Jump to content

Ebenos Nano Reef Project.


ebenos

Recommended Posts

Ολα αυτα που βλεπω φιλοι μου με λυπουν ιδιαιτερως... :(

Εαν εστω φανταζομουν οτι το να διορθωσω-συμπληρωσω καποια λαθη-ατελειες σε καποιες συμβουλες(οχι αποψεις) και αναφορες σε

γεγονοτα τα οποια δεν στεκουν,θα τα εβλεπε ο ebenos ως επιθεση ειλικρινα δεν θα ειχα γραψει ουτε μια γραμμη...

Και εγω ο ιδιος 7 χρονια πριν που γραφτηκα ειχα δεχτει παρατηρησεις σε πραγματα τα οποια ειχα πει αλλα δεν παρεξηγηθηκα,ουτε

τσακωθηκα με καποιον...αναγνωρισα το λαθος μου(ολοι κανουμε λαθη και προσωπικα παρα πολλα,ειδικα στην αρχη)εμαθα απο αυτο και συνεχιζω να ειμαι στο φορουμ.

Τα πρωτα 2 απο τα 9 χρονια που ειμαι στο θαλασσινο ταλαιπωριομουν μονος μου με ενυδρεια βουρκους χωρις να παιρνω αυτο που θελω απο το χομπυ και να χανω χρηματα,κοπο και ζωντανα.Οταν μπηκα στο αζ αρχισα να χαιρομαι το χομπυ...μπηκα ανοιχτος ομως στο να δεχτω συμβουλες και παρατηρησεις.

Οι παρατηρησεις-οταν κανουμε αντικειμενικα λαθος-και τα λαθη μας,μας δινουν γνωσεις,ειδικα εαν ειναι γεγονοτα και υπαρχουν απτα επιχειρηματα.

Και οι 5 παρατηρησεις οι οποιες εγιναν ειναι εκει να βγαλει ο καθενας τα συμπερασματα του...για τον τροπο αλλα και

την εγκυροτητα.

Απ'οτι βλεπω κανεις δεν στεκεται στο εαν οι διορθωσεις που εγιναν ηταν λανθασμενες αλλα στο οτι ηταν επιθεση...αφου λοιπον ειναι ετσι προσωπικα δεν θα ξανακανω καμια παρεμβαση και ζηταω μια μεγαλη συγνωμη απ'ολους και απο τον ebeno που το εκανα και στα 5 θεματα.

Δεν πληρωνομαι απο αυτο που κανω(οπως ολοι οι συντονιστες),δεν παιρνω γαλονια και πλακετες,δεν θελω να κανω το παγωνι...ο μονος λογος και κινητρο πισω απο το να γραψω κατι ειναι τα λαθη μου να μην τα επαναλαβει αλλος και βγει χαμενος σε χρημα και ζωντανα.. ολα τα αλλα ειναι παραμυθια που λεει μια διαφημιση...

Και υπο τον φοβο του να θεωρηθω guru δεν θα ξαναεκφερω αποψη ουτε θα αναφερω προσωπικες εμπειριες...αλλωστε υπαρχει βιβλιογραφια.

@kostakappa

Κωστα και εγω σε εκτιμω αλλα αυτα τα οποια εμαθες δυστυχως ειναι αποτελεσμα της αγαπημενης συνηθειας των ελληνων...του κουτσομπολιου και ενος

παιχνιδιου που ολοι παιξαμε μικροι...του χαλασμενου τηλεφωνου.

Δυστυχως αυτα τα οποια εμαθες σε οδηγησαν να βγαλεις και λαθος συμπερασματα.

Θα σε παρακαλεσω δημοσια αφου τα λες χυμα(αυτο ειναι το σωστο),να αναφερεις ποιος σου ειπε οτι εσυ και μερικοι

ακομα εισαστε "υπο επιτηρηση" ...ειναι μεγαλο ΨΕΜΑ φιλε μου αυτο και οποιος στο ειπε θα πρεπει να αναλαβει τις ευθυνες του.

@filfilip

"Πεταγομουν" παντα εγω γιατι ειναι η κατηγορια την οποια συντονιζω και δεν πεταχτηκα να κανω επιθεση αλλα να διορθωσω-συμπληρωσω.Για να ισχυε το οτι εκανα επιθεση θα επρεπε να ειχα προβει σε χαρακτηρισμους που να

απευθυνονται στον ebenos...κατι τετοιο δεν εγινε και τα ποστ υπαρχουν για να το αποδειξουν

Ακομα και εσυ ο ιδιος που επικαλεισαι την αρθρογραφια μας,εχεις κανει ερωτησεις οι οποιες εχουν ηδη απαντηθει-καλυφθει σε αρθρα

τα οποια δεν διαβασες.

