Jump to content

Reef 460lt


elk

Recommended Posts

Σιγουροτατα! Ενας λευκοστερνος θελει minimum 500 λιτρα για να μην κυνηγαει τα παντα. το εχεις διαβασει καπου η το λες απο εμπειρια??

Ειναι ψαρι που εχει την περιοχη του και οποιος μπαινει σε αυτην η θα βγει με το καλο η με το κακο.

Παντως ειναι πανεξυπνα και πανεμορφα ψαρια.Οσο για το blue tang.Ειχα και εγω ενα λευκοστερνο και επρεπε να τον δοσω καθως δεν υπηρχαν λιτρα.Ετσι πηγε σε 800 λιτρα reef φιλου.Το ενυδρειο ειχε 4 blue tang και αρκετα αλλα tangs οπως lineatus,striatus,olivaseus,naso,sohal.Το ψαρι εκτος απο κατι κυνηγητα με τον sohal καθως ειναι στο ιδιο μεγεθος και ειναι και οι δυο ζιζανια δεν ασχολιοταν με κανενα αλλο ψαρι.

και με τοσα πολλα τανκ συνυπαρχει αρμονικα??πολλα μου ακουγονται.....

Έγινε επεξεργασία - chris z3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Που να δεις στο δικό μου!

7 tangs παρακαλώ και πέφτουν μόνο κάτι "ψιλές" την ώρα του φαγητού από το sohal στον ξανθόπτερο.

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο το εχω διαβασει σε συζητηση απο τους mods του reef central.Μιλουσαν απο δικη τους εμπειρια.

Και ναι συνυπαρχουν ολα κανονικα.Εκτος απο εναν χαβανεζο που ειχε στην αρχη ο οποιος ηταν λιγο τσαμπουκας αλλα πηρε εξωση για το σαμπ και τωρα ολλα αρμονικα.Ισως να φταιει βεβαια οτι υπαρχει και ενας μακουλοζος 25 plus cm τον οποιο δεν τον ενοχλει κανεις αλλα εκεινος κυνηγα οτι κινηται.

Link to comment
Share on other sites

βασικά το λάθος που μάλλον έκανα με τον λευκόστερνο είναι ότι ενώ πήγαιναν όλα καλά για 1 εβδομάδα έτρωγε μετα μανίας και ήταν άνετος με τους υπόλοιπους συγκάτοικους, πήρα θάρος και πρόσθεσα μαζεμένα και άλλα ψάρια πρέπει να μην το έιδε με καλό μάτι, μετά από 2 ημέρες γέμισε ick και αυτός αλλά και οι υπόλοιποι, βέβαια ίσως να έφερε το παράσιτο και κάποιο άλλο ψάρι αφού δεν είχα ετοιμάσει καραντίνα ακόμη... :)

τέλος πάντων

στο ενυδρείο μπήκαν 2 clown ακόμη και ο καθένας έχει την δικιά του ανεμώνη στην οποία κατοικεί, αν και ο τρίτος, ο clarki μπαίνει μέσα μόλις ανάψει το moonlight

ο maroon

IMG_0852.jpg

o tomato

IMG_0857.jpg

και μία γενική

IMG_0846.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφα τα κλοουνακια στις ανεμωνες τους :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο maroon στη πρώτη φωτογραφία δείχνει τόσο χαρούμενος που μοιάζει να χαμογελάει! :D

Link to comment
Share on other sites

Ο maroon στη πρώτη φωτογραφία δείχνει τόσο χαρούμενος που μοιάζει να χαμογελάει! :D

Το προσεξα και εγω!! :thumbup::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...