Jump to content

Παρέλαση 25ης Μαρτίου 2010


Recommended Posts

Μιας και δεν εχω ψαρακια αυτη την στιγμη :)

Ναι φιλε μου και εγω αυτο ευχομαι να μην με διωξουν ποτε απο την χωρα που με φιλοξενουν ;)

ωραια αλλα η χελωνα που κολλαει?εχεις σκεφτει οτι τις προκες μπορει να τις καρφωσε καποιος αλοδαπος λαθρομεταναστης?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 206
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στην χελωνα σας πειραζει που της καρφωσανε 2 καρφια στο κεφαλι...Στον αλλωδαπο που ηρθε για να σωθει στην Ελλαδα,μπας και βρει την τυχη του δεν μας νοιαζει να τον διωξουμε και να αργοπεθαινει απο πεινα... :)

Πιστεψτε με αυτην την στιγμη οτι οποιον διωξουμε θα τον στειλουμε στον Θανατο...Αν τωρα δεν μας ενδιαφερει αν θα παιθανει τοτε παω πασο ;)

Δεν θελω να συνεχισω :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοούσες πιο πάνω γιατί εγώ άλλο κατάλαβα.....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοούσες πιο πάνω γιατί εγώ άλλο κατάλαβα.....

Μαλλον παρεξηγηση θα εγινε...Εμενα απλα με ενοχλουν οι αντιδρασεις οπως "Σκουπα" και "Να φυγουν ολοι οι Αλβανοι απο την Ελλαδα μας"

Ισως ηταν λαθος μου που σταθηκα σε μια προταση του φιλου JΙΜΗS :)

Φιλικα Παντα Κωστης...

Link to comment
Share on other sites

Ισως φανει πολυ καυστικο αλλα κατα την γνωμη μου ειναι ορθο....

Εσεις κυριοι που θελετε να κανετε ΣΚΟΥΠΑ του αλλωδαπους...Μονο μια "ευχη".Τα ιδια να σας κανουν :)

http://www.aquazone.gr/forums/index.ph...c=39381&hl=

Φιλικα Κωστης

Συγχαρητηρια, μπραβο νεαρε μου.

Αφου τετοιου ειδους ευχες δινετε για συνανθρωπους σας δεν νομιζετε

οτι εχετε πολλες απαιτησεις για συμπεριφορες απεναντι στα ζωακια?

Λυπαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Στην χελωνα σας πειραζει που της καρφωσανε 2 καρφια στο κεφαλι...Στον αλλωδαπο που ηρθε για να σωθει στην Ελλαδα,μπας και βρει την τυχη του δεν μας νοιαζει να τον διωξουμε και να αργοπεθαινει απο πεινα... :)

Πιστεψτε με αυτην την στιγμη οτι οποιον διωξουμε θα τον στειλουμε στον Θανατο...Αν τωρα δεν μας ενδιαφερει αν θα παιθανει τοτε παω πασο ;)

Δεν θελω να συνεχισω :thumbup:

ρε παιδια για να μην πεθανουν απο πεινα οι αλλοδαποι να πεθανουν οι ελληνες???

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια, μπραβο νεαρε μου.

Αφου τετοιου ειδους ευχες δινετε για συνανθρωπους σας δεν νομιζετε

οτι εχετε πολλες απαιτησεις για συμπεριφορες απεναντι στα ζωακια?

Λυπαμαι.

Συγνωμη και παλι για την παρεξηγηση αλλα το λινκ το εβαλα μονο και μονο για την "κλοπη" της φρασης του φιλου JIMHS :)

Link to comment
Share on other sites

ισως πολλοι απο οσους υποστηριζεται τους αλλοδαπους δεν εχετε καταλαβει πως ακομα και οι οπως τους λετε ΄΄οικογενιαρχες που ηρθαν να δουλεψουν΄΄ κι αυτοι κακο μας κανουν με τον τροπο τους.δουλευουν - πληρωνωνται και σχεδον ολα οσα παιρνουν τα στελνουν στις πατριδες τους.αποτελεσμα;φευγει εξω το χρημα αντι να κυκλοφορει εγχωρια.και καθομαστε και λεμε μετα οτι δεν υπαρχει χρημα στην αγορα.ισως αυτη να ειναι και η μεγαλυτερη ζημια που κανουν.και να μην πω πως οι μισοι που παιρνουν ταμειο ανεργιας ειναι αλλοδαποι.καντε μια βολτα σε καποιον οαεδ και δειτε ποσοι μιλαν ελληνικα στην ουρα για το ταμειο ανεργιας.

