Jump to content

Μικρο Full Planted Aquarium Νο2


Recommended Posts

Πανέμορφο... :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 156
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ πολύ όλους! Σχετικά με τα ψάρια είμαι και εγώ σε δίλημμα. Να δώσω τα cpd (στον Πανο :)) και να πάρω καμιά δεκαριά νέον ή να πάρω άλλα 6 - 8 cpd. Η αλήθεια είναι ότι με τα cpd το ενυδρείο φαίνεται άδειο. Για Καρδιναλιους πιστεύω ότι το ενυδρείο μου είναι μικρό και συν τις άλλης ξέρω ότι είναι φωτοφοβικα. Για πείτε μου και εσείς την γνώμη σας...?

Link to comment
Share on other sites

Iriatherina werneri

20071202_werneri_218_500px.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό!!!Αν δεν φαινονταν οι red cherry θα νόμιζες οτι είναι μεγαλύτερο!Οτι απλό και όμορφο!!!

Απόλαυσέ το!!!!! :bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

Εχω και καποια αλλα κατα νου, απλα για τα λιτρα σου δεν ξερω εαν ............... :)

Κοιτα και τα Rummy nose.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και καποια αλλα κατα νου, απλα για τα λιτρα σου δεν ξερω εαν ............... :)

Κοιτα και τα Rummy nose.

Ολα τα ειδη ροδοστομων θελουν μεγαλο μηκος δλδ απο 100 εκ και πανω....Νομιζα οτι το ηξερες :bigemo_harabe_net-55: . Δες ενα βιντεο

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα οσο μεγαλυτερο τοσο καλυτερα, αλλα πιστευω πως ενα μικρο κοπαδακι 7 ατομων μπορει να το φιλοξενισει. :rolleyes:

http://www.seriously...rammus-bleheri/

Aquarium Size :kookoo::crazyyyy::D

A small group of these can be kept in a standard 24″ x 15″ x 12″ (60cm x 37.5cm x 30cm) – 70 litre tank.

Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

Το βιντεο ειναι ολα τα λεφτα!!! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειπα για την κινηση :P :P μου αρεσουν οι μεγαλες αγελες ψαριων :P

με 7 βλεπεις καποια κινηση κατα μηκος αλλα με πανω απο 30-40 τι αποτελεσμα περιμενεις? :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειπα για την κινηση :P :P μου αρεσουν οι μεγαλες αγελες ψαριων :P

με 7 βλεπεις καποια κινηση κατα μηκος αλλα με πανω απο 30-40 τι αποτελεσμα περιμενεις? :P

Απλα Σουπερ, αλλα μην με μπριζωνεις γιατι δεν υπαρχει φραγκο και με βλεπω να με πεταει η γυναικα μου κανα (διαλεξε).......... :bigemo_harabe_net-72:

Link to comment
Share on other sites

Απλα Σουπερ, αλλα μην με μπριζωνεις γιατι δεν υπαρχει φραγκο και με βλεπω να με πεταει η γυναικα μου κανα (διαλεξε).......... :bigemo_harabe_net-72:

Αχ αυτα τα φραγκα,και να μην εχουμε παλι ψαρια αγοραζουμε :P .Πριν χρονια ειχα ενα μικρο κοπαδακι 5 ατομων νεον και μια μερα ειχα δει ενα βιντεο με πολλα νεον και ζηλεψα ,ρωτησα την μητερα μου να αγορασω κι αλλα και μου απαντησε αυστηρα ΟΧΙ!Θυμωσα και τι εκανα?Καθε βδομαδα αγορα 2-3 νεον κρυφα μεχρι να φτασω τα 20 νεον και το απιστευτο ειναι οτι δεν καταλαβαν τιποτα και αν το καταλαβαιναν ειχα μια καλη δικαιολογια(γεννησανε και τα λοιπα)..Θυματα επεσαν οι γονεις μου :P .Και μετα απο 1 χρονο τους ειπα την αληθεια :D .

Sorry για το off topic.

