Jump to content

700 Λιτρο Φροντοζαδικο !!!!


ΚΟΥΜΑΝ

Recommended Posts

σας ευχαριστω παιδια! μετα απο 2 χρονια καταφερα γεννα επιτελους και να τα κρατησω... στο ενυδρειο ειχα μια ασθενεια και εχω χασει ολα τα λελεουπι καθος και 2/3 καλβους... τα μικρα τα ειχα μεταφερει σε ξεχωριστω ενυδρειο ωστε να μην παθουν κατι.... πλεον μετα απο θεραπεια που εκανα στο ενυδρειο οτι υπειρχε χαθηκε και πλεον μπορω να ξαναβαλω λελεουπι... θα ψαξω να βρω απο χομπιστες,,,, αν και δεν εχω βγαλει αγγελια για τα μικρα καποιοι χομπιστες βλεποντας το ενυδρειο μου ζητησαν και θα τους στηλω μικρα απο αυριο κιολας.. δεν τα μετραω ποσα εχω γιατι το θεωρω γρουσουζια! σας ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Πωωω ρε αυτα μεγαλωσαν....

Μπραβο ρε φιλε μου καταφερες την γεννα

και τωρα και 2η

Κριμα για τα ψαρακια που εχασες

φροντοζες , δεν εχασες , ετσι?

Και με το καλο να εχεις πολλες ακομα :)

Link to comment
Share on other sites

φροντοζες δεν εχασα ειναι πολυ ανθεκτικα ψαρια... γεννα ειχα και δευτερη απο την ιδια θυλικια! την μικροτερη απο ολες του χαρεμιου !!!

Link to comment
Share on other sites

εφηγαν τα πρωτα 8 μικρα στο φανη απο αρτα! μερικες φωτο που εβγαλα στα γρηγορα!

DSC_0344_zpscb210ed2.jpg
DSC_0294_zps085b4a0d.jpg
DSC_0290_zps0a9565c8.jpg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!Μπράβο!και ξανά-Μπράβο!!!!!!!


Το egg tumbler εσύ το έφτιαξες ή ebay?

Link to comment
Share on other sites

Πωω φιλαράκι.. Κουκλιά! :bow::bow::bow::bow:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια! το egg tubler δικια μου πατεντα αλλα οποιος θελει εχω παρει αυτο με 15 ευρο που ειναι και επαγγελματικο! το εχω δοκιμασει!

http://www.ebay.com/itm/Cichlids-Tumbler-Incubator-for-Aquarium-Fish-Hatchery-egg-Instead-Mouth-brooding-/151149652706?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item233138aae2

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σάκη, τι ηλικία έχουν τα μικρά και τι μέγεθος είναι?

Link to comment
Share on other sites

4,5 μηνων ειναι και 4 cm φιλε! οταν μπουν σε μεγαλο ενυδρειο μεσα σε 4 μηνες θα γινουν 7-8cm!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφα φίλε μπράβο σου! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μεγαλωνουμε και ειμαστε στο μεγαλο ενυδρειο πλεον!!!!! εγινε και καινουριο aquascape .....

DSC_0375_zpsb4c2ccfd.jpg

DSC_0601_zps1b4b9cee.jpg

DSC_0596_zps2b317db9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο,πολυ ωραια!Το οτι δεν εχεις φωλιες/σπηλιες για τις μεγαλες,δεν πειραζει?Δεν θελουν και αυτες τις κρυψωνες τους?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολλες δοκιμες ειδα πως αν δεν ειπαρχουν φωλιες δεν εχουν κατι να διεκδικησουν και ειναι καλητερα! πρωτη φορα μετα απο τοσα χρονια βλεπω τα ψαρια μου να σουλατσαρουν συνεχεια στο ενυδρειο..... το προηγουμενο σεταπ ηταν πιο ομορφο αλλα αυτο ειναι πιο λειτουργικο για αυτα αλλα και για μενα αφου δεν χωρταινω να τα βλεπω!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:bow: :bow: :bow:

Τα μόνα αφρικάνικα ψάρια που με μαγνητίζουν τόσο!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια να στε καλα! εχω κρατησει 15 μικρα μεσα στο ενυδριεο και εχουν μεινει 4 χαρεμια ακομη για να δωσω.... !!!

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολλες δοκιμες ειδα πως αν δεν ειπαρχουν φωλιες δεν εχουν κατι να διεκδικησουν και ειναι καλητερα! πρωτη φορα μετα απο τοσα χρονια βλεπω τα ψαρια μου να σουλατσαρουν συνεχεια στο ενυδρειο..... το προηγουμενο σεταπ ηταν πιο ομορφο αλλα αυτο ειναι πιο λειτουργικο για αυτα αλλα και για μενα αφου δεν χωρταινω να τα βλεπω!

Θα εχει ενδιαφερον να δουμε αν το νεο acuascape εχει επιπτωσεις στη συμπεριφορα του χαρεμιου.Για παραδειγμα αν θα συνεχισουν να δινουν γεννες λογο ελειψης φωλιας,σημειο κυριαρχιας επικρατεστερου αρσενικου.
Link to comment
Share on other sites

Θα εχει ενδιαφερον να δουμε αν το νεο acuascape εχει επιπτωσεις στη συμπεριφορα του χαρεμιου.Για παραδειγμα αν θα συνεχισουν να δινουν γεννες λογο ελειψης φωλιας,σημειο κυριαρχιας επικρατεστερου αρσενικου.

ειχα και γεννα με το κενουριο σεταπ!!!! πηραν φορα σε λεω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...