Jump to content

Μικρο Full Planted Aquarium Νο2


Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ παιδια!!

Περιμενω να αναπτυχθει και το θαμνακι (Μicranthemum Υmbrosum) που ειναι πισω απο τις πετρες.

Μετα πιστευω οτι θα δειχνει πιο ωραιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 156
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω πόση τριχοειδής είχες πάντως φαίνεται ότι το excel σου δούλεψε!

Όμορφο και καθαρό ενυδρείο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια!!

Περιμενω να αναπτυχθει και το θαμνακι (Μicranthemum Υmbrosum) που ειναι πισω απο τις πετρες.

Μετα πιστευω οτι θα δειχνει πιο ωραιο.

Φιλε μου απλα respect....

Πανεμορφο και προσεγμενο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο, είναι ζωγραφιά.

Link to comment
Share on other sites

Άψογο και το νέο set up. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο ...αν θες κάποια στιγμή πρόσθεσε και κανένα κόκκινο φυτάκι για την αντίθεση....

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο ...αν θες κάποια στιγμή πρόσθεσε και κανένα κόκκινο φυτάκι για την αντίθεση....

Ευχαριστώ πολύ. Είχα κόκκινες Ροταλες αλλά τις έβγαλα με το καινούριο στήσιμο. Όταν αναπτυχθούν και τα πίσω φυτά θα το ξαναποσταρω.

Link to comment
Share on other sites

πανεμορφο μπραβο :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόση τριχοειδής είχες πάντως φαίνεται ότι το excel σου δούλεψε!

Όμορφο και καθαρό ενυδρείο!

Είχα πολύ μαύρη τριχοειδή (πολύ δύσκολη) και ήταν παντού. Το καλό ήταν ότι δεν είχε πάνω στα φυτά. Τα εξαρτήματα τα έβαλα στην χλωρίνη, όσα μπορούσα τα καθάρισα με το χέρι και μετά ξεκίνησα με υπέρ δοσολογία Exel (τριπλή δοσολογία) και σταδιακά την μείωσα. Επίσης μείωσα λίγο την ροή του φίλτρου. Από όλη αυτή την διαδικασία δεν έχασα ούτε ένα ζωντανό.

Link to comment
Share on other sites

Τις πέτρες απο που τις πήρες; Απίστευτες!!τρομερο ενυδρειο πανέμορφο. Το ζηλεύω. Μόλις έστησα

και γω το δικό μου έβαλα σχεδόν τα ίδια Φυτα, γκαζονακι Cuba αλλα δεν το βλέπω να έχει την ίδια εξέλιξη.

Έγινε επεξεργασία - akatos
Link to comment
Share on other sites

Τις πέτρες απο που τις πήρες; Απίστευτες!!τρομερο ενυδρειο πανέμορφο. Το ζηλεύω. Μόλις έστησα

και γω το δικό μου έβαλα σχεδόν τα ίδια Φυτα, γκαζονακι Cuba αλλα δεν το βλέπω να έχει την ίδια εξέλιξη.

Ευχαριστώ φίλε μου. Τις πέτρες τις πήρα από Leroy merlin. Μια μεγάλη σακούλα και αν θυμάμαι καλά είχε κάτω από πέντε ευρώ. Η Cuba θέλει φως κοντά στο. 1w /λίτρο, υπόστρωμα και διοξείδιο. Εγώ το έχω γύρω στις εκατο φυσαλίδες ανα λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Το χομπυ μας παει πολυ μπροστα στο φυτεμενο,μπραβο φιλε !!!

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω μετα απο κατι μηνες και τι βλεπω;
Ρε αν η ζηλεια ειχε ονομα θα λεγοταν GIORGOSS_HOFFMAN. :bigemo_harabe_net-74:

Ενταξει μωρε καλο ειναι αλλα θες ακομα δουλεια για να μοιασεις στον δασκαλο. :bigemo_harabe_net-75:
Πανεμορφο οπως παντα,πεντακαθαρο (φτου φτου).Φυσικα οπως πολλα ενυδρεια ετσι κ αυτο χανει με τις φωτο.
κριμα για τις κοικκινες ροταλες που χαλασαν.θελουν πολυ φροντιδα οι ατιμες.
Αντε βαλε τωρα και τα νεον που λεγαμε να πεσει λιγο διαφορετικο χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιος τάπητας..ούτε στα όνειρα, είναι ζωγραφιά !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σας ευχαριστω ολους!!!!! θελω να μου πει καποιος πιο εμπειρος απο μενα,τι φυτο ειναι αυτο που μου φυτρωσε εκει μπροστα απο τις πετρες (δυο μικρα φυτα που δεν ξερω πως εμφανιστηκαν εκει).????

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους!!!!! θελω να μου πει καποιος πιο εμπειρος απο μενα,τι φυτο ειναι αυτο που μου φυτρωσε εκει μπροστα απο τις πετρες (δυο μικρα φυτα που δεν ξερω πως εμφανιστηκαν εκει).????

Sagitaria Subulata ;

Κι εμένα γι αυτό μου κάνει!! Μα καλά... φύτρωσε τυχαία και ξεπετάχτηκε ακριβώς στο σημείο που έπρεπε και ταίριαζε γάντι με το aqiaspace?? :o :o τι λες τώρα!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Και όμως!! Μόνο του φύτρωσε και εκεί που είναι φαίνεται ωραίο αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι είναι. Στην αρχή έλεγα να το ξυλωσω αλλά τελικά το μετάνιωσα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...