κολαν κανα τριμηνο ενσημα και ξανα ταμειο.φυσικα πανω απ ολα φταιν οι εργοδοτες τους που τους παρεχουν αυτη την αβαντα.τελειωνωντας μην ξεχαστω......

ΤΟ ΜΠΟΥΛΟ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ

Θα τα πούμε και στην συνάντηση καλύτερα.Αλλά από τα 600ε που παίρνουν αν καταφέρνουν να πληρώνουν ενοίκιο διατροφή και στέλνουν κιόλας μπράβο τους.Αλλά βάλε και λίγο τον εαυτό σου στην θέση του,σκέψου ότι δουλεύεις στην Γερμανία και έχεις τα παιδία σου αλλού,δεν θα έστελνες χρήματα?Επίσης δεν ξέρω πως θα φερόσουν όταν έβρικσες ευκαιρία στους γερμανούς αν σου φέρονται και σε βρίζουν ακόμα και "δημόσια".Και να το πω και ξεκάθαρα εγώ δεν θέλω τέτοια απόψις γιατί τώρα ξεκινάω την ζωή μου και δεν ξέρω που θα καταλύξω με όλα αυτά που γίνονται σε αυτήν τη χώρα,και δεν θα ήθελα να μου φέρονται έτσι αργότερα γιατί και εγώ εκεί μπορεί να οδηγίομουνα.

Link to comment
Share on other sites

Θα τα πούμε και στην συνάντηση καλύτερα.Αλλά από τα 600ε που παίρνουν αν καταφέρνουν να πληρώνουν ενοίκιο διατροφή και στέλνουν κιόλας μπράβο τους.Αλλά βάλε και λίγο τον εαυτό σου στην θέση του,σκέψου ότι δουλεύεις στην Γερμανία και έχεις τα παιδία σου αλλού,δεν θα έστελνες χρήματα?Επίσης δεν ξέρω πως θα φερόσουν όταν έβρικσες ευκαιρία στους γερμανούς αν σου φέρονται και σε βρίζουν ακόμα και "δημόσια".Και να το πω και ξεκάθαρα εγώ δεν θέλω τέτοια απόψις γιατί τώρα ξεκινάω την ζωή μου και δεν ξέρω που θα καταλύξω με όλα αυτά που γίνονται σε αυτήν τη χώρα,και δεν θα ήθελα να μου φέρονται έτσι αργότερα γιατί και εγώ εκεί μπορεί να οδηγίομουνα.

οπως ειπες θα τα πουμε και στη συναντηση.μη γιελιεσαι.δεν παιρνουν 600.απο μας πλεον παιρνουν πιο πολλα.και 600 ομως να παιρνουν μενουν πεντε πεντε σ ενα σπιτι να μοιραζονται τα εξοδα και να εισαι σιγουρος πως τα 400 φευγουν εξω.ξερεις ποσα 400αρια φευγουν καθε μηνα;ξερεις ποσα 400αρια χανονται απ την αγορα;ρωτα λιγο τους εμπορους της περιοχης σου να δεις πως την παλευουν.ολα αυτα ειναι φιλε λεφτα που θα επρεπε να μενουν εδω και οχι να φευγουν εξω.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως όλοι μας "ξεφύγαμε" λίγο ή πολύ σε αυτό το θέμα. Αυτό που με χαροποιεί (τουλάχιστον εμένα) είναι πως οι παρεκτροπές δεν αυξήθηκαν με εκθετικό ρυθμό. Κρατήσαμε ένα επίπεδο και αυτό για μένα λέει πολλά. Προσωπικά ζητώ συγγνώμη απ'όσους πρόσβαλλα, χωρίς να σημαίνει ότι άλλαξαν οι πεποιθήσεις μου!

