Jump to content

Τους Έβαλα Μαζί Αλλά Τπτ Δεν Ζευγαρώνουν


MADMAX

Recommended Posts

τουσ εχο βαλη τρις ορες και δεν εχουνε ζεβγαροσι μονο πεζουνε δαγγοματιες δεν ξερο τη να κανο καθομε μπροστα στο ενιδριο και περιμενο να βγαλο φοτογραφια αλλα τπτ μιποσ φτετι τπτ ? η μιποσ κανο κατι λαθοσ εγο ???? :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε τρεις ώρες ούτε τηλέφωνα δεν έχουν προλάβει να ανταλλάξουν :blush:

Δώσε χρόνο στα ψάρια σου και μην αγχώνεσαι.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Σε τρεις ώρες ούτε τηλέφωνα δεν έχουν προλάβει να ανταλλάξουν :blush:

Δώσε χρόνο στα ψάρια σου και μην αγχώνεσαι.

:thumbup:

σοστοσ ημε με μια φοτογραφικι στο χερη και περιμενο και περιμενο αλλα απο τι καταλαβα 8α περιμενο για πολι μαλον :blink::thumbup::blush::hysterical::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Σε τρεις ώρες ούτε τηλέφωνα δεν έχουν προλάβει να ανταλλάξουν :blush:

Δώσε χρόνο στα ψάρια σου και μην αγχώνεσαι.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τι περιμένεις, να τα φωτογραφίσεις την ώρα της συνεύρεσης? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τι περιμένεις, να τα φωτογραφίσεις την ώρα της συνεύρεσης? :thumbup:

:blush::hysterical::hysterical::blush::blink::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τι περιμένεις, να τα φωτογραφίσεις την ώρα της συνεύρεσης? :thumbup:

και αφτο αλλα θελο να φτιαχο μετα ενα φακελο με το εβγαρομα γτ το εχο δι μονο σε βιντεο ηνε πιο ορεο να το δησ live

Link to comment
Share on other sites

Προειτοιμασια αναπαραγωγης εχεις κανει?

Γιατι αν δεν κανω λαθος τα θηλυκα τα αγορασες πριν λιγες μερες...

Link to comment
Share on other sites

Προειτοιμασια αναπαραγωγης εχεις κανει?

Γιατι αν δεν κανω λαθος τα θηλυκα τα αγορασες πριν λιγες μερες...

την θηλικια την εχο ενα μινα την κοκκινι την εβαλα μεσα σε ενα μπουκαλι με τριπεσ 3-4 μερεσ και σημερα εβγαλα το βουκαλι σημερα το προι και απο το προι περιμενο κολιμπανε μαζι πεζουνε κανουνε χιλια διο μονο αφτα τπτ αλλο :thumbup::blush::blink:

Link to comment
Share on other sites

την θηλικια την εχο ενα μινα την κοκκινι την εβαλα μεσα σε ενα μπουκαλι με τριπεσ 3-4 μερεσ και σημερα εβγαλα το βουκαλι σημερα το προι και απο το προι περιμενο κολιμπανε μαζι πεζουνε κανουνε χιλια διο μονο αφτα τπτ αλλο :thumbup::blush::blink:

να σου πω κατι που ξεχασα οτι οι δικοι μου μονομαχοι ηθελαν 1.5 εβδομαδες για να ξεκινησουν την διαδικασια :blush: οποτε coolare και ασε την φωτογραφικη να τραβαει μονη της μερα-νυχτα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

να σου πω κατι που ξεχασα οτι οι δικοι μου μονομαχοι ηθελαν 1.5 εβδομαδες για να ξεκινησουν την διαδικασια :blush: οποτε coolare και ασε την φωτογραφικη να τραβαει μονη της μερα-νυχτα :thumbup:

θα βαλοτην καμερα στο τριποδο και 8α την αφισο εκκη ολεσ τησ μερεσ και οτι γηνη μακαρι να μου βγαλι μικρα μονομαχακια εκη 8α ηνε που 8α τρελα8ο τελιοσ :thumbup::blush::blink:

Link to comment
Share on other sites

να μην ξεχασεις να τους αφησεις φωτιστικο οταν θα ειναι και οι 2 ελευθεροι

Link to comment
Share on other sites

να μην ξεχασεις να τους αφησεις φωτιστικο οταν θα ειναι και οι 2 ελευθεροι

οκ θα βαλο το δραδι οταν 8α κλισο τα φοτα παλι καλλα που μου το 8ημησες χιλια εφχαριστο :thumbup::blush::blink:

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε λιγο το τροπο γραφης σου,για να γινεται και η αναγνωση πιο ευκολη.σου ευχομαι καλη επιτυχία για αυτο που θες κανεις και υπομονή.δεν γινονται ολα μπαμ μπαμ.ολα θελουν το χρονο τους.

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε λιγο το τροπο γραφης σου,για να γινεται και η αναγνωση πιο ευκολη.σου ευχομαι καλη επιτυχία για αυτο που θες κανεις και υπομονή.δεν γινονται ολα μπαμ μπαμ.ολα θελουν το χρονο τους.