Δυστυχως εσυ filfilip χωρις να μπορεις να παρεις θεση στο ενυδρειακο κομματι-οπως προς τιμην σου παραδεχτηκες λογο του οτι και εσυ

εισαι 2 μηνες στο θαλασσινο- παιρνεις μια θεση λογο της φιλιας σου με τον ebeno.Αυτο ειναι αδικο απεναντι μου αλλα απο την αλλη ειναι

τυχερος ο ebenos που σε εχει φιλο να τον υποστηριζεις εστω και οταν ειναι λαθος ειτε ενυδρειακα ειτε μη και σε

καταστασεις τις οποιες δεν γνωριζεις.

Μια απο τις ομορφιες του az ειναι οτι τοσα χρονια εχουν γινει πολλες και δυνατες φιλιες απο εδω μεσα.

Γενικοτερα να πω οτι δεν ωραιο να παιρνουμε θεση και να δημιουργουνται εντυπωσειςοταν δεν εχουμε πληρης γνωση του τι εχει γινει και

αν οντως ισχυουν αυτα που λεγονται και γραφονται.

Τελειωνοντας να πω οτι τα φορουμ μπορει να ειναι ενα μεσο κοινωνικοποιησης αλλα δεν ειναι μια πραγματικη κοινωνια...αν ολοι καταλαβουμε

οτι εδω μεσα απλα θα μπουμε για να μαθουμε-διαβασουμε δυο πραγματα,να κανουμε 2 φιλους και να πουμε μια εμπειρια ολα θα λειτουργουν σαν ρολοι.Αν μπαινουμε για να δουμε τι γινεται στο σπιτι του αλλου,για να αποκτησουμε αυτοπεποιθηση και εκτιμηση στον ιδιο μας

τον εαυτο ολα αυτα που ανα διαστηματα μας χαλανε τη διαθεση θα συνεχισουν να λαμβανουν χωρα.

Ειναι ωραιο και δημιουργικο να ζει κανεις για ενα φορουμ αλλα ειναι αυτοκαταστροφη και μιζερο να ζει ΜΕΣΑ απο ενα φορουμ.

Συμβουλες,παρατηρησεις,αποψεις η' διορθωσεις δεν θα επαναληφθουν απο εμενα.

Συγνωμη για την οποια αναστατωση προκαλεσαν...ας το ληξουμε εδω και ας γυρισουμε σε αυτο που μας

ενωνει στο τελος της ημερας.

Φιλικα

μιχαλης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα....και επισης λυπαμαι για το ολο σκηνικο!!!Ειναι πολυ κριμα να βλεπω τετοια "ξεκατιανισματα"αναμεσα μας...(αναφερουμε σε ολους μας)!!!Καθε μερα μπαινω στο ΑΖ.......και μπορω να πω....πως τετοια οργανωση και ενημερωση δεν υπαρχει σε κανενα φορουμ!!!!!!Ασχετα με το αν γραφω η οχι......την ενημερωση μου την κανω και ας μην σχολιασω κατι!!!ΧΑΡΗ στις γνωσεις των παλαιων εχουμε φτασει σ'ενα επιπεδο τα ενυδρεια μας....προσωπικα τουλαχιστον αυτο ισχυει για εμενα!!!Σαν μελος.....και καθαρα σαν μελος θα μιλησω......σε ολο αυτο που εχει γινει αναμεσα στον ΝΙΚΟ και τον ΜΙΧΑΛΗ.....δεν βρισκω λογο να γινει αυτη η παρεξηγηση....ιδιως απο την μερια του νικου...δεν νομιζω σε οτι ελεγε...να τον αποπερνε ο μιχαλης..αλλα ουτε να τον ειρωνευτηκε σε κατι!!Δεν γερνω απο κανενος την μερια....ουτε τιποτα....απλα σαν ΜΕΛΟΣ βλεπωντας τ'ολο σκηνικο...ειδα απλα καποιες διορθωσεις που εκανε ο μιχαλης η ακομα και παρατηρησεις!!!Ειρωνεια δεν υπηρχε σε κανενα μερος του λογου του....τωρα βεβαια ειναι και πως το παιρνει ο καθενας...!!Παδια το χομπι μας ενωνει ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ........μην χαλιομαστε ετσι!!!Ο καθενας μας ξεχωριστα βαζει το δικο του λιθαρακι για να φτασουμε σε αλλο επιπεδο το ΑΖ!!!

