Jump to content

Παρέλαση 25ης Μαρτίου 2010


Recommended Posts

Γιατι δεν ρωταμε και τους κατοικους του Κολωνου,πλατειας Βαθης,πλατεια θεατρου,ΑγΠαντελεημονα,πλ.αττικης να μας πουν τι βιωνουν καθημερινα απο τους 'νομιμους' μεταναστες.Εμεις ακομη καλα ειμαστε και δεν φοβομαστε να βγουμε στις 6 η ωρα το απογευμα.Επισης να ρωτησουμε τους ψιλικατζιδες και τους πατερες των κοριτσιων που βιαστηκαν απο τους αλητες!ΔΕΝ ειναι ομως μονο ξενοι αυτοι ειναι και Ελληνες η αληθεια να λεγεται!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 206
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιατι δεν ρωταμε και τους κατοικους του Κολωνου,πλατειας Βαθης,πλατεια θεατρου,ΑγΠαντελεημονα,πλ.αττικης να μας πουν τι βιωνουν καθημερινα απο τους 'νομιμους' μεταναστες.Εμεις ακομη καλα ειμαστε και δεν φοβομαστε να βγουμε στις 6 η ωρα το απογευμα.Επισης να ρωτησουμε τους ψιλικατζιδες και τους πατερες των κοριτσιων που βιαστηκαν απο τους αλητες!ΔΕΝ ειναι ομως μονο ξενοι αυτοι ειναι και Ελληνες η αληθεια να λεγεται!

:);)

+1!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήθελες να γράψεις "προΣκαλώ"? για να συζητήσουμε και να μου λυθεί η απορία...? :)

Σε άλλη περίπτωση το αφήνω απλά ασχολίαστη την απάντησή σου... (αν μπορεί να θεωρηθεί απάντηση).

Το δεύτερο κομμάτι στο απάντησαν ήδη...

Είναι όπως το έγραψα... Να μου έρθεις διαβασμένος!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινεις και μονος σου οτι ηθελε να γραψει προσκαλω και οχι προκαλω.........

Και μετα συνεχιζεις την απαντηση σου με καποιο τονο ειρωνειας σαν να θελεις να προκαλεσεις.

Δεν εκφραζω αποψη,αλλα προς το παρων η κουβεντα κυλαει ομαλα,οποτε λεκτικες προκλησεις δεν χρειαζονται...............

Δεν είδα καμία αντίδραση σε αυτά...

.... Αν η μικρότητα κάποιων φτάνει στο σημείο να νιώθει ηθικά περήφανος για τον εαυτό του και την πατρίδα του με το να καίει ένα χρωματιστό πανί που απλά συμβολίζει την Αλβανία ή την Τουρκία ή το Ουζμπεκιστάν, τότε για άλλη μία φορά επιβεβαιώνεται η σοβαρότατη έλλειψη παιδείας και γνώσης της ιστορίας.

Πολύ πιο πριν είπα κάτι, αλλά ουδείς ασχολήθηκε... Τι γνώμη θα είχε άραγε ο Γλέζος για όλα αυτά? Γιατί όλα αυτά τα κομπλεξικά κωλοπαιδάκια που τραγουδάνε ρατσιστικά τραγουδάκια δεν είναι ούτε μία τρίχα από τα φρύδια αυτού του ανθρώπου!

Αν κρατήθηκε σε καλό επίπεδο η κουβέντα, έγινε χάριν στα "φασιστορατσιστικά κλπ χαρακτηρισμούς" άτομα κι όχι στα άτομα που υπερασπίζεσαι... για οποιονδήποτε λόγο!

Νομίζω ότι ο philipan θέλει να σου μεταδώσει ότι θα έπρεπε να είσαι πιο αντικειμενικός και να κάνεις παρατηρήσεις σε όλες τις περιπτώσεις που επιβάλλονταν κι όχι να κάνεις διακρίσεις .

Δεν θα κάτσω να σου πω τίποτα παραπάνω για το κείμενο που μου έστειλες από το να σου πω ότι ο Οδυσσέας δεν σπουδάζει Πολιτικές Επιστήμες.Όποτε σε βγάζω και εγώ από τον κόπο στο να ψάξεις καλύτερα αυτά που σου "ταΐζουν".Όσο για το βίντεο ούτε και εγώ θα σε κουράσω.

Επίσης πίσω από το πληκτρολόγιο ειρωνεία δεν μου αρέσει (και πιστεύω και σε κανέναν) να μου πουλάνε.