Η πρόσκλησή μου στην συνάντηση της Αθήνας ισχύει... Όχι για να "σηκώσουμε τα μανίκια μας", αλλά για να κάνουμε έναν επικοδομητικότερο διάλογο που, άσχετα αν θα πείσει ο ένας τον άλλον, θα βγούμε όλοι κερδισμένοι!

Ποτέ δεν γράφω "φιλικά Νίκος" γιατί πολύ απλά όταν γράφω και απαντάω σε κάποιον δεν τον θεωρώ εχθρό μου, αλλά έναν καλό συνομιλητή!

ΥΓ: Θεωρώ πως όλοι βιώνουμε τα ίδια προβλήματα στην καθημερινότητά μας. Η μόνη μας διαφορά είναι το πως αναλύουμε τα δεδομένα που δεχόμαστε! Επειδή όμως τα προβλήματα είναι το ουσιαστικό θέμα συζήτησης, θεωρώ πως αυτό και μόνο μας "αδελφοποιεί" όλους όσους συμμετείχαν σε αυτή την κουβέντα!

Link to comment
Share on other sites

Από δω το είχαμε από κει το είχαμε πάλι έγινε μύλος η κατάσταση.

Σε κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει μόνο άσπρο ή μαύρο.

Μερικές φορές φίλοι που τους ξέρω και προσωπικά από τις συναντήσεις μας, στο γραπτό λόγο μοιάζουν καμιά φορά να είναι άλλοι άνθρωποι. :) Γι αυτό λέμε ΠΡΟΣΟΧΗ τα γραπτά παρεξηγούνται. Πείτε τα από κοντά πίνοντας ένα καφεδάκι !!!!

Για τα προβλήματα που δημιουργούνται να αναζητάτε πάντα την αιτία. Δυστυχώς κοιτάτε μόνο το σύμπτωμα και το αποτέλεσμα και πάνω σε αυτό κραυγάζετε.

Η πείνα, η ανέχεια, η εγκληματικότητα είναι αποτελέσματα της μόνιμης έλλειψης πολιτικής και στρατηγικής από την πλευρά της ελληνικής πολιτείας γύρω από τα θέματα αυτά. Όταν έχεις μεταναστευτικό κύμα διαφυλάττεις τα σύνορά σου ως κόρη οφθαλμού, οργανώνεις εισόδους μεταναστών με ελεγχόμενο τρόπο και με πρόσκληση από εργοδότη και εξασφάλιση κατοικίας και αποτρέπεις κάθε παράνομη είσοδο δια πυρός και σιδήρου (πριν να χρειαστεί να κάνεις οποιαδήποτε επιχείρηση σκούπα οπουδήποτε). Τίποτα από αυτά δεν έγινε τα τελευταία 20 χρόνια και ούτε πρόκειται να γίνει.

Οι Ηνωμένες Πολιτείες, η Μεγάλη Βρετανία, Η Γερμανία, η Ιταλία (που και αυτή έχει τα προβλήματά της) αντιμετώπισαν ίδια προβλήματα πολύ νωρίτερα από εμάς (εδώ οι Ην. Πολ. είναι ένα κράτος που φτιάχτηκε από μετανάστες) αλλά δεν κατέληξαν έτσι, ή τουλάχιστον ελέγχουν ως ένα βαθμό την κατάσταση.

Παρεμπιπτόντως επειδή ειπώθηκαν πολλά, προσωπικά έχω γνωρίσει Αλβανούς με πολύ καλύτερη παιδεία από το μέσο σημερινό Έλληνα, ανθρώπους οικογενειάρχες που πασκίζουν για κάτι καλύτερο για τα παιδιά τους (τρομάρα τους χώρα που βρέθηκαν κι αυτοί για να βρουν την τύχη τους). Και δεν αμφισβητώ ότι υπάρχουν και συμβαίνουν και όλα τα παραπάνω που γράφτηκαν.

Παράκληση: Μην σπιλώνετε τη φιλοπατρία σας με κραυγές. Μόνο κακό της κάνετε. Αν είμαστε φιλοπάτριδες είμαι σίγουρος ότι είχαμε (αλλά δεν το κάναμε) και έχουμε πολλούς τρόπους για να το αποδείξουμε και σίγουρα το να σπάμε κεφάλια μεταναστών δεν είναι και ο καλύτερος.

