Jump to content

Dry Start Method Project


rastafarian

Recommended Posts

Ρε Κώστα κοιμηθήκαμε κανένα νέο? φώτο?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει όλο, τίποτα καινούργιο στον ορίζοντα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα καταλαβεις την αναπτυξη,θα νομιζεις οτι ειναι το ιδιο.Απλωνει η cuba και προσπαθει να κλεισει τα κενα.

Link to comment
Share on other sites

Δε λένε... αξίζει να περιμένεις για ό,τι αξίζει να αποκτήσεις; Πολύ όμορφο είναι! Μου αρέσει αυτή η μέθοδος! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Δε λένε... αξίζει να περιμένεις για ό,τι αξίζει να αποκτήσεις; Πολύ όμορφο είναι! Μου αρέσει αυτή η μέθοδος! :thumbsu:

Ευχαριστω! :)

Ειναι καλη μεθοδος αρκει να εχεις υπομονη γιατι αργεις να το γεμισεις και να βαλεις ψαρια.Ομως,μπορεις να βαλεις γρασιδια πιο ευκολα,βεβαια αυτο θα ειμαι σε θεση να το πω οταν το γεμισω που εκει θα γινει το πειραμα νο2..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον κανενα νεο; Καμια εξεληξη; Και κατι πηρε το ματι μου για πειραμα νο2....? Λοιπον;

Link to comment
Share on other sites

Προχωραμε αργα αλλα σταθερα,τα κενα που εχουν μεινει ειναι στο μεγεθος του κερματος του 1 ευρω.

Το πειραμα νο2 ειναι αν θα παει ολο το συστημα μονο με excel και χωρις παροχη αεριου co2 :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις φαντάζομαι γιατί τα περιμένουμε όλα από σένα;

Αν πάει κάτι στραβά να το ξέρουμε από πριν :P :P :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευα το ξερω!

Γι αυτο οταν τελειωσω και δεν θα σας πω τα κολπα! χαχαχααχαχαχαχαχαχα :P

ΥΓ Πλακα κανω! :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μας βαλεις και καμια φωτογραφιουλα γιατι ειμαστε και ματακηδες??? :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Για ακομα λιγο θα μεινει ετσι.Βασικα για να το γεμισω μου λειπει ενα φιλτρο,το οποιο θα ειναι κρεμαστο.

Οπως ειπα θα σκεφτομαι να αλλαξω και φωτηστικο το οποιο θα γινει diy κρεμαστο,σαν τα αγοραστα που πιανουν στο τζαμι αλλα εγω θα το φτιαξω ξυλινο.

Link to comment
Share on other sites

Για ακομα λιγο θα μεινει ετσι.Βασικα για να το γεμισω μου λειπει ενα φιλτρο,το οποιο θα ειναι κρεμαστο.

Οπως ειπα θα σκεφτομαι να αλλαξω και φωτηστικο το οποιο θα γινει diy κρεμαστο,σαν τα αγοραστα που πιανουν στο τζαμι αλλα εγω θα το φτιαξω ξυλινο.

Ξύλινο φωτιστικό; Νομίζω ότι όλα θέλεις να τα κάνεις με τον δύσκολο τρόπο!!!

Αλλά γι' αυτό σε παρακολουθούμε και εμείς.... για να μαθαίνουμε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξύλινο φωτιστικό; Νομίζω ότι όλα θέλεις να τα κάνεις με τον δύσκολο τρόπο!!!

Αλλά γι' αυτό σε παρακολουθούμε και εμείς.... για να μαθαίνουμε...

Ναι ξυλινο,φαντασου ενα 'καπακι' αλλα χωρις ξυλο μπροστα και πισω,σαν Π δηλαδη,το οποιο θα στηριζεται στα πλαινα τζαμια του ενυδρειου,το εχω ψιλοσχεδιασει.

Απο κατω θα μπουν τ5 λαμπες τοσες ωστε να φτασω περιπου τα 40 βατ συνολο.Αυτο το κανω για εναν απλο λογο που εχω παρατηρησει οτι γινετε με το φωτηστικο γραφειου αλλα και λογο της μεγαλης πετρας οπου θα απο πισω θα μπει micranthemum micranthemoides και με το φωτηστικο που εχω τωρα δεν φτανει καλα το φως.

Link to comment
Share on other sites

Θες να σου φέρω το elite που έχω το μικρό το κρεμαστό;Το είχα σε 20 λίτρα ενυδρείο!Αν θες Κωστή το φέρνω στο κοπή τη πίτα! :)

Για φιλτρο μιλας?

Για ποσα λιτρα ειναι και τι κυκλοφορια εχει αυτο?

Βασικα πες μου ποιο ειναι να σου πω αν μου κανει.Το λεω γιατι θελω να εχει κυκλοφορια καλη.;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...