σε φεχαριστο για την εφχισου (για το γραπσιμο δεν μπορο να κανο κατι γτ εχο δισλεχια το ξερο οτι ηνε καπος κουραστικο γτ και εγο δεν καταλαβενο τη γραφο ορεσ ορεσ :thumbup: )

Link to comment
Share on other sites

σε φεχαριστο για την εφχισου (για το γραπσιμο δεν μπορο να κανο κατι γτ εχο δισλεχια το ξερο οτι ηνε καπος κουραστικο γτ και εγο δεν καταλαβενο τη γραφο ορεσ ορεσ :thumbup: )

Σορρυ δεν το ηξερα.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ δεν το ηξερα.

δεν πιραζη μην ανχονεσε

Link to comment
Share on other sites

να σου πω κατι που ξεχασα οτι οι δικοι μου μονομαχοι ηθελαν 1.5 εβδομαδες για να ξεκινησουν την διαδικασια :blush: οποτε coolare και ασε την φωτογραφικη να τραβαει μονη της μερα-νυχτα :thumbup:

Να με συμπαθάς αλλα εννοείς οτι τους είχες 10 μέρες μαζί στο ίδιο ενυδρείο ελεύθερους μέχρι να ζευγαρώσουν?

Τους τάιζες? Ήταν η πρώτη τους γέννα σαν ζευγάρι και για τον κάθε ένα ξεχωριστά?

Άν έχεις όρεξη και χρόνο μπορείς να μοιραστείς λίγο την διαδικασία?

Κατα τις αναπαραγωγές μου αν σε 3-4 μέρες δεν έχουν ζευγαρώσει τους χωρίζω γιατί έτσι είχα διαβάσει και επειδή παρατήρησα οτι είτε ο ένας απο τους 2 είναι αρκετά τραυματισμένος και φοβάμαι για το πόσο ξύλο ακόμα μπορεί να αντέξει , είτε έχουν χάσει πια το ενδιαφέρον τους για ζευγάρωμα (με τα δικά μου τα μάτια).Και έχω έναν μπαγάσα που είναι η αδυναμία μου και δεν τον έχω καταφέρει ακόμα.Μια φορά που άφησα τον συγκεκριμένο 6-7 μέρες , ενώ στην αρχή είχε το πάνω χέρι στο τσακ τον γλύτωσα να μην πεθάνει και μου πήρε 1-2 μήνες να ξαναστανιάρει.

Ίσως να έχει να κάνει και με το χαρακτήρα και την εμπειρία του κάθε ψαριού αλλα αν μπορούσες να μου πεις λίγο την ιστορία σου θα σου ήμουν ευγνώμον.

Link to comment
Share on other sites

πεδια σημερα το προι σικοθικα και μου πηγε το ματι μου στην μια θηλικια οτι επανο στην επιφανια ηδα τα αβγα που κανη ο αρσενικοσ μιποσ χερουμε τη ηνε αφτο και εχη κανη πσιλο πολιιι τη ηνεαφτο και η κιλια τησ ηνε πρισμενη πολι τη ηνε αφτο ?????????????? :thumbup::blush::blink:

Link to comment
Share on other sites

πεδια σημερα το προι σικοθικα και μου πηγε το ματι μου στην μια θηλικια οτι επανο στην επιφανια ηδα τα αβγα που κανη ο αρσενικοσ μιποσ χερουμε τη ηνε αφτο και εχη κανη πσιλο πολιιι τη ηνεαφτο και η κιλια τησ ηνε πρισμενη πολι τη ηνε αφτο ?????????????? :thumbup::blush::blink:

αυτο που εχει κανει ο μονομαχος ειναι η φωλια οπου θα μπουν τα αυγα...η θηλυκια αν εχει μαυρες καθετες ριγες στην περιοχη της κοιλιας και ενα ασπρο σημαδακι στο πρωκτο της τοτε ειναι ετοιμη για να ζευγαρωσει

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχει κανει ο μονομαχος ειναι η φωλια οπου θα μπουν τα αυγα...η θηλυκια αν εχει μαυρες καθετες ριγες στην περιοχη της κοιλιας και ενα ασπρο σημαδακι στο πρωκτο της τοτε ειναι ετοιμη για να ζευγαρωσει

οτι μου λεσ για την θηλικια το εχη και ριγεσ και σιμαδη αλλα ηνε πολι φουσκομενη η κιλια της. μιποσ να περιμενο εγγονακια ?

Link to comment
Share on other sites

οτι μου λεσ για την θηλικια το εχη και ριγεσ και σιμαδη αλλα ηνε πολι φουσκομενη η κιλια της. μιποσ να περιμενο εγγονακια ?

χα μονο εγγονακια? ολα περιμενε τα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

χα μονο εγγονακια? ολα περιμενε τα :thumbup:

ακριβοσ κατο απο την κιλια τησ εχη μια μικρη κουκιδα και κρεμετε ηνε ασπρο μιποσ χεουμε τη ηνε ???

Link to comment
Share on other sites

ακριβοσ κατο απο την κιλια τησ εχη μια μικρη κουκιδα και κρεμετε ηνε ασπρο μιποσ χεουμε τη ηνε ???

αυτο ειναι απο τα σημαδια που δειχνει οτι ειναι ετοιμη για ανπαραγωγη

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι απο τα σημαδια που δειχνει οτι ειναι ετοιμη για ανπαραγωγη

ορεα κατι αλλο ο αρσενικοσ οταν παι πιο κοντατησ τσιτονετε ανιγη τερμα η ουρα του και ανιγη και τα βραχια του και αφτη μετα τρεη και κριβετε στα λουλουδια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...