Jump to content

Βρώμα?


ninaki

Recommended Posts

Παρατηρω στο ενυδρειο μου κατι σαν "σκονη" πανω στα χαλίκια καθως και στα φυλλα φυτου που εχω!

θελει καθαρισμα το ενυδρείο?

ειναι 20λιτρα με φιλτρο και εναν μονομαχο και ενα αληθινο φυτο! τρεχει 2 μηνες και βάλε και ειναι ακομα σε στρωσιμο...

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω στο ενυδρειο μου κατι σαν "σκονη" πανω στα χαλίκια καθως και στα φυλλα φυτου που εχω!

θελει καθαρισμα το ενυδρείο?

ειναι 20λιτρα με φιλτρο και εναν μονομαχο και ενα αληθινο φυτο! τρεχει 2 μηνες και βάλε και ειναι ακομα σε στρωσιμο...

Πώς κατάλαβες ότι είναι ακόμα στο στρώσιμο; και άν ναί γιατί έχεις ψαράκι μέσα;

Link to comment
Share on other sites

ειναι σε στρωσιμο γιατι εχει αμμωνια και εχω ψαρακι για test drive

Έγινε επεξεργασία - ninaki
Link to comment
Share on other sites

ειναι σε στρωσιμο γιατι εχει αμμωνια και εχω ψαρακι για test drive

Για test drive είναι μόνο τα αυτοκίνητα!! Τα ψαράκια έχουν άλλο ρόλο... καλύτερα να το ξανασκεφτείς και να ενημερωθείς για άλλους τρόπους με τους οποίους μπορείς να ξέρεις αν έστρωσε το ενυδρείο σου.

:)

Link to comment
Share on other sites

κριμα για σας τοτε φιλε μου

Μπορείς να μου διευκρινήσεις που είναι το κρίμα το δικό μας?

Link to comment
Share on other sites

κριμα για σας τοτε φιλε μου

Μόνο κρίμα δεν νοιώθω για ένα ψάρι που μου κάνει παρέα εδώ και 10 χρόνια

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;hl=brichardi

Μάλλον κάτι έχεις καταλάβει λάθος.

:)

Link to comment
Share on other sites

κριμα για σας τοτε φιλε μου

:bowdown: λυπαμαι για σενα :):bowdown:

αλλα κυριως για τα ζωντανα που ειναι γυρω σου... :buttrock:

Λιγο σεβασμος στις ζωουλες γενικα...ελεος...!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

τα ψαρακια ειναι αναλωσιμα φιλε μου

και αυτα τους αξιζει να ζουν αξιοπρεπος. :)

και εμεις αναλωσιμοι ειμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

γιατι δε τη πετάτε έξω απο το forum? δηλαδη ποιός είναι ο ρολος του συντονιστη? να απαντάει στο κάθε άσχετο, παρακαλώ άν δεν διαγραφεί το μέλος αυτό ΑΜΕΣΑ τότε να διαγράψεται εμένα :)

Link to comment
Share on other sites

:) χμμ τι να πω κρίμα μόνο οτιδήποτε άλλο θα ήταν χάσιμο χρόνου

πάντως μπορείς να δώσεις μια ευκαιρία στο ψαράκι σου και να διαβάσεις λίγα πράγματα από το φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

γιατι δε τη πετάτε έξω απο το forum? δηλαδη ποιός είναι ο ρολος του συντονιστη? να απαντάει στο κάθε άσχετο, παρακαλώ άν δεν διαγραφεί το μέλος αυτό ΑΜΕΣΑ τότε να διαγράψεται εμένα :)

Άν και δέν είμαι συντονιστής για να ξέρω υποθέτω πως απο την στιγμή που δέν ''παραβιάζει'' κάποιους απο τους κανόνες του ΑΖ δέν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ,δέν ξέρω ακόμα και άν έχουν το ''δικαίωμα'' να την διαγράψουν...ο ρόλος του συντονιστή είναι να κρατάει χαμηλά τους τόνους και μέχρι και την τελευταία στιγμή να συμβουλεύει και να προσπαθεί να γυρίσει το ολο κλίμα πρός όφελος του ομιλούντος, το ότι συνεχίζει και είναι εριστική παρά τα όσα της λένε τα υπόλοιπα μέλη είναι άξιο λόγου και πιστεύω πως ακόμα και με ban δέν νομίζω να κερδίσουμε κάτι, το μόνο που ίσως αλλάξει την κατάσταση είναι να προσπαθήσουμε έστω και μία τελευταία φορά να της αλλάξουμε νοοτροποία για το πώς βλέπουμε και για το πώς θα έπρεπε να βλέπει και εκείνη τα ζωντανά της. Μήν με βλέπετε και εμένα τόσο ήρεμο άν δέν επέμβαινε ο Νίκος (stormtrooper) θα το είχα φάει το ban για τα καλά αλλά τώρα που το ξανασκαίφτομαι όντως το μόνο που μπορούμε να κάνουμε ενεργά σαν μέλη είναι αυτό που έγραψα παραπάνω και άν συνεχίσει ή άν δέν θέλει δέν ξέρω υπάρχει και ο Διαχειρηστής που θα πάρει την τελική απόφαση...