Έκανα λάθος παραπομπή... αυτό ήθελα να βάλω http://antapokritis.wordpress.com/tag/%CE%...BD%CE%B1%CE%B9/. Υπήρχε καθαρά φιλική δόση ειρωνείας κι αν σε ενόχλησε συγνώμη. :)

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως πρεπει να παραδεχτουμε οτι αισθανομαστε μειονοτητα στην ιδια μας την πατριδα.με τοσους μεταναστες νομιμους και μη.οι οποιοι δεν τους καλεσαμε μονοι τους μας κουβαληθηκαν φερνωντας μαζι τους ενα σωρο αρωστιες και διαφορα αλλα.η λυση ειναι αμεση απελαση και επιχειρση σκουπα μεχρι να καθαρισει η αθηνα απο αυτους.τι πιο δημοκρατικο ενα δημοψηφισμα και να αποφασισει ο λαος αν τους θελουμε η οχι. αλλα επειδη το αποτελεσμα ειναι γνωστο πιο θα ειναι φοβουνται να το κανουν.

το προβλημα λυνεται παντως σε 48 ωρες. θεληση να υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

πρωτα οι ελληνες και μετα ολοι οι αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Jimhs γινεσε υπερβολικος.Υπαρχουν οικονομικοι μεταναστες κυριοι με οικογενειες οι οποιοι αγωνιζονται μονο να βγαλουν το ψωμι τους και δεν πειραζουν κανεναν!ισα-ισα αγαπανε την Ελλαδα και τους Ελληνες και σεβονται.Απλα δυστυχως ειναι πιο λιγοι απο τους παρανομους και αντιθετων συναισθηματων και ιδεας.

Link to comment
Share on other sites

Jimhs γινεσε υπερβολικος.Υπαρχουν οικονομικοι μεταναστες κυριοι με οικογενειες οι οποιοι αγωνιζονται μονο να βγαλουν το ψωμι τους και δεν πειραζουν κανεναν!ισα-ισα αγαπανε την Ελλαδα και τους Ελληνες και σεβονται.Απλα δυστυχως ειναι πιο λιγοι απο τους παρανομους και αντιθετων συναισθηματων και ιδεας.

σημερα το πρωι πιο πανω απο την δουλεια μου 2 αλοδαποι εσπασαν στο ξυλο εναν ηλικιωμενο για να του παρουν το πορτοφολι,λιγη ωρα μετα 2 αλλοι ληστεψαν ενα κουρειο στην ιδια περιοχη και πειραν τα ψαλιδα του.αν ειναι δυνατον τα ψαλιδια εκει καταντησαμε. και μου λες οτι γινωμαι υπερβολικος?και δεν μενω στο κεντρο.παρανομοι η οχι για μενα ανεπυθιμητοι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλη συνεχεια για την παρελαση της 28ης Οκτωβριου.

Link to comment
Share on other sites

ισως πολλοι απο οσους υποστηριζεται τους αλλοδαπους δεν εχετε καταλαβει πως ακομα και οι οπως τους λετε ΄΄οικογενιαρχες που ηρθαν να δουλεψουν΄΄ κι αυτοι κακο μας κανουν με τον τροπο τους.δουλευουν - πληρωνωνται και σχεδον ολα οσα παιρνουν τα στελνουν στις πατριδες τους.αποτελεσμα;φευγει εξω το χρημα αντι να κυκλοφορει εγχωρια.και καθομαστε και λεμε μετα οτι δεν υπαρχει χρημα στην αγορα.ισως αυτη να ειναι και η μεγαλυτερη ζημια που κανουν.και να μην πω πως οι μισοι που παιρνουν ταμειο ανεργιας ειναι αλλοδαποι.καντε μια βολτα σε καποιον οαεδ και δειτε ποσοι μιλαν ελληνικα στην ουρα για το ταμειο ανεργιας.

κολαν κανα τριμηνο ενσημα και ξανα ταμειο.φυσικα πανω απ ολα φταιν οι εργοδοτες τους που τους παρεχουν αυτη την αβαντα.τελειωνωντας μην ξεχαστω......

ΤΟ ΜΠΟΥΛΟ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

ισως πολλοι απο οσους υποστηριζεται τους αλλοδαπους δεν εχετε καταλαβει πως ακομα και οι οπως τους λετε ΄΄οικογενιαρχες που ηρθαν να δουλεψουν΄΄ κι αυτοι κακο μας κανουν με τον τροπο τους.δουλευουν - πληρωνωνται και σχεδον ολα οσα παιρνουν τα στελνουν στις πατριδες τους.αποτελεσμα;φευγει εξω το χρημα αντι να κυκλοφορει εγχωρια.και καθομαστε και λεμε μετα οτι δεν υπαρχει χρημα στην αγορα.ισως αυτη να ειναι και η μεγαλυτερη ζημια που κανουν.και να μην πω πως οι μισοι που παιρνουν ταμειο ανεργιας ειναι αλλοδαποι.καντε μια βολτα σε καποιον οαεδ και δειτε ποσοι μιλαν ελληνικα στην ουρα για το ταμειο ανεργιας.

