζητησουν!!

Αν αυτο "ενοχλει" μια χαρα ειναι το επιπεδο της συζητησης πολλοι βλεπουν κεραυνους και φασαρια! Τι να πω ... Andreas301 δεν υπαρχει λογος για υπομονη δεν το καταλαβαινεις ?? Απαγορευεται ρητα να λες την προσωπικη σου αποψη αφου δεν εισαι επωνυμος!! Το αιτημα απορριφτηκε!! Τελος ...

Stormtrooper φτιαχνω πανό ... ραντεβου στην Αθηνων Λαμιας ... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...