Jump to content

New Project By Manos!


manos23

Recommended Posts

Xαxaxαxa γάτος είσαι! Παντός ακολουθήσαμε την ίδια πολιτική για να βάλουμε αυτό το στολίδι μέσα στο ενυδρείο μας!

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε...ωραιος!μεγεια κ να τον χαιρεσαι!

παντως εγω ετσι οπως τον βλεπω να κινειται στο ενυδρειο κ να συμπεριφερεται ουτε καν σκεφτομαι να βαλω αλλο ψαρι!

ειναι αρχοντικος κ ανετος!δεν υπαρχει κανεις να τον πειραξει κ εκμεταλευεται ολη την απλα!

καλα εκανες κ τον εβαλες μονο του μανο!

εγω αυτο το ψαρι θελω(αρκει να θελει κ ο θεος :bigemo_harabe_net-64: ) να το παω οσο πιο μεγαλο μεγεθος γινεται!

εκει το ψαρι ειναι απιστευτο!!!

ασε που με το να ειναι μονο του το ταιζεις οοοσο θες!

για να φανταστεις τον εχω 2 μηνες κ κατι κ εχω ηδη χαλασει 6 κουτια αλγες τα μεγαλα της ocean nutrition!

κ οι τιμες καρφωμενες!

τεσπα δεν κανω αλλα spoiler για να τα δεις με τα ματια σου μανο! :bigemo_harabe_net-82:

σταυρακα εισαι γατα ρε εργαλειο!δεν σου ξεφευγει τιποτα γαλανοματη :bigemo_harabe_net-81:

θα προσπαθησω αν ειναι να τα πουμε κ απο κοντα το σαββατο

Link to comment
Share on other sites

Kαλη συνεχεια! περιμενουμε εξελλιξεις

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη είναι δεν σταματάει να τρώει η κοιλιά του είναι έτοιμη να σκάσει από το τόσο φαγητό! Ναι είναι το κάτι άλλο παίρνει φόρα από την μία πλευρά και πηγαίνει στην άλλη είναι από τα ψάρια που αξίζει να μπει σε ένα ενυδρείο χωρίς αλλά ταγκ.

Link to comment
Share on other sites

άντε ακόμα να μας βάλεις την φωτό..... υποψιάζομαι κάτι προς τρωικό πόλεμο φάση...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην φάση μετακόμισεις και είναι όλα στον αέρα. Σήμερα τελείωσα την βάση θέλει βάψειμο τώρα θα αρχίσω να ανεβάζω φώτο σιγά σιγά. Αλέξ δεν έχω ανεβάσει φωτογραφία από τον Αχιλλέα λόγο ότι το ενυδρείο είναι μαυρα χάλια από το κυανο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα η βάση τελείωσε το βάψειμο έγινε με διπλή ηλεκτροστατικη βαφή για να τελειώσει μας μένει το στήσιμο με ξύλο και να φτιάξουμε τα ντουλάπια. Αυτή την εβδομάδα περιμένω τα τζάμια για να ξεκινήσουμε. Ο καινούργιος εξοπλισμός ήρθε, ένταξη παιδιά το ΑΤΙ δεν παίζεται τρελή δουλειά, αλλά και ο κυκλοφορίτης τις tunze 6105 με το κόντρολερ πολύ δυνατός και ωραία κυκλοφορία!

Link to comment
Share on other sites

Τιμή ο κυκλοφοριτης με το κοντρολερ ;

Link to comment
Share on other sites

400 φίλε μου χωρίς τον φώτοκηταρο για όταν σβήσουν τα φώτα να χαμηλόνη η κυκλοφορία!