Link to comment
Share on other sites

χωρις την αντιθετη αποψη κανεις δεν θα μπορουσε να παει ενα βημα μπροστα χωρις την εμπειρια του αλλου δεν θα μπορουσε να προλαβει καταστασεις ,εαν σε ολα συμφωνουσαμε δεν θα μιλαγε κανεις,μεσα απο αυτα γινομαστε καλυτερη και βοηθαμε του νεοτερους να αγαπησουν και να ασχοληθουν ποιο πολυ με το χομπι

Link to comment
Share on other sites

χωρις την αντιθετη αποψη κανεις δεν θα μπορουσε να παει ενα βημα μπροστα χωρις την εμπειρια του αλλου δεν θα μπορουσε να προλαβει καταστασεις ,εαν σε ολα συμφωνουσαμε δεν θα μιλαγε κανεις,μεσα απο αυτα γινομαστε καλυτερη και βοηθαμε του νεοτερους να αγαπησουν και να ασχοληθουν ποιο πολυ με το χομπι

+1000 :bigemo_harabe_net-64: :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κριμα παντως...

ΥΓ Νικο τα ενυδρεια μας δεν τα μοιραζουμε σε κανεναν...Παιζουν σε τελειως διαφορετικη κατηγορια μπαλα... :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τι παίρνετε; Χαλαρώστε να κάνουμε χόμπι τις προκοπής....

Link to comment
Share on other sites

Προς την νεα γενια των συντονοστων

Δεν θα παρω θεση,για το ποιος φταιει,γιατι δεν διαβαζω τα θαλασσινα,οποτε δεν ξερω,αν και ο Νικολας ειναι διαδικτυακος φιλος μου ,και ειχε μεγαλη ορεξη,θα ελεγα και παθος με το φορουμ .Και ειναι κριμα για βλακιες και παιδιαρισματα,να αποχωρουν τα καλα παιδια.Την αποψη μου του την ειπα χθες,αλλα του την λεω και εδω δημοσια.Νικολα,δεν αξιζει να χαλαμε την ζαχαρενια μας,μπαινουμε,και κοιταμε να περναμε μονο καλα,και εαν μπορουμε,βοηθαμε τους νεους χομιστες,γιατι το χτωσταμε σε αυτο το φορουμ,που με την σειρα του,βοηθησε εμας,για να μαθουμε 5 πραγματα και σωστα.Γιαυτο σε παρακαλω,ασε τους εγωισμους και την τσατιλα σου στην ακρη,για να βλεπω τον σουηδο καθε μερα μεσα :)

Αγαπητοι φιλοι συντονιστες.

Αρκετους απο εσας,σας ξερω απο τα πρωτα βηματα σας εδω μεσα.Μερικοι ειστε και φιλοι μου,απο τοτε που ξεκινισαμε μαζι.

Οταν πηρε την σωστη αποφαση ο admin,και ανανεωσε σχεδον ολη την συντονιστικη ομαδα του φορουμ,και <<εδιωξε>> τους παλιους συντονιστες,{που με λυπη μου βλεπω τωρα μερικους,(ευτυχως λιγοι),να κλαψουριζουν,σαν μωρα παιδια,που τους πειρανε την πιπιλα,(δηλ.το καταραμενο πρασινο ταμπελακι) ,και οταν ηταν συντονιστες,συμπεριφεροντουσαν αυταρχικα στα απλα μελη,και απαντουσαν με ειρωνιες στους πιο παλιους συντονιστες} ,Εγω, με οποια σημασια εχει η αποψη μου εδω μεσα,σας στηριξα,ακι σας στηριζω.Γιατι ειστε νεα παιδια,με ορεξη ,διαθεση,γνωση,για το χομπι.Αυτα τα χαρακτηριστικα ,και ισως περισσοτερα ειχαν και αυτοι που εφυγαν.Αλλα ειχαν την καταρα της πρασινης ταμπελας.Η οποια,δεν ξερω για ποιον λογο,οταν την αποκτα κανεις,αμεσως,νιωθει παραξενα πραγματα.Κοιταξτε στα θεματα που υπαρχουν εντασεις,και ποιοι ειναι,σχεδον ολοι ειναι παλιοι συντονιστες,και για καποιον μαγικο λογο,μερικοι εχουν και ασυλια.

Λιγοι ειναι που τιμουν τα παντελονια που φορανε,ενω ηταν συντονιστες,επαψαν να ειναι,αλλα συνεχιζουν να προσφερουν την γνωση τους στους νεους χομπιστες.Πχ Διας,Κλαζ,Φωτης,και μερικοι αλλοι.Πολυ και μεταξυ αυτων καλοι μου φιλοι,με αξιοπρεπεια,σωπασαν.Λαθος τους,αλλα σεβομαι την αποψη τους.