Και σας το λέω εγώ που επί 20 μήνες έβγαζα σκοπιές απέναντι από τούρκικα φυλάκια στα 100 μέτρα.

Link to comment
Share on other sites

Η μάχη της Λευκόπετρας πραγματοποιήθηκε το 146 π.Χ. στη Λευκόπετρα της Κορίνθου. Αντίπαλοι ήταν οι Έλληνες με τους Ρωμαίος με νικητές τους δεύτερους που μετά από αυτή τη μάχη έθεσαν υπό τον ζυγό τους ολόκληρη την Ελλάδα. Και εφόσον είχε προηγηθεί 20 χρόνια πιο πριν το 167 π.Χ.( Μάχη της Πύδνας) η υποδούλωση της μισής χωρας μας.Απο εκείνη την στιγμή ο Έλληνας έπαψε να είναι ελεύθερος πολιτης.Το άσκημο στην όλη ιστορία ήταν ότι και τότε δεν ήρθαν οι Ρωμαίο από μονοι τους σε εμάς άλλα τους καλέσαμε διότι δεν μπορούσαμε να επιλύσουμε της διάφορες μας μονοι μας είναι στο DNA μας τι να κάνουμε?

Από το 146πχ πάψαμε να είμαστε ελεύθεροι παρόλο αυτά καταφέραμε σαν λαός με τον πολιτισμός μας και το τσαγανό μας να εξελληνίσουμε μια αυτοκρατορία και αναφέρομαι στην βυζαντινή εστο και υβριδικά μέχρι το οριστικό της τέλος με την άλωση από τους Τούρκους και τα συνεχόμενα 400 χρόνια σκλαβιάς.

Μέσα σε αυτά τα 400 χρόνια σκλαβιά δεν εξαφανιστήκαμε άλλα ούτε αλλοιωθήκαμε γενετικά ειδικά στον βαθμό που νομίζουν κάποιοι αντίθετος οι Οθωμανοί είχαν ανάγκη της γνώσεις των Ελλήνων και πολλές φορές κάποιοι από εμάς κρατούσαν θέσεις κλειδιά στην Οθωμανική αυτοκρατορία γιαυτο φυσικά βόλευε αρκετούς η σκλαβιά τον ομοεθνών τους?Χρειάστηκε η αναγέννηση για να μπει το νερό στο αυλάκι και να έρθει η ελευθερία του λαού μας και πάνω εκεί και ενώ ξεκινήσαμε με Έλληνα κυβερνήτη βρεθήκαμε να μας κυβερνα Βαβαρος Βασιλιάς γιατί κάποιοι από εμάς το ήθελαν?

Όλα αυτά τα 2156 χρόνια από την μάχη της Λευκόπετρας μέχρι σήμερα τίποτα δεν έχει αλλάξει σε εμάς συνεχίζουμε να είμαστε τα ίδια αντίγραφα με τους προγονους μας ειδικά στα άσκημα τους και λιγότερο στις αρετές τους.

Αυτό που έχει αλλάξει είναι ότι επιτέλους οι εχθροί του Ελληνισμού βρήκαν τρόπο ώστε τα επόμενα χρόνια 50-100? να σβήσουμε σαν λαός από τον χάρτη.

Καταστρεψε στον Έλληνα το τρίπτυχο που τον διαχωρίζει από τους άλλους και έχεις διασφάλιση σίγουρα το τέλος...

Σβήσε την έννοια της Πατρίδας και της Ιστορίας

Αφάνισε ολοκληρωτικά το Θρήσκευμα του μέσο της Αθεΐας και άλλων παραγόντων.

Κάνε των να μην δημιουργεί Οικογένεια ως κάτι Το μη αναγκαίο και μετά

Έλληνας -Τέλος

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σας πω οτι αν και καποιοι το παρακανατε παρακολουθω την συζητηση με ενδιαφερον.. ;)

Και οταν λεω το παρακανατε δεν εννοω με τις "ακραιες" αποψεις. Κατα τη γνωμη μου τιποτα δεν μπορει να θεωρηθει ακραιο αν μπορει να αιτιολογηθει σωστα!

