Jump to content

Φθαρμενες ουρες?ειναι Finrot???


Recommended Posts

βοηθειααααααααααααααα......αρχισα να βαζω το νερο...πρεπει να βαλω τα φαρμακα στο νερο αλλαγης???? :excl::excl::thumbup::bowdown:;)

και ποσο να βαλωωωωωωωωω ;):thumbup::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι, γράψε εδώ τι δοσολογίες γράφουν τα φάρμακα για να δούμε πόσο θα ρίξεις για τα λίτρα σου.

Για το ektozon δίνονται διαφορετικές δοσολογίες ανάλογα με την χρήση (προληπτική, θεραπευτική κλπ), οπότε βρες την θεραπευτική όπως σου είπε ο Νίκος.

:excl:

Έγινε επεξεργασία - karydas
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι, γράψε εδώ τι δοσολογίες γράφουν τα φάρμακα για να δούμε πόσο θα ρίξεις για τα λίτρα σου.

Για το ektozon δίνονται διαφορετικές δοσολογίες ανάλογα με την χρήση (προληπτική, θεραπευτική κλπ), οπότε βρες την θεραπευτική όπως σου είπε ο Νίκος.

:bowdown:

το μελαφιξ γραφει...5μλ ανα38λ..

το εκτοζον...εχω βρει στο φορουμ την μεταφραση...αλλα δν ξερω τι ακριβως να κανω... ;)http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=26313

σημειωτεον οτι τα λιτρα μου ειναι 54μεικτα... :excl::excl::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Η δόση του melafix είναι 7ml για τα συνολικά λίτρα και ektozon θεωρώ 6 ή 7gr θα είναι αρκετά.

Το melafix δεν το εχω χρησιμοποιήσει ποτέ οπότε διάβασε τις οδηγίες για το πότε θα επαναλάβεις την θεραπεία.

:)

Link to comment
Share on other sites

Η δόση του melafix είναι 7ml για τα συνολικά λίτρα και ektozon θεωρώ 6 ή 7gr θα είναι αρκετά.

Το melafix δεν το εχω χρησιμοποιήσει ποτέ οπότε διάβασε τις οδηγίες για το πότε θα επαναλάβεις την θεραπεία.

:)

καθε μερα λεει για 1βδομαδα(7μερες)τα βαζω απ ευθειας στο ενυδρειο η στο νερο της αλλαγης...???

μπορω να ριξω και βακτηρια κανονικα....η θα τα κανω κοκτειλ???? :blink::blink:

:):helpsmilie::helpsmilie:

αααα...και το εκτοζον ειναι σκονη...πως θα υπολογισω τα 7γρ????1κουταλακι του γλυκου..και κατι λιγο ειναι οκ????πειραζει αν πεσει λιγοτερο η περισσοτερο???

Έγινε επεξεργασία - plaYgirl
Link to comment
Share on other sites

Διάλυσε τα στο νερό της αλλαγής και βάλε και τα βακτήρια.

:blink:

αααα...και το εκτοζον ειναι σκονη...πως θα υπολογισω τα 7γρ????1κουταλακι του γλυκου..και κατι λιγο ειναι οκ????πειραζει αν πεσει λιγοτερο η περισσοτερο???

ευχαριστω κιολας ολους και για ολα...!! :):helpsmilie::helpsmilie::):blink:

Link to comment
Share on other sites

Δύο κουταλάκια του γλυκού θα βάλεις αφού τα διαλύσεις σε λίγο νερό απ το ενυδρείο .

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=218064

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση να κανω.......η εχω καταντησει κουραστικη...???? :blink::hysterical::)

στη βδομαδα που θα βαζω το melafix θα κανω καμοια αλλαγη????

και παλι χιλια ευχαριστω για ολα.... :):helpsmilie::helpsmilie:

ευχομαι να πανε ολα καλα με τα ψαρακια μου...αρκετα τα ταλαιπωρησα απο την αγνοια μου :blink:

Link to comment
Share on other sites

Θα προσθέτεις melafix για 7 ημέρες (τοσο διαρκεί η θεραπεία) και μετά την 7η ημέρα αλλαγή νερού 25-30%.

Link to comment
Share on other sites

Θα προσθέτεις melafix για 7 ημέρες (τοσο διαρκεί η θεραπεία) και μετά την 7η ημέρα αλλαγή νερού 25-30%.

ααα....οκ...ευχαριστωωω :):helpsmilie::helpsmilie:

παρεπιπτοντως...τα ψαρακια μου...δν τα προλαβα... :):blink: ...το ενα''εφυγε'' χθες το βραδυ..και το αλλο σημερα.. :blink::hysterical: ολα τα υπολοιπα φαινονται μια χαρουλα...(αυτα που .... ηταν σε μεγαλη ακινησια,ειδικα για γκαπυ...πριν τα δω :hysterical::hysterical: )

εχω ξενερωσει αφανταστα... :hysterical::(:(

Έγινε επεξεργασία - plaYgirl
Link to comment
Share on other sites

ααα....οκ...ευχαριστωωω :):helpsmilie::helpsmilie:

παρεπιπτοντως...τα ψαρακια μου...δν τα προλαβα... :blink::blink: ...το ενα''εφυγε'' χθες το βραδυ..και το αλλο σημερα.. :hysterical::hysterical: ολα τα υπολοιπα φαινονται μια χαρουλα...(αυτα που .... ηταν σε μεγαλη ακινησια,ειδικα για γκαπυ...πριν τα δω :hysterical::hysterical: )

εχω ξενερωσει αφανταστα... :(:(:(

Τωρα που εμαθες ?Συνεχισε,αυτα εχουν τα ενυδρεια.Μην ξενερωνεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...