Link to comment
Share on other sites

ειναι ειρωνικη προς ολο το φορουμ και οι κανονισμοι προβλεπουν για κατι τετοιο... οπως παντα αυτοι που ξερουν θα κανουν το σωστο :)

Έγινε επεξεργασία - pozeras13
Link to comment
Share on other sites

Ας πάρουμε τα πράγματα με τη σειρά...

γιατι δε τη πετάτε έξω απο το forum?
Για τον ίδιο λόγο που δεν πετάμε κι εσένα με αυτό το ποστ που έκανες. Τα φόρουμ δεν είναι δημοκρατικά και δεν μπορεί ο καθένας να γράφει ότι θέλει. Όμως κάνοντας εγγραφή ΟΛΟΙ μας μέσα σε αυτό το φόρουμ δεχτήκαμε κάποιους όρους χρήσης. Αν μου υποδείξεις ποιο κομμάτι των όρων παραβίασε η χρήστης ninaki, πολύ ευχαρίστως να τη διαγράψουμε από μέλος και να ζητήσω κι εγώ προσωπικά συγγνώμη για το ότι άφησα το ποστ τόση ώρα να είναι φανερό.
δηλαδη ποιός είναι ο ρολος του συντονιστη?
Εδώ μπαίνουμε σε άλλο κομμάτι... Ποιος είναι ο ρόλος του συντονιστή... Καταρχήν να τηρεί τον κανονισμό που έβαλα σε link πιο πάνω και να προσέχει να τον τηρούν και τα μέλη του φόρουμ. Πέραν του κανονισμού, υπάρχουν κι εμπρηστικές δημοσιεύσεις (όπως της ninaki πιο πάνω και το δικό σου) οι οποίες δεν ωφελούν στο χόμπι και στη λογική του, οπότε έχουμε χρέος να τηρήσουμε τη τάξη. Η χρήστης ninaki έκανε αυτό το ποστ που για μένα είναι απαράδεκτο, όπως για τους περισσότερους εδώ μέσα, αλλά οφείλω να δεχτώ την ελευθερία της σκέψης της. Οφείλω να το συζητήσω μαζί της και αν πιστεύω πως έχω δίκιο να την πείσω γι'αυτό. Βέβαια πολλά ακόμα είναι στα καθήκοντα του συντονιστή, αλλά δεν είναι επί της προκειμένης περίπτωσης.
παρακαλώ άν δεν διαγραφεί το μέλος αυτό ΑΜΕΣΑ τότε να διαγράψεται εμένα :)
Είναι ανούσιο, ανώριμο έως και χαζό να ζητάει ένας χρήστης τη διαγραφή του από ένα φόρουμ. Μπορείς απλά να μη συμμετέχεις αν δεις ότι το φόρουμ δεν σε καλύπτει από πλευράς γνώσεων, ανθρώπων, ποιότητας πληροφοριών κ.ο.κ.

Κλείνοντας, θα πω πως δεν θα σε κακολογήσω και θα θεωρήσω ότι έγραψες εν βρασμώ ψυχής. Κι εγώ "φούντωσα" με αυτό που διάβασα, αλλά η θέση μου, αλλά κυρίως ο χαρακτήρας μου, δεν μου επιτρέπει να γράφω ότι μου κατέβει και όποτε μου κατέβει (αν και όλοι μας λίγο πολύ το έχουμε κάνει ανά καιρούς).

Τα περιττά σχόλια που αφορούν την "καταδίκη" του/των ποστ του μέλους ninaki θα αφαιρεθούν από το τόπικ. Όχι γιατί λογοκρίνονται, αλλά γιατί δεν προσφέρουν ουσιαστικά ούτε στη μία αλλά ούτε στην άλλη λογική. Από εδώ και κάτω θα γίνουν δεκτές μόνο δημοσιεύσεις που αφορούν το θέμα και εμπεριστατωμένες απόψεις για την όποια άρνηση ή αντίθεσή σας.

Ευχαριστώ για την κατανόηση!

Link to comment
Share on other sites

μερικοι εδω μεσα εχουν πολυ φασιστικη συμπεριφορα...

τελικα υπαρχει απαντηση στο ερωτημα της ninaki?

Εσένα απ'όλη την συζήτηση αυτό σε πείραξε;

Link to comment
Share on other sites

μερικοι εδω μεσα εχουν πολυ φασιστικη συμπεριφορα...

τελικα υπαρχει απαντηση στο ερωτημα της ninaki?

Φυσικά και υπάρχει. Όπως υπάρχει και για σένα.