Δεν θεωρω πως ειναι λυση το λουκετο. Αυτος ο διαλογος σε καλο μπορει να βγαλει μονο, αρκει να μην παραβαινονται οι ηθικοι και οι κονονες του φορουμ φυσικα. Αν και νομιζω οτι συμπιπτουν..

Αποψη δεν εχω σχηματισει ακομα και θα αργησω να σχηματισω. Θελω να ειμαι σιγουρος οτι το πιστευω πριν πω το οτιδηποτε. Κι αυτο μπορει να γινει μονο με διαβασμα και με συνεχη ενημερωση απο ποικιλια μεσων, ειτε ειναι βιβλια, εφημεριδες, ιντερνετ, τηλεοραση.

Μπραβο σε αυτους που ειπαν την αποψη τους με επιχειρηματα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ΔΕΝ ειπα τιποτα... Θα συνεχισω να μην λεω τιποτα....

Απλα θα σας δειξω μερικους λογους οπου "οι αλητες" οι Στρατιοτες οπως ειπατε εσεις οι περισοτεροι ειναι φανατισμενοι ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ....

Οριστε μερικοι λογοι....

Λευκωσία:

nikosia_troodos.jpg

το βραδακι γινετε πιο ρομαντικι η ατμοσφαιρα...

tourkiki-simaia-katexomena-3.jpg

Η Ελληνικη σημαια κατεβαινει απο τουρκους στα Ιμμια 1996

imia2.jpg

Οταν ομως Ελληνας - Κυπριου παει να την κατεβασει, πηροβολητε στο κεφαλι...

Solomos_Solomou-NoitikiAntistasis_com.jpg

Η αγια Σοφια, Μνημιο της ορθδοξιας το οποιο οι τουρκοι βλεπουμε ποοοοοοοοσο πολυ σεβοντε... :);)

66900006_A2DpPc2T_40630076.jpg

Μη πω για τους πολυ αγαπιμενους μας γειτονες εκ βορειο δυτηκος που αποκαλουν τα Γιαννενα πολη τους....

αυτα απο μενα... :thumbup::thumbup:

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη και παλι για την παρεξηγηση αλλα το λινκ το εβαλα μονο και μονο για την "κλοπη" της φρασης του φιλου JIMHS ;)

Δεκτη. Σε εχω μετρησει για σωστο ατομο και οταν το ειδα κουφαθηκα. :)

Link to comment
Share on other sites

Από δω το είχαμε από κει το είχαμε πάλι έγινε μύλος η κατάσταση.

Σε κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει μόνο άσπρο ή μαύρο.

Μερικές φορές φίλοι που τους ξέρω και προσωπικά από τις συναντήσεις μας, στο γραπτό λόγο μοιάζουν καμιά φορά να είναι άλλοι άνθρωποι. :o Γι αυτό λέμε ΠΡΟΣΟΧΗ τα γραπτά παρεξηγούνται. Πείτε τα από κοντά πίνοντας ένα καφεδάκι !!!!

Για τα προβλήματα που δημιουργούνται να αναζητάτε πάντα την αιτία. Δυστυχώς κοιτάτε μόνο το σύμπτωμα και το αποτέλεσμα και πάνω σε αυτό κραυγάζετε.

Η πείνα, η ανέχεια, η εγκληματικότητα είναι αποτελέσματα της μόνιμης έλλειψης πολιτικής και στρατηγικής από την πλευρά της ελληνικής πολιτείας γύρω από τα θέματα αυτά. Όταν έχεις μεταναστευτικό κύμα διαφυλάττεις τα σύνορά σου ως κόρη οφθαλμού, οργανώνεις εισόδους μεταναστών με ελεγχόμενο τρόπο και με πρόσκληση από εργοδότη και εξασφάλιση κατοικίας και αποτρέπεις κάθε παράνομη είσοδο δια πυρός και σιδήρου (πριν να χρειαστεί να κάνεις οποιαδήποτε επιχείρηση σκούπα οπουδήποτε). Τίποτα από αυτά δεν έγινε τα τελευταία 20 χρόνια και ούτε πρόκειται να γίνει.

