Jump to content

Τους Έβαλα Μαζί Αλλά Τπτ Δεν Ζευγαρώνουν


MADMAX

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ετσι γινετε.αστα και θα βρουν τον δρομο τους

απο τι εχο κατσι στο ενιδριο μπροστα του κανη τσακπινιεσ και μολισ ερχετε ο αρσενικοσ καφοντε λιγο μαζι και μετα γηνετε καπνοσ η θηλικια καπια στηγμη θα γηνη και η αναπαραγογη και οταν θα γηνη θα με δησ εμενα να φοναζο οτι εγηνα παπουσ θα ανεβαζο φοτο και μετα δεν θα σημαζεβομε :thumbup::blush::blink::thumbup::blush::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Οι δικοί μου έκαναν αυγά σήμερα :thumbup:

Στην αρχή έπεσε πολύ ξύλο αλλα μετά πήγαν όλλα ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Οι δικοί μου έκαναν αυγά σήμερα :thumbup:

Στην αρχή έπεσε πολύ ξύλο αλλα μετά πήγαν όλλα ρολόι

βιντεο ? φωτογραφιες ? ελπιζω να βγαλατε και οι 2 σας :blush:

Link to comment
Share on other sites

Οι δικοί μου έκαναν αυγά σήμερα :thumbup:

Στην αρχή έπεσε πολύ ξύλο αλλα μετά πήγαν όλλα ρολόι

αντε με το καλλο να σου ζισουνε (ΖΗΛΕΒΩΩΩΩΩΩ :blush::blink::thumbup: ΘΕΛΟ ΚΑΙ ΕΓΩΩΩ)

Link to comment
Share on other sites

βιντεο ? φωτογραφιες ? ελπιζω να βγαλατε και οι 2 σας :blink:

ενοιτε οτι εγο εχο ετιμι την καμερα την φοτο γραφικι αλλα ολ0ο μαλονουνε πολι χιλλο η θηλικια του ριχνη κατι κουτουλιδια καθομε και γελαο μονοσ μ την κοκκινι την εβγαλα γτ αν την αφινα 10 λεπτα παραπανοο δεν 8α την ηχα τορα η κοκκινι δεν εχη καν ουρα τορα και καθοτανε στο πατο του ενιδριου και φοβηθηκα τορα 8α δηξη κατι αλλο του εβαλα μια θηλικια (που ηνε μπλε και πρασινι τορα θα δουμε τη θα μασ βγαλη ) δεν κρατιεμε να μ κανη αβγουλακια :thumbup::blush::hysterical: εχο τρελαθη :hysterical::hysterical::thumbup::blush:

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι ξαναβαλε την κοκκινη εχει αυγα μεσα της ... αμα δεν αναπαραχθουν θα τα φαει.

αρκει να εχεις το ενυδρειο φουλ φυτεμενο γεματο φυτα και κρυψωνες

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι ξαναβαλε την κοκκινη εχει αυγα μεσα της ... αμα δεν αναπαραχθουν θα τα φαει.

αρκει να εχεις το ενυδρειο φουλ φυτεμενο γεματο φυτα και κρυψωνες

δεν εχο αλι8ινα φιτα εχο πσεφτικα

Link to comment
Share on other sites

οσο μπορεις να φτιαξεις κρυψωνες με τα ψευτικα...

θα πεσει πολυ κυνηγητο,θα κουραστουν η μιση δηλαδη δυναμη τους θα εχει φυγει,σιγα σιγα η θηλυκια θα πηγαινει κατω απο την φωλια οπου τελικα θα γινει ο εναγκαλισμος :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - giorginakos
Link to comment
Share on other sites

οσο μπορεις να φτιαξεις κρυψωνες με τα ψευτικα...

θα πεσει πολυ κυνηγητο,θα κουραστουν η μιση δηλαδη δυναμη τους θα εχει φυγει,σιγα σιγα η θηλυκια θα πηγαινει κατω απο την φωλια οπου τελικα θα γινει ο εναγκαλισμος :thumbup:

μισο να σου διχο μια φοτο και να μου πισ

Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/content_round.php?pag...oad&newlp=1 αφτο εδο ηνε ο τοκετοσ μ
Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/content_round.php?pag...oad&newlp=1 αφτο εδο ηνε ο τοκετοσ μ

ωραια βαλε ολα τα φυτα κατα πλατος του ενυδρειου ολα μαζι για να εχει χωρο για κρυψωνες η μονομαχινα...

και βαλε την αλλη που ειχες...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να τα βαλο ολα τα φιτα μαζι για να εχη χορο και να κολιπαντε και για να κριβοντε ???

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να τα βαλο ολα τα φιτα μαζι για να εχη χορο και να κολιπαντε και για να κριβοντε ???

να φτιαξεις τα φυτα ετσι ωστε η μονομαχινα οταν πεφτει το κυνηγητο να εχει που να κρυβεται...

λοιπον κοιτα να δεις πως και τι γινετε.βαζεις αρχικα την μονομαχινα μεσα στο ενυδρειο απο εκεινη την στιγμη και μεχρι να γινει το ζευγαρωμα θα βλεπεις μονο ξυλο και δημιουργια μεγαλυτερης φωλιας...ο μονομαχος μια θα φτιαχνει την φωλια και μια θα κυνηγαει την μονομαχινα.θα γινει παρα πολλες φορες οπου θα καταντησει εν μερι λιγο βαρετο γιατι για 3-4 μερες μονο αυτο το θεαμα θα βλεπεις.εχω διαβασει βεβαια πως καποιες φορες μπορει και η θηλυκια να συνισφερει στην δημιουργια της φωλιας και η αλλη περιπτωση ειναι να πηγαινει η θηλυκια μετα το κυνηγητο κατω απο την φωλια και να την ελεγχει.μην φοβασαι για την θηλυκια αν φαει λιγο ξυλο αν δεις ομως οτι τα πραγματα φουντωνουν την βαζεις στο μπουκαλι της και την επομηνε ωρα συνεχιζεις κανονικα

Link to comment
Share on other sites

να φτιαξεις τα φυτα ετσι ωστε η μονομαχινα οταν πεφτει το κυνηγητο να εχει που να κρυβεται...