Σας τα ειπα ολα αυτα,γιατι αρχιζω και βλεπω τα ιδια πραγματα να συμβαινουν.Το πρασινο ταμπελακι δεν ειναι τιποτα παραπανω,απο να συντονιζετε σωστα,και δεν αξιζει να χανουμε φιλους η μη απο το φορουμ,και να χαλαμε την παρεα,που με κοπο μερικοι,προσπαθουν να την διατηρισουν.

Υ.Γ -Ας αφησουμε τον Admin στην απεξω,γιατι αν δεν ηταν αυτος,δεν θα ειχα την παρεα σας,και δεν θα εγραφα τις πα*****ς που γραφω,Και για να μην φανει οτι γλυφω,συμφωνω οτι ηταν λαθος του να απαντηση μονο αυτος και μαλιστα λιγο ακομψα,και να το κλειδωσει το θεμα.Αλλα

ADMIN ειναι και κανει οτι θελει :rasp:

Καλησας μερα,και ψυχραιμια να εχουμε οοοοοοολοι μας :)

Link to comment
Share on other sites

Προς την νεα γενια των συντονοστων

Δεν θα παρω θεση,για το ποιος φταιει,γιατι δεν διαβαζω τα θαλασσινα,οποτε δεν ξερω,αν και ο Νικολας ειναι διαδικτυακος φιλος μου ,και ειχε μεγαλη ορεξη,θα ελεγα και παθος με το φορουμ .Και ειναι κριμα για βλακιες και παιδιαρισματα,να αποχωρουν τα καλα παιδια.Την αποψη μου του την ειπα χθες,αλλα του την λεω και εδω δημοσια.Νικολα,δεν αξιζει να χαλαμε την ζαχαρενια μας,μπαινουμε,και κοιταμε να περναμε μονο καλα,και εαν μπορουμε,βοηθαμε τους νεους χομιστες,γιατι το χτωσταμε σε αυτο το φορουμ,που με την σειρα του,βοηθησε εμας,για να μαθουμε 5 πραγματα και σωστα.Γιαυτο σε παρακαλω,ασε τους εγωισμους και την τσατιλα σου στην ακρη,για να βλεπω τον σουηδο καθε μερα μεσα :)

Αγαπητοι φιλοι συντονιστες.

Αρκετους απο εσας,σας ξερω απο τα πρωτα βηματα σας εδω μεσα.Μερικοι ειστε και φιλοι μου,απο τοτε που ξεκινισαμε μαζι.

Οταν πηρε την σωστη αποφαση ο admin,και ανανεωσε σχεδον ολη την συντονιστικη ομαδα του φορουμ,και <<εδιωξε>> τους παλιους συντονιστες,{που με λυπη μου βλεπω τωρα μερικους,(ευτυχως λιγοι),να κλαψουριζουν,σαν μωρα παιδια,που τους πειρανε την πιπιλα,(δηλ.το καταραμενο πρασινο ταμπελακι) ,και οταν ηταν συντονιστες,συμπεριφεροντουσαν αυταρχικα στα απλα μελη,και απαντουσαν με ειρωνιες στους πιο παλιους συντονιστες} ,Εγω, με οποια σημασια εχει η αποψη μου εδω μεσα,σας στηριξα,ακι σας στηριζω.Γιατι ειστε νεα παιδια,με ορεξη ,διαθεση,γνωση,για το χομπι.Αυτα τα χαρακτηριστικα ,και ισως περισσοτερα ειχαν και αυτοι που εφυγαν.Αλλα ειχαν την καταρα της πρασινης ταμπελας.Η οποια,δεν ξερω για ποιον λογο,οταν την αποκτα κανεις,αμεσως,νιωθει παραξενα πραγματα.Κοιταξτε στα θεματα που υπαρχουν εντασεις,και ποιοι ειναι,σχεδον ολοι ειναι παλιοι συντονιστες,και για καποιον μαγικο λογο,μερικοι εχουν και ασυλια.

Λιγοι ειναι που τιμουν τα παντελονια που φορανε,ενω ηταν συντονιστες,επαψαν να ειναι,αλλα συνεχιζουν να προσφερουν την γνωση τους στους νεους χομπιστες.Πχ Διας,Κλαζ,Φωτης,και μερικοι αλλοι.Πολυ και μεταξυ αυτων καλοι μου φιλοι,με αξιοπρεπεια,σωπασαν.Λαθος τους,αλλα σεβομαι την αποψη τους.

Σας τα ειπα ολα αυτα,γιατι αρχιζω και βλεπω τα ιδια πραγματα να συμβαινουν.Το πρασινο ταμπελακι δεν ειναι τιποτα παραπανω,απο να συντονιζετε σωστα,και δεν αξιζει να χανουμε φιλους η μη απο το φορουμ,και να χαλαμε την παρεα,που με κοπο μερικοι,προσπαθουν να την διατηρισουν.

