Jump to content

Θα γεμίσει η Ελλάδα γαρίδες!


Recommended Posts

Παιδια με ενδιαφερει κ εμενα!!! Πανο χτυπα μια αναπ στο κιν να σε παρω οποτε μπορεις να μου πεις τι παιζει κ πως!!!!!!!! :)

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 114
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:)

Παιδια θελω και εγω μερικες αλλα ειμαι λαρισα?γινεται να τις φερουν εδω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω και εγω μερικες αλλα ειμαι λαρισα?γινεται να τις φερουν εδω?

Με ταχυδρομείο τις στέλνουν άρα μπορούν να στείλουν σε όλη την Ελλάδα, το θέμα είναι πότε θα φτάσουν.

Αν Θεσσαλονίκη έκαναν 5 ημέρες άρα για Αθήνα θα κάνουν 4 ημέρες και υπόλοιπη Ελλάδα φαντάζομαι περισσότερες μέρες. Πάντως να υπενθημίσω ότι σε μένα έφτασαν όλες ζωντανές αλλά δεν είχαμε και υπερβολικές ζέστες.

Link to comment
Share on other sites

οκ οι τιμες ειναι αυτες που εχει στο site ε?μεταφορικα ποσο θα μου κοστησουν περιπου να ξερω?εσυ φιλε μου θα τις παραγγειλεις?τα λεφτα να σου τα βαλω σε καποιον λογαριασμο πως θα γινει?θελω γυρω στις 15 γαριδες διαφορα ειδη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει ήδη.

Την παραγγελία την κάνεις μόνος σου.

Στείλτους ένα email ξέρουν Αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

οκ και τους πληρωνω με πιστωτικη?αν παρω 15 ας πουμε γαριδες ποσο θα μου στοιχησουν τα μεταφορικα περιπου?

Link to comment
Share on other sites

οκ και τους πληρωνω με πιστωτικη?αν παρω 15 ας πουμε γαριδες ποσο θα μου στοιχησουν τα μεταφορικα περιπου?

Καλύτερα να πληρώσεις με paypal.

Λογικά τα μεταφορικά θα είναι όσο κι εμένα δηλαδή 29€

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πληρώσεις με paypal.

Λογικά τα μεταφορικά θα είναι όσο κι εμένα δηλαδή 29€

29 οσες και να παρω ε?εχω 11 red cherry στο 25λιτρα ενυδρειο μου.μπορω να βαλω 5 red crystal 5 blue pearl 5 bee μαζι με τις αλλες που εχω?θα υπαρξει κανενα προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

29 οσες και να παρω ε?εχω 11 red cherry στο 25λιτρα ενυδρειο μου.μπορω να βαλω 5 red crystal 5 blue pearl 5 bee μαζι με τις αλλες που εχω?θα υπαρξει κανενα προβλημα?

να κοιταξεις αυτες που εχεις με αυτες που θα παρεις να μην υβριδιζουν http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=42008

Έγινε επεξεργασία - geosid
Link to comment
Share on other sites

να κοιταξεις αυτες που εχεις με αυτες που θα παρεις να μην υβριδιζουν http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=42008

Καταλαβα τις blue pearl ακυρο.ολες οι αλλες ενταξει ειναι.απο θεμα λιτρων δεν πιστευω να εχω κανενα προβλημα ε?αφου και αυτες που θελω να παρω δεν μεγαλωνουν και πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Τα 25 λιτρα που λες ειναι τα μεικτα ή τα καθαρα σου λιτρα?! μου ακουγονται πολλες 26 γαριδες(11 που εχεις +15 που θες) για εκει μεσα... μολις αρχισουν κ οι αναπαραγωγες θα ειναι η μια πανω στην αλλη...!

Link to comment
Share on other sites

Τα 25 λιτρα που λες ειναι τα μεικτα ή τα καθαρα σου λιτρα?! μου ακουγονται πολλες 26 γαριδες(11 που εχεις +15 που θες) για εκει μεσα... μολις αρχισουν κ οι αναπαραγωγες θα ειναι η μια πανω στην αλλη...!

