Jump to content

New Project By Manos!


manos23

Recommended Posts

Το ενυδρείο το έχασα ολόκληροτικα δεν έμεινε τίποτα ζωντανό! Πριν 12 μέρες έφυγα ταξίδι (εχθές γύρισα) όλα τα είχα αφήσει μία χαρά μέχρι που την 7η μέρα του ταξιδιού με πήρε τηλέφωνο η γυναίκα ότι κάτι έγινε στην πολυκατηκια και δεν υπάρχει ρεύμα. Εκείνη πήρε το παιδί και πήγε στην μανα της εγώ πήρα τηλέφωνο τον τεχνικό να δει τον πίνακα τον εξωτερικό μήπως συμβαίνει κάτι εκεί αλλα δεν είχε τα κλειδιά να δει αν το έφτιαξε και θεώρησε ότι αν χτυπήσει το κουδούνι και εκείνω ακουστεί ότι θα το έχει φτιάξει με τα πολλά με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει το έφτιαξα μετά από 3 μέρες λέω στην γυναίκα πήγενε σπίτι να δώσεις φαγητό στα ψάρια μου λέει οκ και μετά από 3 ώρες με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει ότι το ρεύμα δεν το φτιάξανέ και ότι βρωμάει το σπίτι από το ενυδρείο (το ενυδρείο έμεινε 3 μέρες χωρίς ρεύμα) εχθές που γύρισα αυτο που αντίκρισα ήταν απογοητευτικο όλα νεκρα και η αμμωνία να κάνει πάρτη μέσα! Αν δεν είχα την στήριξη τον παιδιών αυτή την στιγμή θα το είχα ξεστήσει όλο, εχθές με την βοήθεια του φίλου Θανάση αλλάξαμε όλο το νερό του ενυδρείου με καινούργιο πληνάμε όλο τον βράχο και όλο το ενυδρείο καθάρισαμε όλη την άμμο και τα μηχανήματα και τώρα το ενυδρείο τρέχει από εχθές με special blend, stability, και ζωντανά κοπήποδα!

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο το έχασα ολόκληροτικα δεν έμεινε τίποτα ζωντανό! Πριν 12 μέρες έφυγα ταξίδι (εχθές γύρισα) όλα τα είχα αφήσει μία χαρά μέχρι που την 7η μέρα του ταξιδιού με πήρε τηλέφωνο η γυναίκα ότι κάτι έγινε στην πολυκατηκια και δεν υπάρχει ρεύμα. Εκείνη πήρε το παιδί και πήγε στην μανα της εγώ πήρα τηλέφωνο τον τεχνικό να δει τον πίνακα τον εξωτερικό μήπως συμβαίνει κάτι εκεί αλλα δεν είχε τα κλειδιά να δει αν το έφτιαξε και θεώρησε ότι αν χτυπήσει το κουδούνι και εκείνω ακουστεί ότι θα το έχει φτιάξει με τα πολλά με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει το έφτιαξα μετά από 3 μέρες λέω στην γυναίκα πήγενε σπίτι να δώσεις φαγητό στα ψάρια μου λέει οκ και μετά από 3 ώρες με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει ότι το ρεύμα δεν το φτιάξανέ και ότι βρωμάει το σπίτι από το ενυδρείο (το ενυδρείο έμεινε 3 μέρες χωρίς ρεύμα) εχθές που γύρισα αυτο που αντίκρισα ήταν απογοητευτικο όλα νεκρα και η αμμωνία να κάνει πάρτη μέσα! Αν δεν είχα την στήριξη τον παιδιών αυτή την στιγμή θα το είχα ξεστήσει όλο, εχθές με την βοήθεια του φίλου Θανάση αλλάξαμε όλο το νερό του ενυδρείου με καινούργιο πληνάμε όλο τον βράχο και όλο το ενυδρείο καθάρισαμε όλη την άμμο και τα μηχανήματα και τώρα το ενυδρείο τρέχει από εχθές με special blend, stability, και ζωντανά κοπήποδα!

Κρίμα ρε φίλε.....πολύ κρίμα....!Εύχομαι να μην συμβεί σε κανέναν αυτό το πράγμα!Υπομονή κι επάνοδως φιλαράκι!Εδώ είμαστε! :)

Link to comment
Share on other sites

Ατιμη Δ.Ε.Η.......ειναι ενα αγκαθι για ολους μας που στην προκειμενη περιπτωση ετυχε να λειπεις........και εγινε το αναποφευκτο!!!!Μπραβο σου φιλαρακι που δεν το παρατησες :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: ......και ευχομαι γρηγορα να γεμισει ξανα Ζωη!!!Υπομονη Μανο και ολα θα ξαναγινουν..........