Υ.Γ -Ας αφησουμε τον Admin στην απεξω,γιατι αν δεν ηταν αυτος,δεν θα ειχα την παρεα σας,και δεν θα εγραφα τις πα****ς που γραφω,Και για να μην φανει οτι γλυφω,συμφωνω οτι ηταν λαθος του να απαντηση μονο αυτος και μαλιστα λιγο ακομψα,και να το κλειδωσει το θεμα.Αλλα

ADMIN ειναι και κανει οτι θελει :rasp:

Καλησας μερα,και ψυχραιμια να εχουμε οοοοοοολοι μας :)

:bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122:

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν πηρα θεση σε αντιπαραθεσεις κοντρες κακοβουλα μηνύματα ειρωνιες εμπαιγμους ξεροκεφαλιες κτλ γιατι πολυ απλα ΔΕΝ με ενδιαφέρουν και ΔΕΝ θελω να συμμετεχω.Προτιμω τον χαβαλε και την πλακα μας και τα σοβαρα μας τα θέματα την σεβαστή άποψη του καθε ενα ειτε ειναι νεος ειτε παλιος.

Δεν θα κατεβασω κανενα σεντονι διοτι ηδη το κλιμα ειναι βαρύ και τα δαχτυλα δυσκολευονται να γραψουν.

Ο συντονιστης δεν σημαίνει οτι πρεπει να επιβάλει την αποψη του, ειναι εδω για την ομαλη λειτουργία του φορουμ κ οχι για να υποδεικνύει στα μελη ποιο ειναι το σωστό. Και ποιο είναι το σωστο? Ποιος θα μας το πει και θα το αποδείξει εμπρακτα και οχι στα λογια?

Βλεπω πράγματα που με στεναχωρουν καθως ενας φιλος φτανει στα ορια του και παρατάει το χομπι γιατι? Για μια παρεξηγηση?

Λυπάμαι κυριοι. Αλλα δε θα συμμετέχω. Ειναι η πρωτη κ τελευταία φορα που ασχολουμε με τετοιου ειδους ζητηματα και το λιγότερο που εχετε να κανετε ειναι να τα βρειτε ομορφα κ ωραια.

Διαφορετικα και παλι λυπαμαι..

Νικο δεν αξιζει να δωσεις τον κοπο σου σε κανεναν και για κανεναν.

Έγινε επεξεργασία - Giovanni
Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν πηρα θεση σε αντιπαραθεσεις κοντρες κακοβουλα μηνύματα ειρωνιες εμπαιγμους ξεροκεφαλιες κτλ γιατι πολυ απλα ΔΕΝ με ενδιαφέρουν και ΔΕΝ θελω να συμμετεχω.Προτιμω τον χαβαλε και την πλακα μας και τα σοβαρα μας τα θέματα την σεβαστή άποψη του καθε ενα ειτε ειναι νεος ειτε παλιος.

Δεν θα κατεβασω κανενα σεντονι διοτι ηδη το κλιμα ειναι βαρύ και τα δαχτυλα δυσκολευονται να γραψουν.

Ο συντονιστης δεν σημαίνει οτι πρεπει να επιβάλει την αποψη του, ειναι εδω για την ομαλη λειτουργία του φορουμ κ οχι για να υποδεικνύει στα μελη ποιο ειναι το σωστό. Και ποιο είναι το σωστο? Ποιος θα μας το πει και θα το αποδείξει εμπρακτα και οχι στα λογια?

Βλεπω πράγματα που με στεναχωρουν καθως ενας φιλος φτανει στα ορια του και παρατάει το χομπι γιατι? Για μια παρεξηγηση?

Λυπάμαι κυριοι. Αλλα δε θα συμμετέχω. Ειναι η πρωτη κ τελευταία φορα που ασχολουμε με τετοιου ειδους ζητηματα και το λιγότερο που εχετε να κανετε ειναι να τα βρειτε ομορφα κ ωραια.

Διαφορετικα και παλι λυπαμαι..

Νικο δεν αξιζει να δωσεις τον κοπο σου σε κανεναν και για κανεναν.

:bigemo_harabe_net-92:

Link to comment
Share on other sites

Λεει ο καθένας την αποψη του και ο καθε νεος στο χόμπι διαβαζει κ κρινει τι θα κανει.

Και στο κατω κατω τι καουρα ειναι αυτη για το νεο χομπιστα ξαφνικά?

