Jump to content

20L Nano Cube


Guest Alexandr

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αλλαζω τα 2/3 του νερου καθε δυο με τρεις εβδομαδες! Βραχο (τραγανα) ακομα δεν εχω βρει δυστυχως! Φιλτρο εχω αυτο που φαινεται στις εικονες! Φοβαμαι ρε γμτ μην ειναι ακαταλληλο το νερο και υποφερουν τα ζωντανα... Δεν θελω με τιποτα να συμβαινει αυτο... Μετρησα πριν λιγο NO2/NO3/NH4/NH3 και ειναι φυσιολογικα ολα. Δυστυχως δεν εχω να μετρησω PO4...

Link to comment
Share on other sites

Ότι βιολογικό υλικό έχεις μέσα στο φίλτρο(αν έχεις) βγάλτο. Καλό είναι πάντως να βρεις τραγάνα. Πολλές φορές οι ψαράδες βγάζουν απο τα δίχτυα τους κομμάτια που μπλέχτηκαν. Κάνε μια αναζήτηση σε κανα λιμανάκι μπας και βρεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μιας και πλησιαζει ο καιρος που θα ξαναεπισκεφτω το μερος οπου βρηκα τους μικρους μου φιλους, σκεφτομαι να τους αφησω ελευθερους στα μερη τους! Προκειται για ενα σαλιγκαρο, δυο αστεριεσ και τον αγαπημενο μου καβουρα ερημιτη! Ομως διαβασα καποια μηνυματα σε καποιο αλλο θεμα πως ειναι επικινδυνο για λογους μολυνσης...! Στο ενυδρειο δεν εχω προσθεσει ποτε χημικο σκευασμα μονο νερο απο τη θαλασσα. Θα ειναι επικινδυνο λετε;

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μόνο τα ζωντανα. Όχι το νερό τους.

Επίσης, βάλε τις σακούλες τους ώρα μέσα στο νερό για να εξομοιωθεί η θερμοκρασία τους, γιατί θα έχει μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση , χωρις να εχω πληρη γνωση του θεματος , οτι αφου δεν εχει βαλλει χημικα ποτε στο ενυδρειο ακομα και το νερο να εριχνε δεν θα υπηρχε προβλημα στο περιβαλλον , η θαλασσα δεχεται τοσα χημικα ( επιβλαβη και μη ) τωρα 200 & 300 ml νερου απο το ενυδρειο σου ακομα και χημικα να ειχανε δεν νομιζω να εκαναν ζημια... παρολαυτα το να ριξεις μονο τα ζωντανα ειναι καλυτερο ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...