Jump to content

Ancistrus γενος θηλυκου?


retard20

Recommended Posts

Νομίζεις ότι είναι τυχαίο που φοράει άσπρο μπλουζάκι και είναι βρεγμένη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Νομίζεις ότι είναι τυχαίο που φοράει άσπρο μπλουζάκι και είναι βρεγμένη?

Wet T-shirts For ever :)

Link to comment
Share on other sites

Ουπς... :o Δικαιολόγησέ με λόγο του προχωρημένου της ώρα και τις μπύρες που είχα πιει προηγουμένος :)

Sorry φίλε Αλέξη :wub:

:o

Μετά και την τελευταία φωτό, μάλλον θα συμφωνήσω κι εγώ οτι είναι θηλυκό τελικά... :)

Link to comment
Share on other sites

:wub:

Μετά και την τελευταία φωτό, μάλλον θα συμφωνήσω κι εγώ οτι είναι θηλυκό τελικά... :)

Μην λες τετοια εγω ειχα αρχισει να το σκεφτομαι μετα το λινκ σου που τα εχεις μαζι

παρτε και μια ακομα

http://img863.imageshack.us/img863/7774/25032011087.jpg

Link to comment
Share on other sites

η προ τελευταια φωτο δειχνη θηλυκο πιστευω :) μιλαμε για αλο ειδος και οχι Ancistrus cf cirrhosus

πιστευω

:wub:

Link to comment
Share on other sites

η προ τελευταια φωτο δειχνη θηλυκο πιστευω :) μιλαμε για αλο ειδος και οχι Ancistrus cf cirrhosus

πιστευω

:o

Με σένα δεν θα κάνουμε χωριό :)

Φίλε Retard20, μείνε standby με τη κάμερα στο χέρι... Αν κολλήσει το ψάρι πάνω σε κανένα τζάμι βγάλτο και μία φωτογραφία όπου θα φαίνεται το στόμα και η κοιλιά. :wub:

Link to comment
Share on other sites

τι θα γινει οντως :) θα προσπαθησω σημερα να πετυχω καλες ποζες αλλιως δε την γλυτωνει την γυαλα....

λες να κανε καμια πλαστικη επεμβαση οσο ελειπα και ηξερε τα σχεδια μου? :wub:

Link to comment
Share on other sites

εχω χαση το μιαλο μου πια :)

θα φαω τα μουστακια μου

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει για θηλυκό.

Πλησίασε ένα μονόπετρο στο τζάμι.... :)

Link to comment
Share on other sites

αφου μιλαμε για την ασχημοφατσα....

την εχω αγαπησει χα0χα0χ0α

και μου κανει και κόνξες παω να το βγαλω φωτο και 1 sec πριν τραβηχτει κουνιεται :wub:

χ0αχ0αχ0α0χα fotisGt ειναι μια καλη ιδεα :)

και ηταν και το πρωτο ψαρι που πηρα οντας οχι απλα αρχαριος ασχετος οσο δε παει

και δε ξερω ακριβως ποιο ειναι...

Έγινε επεξεργασία - retard20
Link to comment
Share on other sites

εχω χαση το μιαλο μου πια :wub:

θα φαω τα μουστακια μου

Εμείς οι δύο θα μονομαχήσουμε στο τέλος...

Είστε πλεκοκαμμένοι :)

Γυρίστε στην ήπειρό σας κύριε. Εδώ δεν είστε επιθυμητός! :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιμένω στην αρχική μου τοποθέτηση και απλά κάθε φωτογραφία με κάνει να είμαι όλο και πιο σίγουρος :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιμένω στην αρχική μου τοποθέτηση και απλά κάθε φωτογραφία με κάνει να είμαι όλο και πιο σίγουρος :wub:

Αρα ψαχνουμε γαμπρο και αυτο το ειδος ετσι?

Ancistrus cf. cirrhosus. ??

να σαι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρα ψαχνουμε γαμπρο και αυτο το ειδος ετσι?

Ancistrus cf. cirrhosus. ??

Ancistrus cf. cirrhosus Albino σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια αυτο το ψαρι θα με τρελανει....

το παρατηρουσα σημερα το πρωι και εχει αρχισει να βγαζει και πιο πανω 'μουστακια'

10042011112.jpg

θα το πιασω οταν πεσουν τα φωτα και βγει για φαι....

τελικα μηπως ειναι αρσενικο..... γιατι και στην αγγελια που χω ακομα ψαχνω για αρσενικο γιατι ειχαμε καταληξει σε θυληκο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο το ψαρι θα με τρελανει....

