Jump to content

100 Λιτρα Amazon!


Recommended Posts

Καταρχην συγχαρητηρια. :bigemo_harabe_net-64:

Κατα δευτερον σε λιγο η μαμα θα αρχισει να τα βγαζει βολτα. Ο μπαμπας βοηθαει καθολου; Το βραδυ ασε ενα φωτακι ανοιχτο για να βλεπει το ζευγαρι και να προσεχει τον γονο και αν εχεις ριξε λιγο java moss εκει κοντα στην φωλια για να κρυβονται τα μικρα αλλα και για τροφη. Ετοιμασε αρτεμια και ο θεος βοηθος! :P:P Βαλε κανα βιντεο να γουσταρουμε!

Δεν ξερω αν τα καλυψα ολα, ισως καποιος που ξερει κατι παραπανω να προσθεσει κατι.

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Java moss δυστιχος δεν υπαρχει!

Το προβλημα μου ειναι με τα neon και τις αλλες θυλικες!

Τωρα η μανα εχει μπει ξανα μεσα και δεν βλεπω ψαρακια!

Μυπως τα neon φανε τα ψαρακια?

Link to comment
Share on other sites

Ο αρσενικος απο οτι βλεπω τωρα βοηθαει!

Απομακρινει ολα τα ψαρια κοντα απο τα μωρα!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Γιάννη ! Καλά μεγαλώματα , ετοίμαζε αρτέμια. :)

Περιμένουμε βίντεο μόλις μπορέσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μην ανησυχεις, αυτη την δουλεια θα κανουν τωρα μεσα εξω! Υπαρχει η πιθανοτητα να στα φανε αλλα τι να κανεις! Το οτι βοηθαει ο πατερας ειναι καλο! Ρε γαμωτο χθες κλαδεψα και εδωσα μια σακουλα moss. Δεν εχει κανεις κοντα σου λιγο;

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια μικρουλα γαννηστρα να βαλω τα neon μεσα?

Δεν ειναι δυνατον με τα ξυλα οπως ειναι να χωρισω το ενυδρειο!!

Link to comment
Share on other sites

τι μου θύμισες.....μπράβο πολύ ωραίο ενυδρείο.Είχα και εγώ στα 60 λίτρα cardinal μαζί με ένα χαρέμι apisto veijita(δεν θυμάμαι άμα το γράφω σωστά) που στο τέλος έμεινε ένα ζευγάρι. Πολύ ωραία ψάρια και πολύ έξυπνα.Είχα καταφέρει και εγώ να κάνω αναπαραγωγή αλλά με τους καρδινάλιους μέσα είχα μεγάλο θέμα.Είχα ατελείωτα κυνηγητά και το θηλυκό έκανε πολλές προσπάθειες για να τα σώσει.Τελικά δεν κατάφερα να τα μεγαλώσω με τα cardianl μέσα,γι'αυτό το πιο φρόνιμο και εφόσον έχεις την δυνατότητα απομάκρυνε τα άλλα ψάρια από το ενυδρείο

Link to comment
Share on other sites

Πως θα τα πιασεις τωρα εκει μεσα; Θα κανεις ανω κατω το ενυδρειο και μπορει να στρεσαρεις το ζευγος!

Link to comment
Share on other sites

Πως θα τα πιασεις τωρα εκει μεσα; Θα κανεις ανω κατω το ενυδρειο και μπορει να στρεσαρεις το ζευγος!

Υσχιει!

Link to comment
Share on other sites

Πως θα τα πιασεις τωρα εκει μεσα; Θα κανεις ανω κατω το ενυδρειο και μπορει να στρεσαρεις το ζευγος!

Να συμφωνήσω και εγώ. Cardinals και εύκολο πιάσιμο στο ενυδρείο όπως είναι στημένο = δύσκολη δουλειά Γιάννη.

Και πες ότι τα πιάνεις, η γεννήστρα πόσο μεγάλη είναι και πόσο καιρό θα τα αφήσεις μέσα ; :)

Άσε το παιχνίδι να εξελιχθεί από μόνο του. Εσύ φρόντισε μόνο για τροφή.

Link to comment
Share on other sites

επίσης αυτό που είχα προσέξει ήταν ότι το θηλυκό έβαζε τα μικρά στο στόμα της και τα μετέφερε πολλές φορές κάτω από φύλλα που τα είχα διασκορπισμένα στο ενυδρείο......δεν ξέρω αλλά ίσως βοηθήσει άμα δεν έχεις

Link to comment
Share on other sites

Θα τα αφισω οπως ειναι κλαι βλεπουμε!

Η φυση ας κανει οτι θελει!

Link to comment
Share on other sites

επίσης αυτό που είχα προσέξει ήταν ότι το θηλυκό έβαζε τα μικρά στο στόμα της και τα μετέφερε πολλές φορές κάτω από φύλλα που τα είχα διασκορπισμένα στο ενυδρείο......δεν ξέρω αλλά ίσως βοηθήσει άμα δεν έχεις

Αυτο ειναι σωστο. Αν υπαρχουν κρυψωνες και φυτα ισως να επιβιωσουν μερικα! Εκει που μενεις δεν εχει κανεις moss να σου δωσει;

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Εχω riccia μονο!
Αλλα θα παω να αγορασω μπας και μινουν 2-3 ψαρακια!

Link to comment
Share on other sites

Το moss δεν ειναι και φτηνο.

Link to comment
Share on other sites

επίσης άμα ξεκινήσεις το τάισμα με αρτέμια....να μην ταΐζεις αμέσως κοντά στα μικρά γιατί θα ορμίσουν στο σημείο αυτό τα άλλα ψάρια!!!!Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να ρίχνεις αρχικά μακριά από τα μικρά ώστε να τραφούν τα άλλα ψάρια αρχικά και μετά κοντά στην μητέρα και στα μικρά

Link to comment
Share on other sites

Ωραια σας ευχαριστω!

Ελπιζω ολα να πανε καλα!

Αυτη την στιγμη εχω αφησει ενα μικρο φως στο μερος που ειναι η θυλικια με τα μωρα!

Σκευτομαι γενικα να βγαλω και ναα δωσω τα neon και να αφησω μονο τα apisto μονο μιας και το αξιζουν!

Link to comment
Share on other sites

Ολο το βραδυ εμεινε ενα φωτακι ανοιχτο και φοτιζε την καρυδα!

Τα neon ολα μαζεμενα απο την αλλη μερια, ο αρσενικος τα εχει ταραξει στο τρεξιμο!

Οριστε πως ειναι σημερα!

gsdgs_zpsdb7e0727.jpg

njndh_zpsfa012a4d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία.....λίγο πριν αηδιάσει ο σάκος θα πρέπει να ξεκινήσεις να ταΐζεις

Έγινε επεξεργασία - karrot
Link to comment
Share on other sites

Αααχ εισαι πολυ τυχερος! Να σου ζησουν. Βαλε και κανα βιντεο!

Link to comment
Share on other sites

Να ειστε καλα!!

Τωρα παω για αρτεμια και κατεψυγμενη dafnia!

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις dafnia να μας πεις απο που την πηρες! Α και μια ερωτηση, μεσα εχει νεον η καρδιναλιους;

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Δυστιχος στην προκιμενη φαση και τα 2!!Dafnia εχω βρει!

Θα σ στειλω πμ!

Link to comment
Share on other sites

εφαγαν μια μικρη ποσοτητα απο κατεψυγμενη dafnia!

Σε κανα 4ωρο παλι! :-P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...