Jump to content

Πλυμμηρισαμε!!!


Recommended Posts

Αλλαγή 60 λίτρων σε θαλλασινό 240άρι ενυδρείο.

Επάνω στην αλλαγή χτυπάει το κουδούνι να κατέβω για παραλαβή πετρελαίου και ξεχνάω να κλείσω αντλία.

Μόλις ανέβηκα ξανά στο διαμέρισμα 120 περίπου λίτρα θαλλασινό είχαν γεμίσει το σαλόνι και είχαν "ποτίσει" το χαλί. :rasp::blush:

Η γυναίκα μου προσπαθεί να μαζέψει τα νερά και δεν μιλάει καθόλου....... :blush::rasp:

Το αλατόνερο κάνει την διαφορά στην πλυμμήρα. :):D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχχχχχχχχχχχ σε ποιον το ειπα και δεν γελασε! ενα aple snail μεγαλο μπηκε στον πυργο υπερχιλισης και βουλωσε την σωληνα durso. με αποτελεσμα η αντλια να πεταει επανω νερο και το νερο να μην κατεβενει, εστηλλε πανω γυρω στα 100 λιτρα και ανυχνευει και ο επιτηριτης σταθμης πως δεν εχει νερο το sump και δωσε αλλα 130 λιτρα διπλα στο sump και αυτα σιγα σιγα πανω. οπως γεμιζε λοιπον ξεχιλιζει και πεφτει το νερο πανω στους μετασχηματιστες τ5 ακι τους καιει ( 100 γιουρο ζημια) και βραχικικλωσε και την αυτοματη ταιστρα και αδιασε ολη την τροφη μεσα,.... 1 θηλυκο venustus - . θελετε κιαλο? ειχα λαμιναιτ πατομα, παει και αυτο ¨...

:):D:rasp::blush::blush:

Link to comment
Share on other sites

αχχχχχχχχχχχ σε ποιον το ειπα και δεν γελασε! ενα aple snail μεγαλο μπηκε στον πυργο υπερχιλισης και βουλωσε την σωληνα durso. με αποτελεσμα η αντλια να πεταει επανω νερο και το νερο να μην κατεβενει, εστηλλε πανω γυρω στα 100 λιτρα και ανυχνευει και ο επιτηριτης σταθμης πως δεν εχει νερο το sump και δωσε αλλα 130 λιτρα διπλα στο sump και αυτα σιγα σιγα πανω. οπως γεμιζε λοιπον ξεχιλιζει και πεφτει το νερο πανω στους μετασχηματιστες τ5 ακι τους καιει ( 100 γιουρο ζημια) και βραχικικλωσε και την αυτοματη ταιστρα και αδιασε ολη την τροφη μεσα,.... 1 θηλυκο venustus - . θελετε κιαλο? ειχα λαμιναιτ πατομα, παει και αυτο ¨...

:D:rasp::blush::blush::rasp:

εσύ έκανες high score :)

Link to comment
Share on other sites

αλλαγη απευθειας απο το σωληνακι της οσμωσης στη γεννηστρα , εχω βαλει και μπαινει νερο στη γεννηστρα , χτυπαει η πορτα ερχεται ενας φιλος και μου λεει να παμε στο Σχιστο για να χαζεψουμε , του λεω οκ να βαλω μια μπλουζα και ερχομαι . Βαζω μπλουζα και φευγω ( χωρις να κλεισω την οσμωση ) την συνεχεια την φανταζεστε :)

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη νερου σε μικρο ενυδρειακι:

Το ενυδρειακι χωραει 10-12 λιτρα. Μισογεματο. Κουβας 9λιτρος τιγκαρισμενος, πανω σε σκαμπο ωστε το νερο να τρέχει με μεγαλύτερη ροη (σιφοναριζα). Παω ως την κουζινα να παρω κατι, μου λενε να κατσω για μεσημεριανο, ξεχνιεμαι εγω και σε καποια φαση ρεμβασματος εξω απο το παραθυρο θυμαμαι το ενυδρειο.... Ολος ο κουβας αδειος, ο μισος στο γραφειο. Ειχαν γινει λουτσα 2 βιβλία και ενα περιοδικό που είχα παρει για επεικειμενο ταξιδακι.....

Link to comment
Share on other sites

1)Πατέντα DIY εξωτερικού φιλτρου σε 20Λ τανκ :).Εφυγε το καπάκι απο το μπουκάλι (κάδος) και χυθηαν καπου 10-15 λίτρα στο γραφείο μου.Πάνε όλα τα βιβλία... :D

2)Σε αλλαγή νερού σε 145 λιτρα τανκ.Καθώς ανέβενε το νερό με αντλία απο τον κουβα προετοιμασίας (40L) ξεχαστικα και δεν έιδα πως έιχε φύγει ο σολίνας της αντίας και έριξε καμια 20αρια λιτρα κάτω

Ευτυχώς μικρές οι ζημιές και στα 2

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...