Jump to content

New Project By Manos!


manos23

Recommended Posts

Και το βίντεο την ώρα του φαγητού!

Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα το σοκ με τα αγγελόψαρα! Πανέμορφα είναι Μάνο! Κτήνοι κανονικότατα!! Ρε συ. Διακρίνω θολούρα στο βίντεο. Η στήλη του νερού σου δεν είναι διαυγής; Το κλαμ συμβαδίζει με το μέγεθος των ψαριών! :D

Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα το σοκ με τα αγγελόψαρα! Πανέμορφα είναι Μάνο! Κτήνοι κανονικότατα!! Ρε συ. Διακρίνω θολούρα στο βίντεο. Η στήλη του νερού σου δεν είναι διαυγής; Το κλαμ συμβαδίζει με το μέγεθος των ψαριών! :D

Ναι Κώστα μου είναι θηρία κανονικά το maculosus είναι τελικό μέγεθος στην φύση φτάνει τους 30 πόντους τα δύο είναι medium xanthometopon στην φύση φτάνει 38 πόντους και large semicirculatus φτάνει στην φύση στους 40 πόντους που μάλλον θα τον δώσω γιατί θέλω να βάλω gemmatum! Ναι είναι θολό το βίντεο λόγω ακαθαριστων τζαμιών και μόλις ειχα συφοναρει! Ναι συμβαδίζει κανονικότατα Κώστα Χαχαχα!
Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση κάνεις για συνδιασμο λαμπών στο ενυδρείο; αυτη την στιγμή έχω 2ati blue plus 80watt 1ati actinic 80watt 2 ati λευκες 80watt και 1 80watt purple τις corallenzucht.

Link to comment
Share on other sites

Clamara μπραβο Μανο :thumbsu:

σε ευχαριστώ φίλε μου!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ανοίγουν εντελώς γιατί έχουν κάποιες παρ ενοχλήσεις απο τα αγγελόψαρα στο κέλυφος τους!

Link to comment
Share on other sites

φτου σκορδα.

βαλτοι ειστε ολοι με τα κλαμ και παιζετε με τον πονο μου?χεχε

Link to comment
Share on other sites

φτου σκορδα.

βαλτοι ειστε ολοι με τα κλαμ και παιζετε με τον πονο μου?χεχε

σε ευχαριστώ φίλε μου θα έρθει και η σειρά σου μην αγχώνεσαι Κώστα!
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο το ενυδρείο σου φίλε!

Και τα ψαράκια και τα κοράλλια σου κουκλιά και τέρατα με την καλή έννοια!!! Να το χαίρεσαι πραγματικά είναι στολίδι! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο το ενυδρείο σου φίλε!

Και τα ψαράκια και τα κοράλλια σου κουκλιά και τέρατα με την καλή έννοια!!! Να το χαίρεσαι πραγματικά είναι στολίδι! :thumbsu:

σε ευχαριστώ φίλε μου!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουν γίνει πολλές αλλαγές από εξοπλισμό και live stock έχουμε και λέμε!

Link to comment
Share on other sites

ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ-1,35x80x60

SUMP-60×60×60

ΥΨΟΣ ΒΑΣΗΣ-90

ΦΩΤΙΣΜΟΣ-ati 6x80(1 coral plus+2 blue plus+1 actinic+ 2 ati λευκες)

SKIMMER-tunze 9211

ΕΛΕΓΧΟΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ-elliwel

ΘΕΡΜΑΝΣΗ-300w eheim

ΨΥΞΗ-teco tr10

ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗ-φλοτερακι συνδεδεμενο με μια maxi jet.

ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ-eheim compact 5000(επιστροφη),jembao mp25w,tunze 6105 με controller,

ΔΟΣΟΜΕΤΡΙΚΕΣ-Μια μονη της groteck για ριψη kalk.

ΡΟΥΤΙΝΕΣ-1 φορα την εβδομαδα μειγμα αμινοξεα aquavintro(reef fuel),reef energy A(red sea) και papona.

-Αλλαγες νερου με red sea,καθε 2 εβδομαδες απο 60 εως 120

λιτρα αναλογα την κατασταση του ενυδρειου.

-Σιφωναρισμα των detritus,που μαζευονται στα σημεια που η ροη ειναι λιγη,σε καθε αλλαγη.

ΤΙΜΕΣ

s.g-1.026

ph- 8,2-8,4

ca- 400-440

alk- 8-8,7

no3- 0

po4- 0

Θερμοκρασια-25 το χειμωνα και εως 29 το καλοκαιρι

ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ-cleaner shrimp,8 turbo,5 trochus και απειρα limpet

ΚΟΡΑΛΙΑ

-sps 3 acropores για αρχή και μια montipores.

-Fish pomacanthus semicirculatus, Pomacanthus maculosus, Pomacanthus xanthometopon, zebrasoma flavescens, 4 chromis viridis (θα αυξηθεί η ομάδα)

4 pterapogon kauderni, 2 clown percula Picasso.

Έγινε επεξεργασία - manos23
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράματα

Από κυκλοφορία είσαι εντάξει;

συνολικά είμαι στα 28000 λίτρα την ώρα αυτή την στιγμή μόλις στοκαρο εντελώς απο κοράλλια σίγουρα θα χρειαστώ μια jembao ακόμα!
Link to comment
Share on other sites

συνολικά είμαι στα 28000 λίτρα την ώρα αυτή την στιγμή μόλις στοκαρο εντελώς απο κοράλλια σίγουρα θα χρειαστώ μια jembao ακόμα!

40αρα?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέω Μιχάλη εσύ τι λες;

Link to comment
Share on other sites

Ναι 40αρα θα σου ελεγα και εγω μανο,απλα δεν ξερω αν τωρα με τους καινουργιους κοντρολλερ θα ηταν πιο ωραιο να συνδυαζες μια 60αρα και μια 40αρα στο ενυδρειο και θα ησυχαζες μια και καλη απο θεμα κυκλοφοριας,οσο γαιδουρια και να γινουν τα κοραλια στο μελλον.

Και να ειχες μονο αυτες τις δυο για να μην φαινονται και πολλες αντλιες και πιανουν χωρο στο "ματι".

Στο οικονομικο βεβαια δεν ξερω αν εχουν διαφορα και ποσο θα σου παει βεβαια :geek:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το project έφτασε στο τέλος του σας ευχαριστώ πολύ όλους για την υποστήριξη σας!

Link to comment
Share on other sites

Ναι Λυκούργο θα ξεκινήσω κάτι καινούργιο μόλις δοθούν όλα τα ζωντανά σε καλά χέρια και δοθεί και ο εξοπλισμός!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...