Αυτο εχω http://www.happypets.ro/images/poze_produs...mobidick_25.jpg σε αλλο χρωμα.πολλα ειναι λες ε?δεν εχω τιποτα αλλο μονο γαριδες μεσα.τωρα που εχω 11 σαν αδειο φαινεται τελειως.αλλα εχω αμμο μεσα δυο ξυλα κατω εχω ριξει παντου γρασιδι χυμα βεβαια αλλα μια χαρα φαινεται οι γαριδες το χαιρονται και απο πισω εχω βαλει μερικα φυτα.ρωταω γιατι δεν εχουν μεγαλο μεγεθος και αυτες που σκεφτομαι να παρω.οταν γενναν θα πουλαω δεν θα κρατησω και 11 γαριδες στο ενυδρειο μου.

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση: Οι blue tiger δεν είναι όλες μπλε αλλά μου έβαλε και 3 απλά με το γονίδιο τους(πορτοκαλί μάτια) χωρίς να με ενημερώσει και χωρίς να μειώσει την τιμή(είναι πιο φθηνές αυτές που δεν είναι μπλε)

:rasp:

Αυτο υσχυει τελικα?! μηπως δεν ειχαν βρει το χρωμα τους ακομα-απο την μεταφορα τους-λεω εγω τωρα!!?? Τι εννοεις "απλα με το γονιδιο τους"!? υβριδια ή blue pearl πχ που μοιαζουν...??

Ρωταω γιατι μονο blue tiger θελω να παραγγειλω κιαυτο γιατι δεν εχω χρηματα για αλλες.....εκτος αυτου λεω να παρω 10 για να ειμαι σιγουρος! ε μην μου στειλει αλλες---θα παω γερμανια!!!!!! :):)

@Nickst

Αν κ δεν ειμαι ο πλεον καταλληλος για να σε συμβουλεψω..θα σου πρότεινα να ανοιξεις ενα νεο θεμα εδω μιας κ εχεις αρκετες απορίες αλλα κ για να σου πουν περισσοτερα οποιοι γνωριζουν καλυτερα....! -εφοσον θα ολοκληρωσεις μονος σου την παραγγελια εχεις τον χρονο να το συζητησεις-ψαξεις καλυτερα κ να μην κανεις καποια βιαστικη κίνηση που μπορει κ να μετανιώσεις αργοτερα! :)

Link to comment
Share on other sites

:rasp:

Αυτο υσχυει τελικα?! μηπως δεν ειχαν βρει το χρωμα τους ακομα-απο την μεταφορα τους-λεω εγω τωρα!!?? Τι εννοεις "απλα με το γονιδιο τους"!? υβριδια ή blue pearl πχ που μοιαζουν...??

Ρωταω γιατι μονο blue tiger θελω να παραγγειλω κιαυτο γιατι δεν εχω χρηματα για αλλες.....εκτος αυτου λεω να παρω 10 για να ειμαι σιγουρος! ε μην μου στειλει αλλες---θα παω γερμανια!!!!!! :):)

@Nickst

Αν κ δεν ειμαι ο πλεον καταλληλος για να σε συμβουλεψω..θα σου πρότεινα να ανοιξεις ενα νεο θεμα εδω μιας κ εχεις αρκετες απορίες αλλα κ για να σου πουν περισσοτερα οποιοι γνωριζουν καλυτερα....! -εφοσον θα ολοκληρωσεις μονος σου την παραγγελια εχεις τον χρονο να το συζητησεις-ψαξεις καλυτερα κ να μην κανεις καποια βιαστικη κίνηση που μπορει κ να μετανιώσεις αργοτερα! :)

ενταξει σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες παιδια

Link to comment
Share on other sites

:)

Αυτο υσχυει τελικα?! μηπως δεν ειχαν βρει το χρωμα τους ακομα-απο την μεταφορα τους-λεω εγω τωρα!!?? Τι εννοεις "απλα με το γονιδιο τους"!? υβριδια ή blue pearl πχ που μοιαζουν...??

