Jump to content

Έτοιμο Το Καινούριο Μου Reefακι..


gante

Recommended Posts

Καλή αρχή φίλε μου με το καλό

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους, εχθές πήρα από φίλο λίγο βράχο για συμπλήρωμα σήμερα έβαψα την πλάτη και το Σαββάτο ξεκινάει η μεταφορά από το παλιό ενυδρείο στο καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και καλό κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους, σήμερα έγινε η μεταφορά από το παλιό ενυδρείο στο καινούριο, όλα πήγαν καλά χωρίς καμία απώλεια μέχρι στιγμής.

Αυτό που έκανα πρίν μεταφέρω τα ζωντανά ήταν να ρίχνω στο καινούριο τις αλλαγές νερού που έκανα από το παλιό ενυδρείο περίπου 120 λίτρα και άλλα 160 το νερό που το άδειασα οπότε το μισό σχεδόν νερό είναι από το παλιό που τρέχει πάνω από 1 χρόνο μαζί με 30 κιλά βράχο.

Link to comment
Share on other sites

Το καλο πραμα αργει! Αλλα εχουμε και δουλειες!! χαχαχαχαχα! (πλακα σου κανω!) Αντε μην παιζεις με τα στερητικα μας συνδρομα!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους, σήμερα έγινε η μεταφορά από το παλιό ενυδρείο στο καινούριο, όλα πήγαν καλά χωρίς καμία απώλεια μέχρι στιγμής.

Αυτό που έκανα πρίν μεταφέρω τα ζωντανά ήταν να ρίχνω στο καινούριο τις αλλαγές νερού που έκανα από το παλιό ενυδρείο περίπου 120 λίτρα και άλλα 160 το νερό που το άδειασα οπότε το μισό σχεδόν νερό είναι από το παλιό που τρέχει πάνω από 1 χρόνο μαζί με 30 κιλά βράχο.

μια λεξη απλα... ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!! :thaman:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και σας ευχαριστώ όλους φωτό δεν θα βάλω ακόμη γιατί δεν έχει τελειώσει το στήσιμο του βράχου, ξέρετε πώς είναι το κοιτάς απ' όλες τις μεριές και πάντα το αλλάζεις μέχρι να καταλήξεις κάπου. Το καλό είναι ότι δεν έχω απώλειες.

Έγινε επεξεργασία - gante
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο τι εγινε;

Κατασταλαξες στο στησιμο;

:)

Κάτι έχω κάνει αλλά μάλλον θα το ξανά αλλάξω Στράτο.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βλέπουμε φωτό επειδή έχεις δουλειά έχει καλός ,

Αν δεν βλέπουμε γιατί δεν περνεις μια αποφάσεις ή κάτι δεν σου αρέσει , εδώ είμαστε εμείς να δούμε και να σου πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Για όλα φταίει ο χρόνος που δεν υπάρχει αυτές τις μέρες. Θέλω να μαζέψω το χαμό από τα καλώδια, να ντύσω την βάση και φτιάξω ένα ντουλάπι για το ψυκτικό. Όταν τελειώσω θα κάνω παρουσίαση αλλά θα μάλλον θα αργήσει αρκετά.

Μια πρόχειρη φωτό. από κινητό με το στήσιμο του βράχου οπού θα ξαναγίνει από την αρχή μάλλον.

post-15895-0-35337800-1352546357_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε συ?

ομορφο ειναι!!με σωστη τοποθετηση των κοραλιων θα γινει ενα

πολυ ομορφο νησακι!!ειδικα οταν μεγαλωσουν κ απλωσουν τα σκληρα θα φαινεται κατι πολυ φυσικο!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου αρεσει παρα πολυ!!!Λιγο αυτο με τα καλωδια... και ειναι τελειο,πολυ φυσικο το στησιμο του βραχου :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε και εμένα μου αρέσει το στήσιμο και το να ξανά στήνω το βράχο θέλω να το αποφύγω. Θα παίξω λίγο με τα κοράλλια και θα δω. Με αυτό το στήσιμο υπάρχουν πολλές κρυψώνες για τα ψάρια πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το στήσιμο,άστο όπως είναι!!

Μπελάδες θες να ανοίξεις;

Link to comment
Share on other sites

Οταν τα σκληρα μεγαλωσουν και φευγουν κλωναρια δεξια κι αριστερα.θα δειξει πολυ πολυ καλυτερο.

Θα τα πουμε κι απο κοντα Χρηστο :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν τα σκληρα μεγαλωσουν και φευγουν κλωναρια δεξια κι αριστερα.θα δειξει πολυ πολυ καλυτερο.

Θα τα πουμε κι απο κοντα Χρηστο :)

Σωστή η παρατήρηση του Στράτου.

Πρέπει να φανταζόμαστε και πως θα είναι μετά με τα κοράλλια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ένα βίντεο που τράβηξα στα γρήγορα.

https://www.youtube....E&feature=g-upl

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...