Οι Ηνωμένες Πολιτείες, η Μεγάλη Βρετανία, Η Γερμανία, η Ιταλία (που και αυτή έχει τα προβλήματά της) αντιμετώπισαν ίδια προβλήματα πολύ νωρίτερα από εμάς (εδώ οι Ην. Πολ. είναι ένα κράτος που φτιάχτηκε από μετανάστες) αλλά δεν κατέληξαν έτσι, ή τουλάχιστον ελέγχουν ως ένα βαθμό την κατάσταση.

Παρεμπιπτόντως επειδή ειπώθηκαν πολλά, προσωπικά έχω γνωρίσει Αλβανούς με πολύ καλύτερη παιδεία από το μέσο σημερινό Έλληνα, ανθρώπους οικογενειάρχες που πασκίζουν για κάτι καλύτερο για τα παιδιά τους (τρομάρα τους χώρα που βρέθηκαν κι αυτοί για να βρουν την τύχη τους). Και δεν αμφισβητώ ότι υπάρχουν και συμβαίνουν και όλα τα παραπάνω που γράφτηκαν.

Παράκληση: Μην σπιλώνετε τη φιλοπατρία σας με κραυγές. Μόνο κακό της κάνετε. Αν είμαστε φιλοπάτριδες είμαι σίγουρος ότι είχαμε (αλλά δεν το κάναμε) και έχουμε πολλούς τρόπους για να το αποδείξουμε και σίγουρα το να σπάμε κεφάλια μεταναστών δεν είναι και ο καλύτερος.

Και σας το λέω εγώ που επί 20 μήνες έβγαζα σκοπιές απέναντι από τούρκικα φυλάκια στα 100 μέτρα.

:);):thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι υπάρχει καμιά συνωμοσία για να εξαφανιστεί ο ελληνισμός από προσώπου γης

πόλεμος συμφερόντων πάντα υπάρχει και δεν βλέπω το λογο να είμαστε απ έξω όταν όλος ο κόσμος πολεμάει κάθε στιγμή για τα συμφέροντα του

πρέπει να αγαπάμε τη πατρίδα μας όπως είναι και να προσπαθούμε να τη κάνουμε καλύτερη

οι αντιλήψεις περί οικογένειας και θρησκείας αλλάζουν σε όλο το <πολιτισμένο > κόσμο , έτσι δεν το βλέπω σαν όπλο αλλοτρίωσης του ελληνισμού ειδικά ,

θα έλεγα μάλιστα ότι όσο ξεφεύγουμε από τις ορθόδοξες θρησκευτικές παραδώσεις τόσο πλησιάζουμε στο αρχαίο ελληνικό πνεύμα , που συκοφαντήθικε , και εξοντώθηκε με κάθε τρόπο στα χρόνια του αγαπητού μας Βυζαντίου , ευτυχώς έμεινε η γλώσσα

τα παιδιά μου θα ήθελα να διδαχτούν την ιστορία της Ελλάδας από επιστήμονες

ούτε από αυτούς που θέλουν να φτιάξουν <γενίτσαρους >

αλλά ούτε και από άσχετους ανιστόρητους

Έγινε επεξεργασία - salTasos
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να φανει δημαγωγικο αυτο που θα πω αλλα, (?) δεν σε πειραζει που αυτο το πανι κοσμει τις λιμουζινες αυτων που μας κοροϊδεύουν και καταστρεφουν την Ελλαδα, τοσα χρονια?

Επισης και σε κατι αλλες λιμουζινες, αυτων με τα μαυρα και τα χρυσα μπαστουνια?

κλπ κλπ

Μονοι τους αυτοι δεν εχουν φερει το πανι αυτο σε εξευτελιστικη θεση?

θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου.αλλα αυτους με τις λιμουζινες τους ψηφιζουν καποια εκατομυρια κοσμος.εμεις ειμαστε που τρεχουμε στα γραφεια τους για να τους παρακαλεσουμε να βολεψουμε τα παιδια μας

η για να κανουμε καποια αλλη δουλεια.κατα την γνωμη μου εχουμε τους πολιτικους που μας αξιζουν σαν λαος.

Link to comment
Share on other sites

ωραια και επειδη πινανε οι αλοδαποι θα τους ταισουμε εμεις?που τα εχουμε μπολικα τα χρηματα.ολοι κουτσοι στραβοι στον αγιο παντελεημονα.και τι ειναι η ελλαδα? φιλαθρωπικο ιδρυμα?και ποιος μου λεει εμενα στους τοσους χιλιαδες λαθρομεταναστες δεν υπαρχουν πρακτορες της ΜΙΤ?που ερχονται για κατασκοπεια?