Έγινε επεξεργασία - Giannakis27
Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτα τα φραγκα,και να μην εχουμε παλι ψαρια αγοραζουμε .Πριν χρονια ειχα ενα μικρο κοπαδακι 5 ατομων νεον και μια μερα ειχα δει ενα βιντεο με πολλα νεον και ζηλεψα ,ρωτησα την μητερα μου να αγορασω κι αλλα και μου απαντησε αυστηρα ΟΧΙ!Θυμωσα και τι εκανα?Καθε βδομαδα αγορα 2-3 νεον κρυφα μεχρι να φτασω τα 20 νεον και το απιστευτο ειναι οτι δεν καταλαβαν τιποτα και αν το καταλαβαιναν ειχα μια καλη δικαιολογια(γεννησανε και τα λοιπα)..Θυματα επεσαν οι γονεις μου .Και μετα απο 1 χρονο τους ειπα την αληθεια .

Sorry για το off topic.

Χα χα χα! Φίλε μου δεν είσαι και τόσο off topic. Και τώρα με την κρίση κάπως έτσι θα τα αγοράζουμε τα ψαράκια. Ειδικά όταν θα θέλουμε και κοπάδι.

Link to comment
Share on other sites

:bye2: :bye2: :bye2: :bye2: :bye2: :bye2: :bye2:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους! Σχετικά με τα ψάρια είμαι και εγώ σε δίλημμα. Να δώσω τα cpd (στον Πανο :)) και να πάρω καμιά δεκαριά νέον ή να πάρω άλλα 6 - 8 cpd. Η αλήθεια είναι ότι με τα cpd το ενυδρείο φαίνεται άδειο. Για Καρδιναλιους πιστεύω ότι το ενυδρείο μου είναι μικρό και συν τις άλλης ξέρω ότι είναι φωτοφοβικα. Για πείτε μου και εσείς την γνώμη σας...?

Μη το σκεφτεσαι καθολου.Περναω παρασκευη και τα περνω και παμε για αυτον τον πολυποθητο καφε. :bigemo_harabe_net-134:

Οι καρδιναλιοι δεν ειναι καθολιυ φωτοφοβικοι.Το δικο μου δε το χεισ δει:Εκτος αν ειμαι η εξαιρεση (οπως σχεδον σε ολα :bigemo_harabe_net-111: )

Παντως απο τη πρωτη στιγμη που το στηναμε σου λεγα οτι τα Cpd δεν ειναι για αυτο το ενυδρειο.Και σου ειπα να παρεις νεον και οχι καρδιναλιους για να κανουν αντιθεση στο τοπιο.

Link to comment
Share on other sites

Μη το σκεφτεσαι καθολου.Περναω παρασκευη και τα περνω και παμε για αυτον τον πολυποθητο καφε. :bigemo_harabe_net-134:

Οι καρδιναλιοι δεν ειναι καθολιυ φωτοφοβικοι.Το δικο μου δε το χεισ δει:Εκτος αν ειμαι η εξαιρεση (οπως σχεδον σε ολα :bigemo_harabe_net-111: )

Παντως απο τη πρωτη στιγμη που το στηναμε σου λεγα οτι τα Cpd δεν ειναι για αυτο το ενυδρειο.Και σου ειπα να παρεις νεον και οχι καρδιναλιους για να κανουν αντιθεση στο τοπιο.

Βρε λες???Μαλλον αυτο θα κανω τελικα.Με καμια δεκαρια Νεον θα ειμαι μια χαρα και θα βλεπω επιτελους λιγο κινηση! Αντε σου 'φεξε παλι!!!Οικονομισες Cpd!!! :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Βρε λες???Μαλλον αυτο θα κανω τελικα.Με καμια δεκαρια Νεον θα ειμαι μια χαρα και θα βλεπω επιτελους λιγο κινηση! Αντε σου 'φεξε παλι!!!Οικονομισες Cpd!!! :bigemo_harabe_net-134:

Ποτε περναω;(τετοια ωρα εσυ εισαι στο 423766986728463 ονειρο).Αντε θα σε κερασω καφε................τυχερουλη :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μετα απο την καταπολεμηση της μαυρης τριχοειδης αλγης (με υπερδοσολογια exel),ειπα να κανω και μια αλλαγη setup.Για να ακουσω γνωμες:

post-11231-0-91383200-1358203216_thumb.jpg post-11231-0-67355200-1358203244_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άσε μας βραδιάτικο ... :)

Υπέροχο όπως πάντα ! :)

+1000000000000000

απλα υπεροχο αδερφε...

Ωραιος ταπητας!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Και με το καινούργιο setup είναι απλά υπέροχο :thaman:

Το γκαζονάκι είναι όλα τα λεφτά :bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...