Λες και ολοι εμεις οταν ειμασταν νεοι στο χόμπι δεν καναμε λαθη και δεν πεταξαμε τσαμπα λεφτα στα πετσοπ...

Και βρείτε μου ΕΝΑΝ που να μην το εκανε αυτο κ που πριν ξεκινήσει εκατσε και διαβασε ωρες ατελειωτες τα φορουμ για να μαθει πρωτα κ υστερα πηγε κ αγόρασε ενυδρειο και τα εκανε ολα σωστα με την μια... ρε μην τρελαθούμε τελειως.

Και στο κατω κατω στις τοσες φασεις που εγιναν τις τελευταίες μέρες δεν ειδα κατι λαθος σε απόψεις ειτε απο την μια πλευρά είτε από την αλλη.

Και κατι λαθος να γράφτηκε και τι έγινε? Απο τα λαθη μας μαθαινουμε.

Τελοσπαντων εγω ξερω οτι προσπαθούμε να διυλιζουμε τον κωνωπα ανευ λόγου και αιτίας.

Νερακι στο κρασι κάποιων και ξυδι στους αλλους να τελειώνει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Λεει ο καθένας την αποψη του και ο καθε νεος στο χόμπι διαβαζει κ κρινει τι θα κανει.

Και στο κατω κατω τι καουρα ειναι αυτη για το νεο χομπιστα ξαφνικά?

Λες και ολοι εμεις οταν ειμασταν νεοι στο χόμπι δεν καναμε λαθη και δεν πεταξαμε τσαμπα λεφτα στα πετσοπ...

Και βρείτε μου ΕΝΑΝ που να μην το εκανε αυτο κ που πριν ξεκινήσει εκατσε και διαβασε ωρες ατελειωτες τα φορουμ για να μαθει πρωτα κ υστερα πηγε κ αγόρασε ενυδρειο και τα εκανε ολα σωστα με την μια... ρε μην τρελαθούμε τελειως.

Και στο κατω κατω στις τοσες φασεις που εγιναν τις τελευταίες μέρες δεν ειδα κατι λαθος σε απόψεις ειτε απο την μια πλευρά είτε από την αλλη.

Και κατι λαθος να γράφτηκε και τι έγινε? Απο τα λαθη μας μαθαινουμε.

Τελοσπαντων εγω ξερω οτι προσπαθούμε να διυλιζουμε τον κωνωπα ανευ λόγου και αιτίας.

Νερακι στο κρασι κάποιων και ξυδι στους αλλους να τελειώνει το θέμα.

θα βαρεθώ να υποκλίνομαι στο τέλος! :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Λεει ο καθένας την αποψη του και ο καθε νεος στο χόμπι διαβαζει κ κρινει τι θα κανει.

Και στο κατω κατω τι καουρα ειναι αυτη για το νεο χομπιστα ξαφνικά?

Λες και ολοι εμεις οταν ειμασταν νεοι στο χόμπι δεν καναμε λαθη και δεν πεταξαμε τσαμπα λεφτα στα πετσοπ...

Και βρείτε μου ΕΝΑΝ που να μην το εκανε αυτο κ που πριν ξεκινήσει εκατσε και διαβασε ωρες ατελειωτες τα φορουμ για να μαθει πρωτα κ υστερα πηγε κ αγόρασε ενυδρειο και τα εκανε ολα σωστα με την μια... ρε μην τρελαθούμε τελειως.

Και στο κατω κατω στις τοσες φασεις που εγιναν τις τελευταίες μέρες δεν ειδα κατι λαθος σε απόψεις ειτε απο την μια πλευρά είτε από την αλλη.

Και κατι λαθος να γράφτηκε και τι έγινε? Απο τα λαθη μας μαθαινουμε.

Τελοσπαντων εγω ξερω οτι προσπαθούμε να διυλιζουμε τον κωνωπα ανευ λόγου και αιτίας.

Νερακι στο κρασι κάποιων και ξυδι στους αλλους να τελειώνει το θέμα.

Καούρα δεν είναι αλλά γιατί να μην προσπαθούμε να προστατέψουμε τον νέο χομπιστα??γιατί να χαλάσει παραπάνω λεφτά εκεί που δεν πρέπει? Τα πληρώσαμε εμείς!!γιατί να τα πληρώσει και ο άλλος??

