Jump to content

Έτοιμο Το Καινούριο Μου Reefακι..


gante

Recommended Posts

Mια ομορφια !!!! :bigemo_harabe_net-64: :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους. Να δούμε πότε θα βρω χρόνο να ασχοληθώ με το ντύσιμο της βάσης και με τα ηλεκτρικά που είναι σαν μακαρονάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα βίντεο που τράβηξα στα γρήγορα.

https://www.youtube....E&feature=g-upl

Πραγματικά έχει γίνει πολλή ωραίο!!!!!!!

θα σου έλεγα μόνο να προσέξεις τα μαλάκα-τοξικά κοράλλια τύπου ανεμώνες ρικορδεες μίνι μαξι κτλ να μην είναι κοντά σε lps.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικά με έτρωγε ο κ... και το άλλαξα το Aquascape τώρα καλό κακό θα φανεί και από τα σχόλια σας που είναι όλα δεκτά εννοείτε.

Μία αναβάθμιση που έκανα είναι η προσθήκη άλλης μίας MP10 W es αντί για MP40 μου ήρθε πολύ φθηνότερα.

Και δύο φωτό. από το κινητό και με το ενυδρείο με θολούρα μετά από αλλαγή σε κάποια κομμάτια βράχου.

post-15895-0-35063700-1355508026_thumb.jpgpost-15895-0-72466800-1355508048_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

διαφορετικο.ομορφο,μα και παραξενο.εχω περιεργεια το πως θα δειξει μερικους μηνες αργοτερα...ωραιος ο gante

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ, πιστεύω ότι τώρα έχω περισσότερα σημεία για SPS από το προηγούμενο στήσιμο

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι η εποχή Στράταρε

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο Χρηστο!! Νομιζω καλυτερο απο πριν.. γενικα μου αρεσει το χαμηλο στησιμο.. σκεψου οτι εκτος απο τα κοραλια θα εχεις και τα ψαρακια που θελουν κ αυτα τον χωρο τους για κολυμπι!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε και γω νομιζω απο τι φωτο τουλαχιστον οτι ειναι πιο απλωμενος ο βραχος σου,καλυτερα απο πριν.

Ασε που τα ενυδρεια που φιαχνεις πανε μονα τους.....φιλε

Τι μακαροναδα μη τιν φωβασαι δεν παχαινει.. :bigemo_harabe_net-72:

Link to comment
Share on other sites

Τι μακαροναδα μη τιν φωβασαι δεν παχαινει.. :bigemo_harabe_net-72:

Δεν παχαίνει ομορφαίνει!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο Χρηστο!! Νομιζω καλυτερο απο πριν.. γενικα μου αρεσει το χαμηλο στησιμο.. σκεψου οτι εκτος απο τα κοραλια θα εχεις και τα ψαρακια που θελουν κ αυτα τον χωρο τους για κολυμπι!

Ακριβός γι' αυτό τον λόγο το άλλαξα. Το προηγούμενο στήσιμο ήταν πολύ πρόχειρο.

Link to comment
Share on other sites

Στις φωτο χανει πολυ,απο κοντα ειναι πολυ ομορφο το ενυδρειο του χρηστου...........εφτιαξε πολυ ομορφο κυβο,στις σωστες διαστασεις!Αντε και με το καλο το νεο φωτιστικο! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Με έπιασε η προκοπή και λέω δεν φτιάχνω λίγο το έπιπλο να μαζευτεί λίγο ο χαμός. Άρχισα σήμερα το ντύσιμο με κόντρα πλακέ θαλάσσης 6mm και μόλις ολοκληρώσω το ντύσιμο το σκελετού θα ξαναβγάλω τα ξύλα για βάψιμο μέσα έξω. Στο τέλος θα μαζέψω και όλα τα καλώδια ώστε να δείχνει επιτέλους σαν ενυδρείο σε σαλόνι.

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο είναι πολύ όμορφα!

Σίγουρα και το ενυδρείο θα δείξει πολύ καλύτερο με το έπιπλο.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά. Σίγουρα θα δείξει καλύτερο αλλά θέλει πολύ δουλειά και χρόνο το άτιμο.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά. Σίγουρα θα δείξει καλύτερο αλλά θέλει πολύ δουλειά και χρόνο το άτιμο.

E, αυτά πάνε μαζί!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...