και στο κατω-κατω ρε παιδια πρωτα να φανε η ελληνες και αμα εχουμε περισευμα να ταισουμε και τους ξενους.

ΠΡΩΤΑ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Η ΕΛΛΗΝΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

ωραια και επειδη πινανε οι αλοδαποι θα τους ταισουμε εμεις?που τα εχουμε μπολικα τα χρηματα.ολοι κουτσοι στραβοι στον αγιο παντελεημονα.και τι ειναι η ελλαδα? φιλαθρωπικο ιδρυμα?και ποιος μου λεει εμενα στους τοσους χιλιαδες λαθρομεταναστες δεν υπαρχουν πρακτορες της ΜΙΤ?που ερχονται για κατασκοπεια?

και στο κατω-κατω ρε παιδια πρωτα να φανε η ελληνες και αμα εχουμε περισευμα να ταισουμε και τους ξενους.

ΠΡΩΤΑ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Η ΕΛΛΗΝΕΣ.

Το μονο που εχει η Ελλαδα για κατασκοπεια ειναι η Τζουλια και η Μενεγακη.

Δωξα το θεο που εχουμε και τους αλλοδαπους, γιατι καποιος πρεπει να δουλεψει στα χωραφια και στις οικοδομες.

Αν δεν ηταν αυτοι, ουτε σπιτια θα χτιζοντουσαν, ουτε χωραφια θα οργονωνταν... :)

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που εχει η Ελλαδα για κατασκοπεια ειναι η Τζουλια και η Μενεγακη.

Δωξα το θεο που εχουμε και τους αλλοδαπους, γιατι καποιος πρεπει να δουλεψει στα χωραφια και στις οικοδομες.

Αν δεν ηταν αυτοι, ουτε σπιτια θα χτιζοντουσαν, ουτε χωραφια θα οργονωνταν... :)

οι αλοδαποι ευθυνονται στο οτι δεν υπαρχει ελληνας στην οικοδομη.αυτοι ριξανε τα μεροκαματα σε εξευτελιστικες τιμες με αποτελεσμα να μην δουλευει ελληνας.πριν ερθουν αυτοι οποιος δουλευε στην οικοδομη εβγαζε καλα λεφτα.και να ερθει ελληνας τωρα δεν τον περνουνε.ολοι εσεις που τους υποστηριζεται γιατι δεν τους μαζευεται στα σπιτια σας.να παντρευεται τις κορες σας με αυτους να κανεται πολλους ιμπραημ,και χασαν, και να πιγενεται διακοπες στα τιρανα η στην σομαλια η στο σουδαν και δεν ξερω που αλλου.και αφηστε εμας τους αρτιριοσκληρωτικους ελληνες να θελουμε μια ελλαδα με ελληνες για τους ελληνες να θελουμε να κυκλοφωρουμε χωρς φοβο το βραδυ να ακουμε ελληνικα στον δρομο και οχι σαλαμαλεκουμ και κορανια και διαφορα τετοια τα παιδια μας να τα παντρευομαι με ελληνες και να γενανε ελληνες.και αμα δεν χτιζωντουσαν σπιτια τι θα γινωτανε περισσοτερο πρασινο θα ειχαμε.

Link to comment
Share on other sites

οι αλοδαποι ευθυνονται στο οτι δεν υπαρχει ελληνας στην οικοδομη.αυτοι ριξανε τα μεροκαματα σε εξευτελιστικες τιμες με αποτελεσμα να μην δουλευει ελληνας.πριν ερθουν αυτοι οποιος δουλευε στην οικοδομη εβγαζε καλα λεφτα.και να ερθει ελληνας τωρα δεν τον περνουνε.ολοι εσεις που τους υποστηριζεται γιατι δεν τους μαζευεται στα σπιτια σας.να παντρευεται τις κορες σας με αυτους να κανεται πολλους ιμπραημ,και χασαν, και να πιγενεται διακοπες στα τιρανα η στην σομαλια η στο σουδαν και δεν ξερω που αλλου.και αφηστε εμας τους αρτιριοσκληρωτικους ελληνες να θελουμε μια ελλαδα με ελληνες για τους ελληνες να θελουμε να κυκλοφωρουμε χωρς φοβο το βραδυ να ακουμε ελληνικα στον δρομο και οχι σαλαμαλεκουμ και κορανια και διαφορα τετοια τα παιδια μας να τα παντρευομαι με ελληνες και να γενανε ελληνες.και αμα δεν χτιζωντουσαν σπιτια τι θα γινωτανε περισσοτερο πρασινο θα ειχαμε.

