Jump to content

Τελικα η παλια αγαπη δεν ξεχνιεται


Recommended Posts

Ειχα ενα 54αρι ενυδρειο με αστακο,μετα απο μια βλακεια μου τον σκοτωσα και μου εμεινε το ενυδρειο αδειο,αλλα σε λειτουργια.Κατα καιρους εβαζα μωρα απο γεννες που ειχα.Ελεγα να βαλω κατι αλλο μεσα και το ειχα κανει θεμα http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=47667&hl=

Τελικα πηρα την αποφαση και εβαλα ξανα ΑΣΤΑΚΟΟΟΟΟΟΟ :D:angry2:

Τωρα εναι μικρουλις και τον εχω μαζι με μωρα φροντοζες και γινετε χαμος στο κυνηγι.Σεκανα δυμινο που θα βγαλω τις φροντοζες θα μεινει μονος του και θα του φτιαξω ενα μικρο παλατακι.

Την Κυριακι θα βγαλω φοτο για να σας δειξω τον μουργο.Ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ :):rasp:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 85
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βρε αυτοί οι αστακοί πολύ ερωτικά πλάσματα μας βγήκαν :) Περιμενουμε τις φωτό!!

Έγινε επεξεργασία - Astra
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικα αναγκαστικα της φροντοζες να της βγαλω πολυ νωριτερα,γιατι αυτο που μου συμβαινει ειναι πρωτογνωρο για μενα.Λοιπον στην μακρα καριερα μου με τους αστακους :helpsmilie: (περασαν απο τα χεριαμου καμια 20αρια και ολοι πεθαναν λογο ασχετοσυνης μου) ολοι οι αστακοι μου αλλαζαν πουκαμισο σε ενα μηνα +

Ε τουτος μου αλλαξε μαλις τον πειρα μετα απο 4 μερες,μετα αλλαξε σε 17 μερες,και χθες ξανα αλλαξε σε 19 μερες.(σκαρτα 2 μηνες 3 φορες.)Ετσι οπως παει θα μου γινει παλαιστης του sumo :P .

Υπαρχει καποια λογικη εξηγηση?Σας εχει συμβει?

Παει καρφι για αστακομακαροναδα :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Μας άργησες όμως τις φωτογραφίες :rasp:

Δεν τον προλαβαινω τον αλητη.ολο μεσα στην τρυπα του ειναι και αλλαζει πουκαμισα.Παει για γαμπρος :helpsmilie:

Χαλασε η μηχανι μου και περιμενω ενα φιλο :P

Link to comment
Share on other sites

Tί τον ταϊζεις βρε τον μπαγάσα και μεγαλώνει έτσι; :P

Link to comment
Share on other sites

Tί τον ταϊζεις βρε τον μπαγάσα και μεγαλώνει έτσι; :rasp:

Η μονη λογικη εξηγηση για μενα ειναι ,οτι μεσα στο ενυδρεο εχει πολλους λαθρεπιβατες.Αν και δεν τον εχω δει να τα τρωι,γιατι πολλες φορες ειναι διπλα του και αδιαφορει,πιστευω την νυχτα τρωι την σαλιγγαροσουπα του. :P

Link to comment
Share on other sites

kixlidatos Επειδή έχω και εγώ αστακό και είναι η αδυναμία μου... για πες μου τι πρέπει να προσέχω;

Link to comment
Share on other sites

kixlidatos Επειδή έχω και εγώ αστακό και είναι η αδυναμία μου... για πες μου τι πρέπει να προσέχω;

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=47066&hl=

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=44019&hl=

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=41545&hl=

Διαβασε αυτα τα θεματα ,και οτι αποριες εχεις εδω ειμαστε :P

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που μου έδωσες. Καλή συνέχεια…

Διάβασα ότι βάζεις νερό από γεώτρηση . Δεν ξέρω που μένεις αλλά άμα υπάρχουν χωράφια γύρο σου πρόσεχε για τίποτα φυτοφάρμακα…

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που μου έδωσες. Καλή συνέχεια…

Διάβασα ότι βάζεις νερό από γεώτρηση . Δεν ξέρω που μένεις αλλά άμα υπάρχουν χωράφια γύρο σου πρόσεχε για τίποτα φυτοφάρμακα…

