Jump to content

Ebenos Nano Reef Project.


ebenos

Recommended Posts

συνονοματε μετα απο τις φωτος που ανεβασες χαλαλι η ταλαιπωρια που τραβηξα στα Κτελ. Ολα ηρθαν οπως ακριβως επρεπε.

Απλα επρεπε να το ειχαμε οργανωσει ετσι απο την αρχη και τωρα θα ειχες ηδη στημενο το 60αρι.

Καλλιο αργα παρα ποτε ομως.

Συνεχισε να μας ενημερωνεις !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αντε με το καλο Νικο!!!!

(ωχ αρχισε να το σκεφτεται..... παει ο προλογος που μας πουλουσε για το ποσο τελεια ψαρια ειναι τα χρυσοψαρα!!χαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!! αστειακι Νικ!!) :D

θα κανεις καποιο απο τα μικρα sump?

Link to comment
Share on other sites

Τα ζωανθακια που βρηκες ειναι τα μονα που γλυτωσαν μαζι με τα ψαρια το καλοκαιρι και ειναι χορηγια του Στρατου απο τις πρωτες μερες που το ειχα στησει....

Link to comment
Share on other sites

συνονοματε μετα απο τις φωτος που ανεβασες χαλαλι η ταλαιπωρια που τραβηξα στα Κτελ. Ολα ηρθαν οπως ακριβως επρεπε.

Απλα επρεπε να το ειχαμε οργανωσει ετσι απο την αρχη και τωρα θα ειχες ηδη στημενο το 60αρι.

Καλλιο αργα παρα ποτε ομως.

Συνεχισε να μας ενημερωνεις !!!

Έκανες πολύ καλή δουλεία ρε φίλε Νικόλα και σε ευχαριστώ ξανά για όλα! :thumbup:

Το 60αρι θέλει πολύ δουλεία και μελέτη για να φτιαχτεί όπως το θέλω και δεν θα βιαστώ!

Τα ζωανθακια που βρηκες ειναι τα μονα που γλυτωσαν μαζι με τα ψαρια το καλοκαιρι και ειναι χορηγια του Στρατου απο τις πρωτες μερες που το ειχα στησει....

Τα κλοουνακια κομάντο, σε λίγο θα ανεβάσω και βίντεο! <_<

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο Νικο!!!!

(ωχ αρχισε να το σκεφτεται..... παει ο προλογος που μας πουλουσε για το ποσο τελεια ψαρια ειναι τα χρυσοψαρα!!χαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!! αστειακι Νικ!!) :D

θα κανεις καποιο απο τα μικρα sump?

Ευχαριστώ ρε Στάθη!

Τα χρυσοψαρακια δεν κουνιούνται ούτε με σεισμό από εκεί….

Υπάρχει ήδη samp 25 λίτρων με τρία διαμερίσματα και skimmer που περιμένει να βρει την θέση του στο ντουλάπι που θα ετοιμαστεί μέσα στην εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν αρκουμαι με αυτες τις φωτο..

δε με γεμιζει ρε παιδι μου...

Τα χρυσοψαρα ειναι για αλλου ειδους χομπιστες ρε φιλε.. οχι για σενα..

καντο μια και καλη... ακουσε με... θα τελειωσεις μια ωρα αρχιτερα.. ετσι κ αλλιως εκει θα καταληξεις!!

Θαλλασσινο που να μην μπορεις να μεγαλωσεις tang δε λεει IMHO..

Link to comment
Share on other sites

Κουράστηκες αλλά το έκανες... εύχομαι να διατηρήσεις τον ενθουσιασμό σου.

Link to comment
Share on other sites

Απο κει και περα,η επιχειρηση αποστολη/παραλαβη ηταν ετσι οπως επρεπε να γινει!!!! δεν μπορω να βρω λαθος !!! Συγχαρητηρια και στους δυο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν αρκουμαι με αυτες τις φωτο..

δε με γεμιζει ρε παιδι μου...

Τα χρυσοψαρα ειναι για αλλου ειδους χομπιστες ρε φιλε.. οχι για σενα..

καντο μια και καλη... ακουσε με... θα τελειωσεις μια ωρα αρχιτερα.. ετσι κ αλλιως εκει θα καταληξεις!!

Θαλλασσινο που να μην μπορεις να μεγαλωσεις tang δε λεει IMHO..

Τώρα γιατί με προκαλείς…. :bigemo_harabe_net-69:

Το γουστάρω πολύ το reef αλλά και τα χρυσόψαρα είναι άλλη φάση…

Δες εδώ απάντηση για τα χρυσόψαρα… στην πρώτη γραμμή…

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=80203&view=findpost&p=722942

Link to comment
Share on other sites

Κουράστηκες αλλά το έκανες... εύχομαι να διατηρήσεις τον ενθουσιασμό σου.

Πάμε αλεξ γερά και όπου βγει…. Αν καταφέρω να στήσω σωστά τον πύργο και την durso χωρίς απρόοπτα μετά φύγαμε σφαίρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειπα οτι δεν ειναι ωραια!!! Δεν ειπα οτι δεν αξιζουν το υπεροχο σπιτι που τα εκανες! Δεν ειπα οτι δεν ειναι αξια της εκπληκτικης φροντδας που τα παρεχεις...