Προς όλα τα μέλη του ΑΖ θα παρακαλούσα να μας συγχωρέσετε για όλα αυτά τα άσχετα που διαβάζετε αλλά και το ΑΖ είναι μια μικρογραφία τους κόσμου μας και δεν μπορούμε να αφήνουμε τον οποιοδήποτε τυχάρπαστο να το δυσφημίζει μόνο και μόνο για να φανεί ο ίδιος η αποσκοπεί σε άλλα πράγματα άγνωστα προς εμάς !!, οπότε φιλτράρετε ότι πληροφορία διαβάζετε!!! Ότι απορίες έχετε ανοίξτε ένα θέμα για να το συζητήσουμε να δείτε, και να διαβάσετε τι λένε όλοι και μετά κρίνετε και αποφασίστε!!!και πάνω απ’ όλα κανένας μας δεν είναι αλάνθαστος !! μην παρεξηγήστε με πράγματα που θα ακούσετε για καλό τα λέμε ότι λέμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε δες την λερα τι μελι σταζει :bigemo_harabe_net-146: .Μπραβο βρε Γιαννη ειμαι πολυ περιφανος που σε εχω φιλο και βεβαιως συμφωνω και σε ολα οσα ειπες.

ΥΓ1 Ειναι απλα τα πραγματα...Οταν δεν θελουμε να τα κανουμε δυσκολα....

ΥΓ2 Και παλι μπραβο σου,λερα :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Καούρα δεν είναι αλλά γιατί να μην προσπαθούμε να προστατέψουμε τον νέο χομπιστα??γιατί να χαλάσει παραπάνω λεφτά εκεί που δεν πρέπει? Τα πληρώσαμε εμείς!!γιατί να τα πληρώσει και ο άλλος??

Προς όλα τα μέλη του ΑΖ θα παρακαλούσα να μας συγχωρέσετε για όλα αυτά τα άσχετα που διαβάζετε αλλά και το ΑΖ είναι μια μικρογραφία τους κόσμου μας και δεν μπορούμε να αφήνουμε τον οποιοδήποτε τυχάρπαστο να το δυσφημίζει μόνο και μόνο για να φανεί ο ίδιος η αποσκοπεί σε άλλα πράγματα άγνωστα προς εμάς !!, οπότε φιλτράρετε ότι πληροφορία διαβάζετε!!! Ότι απορίες έχετε ανοίξτε ένα θέμα για να το συζητήσουμε να δείτε, και να διαβάσετε τι λένε όλοι και μετά κρίνετε και αποφασίστε!!!και πάνω απ’ όλα κανένας μας δεν είναι αλάνθαστος !! μην παρεξηγήστε με πράγματα που θα ακούσετε για καλό τα λέμε ότι λέμε!!!

Γιαννη σε αγαπαω σε εκτιμαω,αλλα αυτο η το παιρνεις πισω και ζητας συγνωμη,η θα σας κανω εγω αυτη τη φορα μπαχαλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ το παίρνω πίσω και λέω ότι έκανα πολύ λάθος διατύπωση!

Link to comment
Share on other sites

Οκ το παίρνω πίσω και λέω ότι έκανα πολύ λάθος διατύπωση!

Οχι Γιαννη ετσι.Να ζητησεις συγνωμη διοτι χαρακτηρισες ανθρωπο με αυτο που ειπες,και ταυτοχρονα παρενεβης και κανονισμο,προσφατα ανανεωμενο,και πρεπει και να τιμωρηθεις!!!!

Συγνωμη αλλα θελω να ειμαι δικαιος και τωρα οπως ημουν και τοσο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι Γιαννη ετσι.Να ζητησεις συγνωμη διοτι χαρακτηρισες ανθρωπο με αυτο που ειπες,και ταυτοχρονα παρενεβης και κανονισμο,προσφατα ανανεωμενο,και πρεπει και να τιμωρηθεις!!!!

Συγνωμη αλλα θελω να ειμαι δικαιος και τωρα οπως ημουν και τοσο καιρο.

Συγγνώμη δεν το εννοούσα για προσωπικά για τον νικο, γενικά αναφέρθηκα και συγγνώμη από την λάθος διατύπωση μου

Έγινε επεξεργασία - Bloster
Link to comment
Share on other sites

Φιλε bloster.

Ησουν απο τους ελαχιστους που οταν κατεβηκαμε Αθήνα για το swap που κατσαμε στο ιδιο τραπέζι και έχουμε φαει μαζι και μονο για αυτο σε θεωρω φιλο.

Πρωτον. Το οτι εγινες συντονιστης δεν σημαινει πως μπορεις να λες τον οποιοδηποτε τυχαρπαστο κ ωφελεις να ανακαλεσεις ΑΜΕΣΩΣ.

