Jump to content

Είπα να αναβαθμιστώ και εγώ..


\/ag

Recommended Posts

Κώστα σε ευχαριστώ ρε φίλε..τα προσέχω τα καμάρια μου και θυμάσαι απτην αρχή οτι μόνο mbuna γούσταρα!(Έχω και τα tropheus φυσικά στην άκρη του μυαλού μου)

Το flavus από την πρώτη μέρα μπουκώματος έτρωγε φαγητό αλλά συνέχιζε να δείχνει μπουκωμένο και να ''ανακατεύει'' κάτι στο στόμα του..από την 3η μέρα το έκοψε αυτό το 'ανακάτεμα' στο στόμα!Προφανώς τα έφτυσε..πιο πολύ κλείνω προς την απειρία της παρά στο κυνηγητό απτον αρσενικό που δεν ήταν και πολύ..

Για να δούμε αν θα έρθει και επόμενο......

υ.γ Δεν κατάφερα να βγάλω και το flavus 'αγριεμένο' να δεις χρώμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Κώστα σε ευχαριστώ ρε φίλε..τα προσέχω τα καμάρια μου και θυμάσαι απτην αρχή οτι μόνο mbuna γούσταρα!(Έχω και τα tropheus φυσικά στην άκρη του μυαλού μου)

Το flavus από την πρώτη μέρα μπουκώματος έτρωγε φαγητό αλλά συνέχιζε να δείχνει μπουκωμένο και να ''ανακατεύει'' κάτι στο στόμα του..από την 3η μέρα το έκοψε αυτό το 'ανακάτεμα' στο στόμα!Προφανώς τα έφτυσε..πιο πολύ κλείνω προς την απειρία της παρά στο κυνηγητό απτον αρσενικό που δεν ήταν και πολύ..

Για να δούμε αν θα έρθει και επόμενο......

υ.γ Δεν κατάφερα να βγάλω και το flavus 'αγριεμένο' να δεις χρώμα...

Πραγματικα ειναι πολυ εντυπωσιακο!

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλά παιδιά..

RIK πως να το αποχωριστώ;; :bigemo_harabe_net-82:

Μην εισαι χαζος, με 200 και 300 ευρω δεν σωνόμαστε και ειναι κριμα, ενα χομπυ μας εμεινε πρεπει και για αυτο να αισθανομαστε τυψεις;

Καλη συνεχεια! :)

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου!Τις αγόρασα από μάντρα..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

πως το λενε το ψαρι που λες πως ειναι ο σχεδον βασικος λογος υπαρξης του ενυδρειου σου γιατι μου αρεσουνε πολυ????????????????? και θα τα ηθελα και εγω οσο για τα ψαρια ουρανιο τοξο οπως τα λες xystichromis αν σε ενδιαφερουν τα εχω δει στο πετ σιτυ και σε προσιτη τιμη 5 ευρω και το ενυδρειο σου και τα ψαρια θεος θα τα ηθελα ολα :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη μπράβο, όμορφο ενυδρείο και υπέροχα ψάρια !!!!!!! Να τα χαίρεσαι !!!!!!!!

ΥΓ. όσο για τον λόγο ύπαρξης του ενυδρείου σου είναι σίγουρα σοβαρός λόγος !!!!!!! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

βαγγελη πολυ ομορφα τα ψαρακια σου και το ενυδρειο σου! οταν πεφτει πολυ μερακι στο χομπι μονο τετια αποτελεσματα πρεπει να περιμενουμε!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε παίδες...να στε καλά!!!Στα μελλοντικά σχέδια είναι ή να βγει η πλάτη για να τους δώσω περισσότερο χώρο ή ακόμα και η αγορά ενός λίγο μεγαλύτερου ενυδρείου...

πως το λενε το ψαρι...

Pseudotropheus Flavus

Link to comment
Share on other sites

υπέροχο θέαμα να σαι καλά να τα χαίρεσαι χίλια μπράβο σου.......το τελευταίο ψαράκι αυτός δηλαδή που ειναι ο λόγος της υπάρξεις του ενυδρειου και νομίζω ότι έχει απόλυτο δίκιο πως λέγεται ο κύριος να μάθω για το προφίλ του!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε παίδες...να στε καλά!!!Στα μελλοντικά σχέδια είναι ή να βγει η πλάτη για να τους δώσω περισσότερο χώρο ή ακόμα και η αγορά ενός λίγο μεγαλύτερου ενυδρείου...

Pseudotropheus Flavus

Χαλια, χαλια, χαλια............. :bigemo_harabe_net-146:

Αν βγαλεις την πλατη μετα παλι θα πρεπει να βαλεις οπως και να εχει καποιες πετρες για να δημιουργησεις στοες, οποτε παλι θα φας χωρο και ισως και περισσοτερο. Οποτε ή πας για ποιο μεγαλο ή το ξεμονταρεις και βαζεις ποιο φαρδυ πατο και πλαινα και απο 50 το κανεις περιπου στο μετρο παρεχοντας μεγαλυτερο βαθος και χωρο στο ενυδρειο σου.

Κατα τα αλλα σε κοβω χανουμακι!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε οτι και να πω ειναι λιγο, εξαιρετικος!!!!!!

:thaman: :thaman: :thaman:

Ενα θα σου πω μου ανεβασες την διαθεση να ασχοληθω ακομα πιο πολυ με το ενυδριο μου!!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τα ψάρια σου φαίνονται σε τέλεια κατάσταση μπράβο να τα χαίρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Ότι καλύτερο και για τα δικά σας ενυδρεία παιδιά...

Rik δεν νομίζω να σηκώνει τόση modifα..είναι εργοστασιακό ενυδρείο!!

Η πλάτη δεν έχει και τόσες στοές..πιο πολύς είναι ο χώρος που πιάνει παρά οτιδήποτε άλλο!Ειδικά σε μερικά σημεία είχα βάλει ο έξυπνος(πρώτη diy πλάτη,τι να κάνουμε) 3 'στρώσεις' φελιζόλ 5εκ.. δημιουργώντας σημεία με 10 κ 15εκ πλάτος...οπότε εκεί που το ενυδρείο έχει 50 εκ πλάτος στα σημεία αυτά μένει μόνο 40 κ 35εκ!!

Απλά σκέφτομαι μην την βγάλω και μετά ''κλαίω'' με την εικόνα του ενυδρείου μου... :closedeyes:

....

Ενα θα σου πω μου ανεβασες την διαθεση να ασχοληθω ακομα πιο πολυ με το ενυδριο μου!!!! :thumbup:

Χαίρομαι πολύ αν συνέβει αυτό φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι εργοστασιακο το ενυδρειο τοτε ακυρο, ειναι κριμα, απο την αλλη αν δοκιμασεις να ξεκολλησεις την πλατη το πιθανοτερο ειναι να σου διαλυθει κατα την προσπαθεια να το ξεκολλησεις και παλι ειναι κριμα.

Προσωπικα πιστευω πως το ολο συνολο ειναι πανεμορφο για να το ξεστησεις..............

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...