Δυστυχως δεν εχω αλλη επιλογη.Μενω κυκλαδες και δεν εχουμε πολλα χωραφια.Ειναι ενα ρισκο αλλα δεν μπορω να κανω κατι :P

Link to comment
Share on other sites

Αν δε βάλεις φωτογραφίες μην ξαναγράψεις! :P

Link to comment
Share on other sites

Αν δε βάλεις φωτογραφίες μην ξαναγράψεις! :P

:rasp::helpsmilie: Συντομα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επιτελους μου ηρθε το καλοδιο USB τις μηχανης και σας παρουσιαζω τον λεβεντη μου.Πριν μια εβδομαδα εκανε επιτελους σε σωστο χρονο και την 5η αλλαγη (38 μερες) γιατι δεν αφησε κανενα λαθρεπιβατη ζωντανο ο αλητης,τον συνιστω ανεπιφυλακτα για εξοντωση λαθρεπιβατων μαζι με τα ψαρακια σας :rasp:

Και τωρα ο Μεγαλος ,ο Τρανος,Ο γιαγαντας, ο αλητης Θαυμαστε τον κουκλομου :rasp:

:):D:D:D

astakos027.jpg

astakos030.jpg

astakos030.jpg

astakos025.jpg

astakos033.jpg

astakos034.jpg

astakos023.jpg

astakos022.jpg

astakos024.jpg

Μαζεψα 4 πουκαμισα ,αυτα θα σας τα δειξω αυριο.

Link to comment
Share on other sites

γλυκασ...... :):D

Link to comment
Share on other sites

Τρομερός ο μάγκας!!! Βάλε και μια όλο το ενυδρειάκι!

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα ο Μεγαλος ,ο Τρανος,Ο γιαγαντας, ο αλητης Θαυμαστε τον κουκλομου :)

:D:D:D:rasp::rasp:

Link to comment
Share on other sites

:) Τι όμορφος! Να τον χαίρεσαι ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να υπάρχει αστακός που να χει φάει πιο πολλά παρακάλια από αυτόν για φωτό :D

Κουκλος!! :):D

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να υπάρχει αστακός που να χει φάει πιο πολλά παρακάλια από αυτόν για φωτό :D

Κουκλος!! :):D

:rasp::rasp::rasp:

Σας ευχαριστω ολους και ολες :D

Link to comment
Share on other sites

Θα το φαει το κεφαλι του......................

Ολο κοντα στα μακαρονια παει :):D:D

Link to comment
Share on other sites

Θα το φαει το κεφαλι του......................

Ολο κοντα στα μακαρονια παει :):D:D

:D:rasp::rasp:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μετα απο ενα πολυ δυσκολο καλοκαιρι για τον ασκακουλι μου,ο οποιος 2,5 μηνες σχεδον δεν ετρωγε καθολου,και εκανε 140 μερες να αλλαξει πουκαμισω ,πριν 10 μερες αλλαξεεεεεεεεεεεε :D-_--_-

Τωρα ειναι ολα μια χαρα ,εριξα το ΡΗ στο 7,4 και την θερμοκρασια με ανεμιστιρακι στους 24,αρχισε παλι τα τρελα του.Παλι οταν με βλεπει σηκωνετε ορθιος,κανει ατελειοτες βολτες,και τρωι τον αγλεορα :D

Και τωρα σας δειχνω τα πουκαμισα του που αλλαξε.Δεν εχω το πρωτο ,που ηταν τοτε πολυ μικρουλις και το εφαγε.

Ειναι και ενα στοιχειο για τα παιδια που θελουν να βαλουν αυτο το τερας στα ενυδρεια τους.

Το τωρινο μεγεθος του ειναι γυρο στους 22 ποντους.Οταν τεντονετε καλυπτει ολο το μηκος τον 60 ποντων του ενυδρειου,για πλακα η κεραιες του ακουμπανε ταβανι :D

kanon086.jpg

kanon084.jpg

kanon082.jpg

kanon076.jpg

kanon074.jpg

Και τωρα ειναι ετσι το θηριακι

kanon087.jpg

kanon088.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...