Jump to content

Γιατι Δισκους ?


Geosid

Recommended Posts

Ποιος ειναι ο λογος που σας εκανε να βαλετε Δισκους στο ενυδρειο σας Η ποιος ο λογος που σκεφτεστε να βαλετε δισκους στο ενυδρειο σας ?

Προσωπικα μου αρεσει η ηρεμια που βγαζουν προς τα εξω , η συμπεριφορα τους , οι δυνατοτητες επιλογης αναμεσα σε διαφορα χρωματα (λεγομενη δισκοσαλατα :bowdown: ) , το μεγεθος τους . :wacko:

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως δεν μπορεις να περιγραψεις με τοσα λιγα λογια αυτο που σου δινει ενα ΔΙΣΚΟΕΝΥΔΡΕΙΟ.

δεν ειναι αδικα ο βασιλιας του γλυκου. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

το κλασικο πλεον ''βασιλικο παρκινγκ''...... :wacko:

post-203-1271798023_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατι απλα εχουν μυαλο............

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν ξεμεινεις απο δισκους σερβιρίσματος... εχεις καβατζα!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι απλα εχουν μυαλο............

:wacko:

Η θάλασσα όλη μαζί δεν κάνει ένα δίσκο,κίνηση και αρχοντιά!

Link to comment
Share on other sites

το κλασικο πλεον ''βασιλικο παρκινγκ''...... :wacko:

εχεις περισευμα κανα διαπιστωμενο θηλυκο blue τιρκουαζ? :bowdown::wub:

Link to comment
Share on other sites

Η ομορφια τους, η συμπεριφορα τους και ο μυθος οτι ειναι δυσκολοι.

Link to comment
Share on other sites

Η ομορφια τους, η συμπεριφορα τους και ο μυθος οτι ειναι δυσκολοι.

Και ότι είναι ακίνητοι..... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Η ομορφια τους, η συμπεριφορα τους και ο μυθος οτι ειναι δυσκολοι.

:hysterical:

Και ότι είναι ακίνητοι..... :thumbup:

:D

Ασε που πιανουν αλγη. :thumbup:

:thumbup::thumbup::thumbup:

Χρώματα, συμπεριφορά, κίνηση,αρχοντιά,.....

Έγινε επεξεργασία - south
Link to comment
Share on other sites

Γιατι απλα αυτα τα ψαρια αξιζουν την προσοχη ενος χομπυστα....

Link to comment
Share on other sites

Γιατι απο τα τοσες χιλιαδες μελη εισαστε μονο 7 που εχετε αυτη την γνωμη :D ?

Αστειευομαι φυσικα..Ομορφα ψαρια αλλα μου φαινονται αδιαφορα και υπερβολικα απαιτητικα για αυτο που σου προσφαιρουν :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι απο τα τοσες χιλιαδες μελη εισαστε μονο 7 που εχετε αυτη την γνωμη :D ?

Αστειευομαι φυσικα..Ομορφα ψαρια αλλα μου φαινονται αδιαφορα και υπερβολικα απαιτητικα για αυτο που σου προσφαιρουν :thumbup:

Τι εννοεις λεγοντας οτι οι δισκοι ειναι υπερβολικα απαιτητικοί για αυτο που σου προσφερουν ? Τι περιμενεις να σου προσφερει ενας δισκος το οποιο δεν στο προσφερει ?

Link to comment
Share on other sites

Η απαιτηση τους σε λιτρα ειναι αρκετα μεγαλη και λιγοι κοινοι χομπιστες μπορουν να προσφερουν πραγματικα αυτο που χρειαζεται αυτο το ψαρι...Αυτο ειναι: ενα ενυδρειο κατα την γνωμη μου το ελαχιστο 2 μετρα μηκος και μια ομαδα των 7-8 ατομων....

Επεισης δεν συμφωνω γενικοτερα στην λογικη της επιλεκτικης αναπαραγωγης ψαριων και αυτος ειναι αλλος ενας λογος που με απομακρυνει απο το να ασχοληθω με το συγκεκριμενο ειδος

Να πω την αληθεια δεν εχω διαβασει πολλα πραγματα για τους δισκους αλλα απο την πρωτη εικονα δεν με ενθουσιαζουν...