Δηλαδη μου λες οτι οι ''χλιδανεργοι'' Ελληναρες, προτιμουν την ανεργια απο τα 10 και 20 ευρω χαμηλωτερου μεροκαματου??

Εγω βλεπω τις καφετεριες γεματες ταβλαδορους.Διαθεση για δουλεια, καμια...

Καλητερα η κορη μου να παρει το Χασαν και να παει διακοπες στο Σουδαν, παρα να παρει το Βαγγελαρα που θα την παει στη Μυκονο με ''διακοποδανειο'' και μολις γυρισει θα τα σουφρωσει απο τη συνταξιουχα μανα του για να ξεπληρωσει τις δοσεις......................... :)

Link to comment
Share on other sites

τι σχεση εχουν τα διακοποδανεια με τους αλοδαπους?και ο βαγγελαρας που κολαει?ειναι μια φωτογραφια της κοινωνιας μας.το προβλημα μας ειναι οτι μαζεψαμε παρα πολους αλοδαπους απροσκλητα και ανεπιθυμιτοι ειναι.και τι σε πειραξε αν θα τα παρει απο την συνταξη της μανας του?τα δικα σου θα παρει?αυτο σε πειραξε? και οχι οτι ενα βραδυ που θα κοιμασε θα μπουκαρει ο αλοδαπος με μια χατζαρα και θα σε κοψει στη μεση?

Link to comment
Share on other sites

τι σχεση εχουν τα διακοποδανεια με τους αλοδαπους?και ο βαγγελαρας που κολαει?ειναι μια φωτογραφια της κοινωνιας μας.το προβλημα μας ειναι οτι μαζεψαμε παρα πολους αλοδαπους απροσκλητα και ανεπιθυμιτοι ειναι.και τι σε πειραξε αν θα τα παρει απο την συνταξη της μανας του?τα δικα σου θα παρει?αυτο σε πειραξε? και οχι οτι ενα βραδυ που θα κοιμασε θα μπουκαρει ο αλοδαπος με μια χατζαρα και θα σε κοψει στη μεση?

Αγαπητέ μου φίλε είναι προφανές ότι ούτε να πεισθείς από κανένα υπάρχει περίπτωση αλλά ούτε και να πείσεις πολλούς από εδώ υπάρχει. Είναι φανερό ότι έχεις τις θέσεις σου και έχουν γίνει σαφείς.

Αλλά το ερώτημα είναι: η κότα γέννησε το αυγό ή το ανάποδο?

Η φωτογραφία της κοινωνίας μας πριν ή μετά την πλήρη κατάπτωσή μας ??

Δηλαδή μας αρέσει αυτή η φωτογραφία και έτσι γουστάρουμε ?

Στη φωτογραφία αυτή ποιος τους έβαλε τους αλλοδαπούς ??

Όσο για τους αλλοδαπούς που "μαζέψαμε" τόγραψα και νωρίτερα αλλά δεν.... :

η αιτία είναι το πρόβλημα και όχι η συνέπεια. Και η αιτία είναι κι αυτή μέρος της ¨φωτογραφίας" της κοινωνίας μας που κι εμένα προσωπικά με απωθεί αλλά όχι λόγω των αλλοδαπών πρωτίστως.

Από κει και πέρα αφού "θα τα πάρει από τη μάνα του τι μας πειράζει εμάς" και ο αλλοδαπός με τη χατζάρα που θα μας σφάξει κλπ κλπ ..... Μάλλον το εξαντλήσαμε. Ας ηρεμήσουμε λιγάκι Πάσχα που έρχεται.

Καλή Ανάσταση λοιπόν

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...