Jump to content

Τι Βυθό Χρησιμοποιείτε Στο Αφρικάνικο Σας;


  

198 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Κατερίνα μου οι κιχλιδες χρειάζονται την άμμο για να καθαρίζουν τα βρανχια τους και τους αρέσει να σκάβουν όταν οριοθετούν περιοχή η όταν ειναι καιρός αναπαραγωγής, με αυτά τα λεγόμενα μου καταλαβαίνεις ότι ειναι απαρετιτη η άμμο για την ομαλή διαβίωση τον ψαριών σου μέσα στο ενυδρείο σου!

Link to comment
Share on other sites

χαλικι μπορω μονο δυστηχως λογο φιλτρου βυθου :bigemo_harabe_net-128:

Κατερίνα έχεις κάνει παρουσίαση του ενυδρείου σου ; γιατί έψαξα και δεν το βρήκα εκτός αν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

αραγωνιτη εχω εγω μονο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν πρεπει να γραψω εδω αλλα θελω να ρωτησω ...οταν λεμε αμο θαλασησ ενοουμε αυτην που πουλανε στα καταστηματα με υλικα οικοδομον η κατι αλλο γιατι η τιμη στο σακι και εκει ειναι 1,5 € το σακι ??

Έγινε επεξεργασία - NAZERAKIS
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Δεν ξερω αν πρεπει να γραψω εδω αλλα θελω να ρωτησω ...οταν λεμε αμο θαλασησ ενοουμε αυτην που πουλανε στα καταστηματα με υλικα οικοδομον η κατι αλλο γιατι η τιμη στο σακι και εκει ειναι 1,5 € το σακι ??

Οταν λεμε αμμο θαλασσης ενοουμε παιρνεις τα κουβαδακια σου και μαζευεις αμμο απο παραλια :D

Link to comment
Share on other sites

Για όλα τα είδη γλυκού και θαλασσινού ενυδρείου ο καλύτερος βυθός είναι από χαλαζιακή άμμο carat 6.Μπορεί βέβαια για πολλούς να την κάνει απαγορευτική η τιμή της.εγώ όμως είμαι τυχερός που εντελώς τυχαία γνώρισα κάποιον - όχι μαγαζί -που με προμήθευσαι για τα ενυδρεία μου με 7€/5κιλο λόγω ποσότητας.Έχω βοηθήσει πολλούς φίλους να βάλουν στα ενυδρεία τους λευκή ή μπεζ χαλαζιακή άμμο carat 6 με την τιμή αυτή και κάποιους την μαύρη με 16€/5κιλο.'Ετσι αποφεύγουν αυτές που κάποια μαγαζιά πουλούν με το κιλό ή κάποιες μάντρες με είδη κήπου ''βαφτίζοντας'' τις χαλαζιακές.

Link to comment
Share on other sites

Για όλα τα είδη γλυκού και θαλασσινού ενυδρείου ο καλύτερος βυθός είναι από χαλαζιακή άμμο carat 6.Μπορεί βέβαια για πολλούς να την κάνει απαγορευτική η τιμή της.εγώ όμως είμαι τυχερός που εντελώς τυχαία γνώρισα κάποιον - όχι μαγαζί -που με προμήθευσαι για τα ενυδρεία μου με 7€/5κιλο λόγω ποσότητας.Έχω βοηθήσει πολλούς φίλους να βάλουν στα ενυδρεία τους λευκή ή μπεζ χαλαζιακή άμμο carat 6 με την τιμή αυτή και κάποιους την μαύρη με 16€/5κιλο.'Ετσι αποφεύγουν αυτές που κάποια μαγαζιά πουλούν με το κιλό ή κάποιες μάντρες με είδη κήπου ''βαφτίζοντας'' τις χαλαζιακές.

Υ.Γ. Όποιος χρειαστεί ας μου στείλει π.μ. κι εγώ θα τον βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Για όλα τα είδη γλυκού και θαλασσινού ενυδρείου ο καλύτερος βυθός είναι από χαλαζιακή άμμο carat 6.Μπορεί βέβαια για πολλούς να την κάνει απαγορευτική η τιμή της.εγώ όμως είμαι τυχερός που εντελώς τυχαία γνώρισα κάποιον - όχι μαγαζί -που με προμήθευσαι για τα ενυδρεία μου με 7€/5κιλο λόγω ποσότητας.Έχω βοηθήσει πολλούς φίλους να βάλουν στα ενυδρεία τους λευκή ή μπεζ χαλαζιακή άμμο carat 6 με την τιμή αυτή και κάποιους την μαύρη με 16€/5κιλο.'Ετσι αποφεύγουν αυτές που κάποια μαγαζιά πουλούν με το κιλό ή κάποιες μάντρες με είδη κήπου ''βαφτίζοντας'' τις χαλαζιακές.

Αυτο το "Ο καλυτερος βυθος" δεν υπαρχει, καλυτερος ειναι ο βυθος που αρεσει στον καθενα, θεμα γουστου ειναι

Έγινε επεξεργασία - argentinos
Link to comment
Share on other sites

Στην Αφρική είμαστε ,όπου χρησιμοποιούμε άμμο , και εξάλλου σημασία δεν έχει τι αρέσει στον καθένα αλλά τι πάει στα συγκεκριμένα ψάρια και στο συγκεκριμένο βιότοπο

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρα σωκρατη φανταζομαι συμφωνεις οτι ο καλυτερος βυθος δεν ειναι ο καρατ 6 γιατι τετοιος δεν υπαρχει πουθενα στην αφρικη... Αμμος να ναι και οτι να ναι, ολλα τα αλλα ειναι λογια να αγαπιομαστε

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα άμμο θαλάσσης

που είχα αγοράσε

Ο λόγος ειναι πως ήταν πιο φθηνή

και ήταν σχετικά χοντροκοκκη

και το χρώμα ήταν πολύ ωραίο

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εβαλα βασαλτικη αμμο σε μικρη κοκκομετρια..και σε συνδιασμο με τις πετρες βασαλτη και το μαυρο χαρτονι στο τζαμι δινει πολυ ωραιο χρωμα στα ψαρια..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αμμο θαλασσης στο ενυδρειο της Τανγκανικα που ειναι και τζαμπα! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Βασαλτικη στο νεο στησιμο,θαλασσης στο μικρο και στο προηγουμενο!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Καλησπερα και απο εμενα.

Επειδη μου βγαζει σφαλμα κατα την ψηφοφορια απλα θα το αναφερω.

Εχω χρησημοιποιησει πολυ ψυλο βοτσαλο.περιπου στα 6-8 χλ"κοκκο".

Ο λογος εινε οτι παλιοτερα που ειχα χαλαζιακη λευκη εινε πανεμορφη δεν λεω αλλα....

Μονο για τις πρωτες μερες.

Αυτα απο εμενα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Επειδη μου βγαζει σφαλμα κατα την ψηφοφορια απλα θα το αναφερω.

Εχω χρησημοιποιησει πολυ ψυλο βοτσαλο.περιπου στα 6-8 χλ"κοκκο".

Ο λογος εινε οτι παλιοτερα που ειχα χαλαζιακη λευκη εινε πανεμορφη δεν λεω αλλα....

Μονο για τις πρωτες μερες.

Αυτα απο εμενα!!

Καλησπέρα φίλε μου.

Ο λόγος που δεν μπορείς να ψηφίσεις είναι οτι πρέπει να ξεπεράσεις ένα συγκεκριμένο αριθμό δημοσιεύσεων. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...