Κωστης :D

Έγινε επεξεργασία - Koing Koing
Link to comment
Share on other sites

Η απαιτηση τους σε λιτρα ειναι αρκετα μεγαλη και λιγοι κοινοι χομπιστες μπορουν να προσφερουν πραγματικα αυτο που χρειαζεται αυτο το ψαρι...Αυτο ειναι: ενα ενυδρειο κατα την γνωμη μου το ελαχιστο 2 μετρα μηκος και μια ομαδα των 7-8 ατομων....

Επεισης δεν συμφωνω γενικοτερα στην λογικη της επιλεκτικης αναπαραγωγης ψαριων και αυτος ειναι αλλος ενας λογος που με απομακρυνει απο το να ασχοληθω απο το συγκεκριμενο ειδος

Να πω την αληθεια δεν εχω διαβασει πολλα πραγματα για τους δισκους αλλα απο την πρωτη εικονα δεν με ενθουσιαζουν...

Κωστης :D

Πριν ερωτευτείς δεν καταλαβαίνεις τι σημαίνει. Μέχρι τότε μείνε ανοικτός σε προκλήσεις και ευκαιρίες για περισσότερη χαρά. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι απλα ισως ειναι το μοναδικο ψαρι που σου δειχνει τα συναισθηματα του καθε στιγμη! :D

Δεν ειναι υπερβολικα απαιτητικα ψαρια,εμεις ειμαστε υπερβολικοι..

Δυστυχως εχει πεσει μεγαλη προπαγανδα και τεραστιο κομπλεξ ακομα και απο Δισκαδες που βαζουν το εγω τους μπροστα απο το χομπι και αποτρεπουν πολυ κοσμο..

Δεν θα ξεχασω ποτε τι μου ελεγαν ολοι οταν ηθελα να ξεκινησω με τους δισκους..

Ολα τα ψαρια θελουν την φροντιδα τους και την αγαπη μας και το καθενα εχει τις ιδιαιτεροτητες του..

Πριν 5-10 χρονια κανεις δεν ειχε 2 μετρα ενυδρειο και τωρα το θεωρουν ολοι must..

Παντα Φιλικα,

προς αποφυγη τυχον παρεξηγησεων :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Η απαιτηση τους σε λιτρα ειναι αρκετα μεγαλη και λιγοι κοινοι χομπιστες μπορουν να προσφερουν πραγματικα αυτο που χρειαζεται αυτο το ψαρι...Αυτο ειναι: ενα ενυδρειο κατα την γνωμη μου το ελαχιστο 2 μετρα μηκος και μια ομαδα των 7-8 ατομων....

Kαι μετα λετε εμενα υπερβολικο που λεω 300-400 καθαρα. :thumbup:

Επεισης δεν συμφωνω γενικοτερα στην λογικη της επιλεκτικης αναπαραγωγης ψαριων και αυτος ειναι αλλος ενας λογος που με απομακρυνει απο το να ασχοληθω με το συγκεκριμενο ειδος

Να πω την αληθεια δεν εχω διαβασει πολλα πραγματα για τους δισκους αλλα απο την πρωτη εικονα δεν με ενθουσιαζουν...

Μαλλον για αυτο δεν εχεις απολυτα σωστη γνωμη για το ειδος αν και ξερω οτι μελετας

αρκετα, απλα δεν σε ενδιαφερει ισως και ειναι σεβαστο.

Κωστης :thumbup:

Πριν ερωτευτείς δεν καταλαβαίνεις τι σημαίνει. Μέχρι τότε μείνε ανοικτός σε προκλήσεις και ευκαιρίες για περισσότερη χαρά. :thumbup:

Αυτο ειναι συμβουλη ζωης. :D

Ταιριαζει με το ανοιχτο μυαλο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι απλα ισως ειναι το μοναδικο ψαρι που σου δειχνει τα συναισθηματα του καθε στιγμη! :D

Δεν ειναι υπερβολικα απαιτητικα ψαρια,εμεις ειμαστε υπερβολικοι..

Δυστυχως εχει πεσει μεγαλη προπαγανδα και τεραστιο κομπλεξ ακομα και απο Δισκαδες που βαζουν το εγω τους μπροστα απο το χομπι και αποτρεπουν πολυ κοσμο..

Δεν θα ξεχασω ποτε τι μου ελεγαν ολοι οταν ηθελα να ξεκινησω με τους δισκους..

