Jump to content

Dry Start Method Project


rastafarian

Recommended Posts

Κωστη, αμα ξαναστησεις εμερσεντ δεν σου ξαναμιλαω.

Για να το χαζοδιαβασω πηγε 3 η ωρα......

Φιλε μην ξεχνας οτι υπαρχουν και οι φιαλες διοξειδιου της τετρα που ειναι οικονομικη λυση.

Αντε για να δουμε την κουμπα να παιρνει στροφες, γιατι τωρα που εβαλες νερο μπορει να την παρει η κατω βολτα αν δεν βαλεις co2.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με φαγατε ρε σεις,οριστε μια προχειρη φωτο με το κινητο,χανει πολυ βεβαια σε χρωμα αλλα τι να σας κανω! :P

Ρικ,αυτα τα συστηματακια δεν συμφερουν ρε φιλε,πρεπει να εισαι απο πανω καθε μερα και δεν εχουν σταθερη ροη.Ισως φτιαξω ενα diy σε συνδιασμο με excel μεχρι να παρω μπουκαλα.Παντως και τωρα με μονο excel καλα παμε και δεν εχω και αλγες.

Οπως θα δειτε στη φωτο τα κενα εχουν κλεισει και εχει μεινει μονο ενα μικρο κομματι μπροστα δεξια που θελει λιγο κλεισιμο ακομα.

Περιμενω να φουντωσει και το micranthemun στην πισω γωνια για να δειξει ακομα καλυτερο.

1111.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι πετυχε η μεθοδος και γιαυτο πρεπει να εισαι περηφανος!

Απο ομορφια, αν και δεν πολυειναι του γουστου μου αυτα τα ενυδρεια, μπορω να πω οτι σκιζει! Με κανα ψηλο φυτο θα μ αρεσε ακομη πιο πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδί μου, οι γνώσεις που σου έχω απλόχερα χαρίσει, έπιασαν τόπο...

:blink::wacko::usd:

:bigemo_harabe_net-163:

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι πετυχε η μεθοδος και γιαυτο πρεπει να εισαι περηφανος!

Απο ομορφια, αν και δεν πολυειναι του γουστου μου αυτα τα ενυδρεια, μπορω να πω οτι σκιζει! Με κανα ψηλο φυτο θα μ αρεσε ακομη πιο πολυ!

Ευχαριστω φιλαρακι!

Θοδωρα,δεν ειναι δικη μεθοδος ρε,εγω απλα τη δοκιμασα να δω τι παιζει.

Οσο για το ψηλο φυτο που λες,ειναι πισω απο την μεγαλη πετρα,οταν μεγαλωσει θα το δεις! :P

Μπράβο παιδί μου, οι γνώσεις που σου έχω απλόχερα χαρίσει, έπιασαν τόπο...

:blink::wacko::usd:

:bigemo_harabe_net-163:

Χχααχαχαχαχαχαχαχαχ ευχαριστω δασκαλε! :P

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλαρακι!

Θοδωρα,δεν ειναι δικη μεθοδος ρε,εγω απλα τη δοκιμασα να δω τι παιζει.

Οσο για το ψηλο φυτο που λες,ειναι πισω απο την μεγαλη πετρα,οταν μεγαλωσει θα το δεις! :P

Γιατι ρε συ ειπα εγω οτι ειναι δικη σου μεθοδος;

Του Παρασκευα ειναι! Χχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε συ ειπα εγω οτι ειναι δικη σου μεθοδος;

Του Παρασκευα ειναι! Χχαχαχαχαχαχα

Ναι σωστα,του Παρασκευα ειναι! αχαχαχαχαχααχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα,του Παρασκευα ειναι! αχαχαχαχαχααχαχαχ

Επππππ......μας διαβάζουν.......

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα................

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχαχα!!!!! Δεν παιζεστε με τιποτα!

Κωστα,την φωτογραφια δεν την εμφανιζει.....

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχαχα!!!!! Δεν παιζεστε με τιποτα!

Κωστα,την φωτογραφια δεν την εμφανιζει.....

Αφου την βλεπω ωρε Γιωργη! :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι οχι.....μπορει να ειναι σε μενα το προβλημα........κοιτα να δεις εβαλες φωτο μετα απο τοσο καιρο και δεν μπορω να την δω!!!!!χαχαχα!!!!

