Jump to content

Πιρανχα


ΒΑΓΓΕΛΗΣ13

Recommended Posts

Συμφωνώ με τον Βασίλη!

Mealworms έχει δοκιμάσει κανένας να δώσει σε πιράνχας???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τώρα έτυχε να δώ το θέμα σε περίπτωση που έχει πλέον στρωθεί το ενυδρείο και δεν έχεις αμωνία νιτρώδη και νιτρικά κάνε μια αλλαγή νερού 1/3 και βάλε συνδιασμό pimafix kai melafix για 4 συνεχόμενες μέρες

Σε επρίπτωση που δεν έχει στρωθεί και έχεις πρόβλημα τιμών βαλέ microbe lift (special blend) είναι βακτήρια για άμεσα αποτελέσματα και θα δείς

Link to comment
Share on other sites

παιδια το σαββατο πρωι πηγα στον αμαζονιο στην θεσσαλονικη.και τον ειπα για το ψαρι και μου ειπε να του βαλω το Myxazin(http://www.amazonios.gr/product_info.php?cPath=392_457&products_id=1516).και το βαζω απο εχθες.ειδα διαφορα στο ψαρι προς το καλυτερο(κολυμπαει).αμα δεν γινει και με αυτο το φαρμακο θα κανω αυτο που ειπε ο φιλος Master1313.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πιστευω οτι το βασικο σου προβλημα ειναι το ενυδρειο σου αμα δεν δωσεις στο ψαρι σου ενα καταληλο ενυδρειο με σωστες τιμες νεου και σωστο set up οτι και να κανεις νομιζω οτι το ψαρι δεν θα συνέλθει

Έγινε επεξεργασία - piranhas2
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πιστευω το ενυδριο τωρα εχει σωστες τιμες νερου.εγω δεν μπορω να καταλαβω.με το ενυδριο τραπεζι φοβαται παραπανω,αυτο ισχυει..εγω ομως εχω βαλει και δυο βεντουζες σε καθε γωνια για να μην εχει πολους κραδασμους στο ενυδριο(αλλα οι γωνιες απο το ενυδριο ειναι ξυλο, δεν ειναι τζαμι για να καταλαβαινει και πολλα μεσα το ψαρι)του εβαλα και λιγα ξυλα ακομα μεσα στο ενυδριο και τωρα ειναι μια χαρα.αρχισε και να κολυμπαει σιγα σιγα.για τι αλλο δεν κανει το ενυδριο?τωρα εγω τελειωσα την θεραπεια με το Myxazin αλλα το ματι του παλι το ιδιο ειναι.δεν ειχε καμια βελτιωσει.τι αλλο να τον κανω?δεν μπορω να τον βλεπω ετσι με το ματι του.αλλα απο το ματι με το σπιρακι το ασπρο βλεπει κανονικα γιατι προχθες πηγα να βαλω το χερι μεσα στο ενυδριο και αυτο μαλλον νομιζε οτι θα το ταϊσω και πηγε να με δαγκωσει αλλα προλαβα και το εβγαλα το χερι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα του φτιαξω καινουργιο ενυδριο.ποσα λιτρα ειναι καλα για αυτο το ψαρι?80-120 λιτρα?αλλα δεν ξερω πως θα τον βαλω μεσα?το καινουργιο δεν θα εχει βιολογια.εχω μονο ενα φιλτρο και ειναι στο ενυδριο(τραπεζι).πως να το κανω?να παρω νερο απο το ενυδριο(τραπεζι) και να το ριξω στο καινουργιο ενυδριο για να εχει βιολογια και να παρω το φιλτρο απο το ενυδριο τραπεζι και να το βαλω στο καινουργιο ενυρδιο?περιμενω να μου πειτε πως να το κανω για να μην παθει τιποτα το ψαρι.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα του φτιαξω καινουργιο ενυδριο.ποσα λιτρα ειναι καλα για αυτο το ψαρι?80-120 λιτρα?αλλα δεν ξερω πως θα τον βαλω μεσα?το καινουργιο δεν θα εχει βιολογια.εχω μονο ενα φιλτρο και ειναι στο ενυδριο(τραπεζι).πως να το κανω?να παρω νερο απο το ενυδριο(τραπεζι) και να το ριξω στο καινουργιο ενυδριο για να εχει βιολογια και να παρω το φιλτρο απο το ενυδριο τραπεζι και να το βαλω στο καινουργιο ενυρδιο?περιμενω να μου πειτε πως να το κανω για να μην παθει τιποτα το ψαρι.ευχαριστω.

ενα ενυδρειο 250-300 λιτρα θα ηταν καλα απο φιλτρο βαζεις το παλια + 1 καινούριο που θα το μπολιάσεις απο το παλιο αμα μπορεις να βαλεις και ολο το παλιο νερο καλο ειναι οσο θα κανεις ολα αυτα το ψαρι βαλτο σε ενα κουβα-λεκανι-η οτι θες με νερο απο το ενυδρειο(αστο αταιστο κανενα 2 μερο πριν) με μια αεραντλια και αφου ειναι ολα έτοιμα μπολιασμενα κτλ κανεις μια καλη προσαρμογή το ψαρι και ολα μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...