Jump to content

Θα γεμίσει η Ελλάδα γαρίδες!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 114
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Οι Γερμανοί απάντησαν αλλά αν κατάλαβα καλά ζητάνε 300 € για μεταφορικά;! :D

Hallo,

ja wir haben schon ca. Preise vorliegen, das Problem sind gerade die Aufschläge wir bekommen keine Konkrete Aussage zu den Aufschlägen. Wir liegen bei ca. 300€ Versandkosten. Wir warten zur zeit noch auf einen Rückruf um die Kosten auf den Euro genau angeben zu können. Das ganze geht dann via Express und soll nach einem tag bei Ihnen sein.

Mit freundlichen Grüßen

Link to comment
Share on other sites

To google translate μεταφράζει κάπως έτσι την απάντηση, δεν νομίζω να βοήθησα πολύ όμως.

Ναι ήμασταν εκεί για τις τιμές, το πρόβλημα είναι ακριβώς το μπόνους, δεν λάβουμε μια συγκεκριμένη δήλωση σχετικά με τα πρόσθετα τέλη. Βρισκόμαστε σε περίπου 300 € ναυτιλία. Σας περιμένουμε για το χρονικό διάστημα ήταν σε θέση να καθορίσετε επανάκλησης με το κόστος για το ευρώ. Το σύνολο στη συνέχεια μέσω Express και θέλουν να είναι μαζί σας για μια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αφού όλα πήγαν καλά βρήκα και την ευκαιρία και έστησα τα γαριδοενυδρεία επιτέλους και έκανα τελικά παραγγελία από άλλον Γερμανό που μου πρότεινε ένας φίλος με πολύ λιγότερα μεταφορικά αλλά όχι με παράδοση εντός 24 ωρών.

To site είναι το www.fraku-aquaristik.de

Θα σας ενημερώσω για την κατάσταση και ποιότητα των γαρίδων όταν τις παραλάβω με το καλό.

Τα είδη που παρήγγειλα είναι

Blue tiger

Blue pearl

Yellow fire

Black bee

red crystal "tiger tooth"

και σαλιγκάρια tylomelania orange

Τα μεταφορικά είναι 29 ευρώ.

Άντε να δούμε,,,,

Link to comment
Share on other sites

εχει ελαχιστη παραγγελια ?

Και ποσες μερες παραδοση σου εδωσαν ?

Link to comment
Share on other sites

εχει ελαχιστη παραγγελια ?

Και ποσες μερες παραδοση σου εδωσαν ?

Δεν έχει ελάχιστη παραγγελία.

3 μέρες λένε η παράδοση...

Link to comment
Share on other sites

Να μας ενημερώσεις για το ταξίδι πόσο κράτησε αν έγινε τπτ με τελωνείο ενδιαφέρομαι πολύ <_<

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου η επιλογη να αλλαξουμε την Ιστοσελιδα απο Γερμανικα σε αγγλικα η εστω Γαλλικα( <_< )..Δεν καταλαβαινω Γρι.. :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τελωνείο είναι από Γερμανία(Ευρωπαϊκή Ένωση)

Θα σας κρατώ ενήμερους

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου η επιλογη να αλλαξουμε την Ιστοσελιδα απο Γερμανικα σε αγγλικα η εστω Γαλλικα( :D )..Δεν καταλαβαινω Γρι.. :D

Εγώ χρησιμοποιώ το http://babelfish.yahoo.com/ βάζοντας την διεύθυνση και επιλέγω γερμανικά σε αγγλικά και βγάζω αρκετό νόημα <_<

Link to comment
Share on other sites

Να μας ενημερώσεις για το ταξίδι πόσο κράτησε αν έγινε τπτ με τελωνείο ενδιαφέρομαι πολύ <_<

εμεις οι δυο παραγγελια μαζι για να γλιτωσουμε τα μεταφορικα :D

Link to comment
Share on other sites

Να μας ενημερώσεις για το ταξίδι πόσο κράτησε αν έγινε τπτ με τελωνείο ενδιαφέρομαι πολύ <_<

Και εγω θελω να κανω παραγγελια .Περιμενω νεα. :D:D

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσατε να γραψετε μερικα ''ευκολα'' ειδη? ..ποιες απο αυτες δεν διασταυρωνωνται με red chery? και ακομα για τι ποσοτητες μιλαμε? και τι κοστος θα επιβαρυνθει ο καθε ενας μας? ...θα μπορουσα με ΚΤΕΛ να παρω στην Χαλκιδα? ..ευχαρσιτω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ είχαμε κανένα νέο; Έφτασαν τα γαριδάκια;

Link to comment
Share on other sites

'Ήρθαν χθες οι γαρίδες και με μεγάλη μου χαρά (ενώ περίμενα τα χειρότερα) χωρίς καμία απώλεια!

Όλες ζωντανές, ταλαιπωρημένες και ζαλισμένες μεν αλλά ζωντανές.

Ήταν όλες στα ειδικά σακουλάκια αποβολής διοξειδίου και μετά από μια 3ωρη προσαρμογή είναι μέσα στα ενυδρειάκια τους.

Η παραγγελία είχε γίνει την Κυριακή το βράδυ και οι γαρίδες έφυγαν Δευτέρα πρωί και τα παρέλαβα Παρασκευή μεσημέρι.

Δίνω λοιπόν το πράσινο φως σε όποιον θέλει να παραγγείλει από τον συγκεκριμένο γαρίδες αλλά με μια παρατήρηση. Οι blue tiger δεν είναι όλες μπλε αλλά μου έβαλε και 3 απλά με το γονίδιο τους(πορτοκαλί μάτια) χωρίς να με ενημερώσει και χωρίς να μειώσει την τιμή(είναι πιο φθηνές αυτές που δεν είναι μπλε)

Κατά τα άλλα όλα καλά ... ορμάτε!!!!

Υ.Γ Μόλις μπορέσω θα ανοίξω νέο ποστ με φώτο και πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θελω να κανω παραγγελια .Περιμενω νεα. :):)

εμεις που ειμαστε κοντα μπορουμε να κανονισουμε παραγγελια .

Μεχρι αυριο θα στειλω τη δικη μου . :)

Link to comment
Share on other sites

εμεις που ειμαστε κοντα μπορουμε να κανονισουμε παραγγελια .

Μεχρι αυριο θα στειλω τη δικη μου . :)

Μου βάζεις ιδέες, άμα θέλεις να μοιραστούμε μεταφορικά και να παραγγείλουμε μαζί πες το :)

Link to comment
Share on other sites

Μου βάζεις ιδέες, άμα θέλεις να μοιραστούμε μεταφορικά και να παραγγείλουμε μαζί πες το :)

δεν υπαρχει προβλημα , ολοι οι καλοι χωρανε :)

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει προβλημα , ολοι οι καλοι χωρανε :)

Οκ, κανένας άλλος θέλει παιδιά?

Ας το αφήσουμε ως το βράδυ και μετά κανονίζουμε :)

Ο Alex παρέλαβε?

Link to comment
Share on other sites

Yπολογίστε και μένα και μιλάμε με πμ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με ενδιαφερει κ εμενα!!! Πανο χτυπα μια αναπ στο κιν να σε παρω οποτε μπορεις να μου πεις τι παιζει κ πως!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...