Δευτερον. Η λεξη καουρα ηταν μεταφορικη και ηθελα να δειξω οτι τελευταία αναφέρεται συνέχεια και πιθανον για αλλους σκοπους. Συμφωνω με την τοποθετηση σου για τους νεους χομπιστες και σε παρακαλώ να μου βαλεις εδω σε πολλαπλες παραθέσεις απο ολα οσα ειπωθηκαν τελευταία και μπορούν να βλαψουν εναν νεο χομπιστα, τεκμηριωμενα πάντα απο σενα μιας οι παραθεσεις που σου ζητω να κανεις θα ειναι απο "τυχαρπαστους".

Τριτον. Συγνωμη για την αναστατωση.

Edit: Τωρα ειδα τα παραπάνω ποστ. Ανακαλω το πρωτο.

Έγινε επεξεργασία - Giovanni
Link to comment
Share on other sites

Καούρα δεν είναι αλλά γιατί να μην προσπαθούμε να προστατέψουμε τον νέο χομπιστα??γιατί να χαλάσει παραπάνω λεφτά εκεί που δεν πρέπει? Τα πληρώσαμε εμείς!!γιατί να τα πληρώσει και ο άλλος??

Προς όλα τα μέλη του ΑΖ θα παρακαλούσα να μας συγχωρέσετε για όλα αυτά τα άσχετα που διαβάζετε αλλά και το ΑΖ είναι μια μικρογραφία τους κόσμου μας και δεν μπορούμε να αφήνουμε τον οποιοδήποτε τυχάρπαστο να το δυσφημίζει μόνο και μόνο για να φανεί ο ίδιος η αποσκοπεί σε άλλα πράγματα άγνωστα προς εμάς !!, οπότε φιλτράρετε ότι πληροφορία διαβάζετε!!! Ότι απορίες έχετε ανοίξτε ένα θέμα για να το συζητήσουμε να δείτε, και να διαβάσετε τι λένε όλοι και μετά κρίνετε και αποφασίστε!!!και πάνω απ’ όλα κανένας μας δεν είναι αλάνθαστος !! μην παρεξηγήστε με πράγματα που θα ακούσετε για καλό τα λέμε ότι λέμε!!!

Ερωτηση.

1)Αυτος ο τυχαρπαστος δεν εχει ονομα?

Εδω σε θελω παληκαρι μου ,ειναι συγκερημενη ερωτηση,γιατι λασπη στον ανεμηστηρα ειναι ευκολο να ριξεις.

2) Που αποσκοπει? για να μαθουμε ολοι εδω μεσα

3)Ποιοι ειστε εσεις και ποιοι ειναι οι αλλοι?

Τωρα ειδα την συγνωμη σου,.

Οπως διευκρινησες για τον Νικο,θελω να διευκρινισεις και για μενα,και τοτε θα την δεχτω.

Έγινε επεξεργασία - kixlidatos
Link to comment
Share on other sites

Φιλε bloster.

Ησουν απο τους ελαχιστους που οταν κατεβηκαμε Αθήνα για το swap που κατσαμε στο ιδιο τραπέζι και έχουμε φαει μαζι και μονο για αυτο σε θεωρω φιλο.

Πρωτον. Το οτι εγινες συντονιστης δεν σημαινει πως μπορεις να λες τον οποιοδηποτε τυχαρπαστο κ ωφελεις να ανακαλεσεις ΑΜΕΣΩΣ.

Δευτερον. Η λεξη καουρα ηταν μεταφορικη και ηθελα να δειξω οτι τελευταία αναφέρεται συνέχεια και πιθανον για αλλους σκοπους. Συμφωνω με την τοποθετηση σου για τους νεους χομπιστες και σε παρακαλώ να μου βαλεις εδω σε πολλαπλες παραθέσεις απο ολα οσα ειπωθηκαν τελευταία και μπορούν να βλαψουν εναν νεο χομπιστα, τεκμηριωμενα πάντα απο σενα μιας οι παραθεσεις που σου ζητω να κανεις θα ειναι απο "τυχαρπαστους".

Τριτον. Συγνωμη για την αναστατωση.

Edit: Τωρα ειδα τα παραπάνω ποστ. Ανακαλω το πρωτο.

Εισαι μια λερα εσυ.... :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: Ξεκολληστε να παμε παρακατω :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Το πανηγύρι τέλος........

Το θέμα κλειδώνει

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ το θέμα να λήξει εδώ όσον αφορά την "ατυχή" συμπεριφορά του συντονιστή.

Παρόλο την συγγνώμη και την ανακάλεσε που έκανε θα ακολουθηθεί ο κανονισμός το ΑΖ, χωρίς διακρίσεις για κανέναν, είτε με ταμπελάκια είτε όχι.

Δεν θα επιτρέψω να συνεχιστεί άλλο αυτή η κατάσταση... επικεντρωθείτε στο θέμα που ξεκίνησε από τον ebenos

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...