Έχεις το δικαίωμα να λες ότι πιστεύεις. Αλλά όταν θα κατηγορήσεις κάποιον θα πρέπει να μπορείς να το στηρίξεις. Χαρακτήρισες πως κάποιος/κάποιοι έχουν "φασιστική συμπεριφορά". Θα ζητήσω εντελώς δημοκρατικά να το δικαιολογήσεις. Ειδάλλως, και πάρτο όπως θες, η δημοσίευσή σου θα διαγραφεί και θα αιτηθώ την προειδοποίησή σου.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδία τι σκάτε.Είναι προφανές ότι κάποιος κάποια αποφάσισε να γεμίσει κάπως την άδεια του ζωή και πιθανόν τώρα γελάει με κάτι που μόνο αυτός/η βρήκε αστείο!!!!!!!!!Οποις θεωρεί το ψαρι αναλώσιμοο δεν μπαίνει στην διαδικασία να ζητήση συμβουλές από ψαροκαμένους εκτός αν θέλει να εξυπηρετήσει άλλους σκοπούς!

Link to comment
Share on other sites

Δες την απαντηση σου φιλε

stormtrooper και θα καταλαβεις τι εννοω "φασιστικη" συμπεριφορα.

Σας μιλησε καποιος ασχετος μαλλον για αναλωσιμα ψαρια και πεσατε να τον φατε.

Μεχρι να τον διαγραψουν ειπαν καποιοι δημοκρατες.

Για να σας πειραξει τοσο εχετε την μυγα!

Διαγραψτε με ευχαριστως δημοκρατες μικροαστοι φιλοι μου... :)

Link to comment
Share on other sites

Δες την απαντηση σου φιλε

stormtrooper και θα καταλαβεις τι εννοω "φασιστικη" συμπεριφορα.

Σας μιλησε καποιος ασχετος μαλλον για αναλωσιμα ψαρια και πεσατε να τον φατε.

Μεχρι να τον διαγραψουν ειπαν καποιοι δημοκρατες.

Για να σας πειραξει τοσο εχετε την μυγα!

Διαγραψτε με ευχαριστως δημοκρατες μικροαστοι φιλοι μου... :)

Δηλαδή τώρα εσύ θες να μου πεις πως έχεις διαβάσει εσύ την απάντησή μου?

Η χρήστης ninaki έκανε αυτό το ποστ που για μένα είναι απαράδεκτο, όπως για τους περισσότερους εδώ μέσα, αλλά οφείλω να δεχτώ την ελευθερία της σκέψης της. Οφείλω να το συζητήσω μαζί της και αν πιστεύω πως έχω δίκιο να την πείσω γι'αυτό.

Ο κάθε χρήστης μπορεί να γράψει ότι θέλει και όπως το καταλαβαίνει εκφράζοντας τις πεποιθήσεις του. Το φόρουμ δεν είναι υπεύθυνο για τις απόψεις των μελών του. Από την άλλη είναι υπεύθυνο δια μέσω των συντονιστών του να φέρει τα πράγματα σε μία σειρά και σε μία λογική που ονομάζεται "γραμμή/πολιτική του φόρουμ" κι εκφράζεται από τους κανονισμούς που θεωρητικά διάβασες και αποδέχτηκες προτού κάνεις την εγγραφή.

Οπότε όχι μόνο δεν δέχομαι το σκεπτικό σου περί φασιστικής συμπεριφοράς του φόρουμ (που εκφράστηκε μέσω εμού), αλλά θα σου συνιστούσα την επόμενη φορά, για να μην εκθέσεις τον εαυτό σου, να διαβάζεις προσεχτικότερα.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για την επεμβαση μου αλλα εδω δεν μπηκατε για να διαγραφειτε.μπηκατε με σκοπο την καλυτερη ζωη των κατοικιδιων σας.ο χρηστης νινακι δημιουργησε ενα θεμα για να τις λυσετε καποιες αποριες και οχι να δημιουργησετε εσεις θεμα με κατι που υποθηκε. ο καθενας μας βλεπει τα πραγματα διαφορετικα απο τους αλλους... ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

το forum ειναι χρησιμο για μελη που εχουν τα ιδια ενδιαφεροντα η και<<παθος>> για ανταλαγη πληροφοριων καθως και βοηθειας νεων στο χομπι απο καποια ατομα με μεγαλυτερη απο εμας εμπειρια. δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να ειμαστε με το δαχτυλο στην σκανδαλη για να πυροβολησουμε οποιον εχει διαφορετικες απο εμας αποψεις. το καλυτερο και πιο πολυτισμενο θα ειναι μεσα απο ηρεμο διαλογο και σωστα επειχηρηματα να του δωσουμε να καταλαβει την λαθος προσεγγηση του. σταματηστε τις αντιπαραθεσεις ο σκοπος μας ειναι να περναμε καλα και γιατι οχι να κανουμε καινουργιους φιλους ΟΧΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΝΕΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...