Link to comment
Share on other sites

αφού όλοι σου ειπαν μεγιες μεγιες με την σειρά μου και εγώ να σου πω το ίδιο

θα συμφωνήσω απόλυτα με τον vrillo όμως ως προς την διάσταση και φυσικά γνωρίζω ότι δεν ακούς και ότι είσαι ένα κούφο παιδί :-)

Link to comment
Share on other sites

Αφού φιλαράκι μου τα έχουμε πει αυτά! Αν το πήγενα για fish only θα το έκανα τουλάχιστον 180cm αλλά αφού το πάω για reef με μόνο sps και εκεί χρειάζομαι να έχω μία ποιο καλή κυκλοφορία είπα να το κάνω αυτές τις διαστάσεις. Έτσι και αλιος από ταγκ θα έχω τον Αχιλλέα το foxface, yellow tag, flame, 2 clown, και πολλά διάφορα μικρόψαρα π.χ ρασακια.

Link to comment
Share on other sites

Αφού φιλαράκι μου τα έχουμε πει αυτά! Αν το πήγενα για fish only θα το έκανα τουλάχιστον 180cm αλλά αφού το πάω για reef με μόνο sps και εκεί χρειάζομαι να έχω μία ποιο καλή κυκλοφορία είπα να το κάνω αυτές τις διαστάσεις. Έτσι και αλιος από ταγκ θα έχω τον Αχιλλέα το foxface, yellow tag, flame, 2 clown, και πολλά διάφορα μικρόψαρα π.χ ρασακια.

σε 6 μήνες θέλω να συνεχίσουμε την κουβέντα αυτή πάλι... and welcome to ATI SKIMMER world!!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

σε 6 μήνες θέλω να συνεχίσουμε την κουβέντα αυτή πάλι... and welcome to ATI SKIMMER world!!!! :-)

+1

Ati rullezzzzzzz :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδία το ενυδρείο είναι έτοιμο αύριο μπαίνουν τα υδραυλικά την Κυριακή μεταφορά το νερό απο το αλλο ενυδρείο τα μηχανίματα και τα ψάρια. Τα sps θα τα αργίσω καμια εβδομαδα να τα μεταφέρω μεχρι τότε θα φιλοξενούνται σε φιλικό ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

εεεεετσι!ωραια πραγματα!

και σκεφτομουν να σε ρωτησω πως παει το νεο προτζεκτ αυτες τις μερες!

με πυργο θα το κανεις μανο τελικα?

η αλλη η μουφα στα αριστερα ειναι για την επιστροφη?

Link to comment
Share on other sites

Ναι με πύργο Μιχάλη γιατί το θεωρώ ποιο καλό και ποιο ασφαλείς! Η μικρή μουφα είναι για την αντλία που θα στέλνει το νερό επάνω από το σαμπ και η μεγάλη είναι η υπέρχυλιση που θα κατεβάζει το νερό στο σαμπ.

Link to comment
Share on other sites

Για δες λίγο ποιο προσεκτικά έχει μία οι δύο?

Link to comment
Share on other sites

ο κουκλος τι κανει μανο? :bigemo_harabe_net-82: (αχιλλεας)

ποτε περιπου θα κανεις τη μεταφορα κ απο το προηγουμενο τι θα κρατησεις?

Link to comment
Share on other sites

μπραβο Μανο.καλοριζικο και καλογεμιστο να ειναι και αναμενουμε με ενδιαφερον την συνεχεια.

ευχαριστη νοτα να βλεπεις να στηνονται μεγαλυτερα και αρτιοτερα ενυδρεια μεσα σε αυτη τη μιζερια που μας εχουν επιβαλλει.

καλη συνεχεια. :thumbup: :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά είναι φιλαράκι. Θα αυτά που δεν ήθελα τα έχω δώσει τα μόνα που θα μεταφέρω σε ένα 60λίτρο που έχω είναι μία άνεμονη και τα δύο κλόουν. Και θα σκέφτομαι να πάρω ένα flame και 3 yellow tang και τίποτα άλλο από ψάρια μόνο ρασακία άμα βρίσκω κανένα ωραίο και σπάνιο θα βάζω. Από κόραλια θα μεταφέρω όλες τις άκρο που έχω και σκέφτομαι να το κάνω μόνο με άκρο και από αλλα κόραλια θα είναι επιλεγμένα ένα προς ένα τι θα βάλω. Σε ευχαριστώ Στράτο σε περιμένω από το σπίτι όταν έρθεις Σαλαμίνα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Κώστα να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...