Ουτε του αλλου ενυδρειου σου την βλεπω.....

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δικο σου ειναι το θεμα ρε συ,γιατι οι αλλοι την βλεπουν κανονικα.Για κοιτα το λιγο.:)

Link to comment
Share on other sites

Οκ!Βγηκα και ξαναμπηκα και ξεκολλησε.....ωραιο,πολυ ωραιο!!!!! :)

Απο φωτισμο Κωστα τι ειπαμε οτι εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Γιωργο.

Ο φωτισμος ειναι 1 λαμπα οικονομιας 40βατ και 6500Κ και μια par30 με λεντ τα οποια ειναι 6500Κ και 3200Κ και 7βατ

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, λελουδι δεν λεω, και αμα πυκνωση κιαλο θα ειναι σουπερ, αλλα πολυ κοπο ρε αδερφε....:-)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο εχει γινει

λιγος χωρος μενει να καληφθει

Εμενα θα μου αρεσε να εβαζες και

λιγη ammania bonsai ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, λελουδι δεν λεω, και αμα πυκνωση κιαλο θα ειναι σουπερ, αλλα πολυ κοπο ρε αδερφε....:-)

Αν ειναι να το βαλει για κανενα διαγωνισμο πιστευω αξιζει!

Link to comment
Share on other sites

Αλλα φυτα δε θα μπουν,μολις αναπτυχθει και το micranthemun θα δειξει αλλιως.Ετσι και αλλιως,τα iwagumi δεν εχουν πολλα φυτα.

Ρικ,αν καποιος δεν εχει λεφτα για πολλα πολλα και υπομονη μπορει να το κανει ανετα,γι αυτο το δοκιμασ.

Παρασκευα,μεχρι στιγμης τα λεντ τα πανε καλα,ειμαι ευχαρηστιμενος.

Link to comment
Share on other sites

Αλλα φυτα δε θα μπουν,μολις αναπτυχθει και το micranthemun θα δειξει αλλιως.Ετσι και αλλιως,τα iwagumi δεν εχουν πολλα φυτα.

Ρικ,αν καποιος δεν εχει λεφτα για πολλα πολλα και υπομονη μπορει να το κανει ανετα,γι αυτο το δοκιμασ.

Παρασκευα,μεχρι στιγμης τα λεντ τα πανε καλα,ειμαι ευχαρηστιμενος.

Κωστη, αν καταλαβα καλα, απο την στιγμη που φυτεψες μεχρι την στιγμη που γεμισες με νερο το ενυδρειο περασαν 5 μηνες. Αυτο δεν ειναι υπομονη αλλα κατεργα.........:-)

Σε πειραζω! Παντως εαν κλαδεψεις βαλε κανα κλαδεμα σε χουμους οτι νανε και δοκιμασε να δεις το αποτελεσμα. Πιστευω πως θα δεις πολυ μεγαλη διαφορα αναπτυξης και θα την δεις τουμπανο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κωστη, αν καταλαβα καλα, απο την στιγμη που φυτεψες μεχρι την στιγμη που γεμισες με νερο το ενυδρειο περασαν 5 μηνες. Αυτο δεν ειναι υπομονη αλλα κατεργα.........:-)

Σε πειραζω! Παντως εαν κλαδεψεις βαλε κανα κλαδεμα σε χουμους οτι νανε και δοκιμασε να δεις το αποτελεσμα. Πιστευω πως θα δεις πολυ μεγαλη διαφορα αναπτυξης και θα την δεις τουμπανο.

αχαχαχααχαχαχ ενα 3μηνο εμεινε emersed ρε συ,2 μηνες περιπου τρεχει με νερο.

Το θεμα δεν ειναι το υποστρωμα αλλα η θερμοκρασια.Οταν το ξεκινησα ειχε κρυο και στο δωματιο που το εχω η θερμοκρασια ηταν ψιλοχαμηλη,οταν την ανεβασα η απαπτηξη εγινε πιο γρηγορη.Αν το ξεκινουσα τωρα σε 2 μηνες θα ηταν τουμπανο.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τι να γινει ρε Παυλο,αυτο το ενυδρειο τρεχει κανονικα εδω και καιρο με νερο και με ψαρια.:P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...