Jump to content

Είπα να αναβαθμιστώ και εγώ..


\/ag

Recommended Posts

Απο τα πιο ομορφα αφρικανικα που εχω δει,μπραβο Βαγγο και ο ψαρις τρελα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ευχαριστώ αρρωστάκια μου...

Rik εσύ φταις που δεν την βγάζω...αλήθεια....παίζει να το είχα πουλήσει κιόλας αν δεν ήσουν εσύ!!

Link to comment
Share on other sites

Xaxaxa! Μην τολμήσεις!!! :bigemo_harabe_net-170:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τις ειδα ,ειναι φανταστικα ψαρια,να τα χαιρεσαι Βαγγελη.Και εγω ειμαι της αποψης να μην χαλασεις κατι που ειναι ηδη πολυ ομορφο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πως φαίνεται το come back...

Έχει φρέσκες εδώ..

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=64711&st=80

Οι επόμενες θα είναι σε καινούριο θέμα μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συγχαρητήρια και απο μενα Βαγγέλη,το ενυδρείο σου ειναι απίστευτο!!! Δεν έχω να πώ και πολλά πράγματα,μιας και τα έχουν πει όλα οι προηγουμενοι! Αυτό που θα ήθελα να σε ρωτήσω ειναι απο πού προμηθεύτηκες τις πέτρες???Υπαρχουν και σε πετ σοπ ή εσυ τις μάζεψες?Και επίσης τι είδους φελιζόλ έβαλες στην πλάτη και κάτω,υπάρχει καποιο ειδικό?Και μια τελευταια ερωτηση,με τι το εβαψές,δεν υπάρχει πρόβλημα στα ψάρια??

Το ξέρω οτι οι ερωτήσεις μου μπορει να σου φανούν ηλίθιες αλλα τώρα ξεκινάω με ενυδρεία και δεν ξέρω πολλά πράγματα!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου..το ενυδρείο βέβαια δεν θα υπάρχει απο βδομάδα γιατί το δίνω!!

Να σου απαντήσω στις ερωτήσεις σου..τις πέτρες τις πήρα από μάντρα με πέτρες εκτός Αθηνών,στην πλάτη έβαλα το κλασικό άσπρο φελιζόλ και κάτω έβαλα το πράσινο μονωτικό(γνωστό ως dow)..τέλος,η πλάτη δεν είναι βαμμένη,έχω κολλήσει πάνω της μαύρο αραγωνίτη και την πέρασα από πάνω με ειδική εποξική ρητίνη..

Καμία ερώτηση δεν είναι 'ηλίθια'..

Link to comment
Share on other sites

Κριμα που το δίνεις,είναι πάρα πολυ ωραιο.Περιμένουμε φωτό απο το καινούριο!!

Θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες για τον αραγωνίτη(πώς τον κόλλησες??) και επίσης τι είναι η ειδική εποξίκη ρητίνη και απο που μπορώ να την προμηθευτώ??

Σε ρωτάω τόσα πολλά γιατι έχω ενα μικρό ενυδρείο 60λτ και θα ήθελα να του φτίαξω ετσι κρυψώνες και η ιδέα σου με το φελιζόλ μου άρεσε..

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε τοσο μικρο ενυδρειο δεν θα σου πρότεινα να φτιάξεις πλάτη,χάνεις αρκετά λίτρα νερού κ το χειρότερο ειναι ο χώρος που πιάνει μέσα στο ενυδρειο..

Η κατασκευή πάντως ειναι εύκολη,κολλας πανω στο φελιζολ(που του εχεις δώσει το σχήμα που θες) με σιλικονη οποιαδήποτε άμμο ή ακομα κ χώμα..όταν στεγνώσει το περνάς 2-3 χέρια με την ρητινη που σου λεω(που αποσο ξερω μόνο ένα μαγαζί την εχει στο κέντρο) ωστε να γινει ενα σωμα κ εισαι κομπλε..

Το κόλλημα της στο ενυδρειο γίνεται είτε με σιλικονη είτε με αφρό πολυουρεθανη..

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ Κλεοβουλε..μόνο 5-6 μπουκωματα!Ακομα πάντως δεν κόβω το κεφάλι μου οτι το 2ο ειναι θηλυκο..

Link to comment
Share on other sites

E αφού μπουκώθηκε θηλυκό θα είναι :rolleyes:

Δοκίμασες να τα βάλεις κάπου μόνα τους?

(τρώγομαι γιατί μ' αρέσει αυτό το ψάρι και περιμένω μπας και σου πάρω καμμιά γέννα σου :bigemo_harabe_net-77: )

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι οτι αν τα βάλω μόνα τους θα ειναι χειρότερα για την μάλλον θηλυκια..

Περιμένω τωρα να κανω παραγγελία μερικές θηλυκες ακομα..

Τα πρώτα μωρά,αν υπάρξουν κ τα πιάσω,δικά σου..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Βεγγελη μηπως ήρθε η ωρα να δούμε με γενικη φωτογραφια του ενυδρειου???...λεω μηπως ηρθε?......γιατι εγω νομίζω οτι ηρθε, τωρα θα είναι εδω θα είναι σε αλλο θεμα....εσυ ξερεις..... :bigemo_harabe_net-166:

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτα μωρέ...θα το δεις!Λέω να το κάνω παρουσίαση στα ενυδρεία μελών αλλά θα τιμήσω και το θεματικό μας....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Σταμάτα μωρέ...θα το δεις!Λέω να το κάνω παρουσίαση στα ενυδρεία μελών αλλά θα τιμήσω και το θεματικό μας....

Ποιό τώρα, το καινούργιο ή το παλιό; :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...