Jump to content

Ερωτηση για μονομαχο


riperakias

Recommended Posts

ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΑΝ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ;ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΚΕΤΟ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ;

Έγινε επεξεργασία - riperakias
Link to comment
Share on other sites

Μερικα ενυδρεια τα βγαζουν πακετο αλλα τα εχουν προστετα τωρα εσυ βλεπεις και κανεις εγω θα σε προτηνα να πας μια βολτα στα μαγαζια να δεις τιμες για ενυδρειο σκετο και ενυδρειο πακετο

Link to comment
Share on other sites

τΩΡΑ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΣΤΑ 7-8 ΙΣΩς ΚΑΙ 9 ΛΙΤΡΑ.ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 40-60 ΛΙΤΡΑ

ΤΙΜΗ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΕΡΜΣΤΑΤΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΤΡΟ;ΜΕΤΑ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ;

ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΑΝ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ;ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΚΕΤΟ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ;

Γράφε σε παρακαλώ με πεζούς χαρακτήρες και όχι με κεφαλαία.

:wub:

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ εχω στο περιπου 10λιτρο και χωρισμενα με διαχωριστικο.Το θηλυκο κανει σαν τρελο και ανειγει τους βρογχους του συνεχεια το αρσενικο δεν κανει ομως φωλια εχω φαλει ενα αυτοσχεδιο σωληνακι και αυτο κανει μπυρμουλιθρες διασμαρτα στο ενυδρειο ειναι κακο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να δειτε τι γινεται οταν βγαζω το διαχωριστηκο το θυληκο ανυγει ολα τα πτερυγια τους βρογχους πηγαινει διπλα στο αρσενικο και κουλουργιαζεται αλλα αυτος δεν δινει οτε καν σημασια.Μετα τον κυνηγαει δν τον πιανει και ξανααρχιζει απο την αρχη.Λετε να φταιει που δεν εχει κανει ακομα την φωλια;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς πάντως να δημιουργήσεις ένα πολύ ωραίο περιβάλλον για το betta σου, έστω και σε αυτά τα λίτρα. Τώρα αν θες αναπαραγωγή, θα σε καθοδηγήσουν οι ειδικοί.

Πάντως κι εγώ έφτιαξα ένα μινι ενυδρειάκι για έναν τέτοιο κυριούλη εδώ χαμηλού κόστους και θα έλεγα αρκετά ωραίο.

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια εχω και εγω μια ερωτηση. Μια φίλη μου μου έδωσε έναν μονομάχο που τον ειχε 6 μηνες. Τον έχω 3 εβδομάδες και ενώ στην αρχή ήταν καλά τώρα κάθεται συνέχεια στον πάτο της γυάλας. Η γυάλα μου είναι 15 λίτρα. Τι να κάνω? Τι μπορεί να φταίει? Να σημειώσω πως τώρα ενημερώνομαι για τους μονομάχους γιατί πριν δεν ήξερα πολλά

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω και εγω μια ερωτηση. Μια φίλη μου μου έδωσε έναν μονομάχο που τον ειχε 6 μηνες. Τον έχω 3 εβδομάδες και ενώ στην αρχή ήταν καλά τώρα κάθεται συνέχεια στον πάτο της γυάλας. Η γυάλα μου είναι 15 λίτρα. Τι να κάνω? Τι μπορεί να φταίει? Να σημειώσω πως τώρα ενημερώνομαι για τους μονομάχους γιατί πριν δεν ήξερα πολλά

Άνοιξε ένα καινούριο θεματάκι και καλό θα ήταν να μας δώσεις και 1-2 φωτογραφίες του μονομάχου! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...