λοιπον κοιτα να δεις πως και τι γινετε.βαζεις αρχικα την μονομαχινα μεσα στο ενυδρειο απο εκεινη την στιγμη και μεχρι να γινει το ζευγαρωμα θα βλεπεις μονο ξυλο και δημιουργια μεγαλυτερης φωλιας...ο μονομαχος μια θα φτιαχνει την φωλια και μια θα κυνηγαει την μονομαχινα.θα γινει παρα πολλες φορες οπου θα καταντησει εν μερι λιγο βαρετο γιατι για 3-4 μερες μονο αυτο το θεαμα θα βλεπεις.εχω διαβασει βεβαια πως καποιες φορες μπορει και η θηλυκια να συνισφερει στην δημιουργια της φωλιας και η αλλη περιπτωση ειναι να πηγαινει η θηλυκια μετα το κυνηγητο κατω απο την φωλια και να την ελεγχει.μην φοβασαι για την θηλυκια αν φαει λιγο ξυλο αν δεις ομως οτι τα πραγματα φουντωνουν την βαζεις στο μπουκαλι της και την επομηνε ωρα συνεχιζεις κανονικα

οντοσ οταν πεζουνε χιλο μετα παι η θηλικι κατο απο την φολια και κιται ο αρσενικοσ σηνεχια φτιαχνη την φολια γηρο γηρο τη εχη φουσκοση τορα

Link to comment
Share on other sites

οντοσ οταν πεζουνε χιλο μετα παι η θηλικι κατο απο την φολια και κιται ο αρσενικοσ σηνεχια φτιαχνη την φολια γηρο γηρο τη εχη φουσκοση τορα

ετσι οπως ειπα θα γινουν...τωρα ο μονομαχος αν προσπαθησεις να ταισεις θα φαει οταν θα προσεχει τα μικρα.αλλα δεν σημαινει οτι επειδη θα τρωει τροφη θα αγνοει τα μικρα.ετσι?προσοχη :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως ειπα θα γινουν...τωρα ο μονομαχος αν προσπαθησεις να ταισεις θα φαει οταν θα προσεχει τα μικρα.αλλα δεν σημαινει οτι επειδη θα τρωει τροφη θα αγνοει τα μικρα.ετσι?προσοχη :thumbup:

για τα ενογενιτα μου ηπανε να αγορασο νιφαδεσ και οταν τησ ριχνο να τησ σπαο πολι πσιλα και να ριχνο μεσα και μετα απο 2 εβδομαδεσ να ριχνο την κανονικι τροφη του που εχο δεν χερο αν ηνε σοστα αφτα που μου ηπανε

Link to comment
Share on other sites

για τα ενογενιτα μου ηπανε να αγορασο νιφαδεσ και οταν τησ ριχνο να τησ σπαο πολι πσιλα και να ριχνο μεσα και μετα απο 2 εβδομαδεσ να ριχνο την κανονικι τροφη του που εχο δεν χερο αν ηνε σοστα αφτα που μου ηπανε

:thumbup: λαθος...η θα infusoria η αλλιως σκονη απο bloodworms (οπως εκανα εγω)

Link to comment
Share on other sites

:thumbup: λαθος...η θα infusoria η αλλιως σκονη απο bloodworms (οπως εκανα εγω)

ΠΟ ΒΛΑΚΙΑ 8Α ΕΚΑΝΑ μπορο να τα βρο σε ολα τα pet shop η σε σιγγηγρημενα αβριο θα παο να πσαχο για αφτεσ τησ τροφεσ

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή:

Οταν αρχίσουν να αγκαλιάζονταί καλό θα ήταν να μήν υπάρχει κανένα φυτό κάτω απο την φολιά για να μπορέι ο αρσενικός να μαζέψει περισσότερα αυγά

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή:

Οταν αρχίσουν να αγκαλιάζονταί καλό θα ήταν να μήν υπάρχει κανένα φυτό κάτω απο την φολιά για να μπορέι ο αρσενικός να μαζέψει περισσότερα αυγά

κατο απο την φολια δεν ιπαρχη τπτ και απο εχτεσ το βραδι σταματισανε να μαλονουνε και σηνεχια ηνε μαζι και το ενα ακουβαι το αλλο ο αρσενικο δεν τσιτονετε παι και διπλατησ χορισ να την δαγγονη και τον δαγονουνε πιστεβο αβριο μεθαβριο πιστεβο θα εχο τοκετο μαλον :thumbup::blush::blink::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο (βιντεο μην ξεχασεις)

υ.γ και φωτογραφικο υλικο

περιμενο με την φοτο γραφικι με την καμερα στιμενη αλλα τπτ ακομα αρχιζο και ανισιχο :thumbup::blush::blink::thumbup: κατι μ λει οτι δεν θα γηνη τπτ :blush::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

περιμενο με την φοτο γραφικι με την καμερα στιμενη αλλα τπτ ακομα αρχιζο και ανισιχο :thumbup::blush::blink::thumbup: κατι μ λει οτι δεν θα γηνη τπτ :blush::hysterical::hysterical:

ετσι νομιζα και εγω

Link to comment
Share on other sites

ετσι νομιζα και εγω

μακαρι αβριο που 8α γηρησο απο την παραλια πιστεβο να δο αβγουλακια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...