Ειπα οτι η μαγεια του θαλασσινου θα σε συνεπαρει.. μολις βαλεις και τπτ κοραλια μεσα και με κανα led moonlight να σου βγαζουν τα ματια τα φωσφοριζε χρωματα,

θα βλεπεις τα χρυσοψαρα και θα φανταζεσε εκεινο reef.. και πιστεψε με ειναι δυσκολο να στηνεις και να ξεστηνεις reef...

Link to comment
Share on other sites

To 300 λιτρο το παλιο μου ειχα ριξει τρελλα λεφτα και το ειχα κανει δισκαδικο... με ολα τα κομφορ! αλλαγες νερου καθε 2 μερες 150 λιτρα οσμωση για να μεγαλωσουν τα δισκακια...και χιλια δυο αλλα,

με πολυ προσωπικο κοπο παρα το 12 ωρο δουλειας καθε μερα..

Ο γαμπρος μου τοτε εκανε ενα reef 60 λιτρα καλη ωρα.. και εγω τον κοροιδευα επειδη δεν ειχε δουλεια τοτε και τι ξοδευοταν αδικα ... τελικα το δισκαδικο ειχε μολις 5 μηνες ζωης........

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν είναι απλά να κλείσεις καλά τους σωλήνες να μην παίρνει αέρα...θα το δεις στην πορεία πώς θα γίνει αθόρυβο.

Επιτέλους και ένα reefάκι χωρίς 7-8 ακανθούρους...

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειπα οτι δεν ειναι ωραια!!! Δεν ειπα οτι δεν αξιζουν το υπεροχο σπιτι που τα εκανες! Δεν ειπα οτι δεν ειναι αξια της εκπληκτικης φροντδας που τα παρεχεις...

Ειπα οτι η μαγεια του θαλασσινου θα σε συνεπαρει.. μολις βαλεις και τπτ κοραλια μεσα και με κανα led moonlight να σου βγαζουν τα ματια τα φωσφοριζε χρωματα,

θα βλεπεις τα χρυσοψαρα και θα φανταζεσε εκεινο reef.. και πιστεψε με ειναι δυσκολο να στηνεις και να ξεστηνεις reef...

Κοίτα….

Αν ψάξεις και σε παλιότερες δημοσιεύσεις μου πάντα έλεγα ότι ενώ μου αρέσει η θάλασσα και θα μπορούσα να κάνω πολλά από τα ενυδρεία που έχουν περάσει από τα χέρια μου reef δεν το επιχείρησα ποτέ γιατί ήμουν της άποψης πώς το reef θέλει πολλά λίτρα και πολύ ειδικευόμενο εξοπλισμό ….

Τώρα γιατί επέλεξα να παίξω στην παρούσα με ένα 60αρι είναι μια άλλη υπόθεση…

Μακάρι να είμαστε καλά και να μπορούμε να φτιάχνουμε όσα ενυδρεία θέλουμε…

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο φιλαρακι!!Υγεια να εχουμε και ολα γινονται!

Μην με παρεξηγεις, πιθανον την συγκεκριμενη ασθενεια να την εχω μονο εγω!!! αχχαχαχαχααχαα :bigemo_harabe_net-74: δεν μπορω να σταματησω πουθενα.. :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Εbenos γιατί κάτι μου λέει ότι σήμερα την άραξες σπίτι κολλημένος στο νέο ενυδρείο????????

Να το χαίρεσαι ρε τρελέ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο φιλαρακι!!Υγεια να εχουμε και ολα γινονται!

Μην με παρεξηγεις, πιθανον την συγκεκριμενη ασθενεια να την εχω μονο εγω!!! αχχαχαχαχααχαα :bigemo_harabe_net-74: δεν μπορω να σταματησω πουθενα.. :bigemo_harabe_net-134:

Τι να σε παρεξηγώ ρε….

Εδώ έχουμε κουτζαμ αλεξ και δεν μπορεί να μας κάνει καλά… :bigemo_harabe_net-69:

Link to comment
Share on other sites

Εbenos γιατί κάτι μου λέει ότι σήμερα την άραξες σπίτι κολλημένος στο νέο ενυδρείο????????

Να το χαίρεσαι ρε τρελέ

Ευχαριστώ φίλος!

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: να σαι καλά να το χαρείς......Μπράβο...
Link to comment
Share on other sites

Να έχεις υγεία και να το χαρείς όπως θέλεις το αλμυράκι σου εύχομαι !

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε παιδιά! Εύχομαι και σε εσάς το καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Αα εγώ τώρα είδα το βίντεο!!! Πολύ όμορφα φίλε μου κ ο βράχος φαίνεται πολύ καλός !!

Υγ: κλόουν = τα ψάρια που δεν ξέρουν να κολυμπάνε!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αα εγώ τώρα είδα το βίντεο!!! Πολύ όμορφα φίλε μου κ ο βράχος φαίνεται πολύ καλός !!

Υγ: κλόουν = τα ψάρια που δεν ξέρουν να κολυμπάνε!!! ;)

Χαχαχαχαχ όντως, σαν μεθυσμένα πάνε!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...