Jump to content

200 L Cube Reef Aquarium


frakto

Recommended Posts

Αψογο ενυδρειο.

Ο cr σου τη μαρκας ειναι?

Ευχαριστώ !

Ο CR ειναι ο Schuran JetStream 1 !!!

Λίγο μεγάλος , για τα λίτρα μου ... :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 151
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω είμαι ευχαριστημένος με αυτον το CR ! βεβαια επειδή έχω μικρό ενυδρείο , δεν ξέρω εάν θα μπορούσε να καλύψει 1-1,5 τονο ενυδρείο , που για τόσο προορίζετε . Πιστεύω ότι θα μπορούσε , γιατι διαχειρίζεται παρα πολυ καλα το co2 , και έχει τεράστιο efluence . Για να καταλάβεις σε συζητήσεις στο RC , προτείνετε minimum efluence 50ml /λεπτό !!! Κάποιος , ο οποίος έχει ξανα χρησιμοποίηση CR δεν θα δυσκολευτεί με την ρύθμιση του ,αλλα ουτέ και κάποιος ο οποίος έχει διαβάσει και έχει καταλάβει πώς λειτουργεί ενας CR !!! Εχεί και αυτόν τον τεράστιο buble counter (Για οποίον τον δουλεύει χωρίς controller ) !!!

Στα αρνητικά του μονο η θέση για το pH probe , που είναι τελείως λάθος και σαν αποτέλεσμα μετράει λάθος pH !

Διορθώνετε όμως :D .... χωρίς εγώ ομως να το έχω καταφέρει :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Φίλε είσαι απίστευτος,σε ζηλεύω!!!!

Εξαιρετική δουλειά και στο ενυδρείο και στις photo!!!! Στα tireup ευτυχώς έβαλε χέρι η κοραλίνη γιατί στην αρχή έκαναν μπαμ άσχημα!

Τρόμαξα με την εγκατάσταση που έχεις στήσει,είναι φοβερή!

Και εις ανώτερα!!! :thumbup::D:thumbup::thumbup::P

Link to comment
Share on other sites

Έχει 40 λεπτά βλέπω όλα τα post απτίν αρχή μέχρι το τέλος και έχω να πω μονο ένα πράγμα..πως όλα όσα έδειξες με τον φακό σου είναι αρκετά για να δώσουν έμπνευση και μεράκι σε κάποιο να ξεκινήσει τον δικό του reef κόσμο.

Συγχαρητήρια .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παρα πολύ για τα καλά σας λόγια ........ :thumbup::D

Η μαγία με το θαλασσίνο είναι ότι εκτός απο το ενυδρείο ...εξελείσετε και αυτός που το έχει (δεν έχει να κάνει με το αποτέλεσμα ) !!!

Το ενυδρείο αυτό όπως είναι ...τρέχει περίπου 1 1/2 χρόνο .... και έτσι όπως το έχω φανταστεί(σχεδιάσει) θα πλησιάζει τουλάχιστον μετα απο ακόμα ένα χρόνο.....

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικός frakto για μια ακόμα φορά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Φτου φτου :)

Εξαιρετικα ζωντανα και πολυ ομορφες φωτογραφιες :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ !

Αυριο εαν προλάβω θα ανεβάσω φωτο (macro) ,απο κάποια frag του Nerva ,που τον ευχαριστώ παρα πολύ . Τα Nervo-fraggakia δεν υπαρχουν ..... :bowdown::):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφα ζωντανα.Οι φωτογραφιες τελειες.

Μπραβο και απο εμενα.

Link to comment
Share on other sites

οντως η συνεχεια ειναι απλα πανεμορφη.εεμ,οποιος εχει το μερακι μεσα του... :)

ΥΓ.μια παρατηρηση να σου κανω.εαν συνεχιζεις να εχεις πιασμενο το βραχο σου με ταιραπς,ακομη και αν πλεον δεν φαινονται γιατι καλυφθηκαν με κοραλινη καποια στιγμη θα σου σπασουν σαν χαρτι..... :bowdown: να το ξερεις και να παρεις τα μετρα σου ....

Link to comment
Share on other sites

Thanks!!!

Klaz είδη έχουν κοπεί τα ζυπακια , αλλά έχει ξεκινήσει η αναστήλωση με SPS ....

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

σε ζηλευω..... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Στάθη ο μικρός ύφαλος που έστησες τα σπάει ξανά! βασικό για μένα ότι δουλεύεις με γυμνό πυθμένα χωρίς αραγωνίτη, καθώς και οι φώτος σου είναι ανεπανάληπτες, ερώτηση σχετικά με την μέθοδο χωρίς αραγωνίτη, έχεις δημιουργήσει κάποιο τυφλό σημείο που μαζεύονται τα detritus και όταν κάνεις αλλαγές νερού τραβάς από εκεί?

ήθελα και εγώ να το γυρίσω σε αυτή την μέθοδο και έχω φτάσει να βγάλω το 70% του αραγωνίτη αλλά κουράστηκα και είπα να κάνω καινούργιο ενυδρείο :wootwoot:

p.s. ευχαριστώ για το σχόλιο σου για τα frags :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...