κολαν κανα τριμηνο ενσημα και ξανα ταμειο.φυσικα πανω απ ολα φταιν οι εργοδοτες τους που τους παρεχουν αυτη την αβαντα.τελειωνωντας μην ξεχαστω......

ΤΟ ΜΠΟΥΛΟ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ

:);):thumbup::thumbup::o Πες΄τα ρε Babinio γιατί σε λίγο θα φοβόμαστε να μιλήσουμε και Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

:)

ισως πολλοι απο οσους υποστηριζεται τους αλλοδαπους δεν εχετε καταλαβει πως ακομα και οι οπως τους λετε ΄΄οικογενιαρχες που ηρθαν να δουλεψουν΄΄ κι αυτοι κακο μας κανουν με τον τροπο τους.δουλευουν - πληρωνωνται και σχεδον ολα οσα παιρνουν τα στελνουν στις πατριδες τους.αποτελεσμα;φευγει εξω το χρημα αντι να κυκλοφορει εγχωρια.και καθομαστε και λεμε μετα οτι δεν υπαρχει χρημα στην αγορα.ισως αυτη να ειναι και η μεγαλυτερη ζημια που κανουν.και να μην πω πως οι μισοι που παιρνουν ταμειο ανεργιας ειναι αλλοδαποι.καντε μια βολτα σε καποιον οαεδ και δειτε ποσοι μιλαν ελληνικα στην ουρα για το ταμειο ανεργιας.

κολαν κανα τριμηνο ενσημα και ξανα ταμειο.φυσικα πανω απ ολα φταιν οι εργοδοτες τους που τους παρεχουν αυτη την αβαντα.τελειωνωντας μην ξεχαστω......

ΤΟ ΜΠΟΥΛΟ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ

;):thumbup::thumbup::o:o:ninja::D

Link to comment
Share on other sites

σκουπα στην αθηνα συληψη ολων των αλοδαπων χωρις χαρτια και αμεση απελαση τους.αν δεν θελουν να τους απελασουν εγκλεισμος σε παλια στρατοπεδα μα ανθρωπινες συνθηκες διαβηωσης και να φυλασονται 24 ωρες την ημερα απο το στρατο.

Link to comment
Share on other sites

Απλα δυστυχως ειναι πιο λιγοι απο τους παρανομους και αντιθετων συναισθηματων και ιδεας.

Link to comment
Share on other sites

σκουπα στην αθηνα συληψη ολων των αλοδαπων χωρις χαρτια και αμεση απελαση τους.αν δεν θελουν να τους απελασουν εγκλεισμος σε παλια στρατοπεδα μα ανθρωπινες συνθηκες διαβηωσης και να φυλασονται 24 ωρες την ημερα απο το στρατο.

Μπορουμε να ξαναλειτουργησουμε την Γυαρο και την Μακρονησο.

Link to comment
Share on other sites

σκουπα στην αθηνα συληψη ολων των αλοδαπων χωρις χαρτια και αμεση απελαση τους.

έχεις την αίσθηση πόσο θα κοστίσει κάτι τέτοιο? ένας από τους κύριους λόγους όλων των "ελληνοποιήσεων" είναι το κόστος μιας τέτοιας κίνησης...

η λύση ήταν μία...μέτρα και πάλι μέτρα... αλλά ΚΑΙ σε αυτό δείχνουμε ποιοί είμαστε, χωρίς πλάνο, χωρίς σχέδια, χωρίς παιδεία... καλά να τρώμε και όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Για πολλούς, δεν είναι απλά ένα χρωματιστό πανί με ένα σχέδιο..., είναι ιστορία-ήθη-έθιμα-θυσίες-αγώνες και πολλά άλλα...

Δεν θελω να φανει δημαγωγικο αυτο που θα πω αλλα, (?) δεν σε πειραζει που αυτο το πανι κοσμει τις λιμουζινες αυτων που μας κοροϊδεύουν και καταστρεφουν την Ελλαδα, τοσα χρονια?

Επισης και σε κατι αλλες λιμουζινες, αυτων με τα μαυρα και τα χρυσα μπαστουνια?

κλπ κλπ

Μονοι τους αυτοι δεν εχουν φερει το πανι αυτο σε εξευτελιστικη θεση?

Link to comment
Share on other sites

Ισως φανει πολυ καυστικο αλλα κατα την γνωμη μου ειναι ορθο....