Ολα τα ψαρια θελουν την φροντιδα τους και την αγαπη μας και το καθενα εχει τις ιδιαιτεροτητες του..

Πριν 5-10 χρονια κανεις δεν ειχε 2 μετρα ενυδρειο και τωρα το θεωρουν ολοι must..

Παντα Φιλικα,

προς αποφυγη τυχον παρεξηγησεων :thumbup:

Αυτο θα μου επιτρεψετε να διαφωνησω με επιχειρηματα...

Ανοιχτο μυαλο οπως ειπε και ο Γιωργος...

Οχι φανατισμοι...

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πριν ερωτευτείς δεν καταλαβαίνεις τι σημαίνει. Μέχρι τότε μείνε ανοικτός σε προκλήσεις και ευκαιρίες για περισσότερη χαρά. :thumbup:

:D

Link to comment
Share on other sites

Η απαιτηση τους σε λιτρα ειναι αρκετα μεγαλη και λιγοι κοινοι χομπιστες μπορουν να προσφερουν πραγματικα αυτο που χρειαζεται αυτο το ψαρι...Αυτο ειναι: ενα ενυδρειο κατα την γνωμη μου το ελαχιστο 2 μετρα μηκος και μια ομαδα των 7-8 ατομων....

Επεισης δεν συμφωνω γενικοτερα στην λογικη της επιλεκτικης αναπαραγωγης ψαριων και αυτος ειναι αλλος ενας λογος που με απομακρυνει απο το να ασχοληθω με το συγκεκριμενο ειδος

Να πω την αληθεια δεν εχω διαβασει πολλα πραγματα για τους δισκους αλλα απο την πρωτη εικονα δεν με ενθουσιαζουν...

Κωστης :D

Γιατι το κόλλημα στην αναπαραγωγή?Αν δεν θέλεις δεν το κάνεις!Σημασία έχει να χαίρεσαι τα ψάρια σου,τα οποία θα γεμάτα υγεία και θα σε ανταμοίβουν με τα χρώματα τους!!!

Δεκα χρόνια έχω δίσκους και οι γηραιότεροι μου είναι 8,5 ετών και κάθε βράδυ ηρεμώ απίστευτα απλά απολαμβάνοντας την κίνηση και την ομορφιά τους,το να πλησιάζω το πρόσωπο μου στο τζάμι και εκε'ινα να έρχονται κοντα........

Link to comment
Share on other sites

Ο Koing ενοεί οτι προτιμάει άγρια και όχι αναπαραγωγής που έχουν βγει με επιλεκτική αναπαραγωγή, πες το Κωστάκη... πες το πως θέλεις άγριους αμέσως!... :D

Link to comment
Share on other sites

γιατι δισκους?? γιατι ειμαι λατρης του βυνιλιου..

η προτιμηση του καθενος ειναι τοσο υποκειμενικη,που δεν μπορει να εξηγηθει με λογικα επιχειρηματα..αν ηταν ετσι,ολοι θα ειχαμε ενα ειδος ψαριων..

συμφωνω με τον προλαλησαντα οτι οι δισκαδες βγαζουμε καμμια φορα ενα ΕΓΩ(παρουσιαζοντας την συντηρηση δισκων σαν το δυσκολοτερο πραγμα στο χομπυ) που αποτρεπει-φοβιζει πολλους να ασχοληθουν με το υπεροχο αυτο ψαρι..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το κόλλημα στην αναπαραγωγή?Αν δεν θέλεις δεν το κάνεις!Σημασία έχει να χαίρεσαι τα ψάρια σου,τα οποία θα γεμάτα υγεία και θα σε ανταμοίβουν με τα χρώματα τους!!!

Δεκα χρόνια έχω δίσκους και οι γηραιότεροι μου είναι 8,5 ετών και κάθε βράδυ ηρεμώ απίστευτα απλά απολαμβάνοντας την κίνηση και την ομορφιά τους,το να πλησιάζω το πρόσωπο μου στο τζάμι και εκε'ινα να έρχονται κοντα........

Up...............

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα μου επιτρεψετε να διαφωνησω με επιχειρηματα...

Ανοιχτο μυαλο οπως ειπε και ο Γιωργος...

Οχι φανατισμοι...

:D

Δεν ειναι φανατισμος..ειναι προσωπικη αποψη.

Ολες οι αποψεις σεβαστες :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...