Jump to content

Πειραματισμός Για Diy Βράχο


Aiolos

Recommended Posts

:D το κατάλαβα... αλλά ήταν αργά.

Διάλυση καθάρισμα και πάμε πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μετά απο μερικούς μήνες που χρησιμοποιώ ένα κομμάτι απο τα πρώτα που βγήκαν απο το εργαστήρι του Αίολος μπορώ να πώ οτι πλέον δεν τον ξεχωρίσεις απο τον υπόλοιπο βράχο...Ειλικρινά όταν στήσω άλλο ενυδρείο θα γίνει εξολοκλήρου με DIY.

Link to comment
Share on other sites

με κάποιο "εύπλαστο" υλικό, από άμμο βασικά για να έχεις τη δυνατότητα να διαμορφώνεις το καλουπι όπως το θες.

Link to comment
Share on other sites

όπως θέλεις μπορείς να το φτιάξεις.... το κάνεις σε όσα κομμάτια βολέψει και μετά τα κολλάς μεταξύ τους με τα ίδια υλικά.

Link to comment
Share on other sites

... με φωτογραφίες !!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα είναι καλύτερα να είναι νωπή

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

μπράβο πολύ ωραίο το όλο εγχείρημα

λογικά μετά από τόσο καιρό θα έχει μπει και στο ενυδρείο και θα είναι γεμάτος ζωή

καμιά φώτο παίζει

χρησιμοποίησε κανείς στρειδαλευρο από μαγαζί με ζωοτροφές για την κατασκευή ???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν χρησιμοποίησα πάντως.

Αν θυμάμαι καλά τον έβαλα στο ενυδρείο 2 μήνες μετά (κάποια κομμάτια), αλλά το μεγάλο το χάρισα σε κάποιο μέλος.

Μετά από 6 μήνες νομίζω δεν θα διαφέρει από τους φυσικούς, τουλάχιστον σε εμφάνιση, αλλά έχω την εντύπωση ότι την ζωή που προσφέρει και έχει ένας ζωντανός βράχος δεν θα την έχει ποτέ ή στην καλύτερη θα αργήσει πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν χρησιμοποίησα πάντως.

Αν θυμάμαι καλά τον έβαλα στο ενυδρείο 2 μήνες μετά (κάποια κομμάτια), αλλά το μεγάλο το χάρισα σε κάποιο μέλος.

Μετά από 6 μήνες νομίζω δεν θα διαφέρει από τους φυσικούς, τουλάχιστον σε εμφάνιση, αλλά έχω την εντύπωση ότι την ζωή που προσφέρει και έχει ένας ζωντανός βράχος δεν θα την έχει ποτέ ή στην καλύτερη θα αργήσει πάρα πολύ.

Βέβαια Βαγγέλη αυτό έχει τα θετικά έχει και τα αρνητικά του,οπότε μην τρελαίνετε ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό είναι αλήθεια......

Πάντως αν το ξεκινούσα πάλι από την αρχή θα το έκανα μόνο με νεκρό, αλλά θα πρόσεχα πολύ περισσότερο τι θα έβαζα μέσα.

Γιατί αν είναι να το ξεκινήσει κάποιος με νεκρό και να βάζει ότι ναναι χωρίς να προσέχει, είναι δώρο άδωρο !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...