το παρατηρουσα σημερα το πρωι και εχει αρχισει να βγαζει και πιο πανω 'μουστακια'

10042011112.jpg

θα το πιασω οταν πεσουν τα φωτα και βγει για φαι....

τελικα μηπως ειναι αρσενικο..... γιατι και στην αγγελια που χω ακομα ψαχνω για αρσενικο γιατι ειχαμε καταληξει σε θυληκο...

Από τη φωτογραφία δεν καταλαβαίνω και πολλά... Αν έχει έστω και υποτυπώδη μουστάκια πάνω στο κεφάλι, τότε είναι σίγουρα αρσενικό. Πόσο χρονών είπες ότι είναι?

Επίσης... Το βλέπεις να φωλιάζει σε κάποιο συγκεκριμένο σημείο που να μοιάζει με φωλιά ή είναι αρκετά κινητικό? Δεν είναι απόλυτο αυτό που θα γράψω, αλλά τα θηλυκά συνήθως είναι πιο κινητικά, ενώ τα αρσενικά προστατεύουν τις φωλιές τους και κουνιούνται μόνο αν υπάρχει ανάγκη. Μεγάλο ρόλο βέβαια σε αυτό παίζει και το αν υπάρχουν και άλλα αρσενικά στο ίδιο ενυδρείο, κάτι που εσύ δεν έχεις, αλλά εγώ το έχω παρατηρήσει και ψάρια που είναι μόνα τους, αλλά όχι σε τόσο έντονο βαθμό.

Πάντως να ξέρεις γενικώς πως πιο εύκολα βρίσκεις αρσενικά από θηλυκά.

Link to comment
Share on other sites

οχι του βγαλα τον ψευτικο κορμο να φανταστεις της dennerle και χωνεται στο μοπανι σε μαι τρυπα

βγαινει μονο 10-11 που πεφτουν οι δυνατες λαμπες η αργα το βραδυ με κλειστα φωτα!!

ειναι δυσκολο γενικα στην φωτογραφιση οταν ειναι εξω κουνιεται συνεχεια αλλα παρατηρησα πιο ψηλα να βγαινουν μουστακια λογικα σε καμια ωρα δυο θα βγει να το βγαλω!!!

κριμα να μην βρω :thumbup:

αλλα θα μας τρελανει!!!

και ευχαριστω για την απαντηση σου και σορρυ για το πμ αλλα ψαχνομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

και ευχαριστω για την απαντηση σου και σορρυ για το πμ αλλα ψαχνομαι!!!

Μην γράφεις βλακείες (με όλο το θάρρος). Γι'αυτό είμαστε εδώ. Δυστυχώς ο χρόνος μου είναι αρκετά περιορισμένος για να μπορώ να παρακολουθώ τα πάντα, οπότε και τα ΠΜ είναι ευπρόσδεκτα και όποτε μπορώ και ξέρω να απαντώ :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μην γράφεις βλακείες (με όλο το θάρρος). Γι'αυτό είμαστε εδώ. Δυστυχώς ο χρόνος μου είναι αρκετά περιορισμένος για να μπορώ να παρακολουθώ τα πάντα, οπότε και τα ΠΜ είναι ευπρόσδεκτα και όποτε μπορώ και ξέρω να απαντώ :ninja:

Η παρένθεση δε χρειαζοταν :P αλλα θα πρεπε να ντρέπεσαι εισαι και συντονιστής πραμα :thumbup:

πλακα κανω ετσι!!

απλα πηγα να κανω Up την αγγελια και αγχωθηκα που ειδα τα μουστακια και σου στειλα γιατι βλεπαμε

το θεμα μαζι και επειδη γνωριζεις μπας και βγαλουμε καμια ακρη μας εχει παιδέψει αυτο το ψαρι!!!

θα ανεβασω βιντεο η καμια φωτογραφια με την πρωτη ευκαιρια!!

και παλι ευχαριστω!

Έγινε επεξεργασία - retard20
Link to comment
Share on other sites

Παντα στην ωρα του κυριος :thumbup:

Πιστευω μ αυτες θα καταλαβεται τι εννοω φαινεται το ενα κερατο και εχει και ενα και απο την αλλη απλα φαινεται το ενα :P

10042011114.jpg10042011121.jpg10042011123.jpg

αμα ειναι αγοραρος που βλεπαμε φουστανια και σουτιεν :ninja::D

να αλλαξουμε και αυτο για να το κανω Up

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=58592

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έχω σημειώσει με κόκκινο είναι στο πάνω μέρος του κεφαλιού ή στο πλάι? Οι φωτογραφίες και πάλι με μπερδεύουν... Αν είναι στο πάνω μέρος τότε έχουμε να κάνουμε 100000000000% με αρσενικό.

ACFC.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...