Οι blue tiger δεν εχουν σταθερο το γονιδιο του μπλε χρωματος (ακομη) και ακομα και τα υψηλοτερα grades βγαζουν ενα ποσοστο ξανθων ή καφετι γαριδων. Ακομα και αυτες ομως οταν γεννησουν θα δωσουν deep blue απογονους. Αυτές που έχουν το γονίδιο δηλαδή προέρχονται από blue tiger ξεχωρίζουν από τα πορτοκαλί μάτια που έχουν όλες οι blue tiger

Έγινε επεξεργασία - Alex_SKG
Link to comment
Share on other sites

Σε αντιθεση με το χρωματισμο, το γονιδιο των κιτρινων ματιων ειναι κυριαρχο. Αυτο σημαινει οτι αν ενας γονεας εχει κιτρινα ματια, ολοι οι απογονοι θα εχουν κιτρινα ματια. Γι αυτο οι ξανθες/καφετι yellow eyes blue tiger ειναι πιο φτηνες. Κυριως γιατι δεν γνωριζει ο αγοραστης αν πραγματι ειναι blue tiger ή υβριδιο κοινης tiger με blue tiger.

Link to comment
Share on other sites

Σε αντιθεση με το χρωματισμο, το γονιδιο των κιτρινων ματιων ειναι κυριαρχο. Αυτο σημαινει οτι αν ενας γονεας εχει κιτρινα ματια, ολοι οι απογονοι θα εχουν κιτρινα ματια. Γι αυτο οι ξανθες/καφετι yellow eyes blue tiger ειναι πιο φτηνες. Κυριως γιατι δεν γνωριζει ο αγοραστης αν πραγματι ειναι blue tiger ή υβριδιο κοινης tiger με blue tiger.

χμ.. δηλαδή συνονόματε αυτές οι τρεις που μου έδωσε που έχουν μόνο πορτοκαλοκίτρινα μάτια μπορεί να είναι και υβρίδια κοινής tiger με blue tiger ε;

Ας ελπίσουμε ότι δεν είναι υβρίδια και η π.....ά έγινε μόνο στη τιμή, :)

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει όμως και η περίπτωση να κουβαλάνε όντως το γονίδιο του χρωματισμού μέσα τους. Να σκεφτόμαστε αισιόδοξα :)

Άλεξ έχασες καμία γαρίδα ή ήταν 100% ζωντανές;

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει όμως και η περίπτωση να κουβαλάνε όντως το γονίδιο του χρωματισμού μέσα τους. Να σκεφτόμαστε αισιόδοξα :)

Άλεξ έχασες καμία γαρίδα ή ήταν 100% ζωντανές;

Yπαρχουν ποσοστα στο θεμα ζωντανος - νεκρος ?

Δηλαδη η γαριδα μπορει να ειναι 80% - και 20% νεκρη :):rasp::thumbup::hysterical:

Eκτος και αν μιλας για το συνολο :)

Έγινε επεξεργασία - geosid
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν ποσοστα στο θεμα ζωντανος - νεκρος ?

Δηλαδη η γαριδα μπορει να ειναι 80% - και 20% νεκρη :):hysterical::hysterical::hysterical:

Eκτος και αν μιλας για το συνολο :)

συνολο :):rasp::thumbup::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη έκπληξη και ενώ περίμενα τα χειρότερα είδα ότι όλες ήταν ζωντανές!

Δυστυχώς όμως χθες είχα την πρώτη απώλεια, μια crs δεν άντεξε την ταλαιπωρία.

Οι πρώτες μέρες είναι κρίσιμες, ας ελπίσουμε ότι οι υπόλοιπες θα τα πάνε καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Ολα να πάμε καλά και όταν στρώσουν τα πράγματα θέλουμε φωτό+παρουσίαση!! :)

Link to comment
Share on other sites

εχει να προτεινει καποιος υποστρωμα για γαριδαδικο ? χρωμα μαυρο .

Link to comment
Share on other sites

εχει να προτεινει καποιος υποστρωμα για γαριδαδικο ? χρωμα μαυρο .

Της Dennerle το sulawesi :)

Link to comment
Share on other sites

Της Dennerle το sulawesi :)

Se αυτο εαν θα βαλω φυτα πρεπει να βαλω και καποιο υποστρωμα ? μονο αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...