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο το έχασα ολόκληροτικα δεν έμεινε τίποτα ζωντανό! Πριν 12 μέρες έφυγα ταξίδι (εχθές γύρισα) όλα τα είχα αφήσει μία χαρά μέχρι που την 7η μέρα του ταξιδιού με πήρε τηλέφωνο η γυναίκα ότι κάτι έγινε στην πολυκατηκια και δεν υπάρχει ρεύμα. Εκείνη πήρε το παιδί και πήγε στην μανα της εγώ πήρα τηλέφωνο τον τεχνικό να δει τον πίνακα τον εξωτερικό μήπως συμβαίνει κάτι εκεί αλλα δεν είχε τα κλειδιά να δει αν το έφτιαξε και θεώρησε ότι αν χτυπήσει το κουδούνι και εκείνω ακουστεί ότι θα το έχει φτιάξει με τα πολλά με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει το έφτιαξα μετά από 3 μέρες λέω στην γυναίκα πήγενε σπίτι να δώσεις φαγητό στα ψάρια μου λέει οκ και μετά από 3 ώρες με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει ότι το ρεύμα δεν το φτιάξανέ και ότι βρωμάει το σπίτι από το ενυδρείο (το ενυδρείο έμεινε 3 μέρες χωρίς ρεύμα) εχθές που γύρισα αυτο που αντίκρισα ήταν απογοητευτικο όλα νεκρα και η αμμωνία να κάνει πάρτη μέσα! Αν δεν είχα την στήριξη τον παιδιών αυτή την στιγμή θα το είχα ξεστήσει όλο, εχθές με την βοήθεια του φίλου Θανάση αλλάξαμε όλο το νερό του ενυδρείου με καινούργιο πληνάμε όλο τον βράχο και όλο το ενυδρείο καθάρισαμε όλη την άμμο και τα μηχανήματα και τώρα το ενυδρείο τρέχει από εχθές με special blend, stability, και ζωντανά κοπήποδα!

:bigemo_harabe_net-127: περαστικα φιλε μου !! ευχομαι να πανε στο μελλον ολα καλα ! ... πολυ κριμα !

Link to comment
Share on other sites

Υγεία να έχεις Μάνο εσύ και η οικογένειά σου ! Όλα τα άλλα γίνονται !

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά όλους σας!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τρέχει το ενυδρείο κανονικά οι μετρήσεις που έκανα σήμερα ήταν πολύ καλές ήταν μηδέν η αμμωνία και τα νιτρικα και ρίχνω συνέχεια ζωντανά κοπίποδα stability και special blend.

Link to comment
Share on other sites

Μανο τωρα θα βγεις πιο δυνατος προχωρα γερα και με πεισμα και σιγα σιγα θα ξαναγινει μεγαλο.μ.. την δεη μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Μετά την μεγάλη μου γκέλα είπα να πειραματιστώ να το κάνω fish only με σπάνια και όμορφα angelfish και διάφορα tag και αργότερα να βάλω μόνο acropores! Δείτε 2 από τα νέα μου αποκτήματα!

post-48196-0-57312300-1386377616_thumb.jpg

post-48196-0-16576500-1386377627_thumb.jpg

post-48196-0-35592000-1386377637_thumb.jpg

post-48196-0-38150400-1386377648_thumb.jpg

post-48196-0-70004900-1386377672_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εννοώντας ποιο πάνω μόνο acropores εννοώ ότι θα κλείσω τον κύκλο τον ψαριών δηλαδή θα βάλω ολλα τα ψάρια που έχω στο μυαλό μου και μετά θα προσθέσω από κοράλια μόνο acropores!

Link to comment
Share on other sites

Mε αυτα τα ψαρια Μανο,θα πρεπει να ταιζεις καργα.Πως θα το αντισταθμισεις;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Αυτό θέλω να δώ περισσότερο γιαυτο γράφω ότι περισσότερο είναι πυραμα! Εσύ τι λες γιαυτο το επυχηριμα;

Link to comment
Share on other sites

Τα ψαρια τα ειχα και τα δυο αλλα οχι μαζι ειναι υπεροχα λατρεις των ακροπορων ζοανθων brain(και ολα τα παρομοια) δεν μου πειραξαν εφιλιες σαρκοφυτα ανεμωνες καταλαφιλιες.απιστευτα ζωντανα.καλη αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο τα μοναδικά που είναι απίθανο να φάνε αυτά τα ψάρια είναι τις acro! Angelfish πείρα όχι παπαγαλοψαρα!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο τα μοναδικά που είναι απίθανο να φάνε αυτά τα ψάρια είναι τις acro! Angelfish πείρα όχι παπαγαλοψαρα!

Μανο ευχομαι να εχεις δικιο και να μην εχεις κανενα [προβλημα]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα και 2 από τα πιο ακριβοθώρητα αγγελοψαρα ο ξανθομετοπος και ο ναύαρχος..

Να σου ζήσουν........

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...