Jump to content

New Project By Manos!


manos23

Recommended Posts

Μανο το θεμα με την bryopsisπως το καταπολεμησες γιατι ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολη αλγη.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ακόμα με παιδεύει δεν εχει φύγει εντελώς απλα αναβα για κανα 3 ωρο μονο τις 2 blue plus για κανένα 3 μηνο εβαλα φουλ σαλιγκάρια και ότι άλλο ασποδιλο μπορείς να φανταστείς που τρωει άλγη μείωσα το τάισμα των ψαριών και χρησιμοποιω μέχρι και σήμερα algae fix marine!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ουτε τα ασπόνδυλα δεν την ακουμπάνε ειναι η χειρότερη και ποιο δύσκολη άλγη! !!!

Link to comment
Share on other sites

Μάνο,όταν γύρισα από thai το καλοκαίρι το ενυδρείο μου ήταν ένα απέραντο πράσινο λιβάδι από bryopsis....έβαλα έναν λαγό,πρόσθεσα στο σύστημα ότι μπορεί να μαζέψει φωσφορικά (αντιφώσφορο-ats-caulerpa) και έπαιζα σιφώνι σε κάθε αλλαγή εβδομαδιαία!

Το αποτέλεσμα μετά από 3 μηνάκια είναι το display μου να είναι γυαλί!

Πρόσθεσε στο σύστημα σου ένα ats.Θα σωθείς.....;)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω όσο ποιο γρήγορα γίνεται να τον επαναφερω! Πιστεύω μέχρι και το τέλος τον γιορτών να εχω κλείσει κατα 80% την ψαροσυνθεση που εχω στο μυαλο μου και να αφήσω ένα 20% για κανενα ψάρι περίπτωση!

Link to comment
Share on other sites

μπράβο ρε μανο εύχομαι να συνεχίζει με αυτούς τους ρυθμούς βελτιώσεις και να ξαναγίνει στολίδι ΄οπως το ειχες!

για τα ψαρια ούτε λόγος το ένα ποιο όμορφο απο το αλλο φτου φτου!!

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε τι θα βγει! !!!!

Τι βλεπουμε?! Ειχα δει κατι τετοιο στη NOVA...για αυγα απο καρχαριοειδες.... Μη μου πεις!!

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε φιλεεεε!!! Αυτα ειναι και ακριβα!!! Που το βρηκες?και ποσο? Και επισης αυτα δεν θελουν παρα πολυ χωρο για να κολυμπησουν κι ιδιαιτερα ενυδρεια για τροφη κτλ?! Παρα πολυ μεγαλο ενδιαφερον για το πως θα εξελιχθει! Νομιζω λεγεται αυγο γοργονας?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχω σε καραντίνα μέχρι να βδει ειναι αυγο απο bamboo shark τελικο μέγεθος στην φιση στο ενα μέτρο και πέντε εκατοστά και ειναι φιλικό στα άλλα ψάρια! Το καρχαριακη φενεται μεσα στο αυγο κουνιεται και εχει σχηματιστεί!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχω σε καραντίνα μέχρι να βδει ειναι αυγο απο bamboo shark τελικο μέγεθος στην φιση στο ενα μέτρο και πέντε εκατοστά και ειναι φιλικό στα άλλα ψάρια! Το καρχαριακη φενεται μεσα στο αυγο κουνιεται και εχει σχηματιστεί!

Μπράβο ρε συ....τι να πω,έχεις σκοπό να το κρατήσεις φαντάζομαι...μακάρι να βγει

sent from iphone

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο ζωντανό!Άντε να δούμε.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα τ κρατησω απο την στιγμή που θα βγει ειναι σχετικά εύκολο να το κρατήσεις!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μακαρι να βγει και να μας τρελανεις εεεεε και που εισαι κρατα καθημερινο φωτογραφικο υλικο για να δουμε την εξελιξη του!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βρε καμιά καμερα να την βάλω να γτραβαει 24 ώρες!

Link to comment
Share on other sites

ωραια θα ηταν να υπήρχε η δυνατότητα βιντεο καλυψεις αλλα απο φωτογραφιες δεν πρεπει να μας αφησεις με παραπονο κρατα δυο καθε μερα για να τις βαλεις στην πορεια να δουμε και εμεις τις αλλαγες και την πορεια τις γεννησεις!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...