Εσεις κυριοι που θελετε να κανετε ΣΚΟΥΠΑ του αλλωδαπους...Μονο μια "ευχη".Τα ιδια να σας κανουν :)

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=39381&hl=

Φιλικα Κωστης

Link to comment
Share on other sites

Ισως φανει πολυ καυστικο αλλα κατα την γνωμη μου ειναι ορθο....

Εσεις κυριοι που θελετε να κανετε ΣΚΟΥΠΑ του αλλωδαπους...Μονο μια "ευχη".Τα ιδια να σας κανουν :)

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=39381&hl=

Φιλικα Κωστης

Ωραία (ευχή).Εγώ εύχομαι να ΜΗΝ στο κάνει αυτό ποτέ κανένας από αυτούς που υποστηρίζεις ;)

Τέλος πάντων ο καθένας έχει τις απόψεις του σεβαστές όλες....ας ασχοληθούμε με τα ψαράκια μας.

Φιλικά Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Ωραία (ευχή).Εγώ εύχομαι να ΜΗΝ στο κάνει αυτό ποτέ κανένας από αυτούς που υποστηρίζεις :)

Τέλος πάντων ο καθένας έχει τις απόψεις του σεβαστές όλες....ας ασχοληθούμε με τα ψαράκια μας.

Φιλικά Νίκος

Μιας και δεν εχω ψαρακια αυτη την στιγμη ;)

Ναι φιλε μου και εγω αυτο ευχομαι να μην με διωξουν ποτε απο την χωρα που με φιλοξενουν :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Οι ερωτήσεις που θέτω παραπάνω στον mkoukoumides ισχύουν για όλους! Όποιος μου δώσει έναν σοβαρό λόγο να δεχτώ τα ένστολα σώματα όργανα της Ελλάδος ως χρήσιμα (ιστορικά και στο παρόν) θα παραδεχτώ δημόσια το λάθος μου!

Σε ΄΄Κανουν Αντρα¨ :);) Και για ολα τα αλλα περι εθνικισμου και αλλοδαπους σας λεω αυτο...... Πέτυχα ένα σύνθημα σε ένα τοίχο της Καλλιθέας που νομίζω πως αξίζει να το μάθετε…

«Μετανάστη αδελφέ βγάλε έξω την όργη σου μήπως και μες στον πανικό σωθώ και ‘γω μαζί σου!!!»

Έγινε επεξεργασία - Churu
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν εχω ψαρακια αυτη την στιγμη :)

Ναι φιλε μου και εγω αυτο ευχομαι να μην με διωξουν ποτε απο την χωρα που με φιλοξενουν ;)

πιο πανω κατι αλλο ευχηθηκες και οχι αυτο που λες τωρα.και κατα τη γνωμη μου καποιος απ τους υπευθυνους του forum θα επρεπε ηδη να σ εχει βαλει στη θεση σου γιατι πριν λιγη ωρα για τη φραση μου ΄΄το μπουλο ολοι΄΄ πηρα warning γιατι τους φανηκε ειρωνικο και επιθετικο.η δικια σου η ευχη τι ειναι;δεν ειναι ευθεια επιθεση;ή ν αρχισουμε ολοι στο τελος των μηνυματων μας να βαζουμε φατσουλες με χαμογελακια;

Link to comment
Share on other sites

Ισως φανει πολυ καυστικο αλλα κατα την γνωμη μου ειναι ορθο....

Εσεις κυριοι που θελετε να κανετε ΣΚΟΥΠΑ του αλλωδαπους...Μονο μια "ευχη".Τα ιδια να σας κανουν :)

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=39381&hl=

Φιλικα Κωστης

φιλε μου μην ανησυχεις σε λιγο καιρο οι αλοδαποι αυτο θα μας κανουν, θα μας διωξουν απο τον τοπο μας.αφου τους ανεχομαστε καλα να παθουμε.και να εισαι σιγουρος φιλε μου οτι οι πρωτοι που θα διωξουν θα ειναι αυτοι που τους υποστηριζουν.

Link to comment
Share on other sites

Ισως φανει πολυ καυστικο αλλα κατα την γνωμη μου ειναι ορθο....

Εσεις κυριοι που θελετε να κανετε ΣΚΟΥΠΑ του αλλωδαπους...Μονο μια "ευχη".Τα ιδια να σας κανουν :)

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=39381&hl=

Φιλικα Κωστης

Τι εννοεις "τα ιδια"?

Και τι σχεση εχει το λινκ απο κατω με τη χελωνα?

Γινε πιο σαφης.

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να ξαναλειτουργησουμε την Γυαρο και την Μακρονησο.

μια χαρα ιδεα ειναι μονο για τους λαθρομεταναστες ομως.

τσαμπα δικοπες θα κανουν.

εγω θα τους εστελνα στα γκουλαγκ στην σιβηρια για να σπανε παγους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...